Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

daanka85
4. sep 2009

Ciky a nic ine jej este nedavas?
My uz mame aj zo 3-3 kasicky za sebou... len tak aby sme nacvicovali... A vcera sme mali mrkvicku uvarenu... V sobotu sme mali 5 mesiacov... Ale vela tých kasiciek sa este nenapapa... A mala prave spinka... Dnes uz 2.x... Doobedu pospala od 8,30 do 11,00 takze OK... Len tých hlienov keby sa nam podarilo zbavit ☹
A verite, ze aj mne je tak luto za tými 56-62??? Do 68 sa este vojdeme 😉
Ako ste na tom s vahou vy baby? (Myslim babatka 😀 ) 😀 😉

cikyta
4. sep 2009

No ja Silvii musím dávať 74 body skrz ortop.gate a tým pádom nám ešte 10 cm plachtia rukávy z ručičiek.O hubu toto 😖

nany100
4. sep 2009

niki, my ešte 68 oblečieme, už asi nie dlho...a už občas nahodíme 74 😉
ciky, budeš mať tréning na maratón 😀
daanka, blahoželám k štátniciam..ja som ich robila pradávno, ešte som o bábätku ani nechyrovala a aj tak to bola zaberačka...takže všetky študentky majú môj obdiv 😉

cikyta
4. sep 2009

Danka,nie nič.ešte občas čajík.Tie obnienam rozne.Ale papať ešte nič.
Včera mi dr.povedala,že pribrala znovu trojnásobok,tak nič netreba.Začnem od pol roku so zeleninkou,ovocím,kašami a potom mäskom.

cikyta
4. sep 2009

No veru.Už som ako tá orangutanica v Bojnickej ZOO.Furt mládatko na rukách a ruky až po zem!

krpcek
4. sep 2009

ahojte. tak my nosime 68-cku a v pohode, nieco na, este aj lieta. 😀 hold sme krpci. 😀 😀

daanka85
4. sep 2009

Ciky, este davate orto gate?
A tie kasicky som chcela napisat 2-3 😉
Nasa ma uz 68 cm, ked nie aj 69... A vazila 19.8.- 6800g...

A este s tým obleckom to je tak... Mame body "56", ktore som uz dala malej dnes posledny krat,ale do teraz boli v "poho".. A sestra kupila melej take mackove-hunate pyzamko-overalik, ci co 😉 "74" a myslim, ze este max 2 týždne a je fuč... Takze tak to je s tým cislovanim...

cikyta
4. sep 2009

Ano Dankaa.Musím dávať ešte ortop.gate,aj ked už ledva ledva zapnem tie štvorky.Väčšie už nemaju.
Stále máme zlé jadierko na pravej nožke a kontrolu za mesiac.Nesmieme ist na RTG,lebo už sme boli s črievkami,ale ak bude ten klbik zlý,bohužial-RTG sa nevyhneme a nieje to pre bábo dobre-znovu ožarovať.

daanka85
4. sep 2009

JOj, tak snad to bude OK... Ja nechapem tomu... So mnou bola jedna zenska, co sme spolu rodili (boli sme 3.8.), mali sme prist, ked nam odbiju 4 mes...My sme boli OK a tej kamoske podla UZV povedali, ze jeno jadierko nema vyvinute... Samozrejme sme sa vydesili- ved prve deti... A ortoped jej na to povedal, ze nevadi, ze nemusi uz ani na siroko balit, ze to sa vyvinie... Ze, mozno keby ste prisli o 2-3 týždne, uz by to bolo OK...

Nany, vdaka za gratulaciu 😉
Mas pravdu, bolo to o dusu...

zuzik25
4. sep 2009

cafte, tak dopecene.

k velkostiam, no to je zaujimava tema. 😀 Emmka napriklad este stale oblecie niektore veci 56 (ma 1 svetrik taky) a 62 (body na 0 - 3 mesiace), ale napriklad niektore 68 su jej uz male. takze uz vyse mesiaca kupujem oblecko na 6 - 9 a nosi aj na 9 - 12 mesiacov a su ok. no cudne to cislovanie je. ale akurat som predvcerom predala taky krasny zimny overalik a nemala ho na sebe ani raz, uz teraz jej bol natesno.

cikyta
4. sep 2009

No som zvedavá Dankaa.3 krát sme boli u ortop.a 3 krát zle ☹ A to ešte aj členky máme zlé.Čím je väčšia,tým sa dá menej cvičiť a nejako extra sa to nelepší.

Joj už mi vstal diablik-už letím.....................................pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

sabinazv
4. sep 2009

hej tie cislovania su niekedy uplne mimo...

aj nas maly este zatial nic okrem mlieka a vody neopacil... 😎

daanka85
4. sep 2009

Ciky, snad budete v poriadku...
To sme jediny co uz sme koštovali kašičku??? Ale šak my ešte počkame na vas 😉
Sabi, ešte kojíš?

sabinazv
4. sep 2009

Dani, vobec nie ste jedini... niektore dietky maju uz aj masko za sebou... a kadeco uz pojedli 🙂

ja este kojim veru...

nany100
4. sep 2009

ja som bola tiež v pokušení včera keď som piekla ten jablkový koláč, dať jej trochu šťavičky z jabĺčka líznuť...tak pozerala na mňa 😕 ...ale odolala som, len maminkine mliečko pekne, kým je ho dosť 🙂

cikyta
4. sep 2009

No ešte hajkáme...
Veru Dani.Kamoška s rovnako starým bábom ako ja,dáva malemu od sliviek,po makovníky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A kašička vobec nieje zlá. Celkom sa teším,ked začneme aj my. Vymyšlať zdrave a chutné jedálničky 🙂

zuzik25
4. sep 2009

my sme raz skusili zemiacik, ale velky uspech to nemalo, tak stale len mliecko a nic ine.

cikyta
4. sep 2009

Veru aj ja som jej ponukala minule zákusok a ona otvorila pusku a olizla sa nasucho 😀 (Samozrejme,že som jej ešte nemohla dať,ale ako ho tužila papať 😀

sabinazv
4. sep 2009

no ja som zvedava ako on bude jest, lebo aj teraz ked mu davam nieco lyzickou, tak skoro vsetko vypluje von... to bude asi boj 😎

sabinazv
4. sep 2009

nieco - vodu, alebo homeopatika

zuzik25
4. sep 2009

sabi, vlastne vodicku s homeopatikami uz pila a chutila jej. 😀

cikyta
4. sep 2009

No aj ja ked jej dávam striekačkou občas gelik na reflux,tak občas sa mi až vrhne po striekačke,ako to chce a občas vypluva a zatne dasienka z celej sily. 😀

nany100
4. sep 2009

no Adel mastí probiotiká z lyžičky tak, že ide aj lyžicu zhltnúť...a aj Vigantol jej z lyžičky chutí, aj keď je to blee 😝 ...tak dúfam, že bude papať bez protestov

daanka85
4. sep 2009

Ake homeopatika davate Sabi?
Inac, nasa mla ked sme jej prvýkrát dávali kasicku...Vlastne bola to mrkvicka+zemiacik... Tak tak pekne otvarala usta a papala akoby uz toho mala pojedeneeeehoooo... 😉 Uzasna bola... 😎

Ciky, tak tie makovniky a slivky my este nedavame 😉 Ale zato jedna znama dava o mesiac starsiemu uz asi od juna aj marhule, broskyne a kadeco, co ja viem co este... A poto jej maly skuviňa, po nociach plače, nemoze sa vykakať... Ale oni už maju recept, poletia po slivkový džus a je to... 😒
No neviem, inac si predstavujem prve prikrmy...
Ako drobcom davate VIGANTOL?

petusko
autor
4. sep 2009

ahojte 🙂
ja sa chystam prvy krat urobit kasu Marcelimu teraz ked vstane 🙂 uz papal mrkvu, zemiak, brokolicu, karfiol. ale velmi mu to neslo. chuti mu jablkova a marhulova vyziva.
my nosime 74 😅 ale vela veci ma po petkovi, tak sa to pranim trochu stiahlo. netusim kolko vazi ani meria, ideme az 16.9 na poradnu.
ciky, inak aj nas ortoped mi naposledy povedal, ze este nema jadierka, ale balit nasiroko netreba, lebo to na vyvin jadierok nema ziaden vplyv 😕 mali by sme ist bud. tyzden na kontrolu, som zvedava, co nam povie.

daanka85
4. sep 2009

Tí ortopedi su bomboví!!!

zuzik25
4. sep 2009

dankaa, ja jej kvapnem 2 kvapky rovno do pusy a hned kojim.

petusko
autor
4. sep 2009

ja uz mam ten novy vigantol s davkovacom, takze rovno do pusy 😉

daanka85
4. sep 2009

Ked bol doma nazel, mali sme krasny ranny ritual... na lizičku mliečka pri kojeni ked mala roztahala riadne, potom 2 kvaky a ham do pusy... Asi odtial to vie tak s lyzickou 😉

daanka85
4. sep 2009

manzel som chcela napisat...😉
Peti a to aky s davkovacom - myslis s kvapadlom? A to bol aj iný?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre