Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
27. máj 2009

No chvílu zaspala.Idem aj ja na pol hodky skusiť.......... ☹

sabinazv
27. máj 2009

Juj baby... tak vy refluxujete... toho som sa bala, lebo tatko maleho s tym ma problem aj v dospelom veku, ale nastastie je to ok... malokedy zvracia... sice dnes mi pekne lezkal na zavinovacke na sedacke... sla som pomiesat maso do kuchyne a ked som sa vratila, tak maly bol na brusku mimo zavinovacky - na sedacke na brusku a riadna tycka nalozena... fuuuha... a poobede som mu chcela dobre, tak som ho rozbalila, nech sa vykopka - lebo ho bolelo brusko... a ocikal mi sedacku... no ta bude vyzerat kym to chlapcisko vyrastie 😀 😀 😀
Este okakat ju nestihol 😎
Katka a nezufaj... vychytame s mimiskami vsetky muchy do tych 3 mesiacov a potom to uz bude super, uvidis... to si dame uz aj rande v meste s kocarmi dufam 😉

My sme ten ryzovy odvar mali striedat... raz kojenie, raz odvar... ale veru ktovie ci ti to bez cukru maly vypije... no vyskusajte, mozno ako aj od smadu to bude pit...
Ozaj, vy davate malym napit aj prevarenu vodu, alebo len kojite? My niekedy dame napit vodu...

aine04
28. máj 2009

dobre ranko maminky a miminka 🙂
katka a ciky, juuuj to ma mrzi ze ste museli s mimiskami do nemocky, ale to sa urcite upravi, len drobce su este malicke a musia si zvyknut na tolko novych veci na tomto svete.... inak ma napadlo ci to nemoze byt tym ze striedate UM s MM, ktovie, mozno to niektore babiky zle znasaju. my ked sme dokrmovali tak maly tiez zvracal ako najaty aj nervoznejsi bol. teraz sice tiez odgrcne, no ako kedy, ma lepsie a horsie dni.

sabi davas este maleho do zavinovacky? moj v nej vobec nechce byt tak uz nedavam, pravdupovediac ani sa do nej uz dobre nezmesti. ale bojim sa aby som mu nepokrivila chrbatik 😖

ja vodicku nedavam vobec, dr. mi povedala ze ked je kojeny tak vodu nedavat, ibaze by boli teple dni, tak nad 30 stupnov, ale v takej horucave by som ho von aj tak nevystrcila. obcas dame trosku fenikloveho cajiku, ked sa mi zda ze ma zastavene prdiky, to mu dam tak maximalne 20 ml.

aine04
28. máj 2009

dievcence este jedna asi blba otazka: dokedy sa babatkam moze zmenit farba oci? nemyslim odtien ale tak z modrej na hnedu...

beadz
28. máj 2009

ahojte maminky a pokladiky.
s tou nemocnicou mi to je luto. je hrozne ked su take mini babetka chore, placu a my im nevieme pomoct...
tak nech su cim skor v poriadku.
u nas klasika. raz ma dobry den, raz horsi. uz si zvykame aj na vojtovku. jedine co ma trapi je ta ulezana hlavicka. dufam ze sa to neskor upravi.
aine, ja som pocula, ze do pol roka by sa mala ustalit farba oci. ale neviem ci je to tak...

beadz
28. máj 2009

aine, teraz som nasla na nete ze definitivna farba oci bude az po roku. takze sa nacakame... 🙂

aine04
28. máj 2009

ahoj bei, no rok je teda dlha doba. nas krpec ma totiz modre ocka a chcela by som vediet ci mu ostanu alebo este zhnednu, obaja s manzom sme hnedooki. v podstate na tom nezalezi, to len tak zo zvedavosti 😉

macikjm
28. máj 2009

ahojte...place aj niektorej z vas babatko na ciculi???moja bombula sa niekedy nevie ani poriadne napapat...hlavnec cez den, ked ju vytrapim cvicenim, vytrapi sa na brusku, potom ked je dam papat, prisaje sa a o chvilu pusti cicu a spusti taky rev,ako keby ju rezali...my nechapeme...najprv jej asi tecie mliecko prirychlo, nestiha hltat a potom asi sa jej nechce tahat...no len takto si to vysvetlujeme, ale v noci, alebo aj cez den,ked je zaspata, tak papka krasne...no nechapeme... 😖

beadz
28. máj 2009

aine, som na nete citala ze farba sa dedi, takze pravdepodobne bude mat hnede ocka. ja mam tiez hnede, ale peto ma zelene, tak dufam ze aj maly bude mat zelene.
macikjm, ak myslis ze jej rychlo tecie tak trochu odsaj a ak na konci uz netecie tak stlacanim trochu stimuluj 😉

zuzik25
28. máj 2009

ahojte maminky a babiky!
dnes sa nasa mala nadherne pogrcala. rano som sla do sprchy, pustila som jej kolotoc a ked sa vratim ona cela okolo seba obgrckana a s usmevom oc ucha k uchu. este aj na podlahe bola grcka. 😀 tak teraz perieme.
vcera som si konecne kupila saty na krst, len dufam ze mi do sobotu budu dobre, lebo pri mojom dennom ubytku pol kila mi budu okolo prs asi volne.

a vecra som sa dopocula ze nejake 3 mesacne babatko sa udusilo pri kojeni mlieckom, ze mu tak zabehlo, ze mu ani zachranka nepomohla. ☹

beadz
28. máj 2009

zuzik, tak to mas super ked schudnes pol kila za den. by som brala aj ja 😉

zuzik25
28. máj 2009

juuj bei, nechci tak chudnut ako ja, uz nic skoro nejem, len jogurty, vyzivy, krupicovu kasu a polievky. uz ani neviem ako chuti obycajny rozok. ach jaj.

beadz
28. máj 2009

a preco nejes ?

zuzik25
28. máj 2009

trapi ma zlcnik, 7 zachvatov od porodu, uz vybavujeme operaciu.

beadz
28. máj 2009

o boze, tak to je neprijemne, moja. tak sa drz.

zuzik25
28. máj 2009

dik, sa len bojim, ze mala si zvykne za tie 2 dni na flasku, musim nejaky cumel na flasku co je ako bradavka zohnat.

beadz
28. máj 2009

skus zavolat nejakej laktacnej poradkyny, oni sa dobre orientuju, nech ti poradi

zuzik25
28. máj 2009

to bude asi najlepsie. no idem cosi porobit, kym mala spinka. zatial papa

cikyta
28. máj 2009

Ahojte................
Aine,ja už nedokrmujem.Odkedy som zistila,že malá pribrala trojnásobok,čo dr.čakala a zistila som,že mám teda mliečka dosť,tak už nedávam večer ten nutrilon......(Aj ked mám taký proti grckaniu,čo v brušku stvrdne,ale aj tak)

sabinazv
28. máj 2009

ahojte baby 😉

aine, no maly ma zavinovacku ako podlozku viac-menej, ale ked ho kojim, tak si ho zvyknem zobrat aj so zavinovackou - mam tu s pevnym chrbatikom, tak sa mi s tym dobre manipuluje... aj vecer ho niekedy dame spat v zavinovacke,ale aj tak si nohy vykope a tie ma volne 🙂

Moj maly raz za cas ked zvracia, tak z UM... z materskeho mliecka som este nepostrehla, ze by zvracal...
ja by som ho najradsej iba kojila, ale niekedy sa tak strasne paprci na prse, ze sa vobec nenaje a musim ho dokrmit flasou...co uz, ale som rada, ze sa aspon kojime (kojime viac ako sa prikrmujeme teraz).

miavin
28. máj 2009

ahojte - júúúj tak to ma mrzí, že ste boli s drobčekami v nemocke - musí to byť hrozné - tá bezmocnosť.
ja som bola taká na začiatku - keď drobec ričal o živé raty - aj teraz niekedy tak žalostne plače a ja mu neviem pomôcť. Držte sa a nech vám drobčekovia pekne papkajú.
my negrckáme - len ak sa veľa napapá, tak trošku odgrcne. Dnes ráno som bola taká zničená, tak tatino si zobral malého, že mu dá nutrilon a potom odsajem, že si mám pospať - tak si predstavte, že zbaštil 160 ml - a keď som odsavala - tak som odsala skoro 100 - som rada, lebo po zápale som mala veľmi málo mliečka.
tak vám všetkým aj drobčekom držím palčeky - nech ste v poriadku 😉

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krpcek
28. máj 2009

ahojte. 🙂 🙂 ja musim pochvalit tu moju zabku - v noci mi zase prespala 8 hodin 😵 😵 😵 😵

nam na dvore uz makaju ti robosi, pocut len zbijacku, motorovu pilu, utriasavacku . . .proste hluk jak svina a mala si v pohodicke na terase spi. 😀 robi stavebny dozor. 😀

aj mne mala zacala nejako viac grckat - ale nie je toho vela, tak mozno na cajovu lyzicku, niekedy na polievkovu . . ale nikdy predtym si tolko negrckala. . . ale to mozno je tym, ze si nevie dobre odgrgnut. 😒

zuzik25
28. máj 2009

krpy, aj nasa zboznuje hluk, najma ked je v meste nejaka akcia a reve to tam o 106, ona si kludne s usmevom spinka.
no uz mam termin na operaciu 12.6 idem na to, budem mat krasny darcek k vyrociu. 😀
dnes sa nespoznavam, riadim o dusu, aj zaclony su uz oprate, asi si kompenzujem hniezdenie co som v tehu nestihla. 😀
ved ked pride velka navsteva, Emmkiny prarodicia, tak nech to tu nejak vyzera. no a na krstiny sme naratali az 19 ludi a to je len najblizsia rodina. skoro ako mala svadba. 😀

zuzik25
28. máj 2009

inac nasa mala ma uz tiez rezim, papa o 20:00 a potom az o 2:00 a potom sa budi medzi 5 - 6:00 co je uz rano a to vstavam aj ja.

krpcek
28. máj 2009

zuzik vstavas o 5-tej????? 😲 😲 😲

ja malu ucim, ze rano je az medzi 7 - 8h. nech ma necha vyspat. 😀 😀

cikyta
28. máj 2009

Baby-dve otázky:
1.-ake používate tampony do podprdy? (Ja tesco a kedže balík stojí 80sk a mám to max.na týžden,tak ma to vyjde drahšie ako malej plienky.)
neviete kde maju také,čo sa daju prať?

2.Nepadaju vašim drobcom vlásky? Mojej začali padať vlásky a to som najprv upodozrievala Čikytu,že plzne a chlpy su aj na Silvinkyných veciach.A prd-to su jej vlásky!

krpcek
28. máj 2009

ciky ja som si kupila tie Avent pracie - stali 350Sk, nevydrzia mi siace o moc dlhsie, ale operem a mozem dat znova nie ako tie obycajne.

a nie malej vlasky nepadaju.

pikino
28. máj 2009

ahoj micky.

nasa mala tiez grca, aj z materskeho aj z umeleho takze to mam za jedno. aj ked v poslednom case je to uz lepsie.
uz su to neni grcky s polmetrovym dostrelom. a teraz zacala zasa nejako vela papat vysaje oba ciciky a este pyta.
nastastie mam celkom dobru zasobu v mrazaku. ona nema problem vyzunknut moje ceciky a potom este 120ml z flasky je to hrozny zrut. ale to je asi aj tym ze cez den malo spinka tak viacej spapa.

ciky davaj malu castejsie odgrgnut aj cez kojenie, ked vidis ze vysaje to predne mlieko daj ju odgrgnut pomoze to.
a nasej tiez zacali padat vlasky vcera som si to vsimla ked som ju hladkala a ostali mi v rukach.

ja som si teraz kupila tampony mamalov je ich tam 30 kusov ale tiez stoja 3 EURa.

nasa dnes spala do 9:45 s tym ze isla spat o pol desiatej zobudila sa o druhej zaspala o tretej, o siestej uz bola znova hore, tak som ju supla k sebe a v podstate ju donutila este spat.

zuzik25
28. máj 2009

krpy, no ak vstane o 5:00 tak to si este na chvilku zdriemnem ale ked sa zobudi o 6:00, kym sa napapa je 6:30 a to uz ona nezaspi, tak ju supnem do postele, pohrame sa, aj ocinko si ju chvilku vychutna kym vstane a potom vstavam aj ja. lebo som zistila, ze ked vylihujem do 9:00, potom som akom mechom tresnuta.
ja som pouzivala tie vlozky Chicco, ale uz si ich nedavam, lebo mliecko cez den netecie a v noci len trosku a to aj tak spavam bez podprdy, lebo ma tlacila.
a este zatial vlasky nepadaju, dufam ze ani nebudu. 😉
piki, tak to mate riadnu papkacku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre