Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petkapo
16. sep 2009

Cau Sabi!
Hej, v pondelok mame ockovanie, aj vy, ze?

Zanu - dobre chapes 😒 Ozaj - este prijimas prihlasky na vylet ku vam? By som sa este dohlasila 😉

sabinazv
16. sep 2009

helou zanu, aj u nas je dnes teplo... vraj 28 st ma byt 😎

petka, ano 21.eho ideme, to je pondelok ze? som myslela, ze vymenim dovtedy dokynu, ale este som nenasla nahradu 😉

beadz
16. sep 2009

petka, kupila som x-lander xa za 230,- eur v baby city v nowom targu.
sabi, ahoooj. pamatam. ono, mozno by to nebol problem, lebo v podstate po chodnikoch tolko snehu nikdy nebyva v kosiciach, ale prisli sme na to, ze chodime vela do takeho "lesneho" terenu a tam su tie kolesa uplne na prd.

beadz
16. sep 2009

zanuuuuuuu, aj ja idem. mozem ?

zanulienka
16. sep 2009

jasne,vsetky 😉

zanulienka
16. sep 2009

potrebujem aj ja vypnut,posmiat,vypnut

misha666
16. sep 2009

ahojte kocky... my ideme za chvilku na to hnusne ockovanie...tak som zvedava ako to bude tieto dva dni ...dufam ze to bude tak ako pri prvom ockovani,bez problemov...ale ze vraj toto je horsie ☹

petkapo
16. sep 2009

Dik za info Bei 😉

Sabi - ano, pondelok 😒 Uz teraz mam z toho hnacky co mam stres ako maly zareaguje. Od nedele mu budem davat ten diazepam. Uvidim ci zaberie....

Inak zacala som pomaly stracat mlieko - baby - tie co dokrmujete UM - nevracaju vam deticky po nom? Ja mam z toho najvacie obavy, tak sa trapim a nemam silu dat Alexovi UM ☹

macikjm
16. sep 2009

ni.kolet... ☹ aj mne sa tisnu slzy do oci...budte skoro v poriadku....chudatko male...drzte sa...nech sa vam uz nikdy nic nestane...
nemam slov...myslim na vas...

beadz
16. sep 2009

misha, drzim palce. nedavala si homeo ? nejdes poobede von ?
petka, ja dokrmujem. na zaciatku trosku vracal ale teraz uz vobec.

macikjm
16. sep 2009

petka...urcite nestracas mliecko...mas mozno len laktacnu krizu...pi tie gebuzinky na tvorbu mliecka...prikladaj alexika casto...odsavaj si trosku pocas dna...a urcite nebudes musiet prikrmovat UM...a hlavne mysli pozitivne...nepripust si, ze mas malo mliecka...a nesiahaj hned po UM, takto urcite on prides....uspech ku krasnemu dlhemu kojeniu je v hlave...drzim palce... 😉
zacala si mu davat papat aj nieco ine, ci ste sa doteraz len kojili...??

sabinazv
16. sep 2009

zanu, myslim, ze kebyze sa tam vsetky dovalime, tak zabava bude zarucene 😀

ja sa pred ockovanim chystam dat tie homeopatika na zmiernenie toho ockovania... dufam, ze to v zdravi prezijeme 😖

petka, menej odsajes? skus tie homeopatika ricinus comunis, alebo ja mam aj nejaky caj pre kojace matky a mam pocit, ze mlieka je viac... dokonca musim znovu pouzivat tampony do podprdy 😅

macikjm
16. sep 2009

keby som sa ja mala riadit podla vrtochov mojej malej a mysliet si, ze mam malo mliecka, ze jej nestaci, aj ked sa na ciciku hnevala, tak to by bolo na UM uz v svojich 2 tyzdnoch a nie je a ani raz UM neochutnala...a urcite jej staci, ved ma 7650g...takze hlavne pozitivne myslenie... 😉

inak u nas aj druhe ockovanie prebehlo uplne v pohode...ani sme nezaznamenali ziadnu zmenu v spravani...len to ue sa mi posledne 2 noci budi prvykrat na papanie o 20.00 vecer az rano o 5.30...takze bude ok...

macikjm
16. sep 2009

od 20.00 😉

sabinazv
16. sep 2009

jaj a kedze som kamoska, idem sa s vami podelit o super recept, vcera som mala navstevu, tak som piekla, bol vyborny... aj je cely zjedeny 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15856

korelka
16. sep 2009

ahojte!

juj niki - myslime na maleho nech je ok a v poriadku, ja si ani len neviem predstavit co by som robila, keby sa to stalo nam... ☹

baby, neviete mi pomoct, poradit co mam robit? cim viac sa blizime k Alexikovym 6 mesiacom, tym horsie mi spava v noci, dokonca teraz bol presne kazde 2 hod. hore a ja uz fakt neviem co mam robit, lebo tie noci su hrozne - mam mu uz dat UM? asi mu uz moje nestaci, lebo inak si to neviem predstavit... 😒 a cele sa to zacalo pos....t po tom hnusnom ockovani 🙄 🙄 🙄 🙄

petkapo
16. sep 2009

macik - ja ale nekojim ☹ Len odsavam a davam malemu odsate mlieko. Preto sa mi uz mozno tolko netvori,lebo predsa len ten prsnik nie je tak dobre stimulovany ako keby pil priamo z prsnika. To je jedna vec. A druha vec je ta, ze uz mi to poriadne lezie na mozog - to odsavanie - takze mozno uz aj preto sa mi menej tvori. Som uz proste vycerpana ☹
Sabi - vies co, brala som asi tyzden ten ricinus comunis - na mlieko mi pomohol perfektne, mala som na rozdavanie, ale mala som z tych homeo uplne nenormalne hnacky 😖 😖 Ved je to vlastne ricinovy olej - co je prehanadlo... Skoda,ze to tak zle na mna posobi, lebo naozaj na mlieko mi to pomohlo. A co sa cajov tyka - v kazdom na kojenie je aniz a fenykel - a to staci, ze si len privoniam a natahuje ma 😒

sabinazv
16. sep 2009

ale moj vyzeral krajsie... tu polevu som spravila po svojom 😝
a odporucam tvaroh z cauflandu Vian, taky nizkotucny... jemny... krem je raz-dva hotovy a vyborny - ako pribinacikovy 😉

petkapo
16. sep 2009

Saaaaaabiiiiiiiiiiiiii..........taaaaaaaaaaaaaaaaaakeeeeeeeeeeee sliny mi vybehli 😀 😀 😀

Korelka - skus kuk tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
V tomto veku by sa udajne babatka nemali uz budit v noci na papanie, pricina moze byt v niecom inom ako v hlade....

sabinazv
16. sep 2009

peti, verim, ze mas toho plne zuby... aj tak klobuk dolu, ze si to vydrzala do teraz... si neviem predstavit,kebyze to tak mame... Fakt na teba tak posobili tie homeo? mne by sa to zislo,lebo mam zas opacny problem... asi ich na chvilu nasadim, lebo neviem preco som taka "zapchata" 😒

korelka, urcite to nie je tym ,ze mu tvoje mlieko nestaci... vies co ja praktikujem posledne noci? ked sa mi zobudi prvy krat na papanie v noci, tak ho len bud prelozim z bruska na chrbat, alebo opacne... dam dudel, pohladkam po chrbatiku, pripadne brusku a spinka... chovam ho len na dalsie budenie okolo 3-4.h a to sa napapa... Mozno tvojmu malemu idu zubky, preto je taky nepokojny...

petkapo
16. sep 2009

Sabi - inak mne to ani nenapadlo davat to do suvisu, ale manzo sa na mna nemohol pozerat aka som chodila vkuse posrata a bleda a povedal, ze sa mu zda, ze to odvtedy tak mam odkedy beriem tie homeo - tak kukol do slovnika a ze bum - ricinovy olej. Hned ako som to vysadila, hnacky prestali. A pritom som brala presne predpisanu davku - 3x denne 5 guliciek... Tak vyskusaj, mozno ti pomozu 🙂

Zanu - moja mama bola tento rok na dovci v Spanielsku a nevie si vynachvalit 😉 Tak teda balim kufre. Nevies aka farba sa u vas teraz nosi? 😀

sabinazv
16. sep 2009

ja som ich brala po tom zapale, ked mi klesla produkcia... ale napamatam, ze by na mna vtedy tak posobili, ale ja som bola vtedy cela grogy, tak mozno som si to len neuvedomila, lebo som mala kopec "vaznejsich" problemov 😅

macikjm
16. sep 2009

oooooooooooo peti...takze vy tak...odsavajuco...tak to fakt klobuk dole... 🤐 juj...takze odsajes mliecko a sup do flase a tak papa maly...a to tak fungujete od zaciatku??? 😅

petkapo
16. sep 2009

ano macik,od zaciatku takto 😒 ja mam take ''panske'' babatko 😀 ale zasa na druhej strane - od dvoch mesiacov prespi celu noc kedze nie je zvyknuty na cicik a nepotrebuje si len tak ''podudkat'' 😉 takze aspon na nieco to bolo dobre....ak vobec.....

sabinazv
16. sep 2009

no, na zajtra sa ohlasila dalsia navsteva... asi Misa rezy budu mat repete 😅

petkapo
16. sep 2009

joooj, sabi, dala by som si, velmi dobre vyzera ten kolacik, mnamky1

petkapo
16. sep 2009

no dievcata, idem od vas. manzo ma dnes narodky tak musim trielit do obchodu kupit nejake dobrotky a poobede mame navstevu - gratulantov (svokrovci + svagrina s dcerkou) tak musim aj trochu upratat 😖
papa!

beadz
16. sep 2009

sabi, vyyyborne vyzera kolacik. mnaaam. ale my sme boli v nedelu na oslave a dostali sme celu tacku kolacov a tortu, takze mam na co v noci chodit 😀 😀
takze ked dojde zasoba idem na to.
korelka, a skusala si benedikt lekarsky a senovku grecku ? toto su vyborne caje na mliecko. inak to je aj v ambulkach a ma to vraj ovela lepsi ucinok. vraj to predavaju tam kde bio potraviny. tak vyskusaj.
ja sa lucim, idem otestovat kocik.
papa zatial

korelka
16. sep 2009

ved aj ja som citala, zeby sa vobec nemali budit, ale u nas je to fakt stale horsie a horsie a ja si fakt neviem vysvetlit preco, ved tak krasne mi spinkal.

no a zuby to asinebudu- pozeram mu kazdy den,ale nejako dasienka nevyzeraju na to, tak ja uz fakt neviem com mam robit - keby to robil od zaciatku,tak to asi neriesim, ale to fakt robi len posledne tyzdne...

korelka
16. sep 2009

ja mliecko mam, len ci mu to kvalitativne staci - to nie je o tom, ze nema co tahat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre