Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
16. sep 2009

materskú 😉

pikino
16. sep 2009

no su obidve take lickate. 😀
inak adelka je cely tato. 😀

nany100
16. sep 2009

hej, hej...každý to vraví, že je tatinkova kópia 🙂
inak asi sme zistili dôvod revu pri jedle...manžel prišiel domov skôr a videl ako s ňou zase bojujem a ako sa metá...vraví, však ona chce pri tom sedieť...tak som si ju posadila k prsu ako opičie mláďatko a tak sa nahltala, že hneď aj zaspala a bez cirkusu 😉 ...tak to je teda góóól 😀 ...budeme stolovať posediačky 🙂

pikino
16. sep 2009

no vidis. 😀 a tato je urcite spokojny ako pomohol. 😀

nany100
16. sep 2009

jasné, tato to vie najlepšie 😀
ozaj dnes na STV2 bude Mama to vie najlepšie (tuším 18:20) a majú hovoriť aj o poruchách spánku u detičiek

pikino
16. sep 2009

ked nezabudnem tak si kuknem. ja tu mam teraz vrestiaci balik vedla seba. v poslednom case zacala tak vydierat.
len sa postavim zo sedacky uz reve ako keby ju z koze drali. vychcalek krpaty. 😝 uz zistila ze ked reve tak sme hned pri nej.

nany100
16. sep 2009

tak to ako keby si hovorila o nás...celé doobedie len pišťanie a revy...akonáhle sa od nej vzdialim na 2metre už je krik...dokonca aj keď som ju mala v lehátku pri sebe v kuchyni pišťala pokiaľ som sa otočila chrbtom...no potrebuje očný kontakt 😀

pikino
16. sep 2009

nie su blbe tie decka. 😀

nany100
16. sep 2009

ani náhodou...už vedia ako nás prečurajú 😎

petusko
autor
16. sep 2009

ahojte 🙂
ja dnes od rana nestiham, som taka rozbehana, teraz som sa zastavila, aj to len na chvilu 😝
nikol, najprv som si myslela, ze ste len boli svedkom tej nehody. az potom mi doslo, ze sa to stalo vam, prajem aby ste sa rychlo zbavili boliestok 😉
my sme dnes boli na poradni, marceli ma 7650 g a 67 cm, no neviem, zda sa mi, ze meria viac, ale je to jedno.
isli nas ockovat a v lekarni, ze nemaju ock. latku 😠 dr. volala este do dvoch v meste a nikde nemali, bola napalena, tak sme sa dohodli, ze zajtra pojdeme. ale ja som este mala po ceste jednu lekaren na druhom konci mesta, tak som sa tam zastavila a mali, nuz ale nemala som recept, nastastie tam bola mila pani, tak som tam nechala zalohu 100 €, letela zase k dr. aby ho zaockovala a dala mi recept a potom zase do tej lekarne s receptom, aby mi vratili peniaze. no komedia. 😅
teraz cakam, ci bude mat marceli teplotu, lebo prvykrat mal 😖

nany100
16. sep 2009

petusko, čo si sama nevybeháš, nemáš ☹ ...hlavne, že ste zohnali

niečo o rodičovskom príspevku: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592168

petusko
autor
16. sep 2009

ale bola aj lekarka nahnevana, ze je to bezna vakcina, nic mimoriadne a aby ju nemali v troch lekarnach v takom malom meste 😲
no ale hlavne, ze to mame za sebou, najblizsia "pichacka" bude az v roku tusim.
no ideme na dvor, lebo na rozdiel odo mna, Petinko ma energie este kopu 😀

zanulienka
16. sep 2009

dala som foto ako papame piskotku

elfi1
16. sep 2009

aj ja som dala fotky s kvetinkou - poslali sme aj do sutaze Mama a ja

zanulienka
16. sep 2009

elfi-velmi je zlaty 🙂

elfi1
16. sep 2009

zanu - vsetko ide len do pusy teraz. a s tym jednym zubom vie tak kusnut ...
elaia krasne papa piskotku a vooobec jej to nevadi, ze je piskotka vsade 😀 . to sa mi na detoch paci, ze mozu byt uslintane, zaskratane a usmev od ucha k uchu

zanulienka
16. sep 2009

este su take prirodzene a to je na nich krasne

nikinka008
16. sep 2009

Ahojtee,,,,chcem sa opytat ci uz zacinate s prykrmami?? 🙂 Ak ano potrebovala by som poradit s jedalnickom pre babatko,lebo nasej malej uz prestava chutit mliecko 😀 a pijeme ho stale menej a menej 😨 ..uz sme zacali davat po trosku zemiacky,vyzivy s piskotkami aa tak ale potrebujem si v tom spravit nejaky system ale neviem ako 😕 dakujeem 🙂

elfi1
16. sep 2009

nikinka - my uz sme troska zacli, aj ked stale mam len svoje mliecko. domko je taky slabsi papkac a niekedy si malicko vytiahne. tak sme zacli uz zeleninku. dala som najprv mrkvicku, potom pridala zemiacik a dnes sme mali prvy krat tekvicku. zatial mu chuti.
ovocie sa doporucuje az neskor (o par tyzdnov), aby si dietatko nezvyklo najprv na sladku chut a nebude chciet potom papat zeleninku

ninnaricci
16. sep 2009

sabi my máme túto stoličku a je supeeer...dostali sme ju ešte pod stromček...dá sa pekne polohovať...aj do výšky...a drobcovi sa tam páči...pekne sedká a čaká na papku 🙂

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

...dnes sme boli s Maximkom na prvej hodine plávania...taký bol zlatunký...som sa bála či nebude plačkať...noo len trošku pri prezliekaní...lebo som samozrejme prišla posledná...tak som nestíhala...ale vo vodičke bol úžasný...zatial len také zoznamko sme mali...a učíme sa povel na zadržanie dychu...tak pekne sa člapkal...normálne až mal rozmočené nožky...ale páčilo sa mu velmi...a to je hlavné...faakt to stojí zato...škoda, že nie každý má tu možnosť...

misha666
16. sep 2009

ahojte kocky...takze isli sme buvat s teplotou 38,1 dala som jej 3/4 maleho paralenu...ale pekne papala aj pila vodicku z poldecaka...tak dufam ze jej to klesne,,,teraz uz buva...som zvedava aka bude noc...

inak sme sa s dokynou dnes bavili o prikrmoch a mi hovori ze mozem davat kludne aj paradajku,zeler.... a o tyzden mozem dat aj pol zltka 2x do tyzdna... a lepok az medzi 7,5mesiacom az 8...

nikinka008
16. sep 2009

elfi1..a mixujes to vsetko?

elfi1
16. sep 2009

nikinka - ano,zatial to mixujem. neskor asi len popuci vidlickou aby si zvykol na na kusocky. inak malemu to vsetko tak chuti. otvara pusinku ako vtacatko. som myslela, ze zo zaciatku viac ako par lyziciek do neho nedostanem a jemu takto smakuje zeleninka.

petusko
autor
16. sep 2009

caute
Marceli teplotu nemal, pekne sa napapal, aj zaspal, ale zda sa mi, ze je taky nepokojny, tak mu dam nurofen od bolesti ked pojdem spat.
niki, my dokrmujeme, takmer kazdy den ma miesto obedneho mliecka prikrm. vcera som prvykrat mu dala zemiak so spenatom, no chutilo mu to viac ako mrkva 😕 😀

romanakatka
16. sep 2009

ahojte, Nicolet to je hrúza... neviem si ani predstaviť čo si musela prežívať... ja tu stresujem už pri teplotách a napadajú ma hrôzostrašné scenáre... som vážne hrozná v tomto a musím s tým niečo spraviť, lebo raz mi z toho asi strihne 😲 som rada, že ste to zvládli a prajem, aby ste hlavne rýchlo zabudli na túto nepríjemnú vec a tiež bráško, musí mať z toho asi tiež hrozné stavy teraz 😖

a inak len toľko, že stále spávame biedne a hladom to určite nebude, pretože som mu skúsila už v noci dať aj fľašu ale nechcel piť... a už zase fičíme v škole takže to máme celkom husté... som zvedavá ako budem zvládať skúšky lebo cez deň si krpec vyžaduje stále pozornosť 😨

cikyta
16. sep 2009

Uf.........Tak hodinu tu hučal vysávač.Práve sme ho vypli.Inak mi herečka nezaspí.
No fasa no fasa!!!!To sme dopadli 😀

elfi1
16. sep 2009

ciky -sluchatka malej na usi a nahraj jej tam hucanie vysavacu 😀 . alebo budes mat kazdy den perfektne povysavane

cikyta
16. sep 2009

Niky-prv,než to tu dočítam.Bože mojko!!!!!!!Alexíkovi posielame milion pusiniek na hlávku,nech sa drobček rýchlo vykuríruje a nech bol toto prvý a posledný uraz.Držte sa všetcia.To musel byť strašný šok....Neviem si ani predstaviť niečo tak strašne. ☹

cikyta
16. sep 2009

No veru Elfi.Dasadím jej také Otíkovské sluchatká!
Dnes som mala stretko s kolegynami so synčekmi 6 mes.+2 mes. a tí chaloši len hajali a papali.Kdežto tá moja len kričala,kecala,chcela sa vláčiť na rukách a skoro prd spala 😀 Bola (dlžkou) najmenšia , ale najťahšia!!!!! 😀

elfi1
16. sep 2009

ciky moj je tiez narocny na uspavanie. to predtym vzdy nejake obstrukcie - dat cucnut, alebo ponosit na rukach, alebo natriet dasienka gelikom, dat vodicku pit ... a potom dovoli, aby sme ho uspali v kociku. takto to cez den funguje. vecer nastastie celkom rychlo zaspi po papani na nasej velkej posteli. teraz mu uz robim riadnu barikadu (potom pade) a akurat sa ho chystam ist prelozit do postielky a tiez si pojdem lahnut

dnes tiez len rehot v kociku, alebo pistanie a plac. tak ho moja mamina vybrala ze nech mu idem dat troska napit. cucol si mliecko, dala ho spat do kocika a maly do 5min spal 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre