Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

aine04
18. sep 2009

zuzik, nas drobec zaspava uz iba na boku, potom sa v spanku pocas noci pretoci na chrbatik. nemusis sa bat, emmka je uz velka na SIDS. ja som sa na to pytala aj dr. ale skor preto ci to neskodi na chbticu, ale vraj je to v poriadku, je to drenazna poloha, lepsie si uvolnia prdiky. uz su to velke deticky, krasne si vedia pomoct same.

kedy to byva na starych horach?

ja som tiez planovala ist na jarmok, ale skocila nam do toho oberacka, bola na plane az buduci week ale hrozno uz pada, takze my sa presuvame na juh....

zanulienka
18. sep 2009

misha-za toto by ta dokyna ukoristovala

sabinazv
18. sep 2009

aine... aj nas maly spi taky vykrutena na boku... hrozne neprirodzena poloha 😎

a btw mne bratranec umrel na na SIDS (inu pricinu nezistili) ked mal 9 mesiacov ☹

pikino
18. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu som nasla nieco o hlienoch v stolici

zuzik25
18. sep 2009

aine, zistim a dam vediet. ale viem ze najskor od 5 mesiaca plavaju.

sabinazv
18. sep 2009

zuzik, vyzistim to o tom sliaci... kaskady su predrazene, nie je co riesit...

zuzik, ja nikdy nenechavam maleho doma sameho... vzdy to vsetko popracem so sebou do toho pidi vytahu, co potrebujem...

zuzik25
18. sep 2009

aha, no nejak to budem musiet poriesit a tiez sa napratat do vytahu. lebo doma dam auto do dvora a nakladam. a mala zatial caka v lehatku dnu, ale to mam otvorene dvere na terasu, to ju zretelne pocujem (obcas az na ulicu).

zuzik25
18. sep 2009

no babky majte sa, idem to dobalit, snad sa mi podari nejak dostat na net, hadam cez tyzden, ked zavitam kuknut robosov. posluchajte sa tu. 😀

aine04
18. sep 2009

ja by som babo tiez nenechala same... pre istotu

no teda sabi, to je hrozne, ja som myslela ze 9 mesacne babo je uz fakt velke, ved to uz pomaly zacina chodit ☹

baby ak zistite nieco o plavani, prosim hodte mi ako ste sa dohodli do IP, idem na 4 dni prec a neviem ako by som to tu hladala, pri nasej frekvencii 100 stran za den 😀

aine04
18. sep 2009

inak hlieny v stolici sposobuju aj kvasinky, ked je ich viac ako ma byt...

sabinazv
18. sep 2009

aine, ja mam fobiu z toho, ze sa nedostanem do bytu, ze sa mi nebudu dat otvorit dvere, alebo zabuchnem kluce... tak ked opustam byt, vzdy len s malym...

a este mam (a to som mala uz pred porodom) fobiu z toho, ze s malym spadnem... ze sa potknem a spadneme obaja... hrozna som 😖

nany100
18. sep 2009

konečne som dočítala...
majka, lieč sa a držím palce, aby si zvládala opateru aj s korzetom, to si fakt neviem predstaviť
petka, nebojaj, bude dobre...moc držím plačeky aby sa diagnóza nepotvrdila

čítala som, že SIDS sa najčastejšie vyskytuje medzi 2-6 mesiacom života...názory sa asi rôznia...ale zrejme sú prípady, keď sa to stane aj neskôr...sabi, to je hrúza, neviem si predstaviť takéto niečo...inak aj ja sa často bojím, že s ňou zahučím keď ju nesiem, ale zatiaľ musím poklopať, zatiaľ sa nič také nestalo

zuzik, ani ja nenechávam malú samú, bojím sa toho čo sabi, že sa vybuchnem, alebo zaseknem vo výťahu a pod...čo by tu to chúďatko samé robilo si neviem predstaviť

pikino
18. sep 2009

sabo aj my mame zelene kako od ockovania a aj prestala kakat. teraz kaka max. 2x do tyzdna a su zelene a riedke ako kasa. 😠

pikino
18. sep 2009

zevraj sids sa vyskutuje az do 1.roka ja malu nechavam spat na brusku ale my mame monitor dychu inak by som jej to nedovolila.

petkapo
18. sep 2009

Dakujem za podporu dievcata. Dufam, ze sa CF nepotvrdi a ze moj malinky chrobacik sa vyzdravie. Len nechapem,ze dnes doktorka nic nepocula na plucach a teraz mi tu zo spanku tak priserne kasle - taky ten hnusny suchy drazdivy kasel na konci s takym az drhnutim... No otras ☹

pikino
18. sep 2009

chudatko majinke. 😒

zanulienka
18. sep 2009

hajhorsie na tom,je,ze teraz uz aj ty vidis priznaky aj ked mozno ani nie su

macikjm
18. sep 2009

juj...peti....myslime na vas a drzime palce...inak teraz sa uz robi screening na cysticku fibrozu- ta sucha kvapka krvi, co brali detickam na 4.den po porode...tam vam nevysla pozitivita???

uz si sa dovolala??? spoluziacka z vysky robi na I. KDD v ke, ak chces mozem nieco zistit...drzajte sa...

macikjm
18. sep 2009

KDD- klinika deti a dorastu...

petkapo
18. sep 2009

zanu - asi mas pravdu ☹ Ale som posrata od strachu 😢

macik - pytala som sa Dr. na ten screening a ona ani nevedela, ze sa nieco take robi - volala na novorodenecke a tam jej to potvrdili. Ale ze vysledky sa nepisu do spravy. Tak snad keby im to vyslo pozitivne, tak mi povedia. Hoci vraj aj ked je screening negat, nemusi to byt pravda..... Strasne dlho do mna v tej ambulancii hucala, uz som ju ani miestami nepocuvala, lebo ked mi povedala, ze nevie o tom screeningu, tak som o nej trosku zapochybovala....

Zistila som, ze nemam dobry papierik (vymenny), cize nemozem ist do KE 😒 . Mam malemu davat fenistil kvapky a prist vo stvrtok na kontrolu a pre dobry papier....

Neviem, ale nezda sa vam, ze u nas vsetky ukony trvaju strasne dlho? Alebo pozeram privela Dr. House(a)? 😀 😝

petkapo
18. sep 2009

zabudla som - macik, dakujem za ochotu, ozvem sa ked sa mi nepodari sa dovolat 🙂

cikyta
18. sep 2009

Ahojte.
Tak Silvinkin šelest na srdiečku bol OK.Za pol roka znovu kontrola.Zrejme za to možu tie moje trombofilne mutácie v krvy. ☹
A inak-kto to tu mal problém s tými trombocytmi? Máme to tiež.Len s tým,že sa dívam na papier z krvy a tam pri tejto hodnote 3 výkričníky a zvýšená norma.Pediatričke sa to páčilo,ale mne nie a aj som sa kardiologa na to pýtala,tak poradil určite znovu odber a zvlášť,ked bol z prsta.treba to len opakovať.Može zato aj nejaký slabší zápal v tele.(mali sme zapálené očko)

No a Čikyta? Cohodí ako robot.Bolí ju to.Je to hrozné.Ale kto nemá psíka-nepochopí.

sabinazv
18. sep 2009

ozaj, vsak sa robi na to aj novorodenecky screening...no ale tak potom naco to robia, ked to nikam nepisu.. ani do spravy? naco beru tym detickam krv? my napr. nemame ani zistenu krv.skupinu a to mu brali tusim kazdy den krv, lebo mali podozrenie na zltacku... no comment...

peti a ze vsetko v zdravotnictve trva dlho? som sa pousmiala... moj chlop ma tinitus (hucanie v usiach) moze to mat 1000 pricin... uz pol roka (!!!) chodi po vysetreniach... lebo ked na jednom nieco nezistia poslu ho inam, tam sa caka 2 mesiace a tak dokola... kopec veci si vybavil aj po znamosti, no ak by mal nejaku smrtelnu nemoc, tak by s nim bol amen do tej doby, kym by vsetky vysetrenia obehol... je to sila

sabinazv
18. sep 2009

vonku je riadny hic... som sa aj spotila 😎

ciky drzim palce obom dcerenkam 😉

bambina
18. sep 2009

ach, babenky ako vas citam az som sa zahanbila, ze niekedy placem nad uplnymi hlupostami a clovek moze riesit ovela vaznejsie veci.
petka, silno drzim palceky aby sa diagnoza nepotvrdila. az teraz som si uvedomila ako poriadne musim sledovat aj stolicu. Simonka ma v nej teraz vela hlienov lebo ma nadchu, niekedy aj zapacha, aj zelenu sme mali ale laktacna poradkyna mi povedala, ze kojene deti mozu mat casto zelenu stolicu. Simonka vsak vobec nekasle, tak som rada.

ciky, vela sil aj Tebe.

ozaj, sabi, ciky, objednali ste si uz ten fusak? rozmyslam, ze uz je asi najvyssi cas, vsak?

zanulienka
18. sep 2009

sabi aj MM huci v usiach a nic mu nikdy nezistili,ze preco ani tu ani na svk

zanulienka
18. sep 2009

kocky-elaia zacina mat trosku sopliky a malinko kasle,neviete odporucit nejake homeopatika,ak moze

cikyta
18. sep 2009

Bambi,objednala som ten fusak.Včera som bola zaplatiť fakturu 😉
Inak moja malá sa naučila pred dvoma dnami "akože"kašlať! Vážne iba akože! Ona tak smiešne zakašle a potom sa zasmeje.Ja vyplašená,že má kašel a muž mi vravi:
-Skus si ju všimnuť lepšie.Ona sa robí.Proste sa to naučila a už to robí stále.
A mal pravdu.Fakt je bohová.
A ešte robí "Vierku Berkiovu"-tak smiešne že: Ehm...Ehm... 😀
No idem sa už umyť a relaxovať chvílu v TICHU vo vani.

cikyta
18. sep 2009

Petkapo-Ja vám držím silno palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!Nebojkaj,bude to určite dobre s Alexíkom!

korelka
18. sep 2009

ahojte!

petka - to mi je luto, ze je podozrenie na tu svinsku chorobu, ale pokial nemate ziadne vysetrenia, tak este nic nie je iste a dr. niekedy fakt vedia riadne vystrasit... 🙄 vsetko bude v poho, nebojaj!!!!!!!!!!!!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre