Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
25. sep 2009

mia, ja nanny ani nezapinam, Simonka sa dost casto v noci budi. ale tiez sme predtym mavali plany poplach, tak neviem. urcite je malinky v poriadku. skor technika zlyhava

miavin
25. sep 2009

bambi - no snáď máš pravdu.....

bambina
25. sep 2009

ciky, silno na vas myslime, ste silne bojovnicky tak sa drzte. urcite to bude lepsie. deticky sa zo vsetkeho ovela lepsie dostavaju.

petkapo, dufam, ze toto trapenie je len prechodne a coskoro bude aj mliecko. hlavne, ze malinky nehladuje a chutia mu aj prikrmy.

my stale len kojime, az sa toho bojim ked zacneme davat aj ine. ako zareaguje. Simonke nedavam ani vodu alebo cajik, mliecko na vsetko pouzitie. zo zaciatku som myslela ako to bude na druhy den a ani sa mi nechce verit, ze uz preslo 5 mesiacov.

bambina
25. sep 2009

inak maminky, kedy zacnete natierat dietkam tvaricku s kremom ked pojdete von. ja zatial nedavam nic, lebo sme mali ten ekzem. az ked bude uplne chladno?

krpcek
25. sep 2009

ahojte.

tak my sme sa vcera stretli s tymi kamoskami - jedna ma dvojicky, co sa narodili v 34tt a ona ich plne koji - az mi oci vyliezli z dierok, ked mi to povedala . . .fakt klobuk dole, este ked mi hovorila aky mali rozbeh, ze jej deti zobrali, boli v inkuvbatore, musela odsavat noc, den . . . a teraz je z nej taka dojka, ze by mohla kojit este dalsie dve deti 😵

solen
25. sep 2009

ahojte,
chcem napisat mimo temy, ze pozeram ordinaciu a vzdy ked je tam porod tak mi pride tak makko. Juj

Ciky nebud smutna, treba verit ze perinka pomoze a budete rychlo fit.

bambi neboj, pojde to dobre, aj ja som mala obavy ale zatial to ide paradne (klop klop)

sabi pozitivum mrchy spociva v tom, ze Daniel moze mat coskoro surodenca 😎

solen
25. sep 2009

krpcek tak kojit dvojicky si neviem predstavit. To by som uz fakt cele dni predrichmala co by som bola taka vystavena.

sabinazv
25. sep 2009

solen, ja som tiez prave dokukala ordinaciu a tiez tie porody tam prezivam 😅
a prrr s tou mrchou, tak skoro surodenca este nie, az buduci rok 😉

fuha, kojit dvojicky musi byt riadna makacka - dala by som tej mamine daku cenu 😉

bambina
25. sep 2009

presne tak. aj ja obdivujem vsetky maminky dvojiciek. inak ako som si vsimla, je ich nejako pozehnane, aspon v mojom okoli je akosi vela dvojiciek. klobuk dole, ako to zvladaju.
ked zbadam maminku ako tlaci kociar s dvojickami tak si poviem ako mi je dobre. a to som mozno pred piatimi minutami hundrala 🙂

solen
25. sep 2009

bambi s jednym babom cista nuda 😀

sabi ja sa ale vzdy smejem, ako pri tych porodoch stoji cely regiment trasuci sa kedy uz babo vylezie, studenkova tam guli ocami v tenisovom postoji, kedy ho rychlo moze uchmatnut, doktor hladi ako do jaskyne, no komedia. Zda sa mi, ze to trosku prehnaju.

sabinazv
25. sep 2009

solen a mne sa zasa paci, ako tam maju zeny malo rozkrocene nohy, len take mini Vecko, ze? 😀
a tiez sa bavim na tych hercoch... ja ked som rodila, tak tam ziadna pediatricka nebola, len sestricka z novorodeneckeho 🙂

sabinazv
25. sep 2009

ja som si prave uvedomila, ze dnes sme chceli ist plavat a ja kramujem... hehe, vobec ma to skor nenapadlo, uplne cudzia vec pre mna, tento menzes... a ja tampony ee 🙂

solen
25. sep 2009

a ako maju mat? vacsie? Ja ti neviem, ja som ani nohy nemala vylozene 😕 U mna bola len porodna. A muz 🙂
Ale hraju to dobre ti herci, no sranda. Minule som dopozerala par zmeskanych casti a teda bonus bola Vajdova hola rit. Skoro mi oci vypadli 😀

Idem cosi robit. Lebo tu len klebetim 😎

sabinazv
25. sep 2009

jasne, ked uz, tak poriadne, ako ma byt 😝

idem ja vonku drobca vyvencit, dako mi nechce spat... od rana este nespal a to on teda zvykne... cafte 🙂

vieraj
25. sep 2009

ahojte, konecne som nasla aprilove babatka. teda uz mi to ani nepride, ze je ta nasa princezna babo, uz vie tolko veci... ze to aj vy vidite...
chcem sa vas opytat, mate menej mliecka ked mrchujete? ja mam prave to "uzasne!" obdobie a mam ho menej, ale krvacam len tak na jednu vlozku denne, skor je to take spinenie...dufam, ze nie som tehotna..........tko je moja druha mrcha od porodu a ta prva bola normalna 😲

miavin
25. sep 2009

ahojte, tak náš drobec bubá - idem mu prichystať mliečko keď sa zobudí, stihol očúrať skoro všetky puzzle, kým som umyla riad - a pekne sa v tom poobracal 😀 tak som ho osprchoval, obliekla a šup do postielky. no idem si aj ja kúsok oddýchnuť

petusko
autor
25. sep 2009

ahojte 🙂
tak som udr. nebola, bolo tam tolko ludi, ze som odmietla cakat medzi pachnucimi dochodcami dve hodiny 😝 kupila som si coldrex napoj, vraj je to fajn, tak vyskusam.
neviem, ktora ste to minule pisali, ze ste citali temu, kde sme rodili, nedalo mi to a tiez som si to nasla, no komedia 😀 ako sme vsetky funeli, ze uz chceme mat za tym a pod. 😀 ale mi prislo aj trochu luto, bolo to krasne obdobie 😵 az vam tak trosku zavidim, ze to coskoro prezijete znova 🙂

nany100
25. sep 2009

no petusko, ja keď mám s Adel taký deň ako dnes, silno pochybujem, že si to ešte chcem zopakovať...celý deň vreští lebo sa chce nosiť, najradšej by už chodila...už nezaberá ani hrazda, kolotoč tak na 5 min....a ja mám toľko roboty, že neviem kde mi hlava stojí...zajtra máme návštevu, tak som napácovala mäso a teraz pečiem koláč a to za výdatnej hlasovej podpory mojej dcéry...no mám tlak 200/150...našťastie teraz nachvíľu zaspala, tak si nervy ukľudním...a to chcem umyť ešte okno a zavesiť novú záclonu, ale to až keď príde muž lebo rovno vyskočím z okna 😀

petusko
autor
25. sep 2009

nany, neboj, druhe byva lepsie ako prve 😀 pri prvom si nervy vytrenujes a potom to bude raj 🙂 😉
ale poznam take chvile, presne ked potrebujes, aby bola dobra, ak vymysla a nic sa nedari. ako naschval.
ja to ocakavam zajtra, chceme s kamoskami urobit rozlucku s letom u nas, nieco ugrilujeme, posedime, pokvakame. tiez chcem nieco upiect a uz to vidim, ze petko bude ako cert 😅

korelka
25. sep 2009

ahojte!

ciky - to mi je hrozne luto, ale urcite bude vsetko coskoro v poriadku a bude sisi volna a slobodna 😉

vsetko naj 5-mesacnym oslavencom!!! 😵

my mame dnes 6 mesiacov konecne 😵 😵 😵 😵

miavin
25. sep 2009

petus - to som ja asi písala - že som čítala obdobie keď sme každým dňom očakávali začiatok pôrodu a nič 😀
korelka - Alexíkovi všetko najlepšie k polrôčku krásnemu - nech počúva maminu a robí ti radosť...

romanakatka
25. sep 2009

ahoj holky, tak ja neviem čo bolo lepšie... či keď sa pretočil len na bruško a zaspal tak, keď sa nevedel otočiť... lebo teraz sa otáča aj z bruška a teda sa gúľa po postieľke a búcha do nej a nespí, keď ho dám do veľkej postele, tak sa gúľa po nej, teraz som bola v strese lebo sa tak zacvikol medzi posteľ a stenu... a to som aj barikády spravila a preliezol ich 😕 normálne som v šoku z neho 😲

korelka
25. sep 2009

no katka, ten pohyb je hrozny a to bude len a len horsie, mam z toho tiez riadne stresy 😔

mia - diky, inak mate krasnu stolicku na papanie, normalne nad nou uvazujeme, tak uvidime, co najdeme

romanakatka
25. sep 2009

no veru tak mi bije srdiečko... musela som odťiahnúť postel aby som o vytiahla ...
Inak ja sa príkrmov trošku bojím, keď nám ešte aj mliečko vie narobiť toľko problémov s trávením 😖
Sabi už chodíte plávať s drobcom?

korelka
25. sep 2009

my sme zase s mlieckom mali problem na zaciatku ,potom v poho, tak som skusila mrkvu a tak ho z nej bolelo brusko, tak som to nechala tak a o tyzden sme to skusili znova a uz je to v poho... 😉

ni.kolet
25. sep 2009

Ahojte,
dnes som bola na sociálke a úrade práce kvôli rodičovskému. Takže to mám z krku. Inak, ak aj schvália to vyššie rodičovské /256€/, tak nás sa to netýka, len detí, ktoré sa narodia po 1.1. 2010. 😒

pikino
25. sep 2009

ahojteeee

mysme dnes zasa leteli k lekarke, terez sa mi tak vyhadzala, ze hruza uplne mapy ma na brusku. doki povedala
ze to ma zrejme este pokracovanie tej choroby, najprv hnacky potom hrdlo a teraz vyrazky. dostali sme masticku a fenistil kvapky.

nany100
25. sep 2009

niki, to odkiaľ vieš? ja som čítala, že ak pridajú tak všetkým, ale bez spätnej platnosti...a vraj to bude platiť len do 2.roku života, takže nám len rok a pár mesiacov

petusko, co ak to druhé bude ešte horšie 😖 ...to by som nezvládla ☹ ...inak peknú grilovačku prajem...už vidím, čo zase budem mať ja z oslavy...10 dospelých, 4 deti (z toho jeden náš krikľúň a druhé bábo menšie o dva mesiace) + pes (ten je asi z detí najposlušnejší 😀 ...a ja budem pendlovať a malú kriesiť z toho hurhaju 😕
3-bit sa podaril (aspoň podľa vzhľadu) a za odmenu som vylízala salko 😀 ...

nany100
25. sep 2009

ešte som zabudla, ciky...je mi ľúto silvinky, ale neboj, ona to zvládne...všetko bude dobré...aj Adelka mi tu prikyvuje, že je to tak 😉

pikino
25. sep 2009

ja som zasa pocula ze si o to vyssie rodicovske musime poziadat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre