Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

kiki5
28. sep 2009

kočky dobre ranko či den. mne sa včera polamal kočiar. miško je taky nedobry už asi týžden. spi len 2 krat za den v noci je stale hore a chce jest a ked nespi tak mrnčí- boze . nekakal už asi 4 dni a asi aj zuby mu ide. a hlavne nechce byt v kočiariku- to sa rozhodol z dna na den. takze ideme reklamovat kočiar edo polska 😀 no miško sa asi v tej sedačke zblazni cestou. to bude skuška ohňom 😠

nany100
28. sep 2009

fúha, kiki...nezávidím...my sme reklamovali tiež ale "len" v Žiline, čo je 35km...cestou domov už malá v sedačke protestovala 😀 ...ako ďaleko to máte?
...inak všimli ste si ako sa všetky detičky pokazili s nočným spaním? česť výnimkám ako je macik Tvoja ninka 😉 ...asi je to fakt normálne okolo toho pol roka a nie je to jedlom, ale jednoducho majú naozaj taký plytký spánok

nany100
28. sep 2009

sabi, super fotka...Danko sa môže ženiť, fešáčisko...ale mu tá kravata sekne 😀 ...nevestu dodáme 😀

petka, inak ten žlčník, hrúza...ale všetko zlé je na niečo dobré...mama Ti ho naučila piť mliečko...možno je to tým, že necítil Tvoje mliečko pri kŕmení, tak si dal povedať 😉

inak musím sa pochváliť, 3- bitka mala úspech, už je celá zjedená 😝

solen
28. sep 2009

ahojte,
ciky fotka je suprova.

k spaniu cez den - moja bezne spi po 2 hodkach, napriklad rano, ak vstane o 7, o pol9 uz ledva drzi oci otvorene a potom spi aj vyse dvoch hodin. Akurat pauzu pred vecernim spanim predlzujem, lebo vecer sa jej zazracne spat nechce a ma energie za styroch.

Baby moje ditko je zlatusik co sa tyka autosedacky, od malicka absolvuje dlhe cesty, takze 15 hodinove cesty zvlada na vybornu. Samozrejme ze mame prestavky, nesedi tam vkuse ale aj tak. Ja mam co robit taku dobu obsediet.

solen
28. sep 2009

kiki,prosim ta, to sa vam ako podarilo polamat kocik? 😅

elfi1
28. sep 2009

ahojte. my sme tiez chori. maly uz nastastie lepsie a nemal to nejako vazne - len jednu noc teplota a cez den trocha zvysena. troska kaslal a chrchlal, aj v nosteku behali hlieny, ale neodsali sme vela. v spanku normalne mohol dychat.
akurat ze bol velmi podrazdeny a v noci sa budil so strasnym revom.

ale teraz to chytilo mna a tak sa trocha obavam, aby sa to aj domcovi nevratilo, ked sme stale na sebe nalepeni

co ste davali na kaslik?
my stoptusin a sinupret. ale stoptusin uz mu nedam, lebo tie vkapky treba zapit a on zasadne po nich odmieta cokolvek pit.

nany100
28. sep 2009

inak ciky, tá fotka je perfect 😉
solen, my nevydržíme dlho sedieť...chcela by u mňa na rukách, to by vydržala a ešte keď je dám didku, tak aj na kraj sveta by sa viezla...autosedačka je pre ňu nachvíľu za trest 😖 ...aspoň ona to tak vníma 😀

petusko
autor
28. sep 2009

caute 🙂
dnes som na vas myslela kocky, co vstavate v noci k drobcom. ja som bola kazdu hodinu ale pri Petikovi. ma taky kasel, stale ho dusilo a plakal. a teraz som ako mechom ovalena 🙄
my sme chori vsetci okrem Marcelika, klop-klop. manzel chrchoce, ja tiez, petko no comment 🤐
ja sa pridavam k tym stastnejsim, co maju malych spacov doma, marceli malokedy vydrzi od papania do papania bez spania. su to vacsinou len take polhodinovky, ale staci. a v noci spi dobre, len posledny tyzden sa budi o stvrtej, ale to ani nechce papat, len dudku a spi do siestej.
inak uz ste zacali davat pokracovacie mlieko? ja uvazujem, ze ked minieme to , co mame doma, skusime dat dvojku. aj dr. mi to chvalila, ze mu treba dat co mu patri 😅

solen
28. sep 2009

nany tak nacvicit nejaku polohu z jogy a dat cicik v autosedacke 😀

elfi moja tiez kaslala ale ja som jej nedala nic. Vraj je kasel prirodzena reakcia organizmu a ak ma ditko nieco v prieduskach, tak to ma pekne vykaslat. No tot mudre som sa docitala, kasel presiel, dufam, ze som urobila dobre. ALe priznam farbu, uz som drzala v ruke ten prirodny sirup z brectanu ale prislo mi to take divne jej dat, ked nejedla este nic, iba moje mliecko.

solen
28. sep 2009

petus stale chori? no to potesi, ked sa to toci od jedneho k druhemu. 😒

petusko
autor
28. sep 2009

ja mam este osvedcene, ked su sopliky a hlieny, davat vele na brusko, ono to povoli.

petusko
autor
28. sep 2009

solen ja neviem, sa mi zda, ze petik je viac chory ako pred tyzdnom. 😒

solen
28. sep 2009

😕 vele je vela? Alebo zeby nieco speci? 😅

solen
28. sep 2009

petus ked to tymto detvakom sa tazko vysvetli, ze ked su chore, nemaju skakat a behat ako opice ale oddychovat vsak? Moja ledva dychala so zapalom pluc ale chora bola len jeden den. Vies ako som ti pisala, ze iba lezi. Aha, isto....

elfi1
28. sep 2009

solen - vdaka za radu. no ja sa zas priznam, ze ja som z kazdej choroby uplne mimi. ci mojej, ale teraz o to viac u maleho. ved tu kazdu chvilu citam, ako sa trapite so soplikmi a my doteraz vobec nic.
ja som sa len zlakla, ze tak nezvycajne zacal plakat a nevedeli sme ho utisit v noci. boli sme aj u lekarky a ta ho riadne poprezerala aj poradnu uz spravila a nic nezistila, ze ak kasle a troska kycha, tak moze volaco byt, ale ze este nie je nic vidiet.
pri grcnuti mal v grcke hlieny. tak preto som vyplasena potom dala aj tie kvapky.
tak ale teraz mu dam uz len ten sinupret - je to bylinkove tusim homeo.

ale ja sa musim dat do poriadku, lebo ked mam nadchu, tak som odstavena. hlavu mam jak melon

petusko
autor
28. sep 2009

hej vele je vela 😀
presne, neda si povedat, ze musi byt v klude, beha, skace a potom ho napina z kasla. 😠
no palime k dr. nech nieco vymudruje.

nany100
28. sep 2009

😀 solen, minule som kľačala pri posteli a tak ju kojila, lebo už zaspávala a nechcela som aby posteľ vŕzgala, tak som si len kľakla nad ňu a tak kŕmila...jóga sa veru zíde 😀

kiki5
28. sep 2009

no normalne sme sa prechadzali a ja mam predne kolečka otáčacie a nono sa neotočilo len zarapčalo a prasklo. ale aj tak mi treba fusak a stoličkuna papkanie a overal tak to kupim v tom istom obchode ako kočiar. ma tam dobre veci. mne miško sedel v sedačke tiež sme cele leto chodili kade tade ale teraz asi týžden nechce ani v kočiku ležat. asi zuby

petusko
autor
28. sep 2009

tak Petikovi to zlieza na priedusky, dostal atb., som zvedava, dokedy bude Marcelik odolavat. 🙄
sa tesim na cely tyzden, budeme zavreti doma, petko sa bude nudit, telka pojde nonstop, co sa teda vobec netesim. 🙄

jankaaa
28. sep 2009

ahojte babule tak k tomu spanku moj spi doobedu tak maximalne hodinku a potom este poobede niekedy hodinku niekedy dve kedy ako...on mi vydrzi aj tri hodiny byt hore niekedy aj viac...a v noci sa tiez casto budi posledny tyzden o druhej tretej a sme hore do stvrtej piatej on si veselo gagoce hra sa...potom este zaspime do tej siedmej pol osmej niekedy vstane aj skor....
sopliky mame aj my trosku aj nejak pokasliava ale v stredu ideme na poradnu tak poviem lekarke uvidme co povie...

babenky uz ste kupovali autosedacky nove?odkial ste kupovali?

pikino
28. sep 2009

ahojte.
tak pozeram ze tu sa "veselo" chorlavie.

nasej uz tie vyrazky hnusne pomaly miznu ale aj tak vyzera strasne, cele brucho uuuplne koprivkove chuda male, este stastie ze ju to nesvrbi.

my sme vcera mali konecne krstiny, tak bol u nas humbuk 😀 chvalabohu ze uz to mame za sebou.

ni.kolet
28. sep 2009

Ahojte. Môj má takýto režim: cez deň si pospí pol hodinku, v čase 1 hodina pred jedením a v noci spí 9 až 10 hodín vkuse, bez jedenia. Ja sa takto vytešujem už vyše troch mesiacov. 🙂 A keď ráno vstane, je vysmiaty, pekne vyspatí a kŕmenie si užíva. Vôbec nevyzerá nato, že celú noc nejedol. Hádže na mňa úsmevy. 🙂

traktor
28. sep 2009

pri prechladnuti a nadche- polozit ku postielke hrniec s vriacou vodou a harmancek a nechat vyparovat, babetku sa sopliky uvolnia, ak je velmi spotene treba ho prezliect...nechat lezkat na vyvysenej pdlozke/ vankusi/ nebude ho tak dusit

pikino
28. sep 2009

my mame vyvysenu jednu stranu postielky uz od jej malicka kvoli grcaniu a soplikom aby sa nedusila. lepsie sa jej takto dycha.

skorvankova
28. sep 2009

tak sme doma od dr., kupili sme homeo SEDALIA, pre lepsi spanok, poznate to niektora?

jankaaa
28. sep 2009

skovri to vam lekarka poradila?

misha666
28. sep 2009

ahojte kocky.,.. ja som dnes bola cely den v skole... normalne som si oddychla trosku...len ma nejak boli hlava...som sa dnes veeeeeela nasoferovala po KE 🙂 emmka bola s muzom lebo on je na marodke, ale prisla aj svokra... a zacala muzovi hovorit ze jej je luto ze uz nebyvame pri nich 😖 tha hovorim muzovi ze jej mal povedat ze keby sa spravala normalne ku mne by sme tam byvali... uz nikdy by som sa tam nevratila 🙄 uz mam fobiu z nej len ked tam ideme v sobotu na cely den 😒 ja sa uz proste nedokazem pretvarovat...ona mi strasne vadi aj ked sa snazi chovat strasne milo este viac mi je z nej na grc... 😝 😠

skorvankova
28. sep 2009

janka, nie, ale mame tetu, ktora pracuje v lekarni a ona to poradila.

misha, s tou fobiou ta uplne chapem.

solen
28. sep 2009

petus nic moc take domace vazenie, ale aspon viete, na com ste a lieky pomozu. 😉

janka autosedacku este neriesime, ale uz tuho hladam infosky. Pre starsiu dceru sme kupili Recaro 9 -36kg a som maximalne spokojna. Lenze nekupim malej taku istu, to kupime vacsej vacsiu a mensej tuto posunieme. ALE citala som, ze najbezpecnejsie je aj pre vacsie deti cestovat v proti smere jazdy, tak rozmyslam, ze kupime taku sedacku, co sa da otocit a este aj polohovat trosku viac nalezato. No a musi mat jasne ze dobre crash testy. My vela cestujeme, takze mam taketo naroky. Uz sa tesim, aku zas sumu vyvalime 😒

beadz
28. sep 2009

ahojte.
no, tak ja mam dnes den blbec. stratila som kluce komplet vsetky, takze som na obed cakala pred blokom kym pride muz z roboty, uz som sa skoro pototo aj pototo....
potom som isla varit zemiak simonovi na obed a este nezvyknuta, tak som ho tam nechala varit snad pol hodiny, ani neviem presne, len som sa motala po byte a zrazu ze co zase ta suseda pecie ze taky zapach a vtedy mi doplo. zemiaky uz boli upecene, voda vyparena a v kuchyni uz pomaly horelo... ked budem takto kazdy den, tak na tyzdem mi bude treba 3 kila zemiakov 🙄
ale na druhej strane sa tesim, lebo mame druhy zubok. aj ked mi tak kuse bradavku, ze sa idem pocurat od bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre