Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
29. sep 2009

ahojte 🙂
Miskom a Miskam vsetko najlepsie aj od nas 🙂

skorvankova
29. sep 2009

Ahoj.
Aj od nas vsetko najlepsie.
tak vcera sme dali ten sirup homeo na spanie a v noci to bolo o trosku lepsie, nebol hore kazdu hodinu, ale kazde dve, aj to je uspech, som zvedava ci sa to potom uravi.

bea, drzime palce svokrovi.

sabinazv
29. sep 2009

a dnes mi prisiel postou od Sunaru balicek... pokec k prikrmom a 2 fit tycinky... mile od nich, to vedeli, ze ma dokyna nepoucila iste 😅

skorvankova
29. sep 2009

sabi, aj nam to prislo.

Mamicky, ako davate drobcom zemiak, iba taky uvareny,suchy?
By som to chcela skusit.

nany100
29. sep 2009

aj my sme dostali fit tyčinky, hneď padli za obeť 😀

my ešte nedávame inú papu okrem mliečka 😉

sabinazv
29. sep 2009

ja som to este nesfutrovala... mala som iny keksik ku kave 😝

jaaaj a dnes idem robit lievance s cucoriedkovym dzemom... v poslednej dobe som straaaaaaaasne na sladke, ale straaaaaaasne (v nedelu som zjedla skoro sama krabicu kolacov zo svadby 😕 )

skorvi, ani my este nejeme... dnes som mu slubila, ze uz len mesiac bude na tekutine 😎

skorvankova
29. sep 2009

nany ani my este nic nepapame okrem mliecka, ale uz by som mohla pomaly zacat.

cikyta
29. sep 2009

Ahojte.Nám tie tyčinky sprášil ocko 😠 😅
Krpcek-ja som vyše mesiaca kojila 5 minut a malej to stačilo.Bábiky s refluxom nechcu dlhšie papať a ani to neni dobre.
V nemocke mi pozreli prsia-ešte som ani nekojila a už vraj nech uteká muž kupiť klobučiky,lebo mám ploche bradavky!!!!Velký rozruch,muž bežal do lekárne a ja som schmatla Sisku a prvý krát som si ju priložila bez klobučika a tá vrhla na cicík ako vtáčatko! 🙂 A papaláááá.Kašlala na bradavky.Hlavne že tečie! A aj tak si ju ona vytiahla ako potrebovala.
Kolegina vedla na postely mala bradavky ako orechy!!! 😨 A malému nevošli do pusky.No tak to zas načo? 😒

sabinazv
29. sep 2009

skorvi, ale citala som, ze sa ten zemiacik ma popucit bud s mlieckom alebo s vodou, v ktorej sa varil...

cikyta
29. sep 2009

Viac mi pomohol modry konik,ako celá nemocnica.

nany100
29. sep 2009

inak som trošku šmírovala marcovky a takéto majú receptíky pre bábatinká 😉:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nany100
29. sep 2009

skorvi, my zacneme asi mrkvičkou..zemiačiky samé sú vraj bez chuti a krpci ich nechcú...až keď sa pridávajú k druhej zeleninke napr. mrkve alebo brokolici...ale asi by som ho popučila a pridala materské mliečko

sabinazv
29. sep 2009

ciky, detto... mne pomohol konik najviac... v nemocnici tiez laktacna poradkyna nukala klobuciky a iba raz ukazala co jako tak na 2 min. venovanie... a pri zapale moj gyndo ma nepotreboval ani vidiet, ze pri teplote (skoro tyzdnovej !) by mi dal aj tak len paralen, tak ze ani chodit nemusim... som sa sama vykurirovala pomocou homeopatik...

sabinazv
29. sep 2009

aj tu su recepty pre mimca, mam to uz ulozene 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7383

petkapo
29. sep 2009

Ahojte!

Ked si ja spomeniem na nemocnicu a ''pomoc pri kojeni'' tak mi je do placu. Jednak zo situacie aka je v presovskej nemocnici a jednak aj zo seba, ze ako som mohla byt taka sprosta a nevydupala som si viac pozornosti. Ale bola som strasne vyplasena - sak prvorodicka - a myslela som si, ze kojenie je ta najprirodzenejsia vec na svete a ked pridem domov a budem v klude, bude to v pohode. A nebolo.... A to som pritom taka povaha, ze za inych okolnosti sa nedam nicim odbit a domaham sa toho co mi patri. Ale v tej nemocke som sa spravala ako keby som ani nebola svojpravna 😒

Este som chcela - mne k prikrmom nepovedala pediatricka ani pismenko 😠 A dokonca nas neobjednala ani na dalsiu poradnu 😕 Proste co si clovek nevydupe,nevytelefonuje a nenacita - to nema a nevie. Smutne ☹

sabinazv
29. sep 2009

petka, velmi podobny pribeh ako nas... ale co je smutne, ze potom vsetci rozpravaju, ake je MM velmi dolezite a nenahraditelne a bla bla... a spravit nieco pre to, aby veci fungovali, to nie...

ja idem vo stvrtok skocit za dokynou, lebo nam dochadza vigantol a zabudla som si minule pytat... tak jej to predhodim na oci, ze co s prikrmami... zo zvedavosti... a tiez ta zelena kako nam nepresla, tak donesiem vzorku - plienku spinavu 😝

nany100
29. sep 2009

sabi, tuším sú to tie istérecepty...baby si to asi skopírovali z mmb do svojej témy 😀

sabinazv
29. sep 2009

hej? som to neporovnavala 🙂

skorvankova
29. sep 2009

Na nas tiez kaslali v nemocnici, maleho mi prilozili az na treti den a ja mam naozaj ploche bradavky, nikto sa tam so mnou nesral, iba asi 3 sestricky mi nadavali ze to uz som si mala pocas tehu tvarovat........
Az na jednu ta sa ma na nocnej ujala a ta mi pomohla, prsia tvrde ako skaly a ja som nic nevedela, maly sa vobec nechcel chytit, potom prisli na rad klobuciky a kojim s nimi doteraz a dakujem za tento produkt.

Teraz uz sem-tam papa aj bez nich. 🙂

sabinazv
29. sep 2009

skorvi, aj ja som mala ploche bradavky... preto tie klobuciky, ale u nas ich davali kazdej, aj takej co to nebolo treba... mne ich bolo treba len na zaciatku, kym sa bradavky nevytiahli, potom uz nie... a z viacerych hladisk su vraj viac skodlive ako uzitocne... tak vravi annag 🙂

sabinazv
29. sep 2009

no idem na tie lievance... a spravim aj na slano - spenatove s bryndzou pre chlopa 😎

miavin
29. sep 2009

ahooojte - tak čítam, že spomínate na začiatky - no mne vôbec nik neukázal, nepovedal, neporadil ako kojiť.... doniesli mi malého - povedali že mám dať cicku a odišli... možno aj preto sme tak skoro skončili
ináč všetko najlepšie Miškom a Miškám - veľa veľa zdravíčka prajeme 😉

pikino
29. sep 2009

ahojteee.

oslavencom vsetko naj a nech posluchaju maminky 😀

ja som tiez mala problem s tym ze mam velke bradavky a krpana mala taku malu pusinu, ze sa nevedela prisat.
ale nastastie to dobre dopadlo. a ja som nemozem stazovat, k nam chodila laktacna kazdy den na izbu ci nieco nepotrebujeme a stale sa pytala ako babatenka papaju a kedze moja nepapala tak sme vymyslali vsetko mozne, lebo ten moj lenivec len stale spal a nezobudilo ju nic.

my tiez papame iba mliecko a je ho teda pozehnane. musim si zaklopat 😀

bambina
29. sep 2009

ahojte, miskom a miskam vsetko naj 🙂

pikino
29. sep 2009

misha nejako nas zrusili. 😝

misha666
29. sep 2009

ccc....zavreli mi novu temu...usi nevadi ze mame nad 10000prispevkov

anib
29. sep 2009

ahojte, tak sme doma z poradne a z ockovania už po 2x zase nic, vravela som dr, ze ma este stale take cervene navrete to na rucke po ockovani a ona,ze to ma odozvu z toho ,,2,, ockovania a vraj jej to mam 3x denne potierat liehom a za dva tyzdne prist, ak to bude ok, tak nas na treti x zaockuju, ak nie, pojdeme na plucne, ci kde, ak som dobre rozumela, ci tam nebude nej bacil? 😠

bambina
29. sep 2009

uz mate stolicky na papanie?

pikino
29. sep 2009

my mame stolicku na papanie. kupili nam ju svokrovci ked sa mala narodila. tusim je to peg perego.

nas maju ockovat zajtra ale mala je stale vyhadzana a pokasliava tak uvidim co nam povedia, ale hovorila ze to druhe preockovanie treba spravit do 10tt od prveho a my uz mame 9tt. 😒 ale sa bojim ze ak ju zajtra zaockuju
aby nemala nejaku prudku reakciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre