Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

stascha
5. okt 2009

ciky 🙂 u nas to bolo zo stvrtka na piatok a rano mi ani cicu nechcela len revala ja unavena za celu noc som revala s nou, no hroza

ja som uz malej dala aj zemiacik, a ak by som je neprestala davat tak ona to vsetko zje, a ze dieta ma zjest zo zaciatku len zopar lyziciek, no to sa zatial nasej netyka, uvidime zajtra pridavam asi brokolicku, alebo karfiol este uvidim

cikyta
5. okt 2009

Stascha,večer skušam dávať kašu,ale nechce.Skusila som aj mliečnu,aj nemliečnu.Proste nám nešmakuje.No a na obed tu mrkvičku.
Za týžden plánujem jablčko a iné ovocie a potom kuracie mäsko.

stascha
5. okt 2009

ciky 🙂 ja som rozmyslala ze je skusim tu kasu dat namiesto mliecka okolo 4-tej aby mala na veceru.

A aku su jej kupila?

cikyta
5. okt 2009

No,myslím,že toto bude dalšia s tých lepších nocí 😠 😠 😠 Už 3 krát som k nej bežala dať cicu,lebo sa zobudila s revom! 😠 Viem,že nieje hladná,ani zubky nejdu... ☹

cikyta
5. okt 2009

Tak najprv som kupila od 4.mes.Hami ryžovu-mliečnu s marhulami a potom som objavila od Nestlé-moja prvá nemliečna kaša stupen č.1
Tá marhulová je chutná mnam! A obe lubi aj náš pes.Ked nechce Sisa-čo nechce,tak náš hafo je našťastnejší na svete.Lepšie ako nejaká klobáska! 😀

stascha
5. okt 2009

ciky 🙂 no budem musiet vyskusat, a ked jej das vecer kasu este malu aj nakojis, asi nie

cikyta
5. okt 2009

Stascha-ona papá kašu raz z flaše,raz lyžičkou.Raz 60,raz 40 a niekedy ani len lyžičku 😝 -takže vždy ešte nakojím.

cikyta
5. okt 2009

Prakticky skôr trenujeme lyžičku.

beadz
5. okt 2009

ahojte kocice.
tak mame po poradni. mame 66 cm a 7 kg. vsetko je v poriadku. pytala som sa na ten lepok, tak doktorka vravela ze nie je nejaky posledny termin kedy sa "musi" zaviest. takze uvidime kedy dame. skor ako ukonceny 7. mesiac by som nechcela.
ja uz kojim dost malo. len ked rano ked este velmi nevie o svete, alebo ked je napapany a uz potrebuje len ukludnit. s tymi svojimi ostrymi zubkami ma totiz tak hryzie, ze sa to neda vydrzat a nepomahaju ani ziadne finty na vytiahnutie prsnika. proste sa zahryzne a este aj pootaca hlavu na kazdu stranu. pre istotu, ze keby ze mi neprekusne tak aspon riadne natiahne.
k spanku - simon zaspinka okolo osmej, v noci sa uz dost dlho nebudi, iba ak sa mu nieco zle sniva, alebo mu zacne chybat nahodou cumel. ale doteraz vstaval o piatej, popapal a potom este hodinku spal, ale posledny tyzden sa budi o stvrtej, pol hodky je este ako tak spokojny, ale od pol piatej sme hore definitivne. a zaspi az o osmej a aj to na 20 min.
k prikrmom - my sme zacali so zemiacikom tyzden, teraz uz papame zemiacik a mrkvu. ten samostatny zemiak mu velmi nechutil, ale teraz by jedol vkuse len to. potom mu davam uz len trocha caju. inak velmi mi okrem mliecka nechce pit, ale snad nebude nejaky dehydrovany. a vecer papame kasicku - od hami "moja prva kasa". je veeeelmi dobra. ked mi nieco necha, tak si dam aj ja 😝
dnes nas mali ockovat, ale prelozila som to na piatok, lebo zajtra zaciname plavat a keby nahodou mal teplotku tak by sme nemohli ist.
tak som sa vykecala a mozem ist hajat. 🙂
papaaaaa

miavin
6. okt 2009

ahojte - tak už to tu funguje....
ako sa máte? a čo máte nové???
pridala som fotečky - zimné 😀

cikyta
6. okt 2009

Mia-super snehuliačik,ale feši.Dobre vyzbrojený na zimu. 😉
Táto noc-konečná.Každu hod.hore a non stop prdenie !!!! A nielen Sisa. Celu rodinu trápia prdy,nielen malu 😀 Vobec neviem,čo sme pojedli.Dnes sa mi na mrkvu vykašlala,začala mi z krmenia hystericky plakať,tak to pekne znovu istil cicík 😖 A cez den dohána spinkanie.Horšie je,že len vonku a tak som doma zase TRT urobila.Vážne uvažujem o chodítku,aspon na chvílu,lebo toto nekonečne nosenie na rukách po byte ma už zabije! Nič neurobím inak... ☹ A pri našom klbiku nesmieme ani sedieť,nieto chodiť v chodítku....Ale už som zufala.

miavin
6. okt 2009

ciky - no náš malý je tiež nejaký taký.... umrnčaný - keď nespí alebo nepapá tak nervačí a plače.... kým nie je na rukách. už som sa teraz rozrevala.... nevládzem - a nechápem to - chvíľku sa pohrá a po chvíli rev...... no a vy kvôli klbiku musíte nejako vydržať, kedy máte kontrolu???

sabinazv
6. okt 2009

ahojte, dneska nam skapal kon 😎

ale aj bez toho to tu nejak viazne... 😒

majka, krasne fotky si pridala, drobec je krasny 😵

petusko
autor
6. okt 2009

ahojte 🙂
my sme sa ako tak vyhrabali z tych chorob dufam, uz to bolo o drzku. 😖
ja som dnes dala marcelikovi prvykrat cestovinku bezvajecnu a brokolicou. zalizoval sa az za usami. nedala som vela na pvykrat, to bolo revu 😅
ja prave hladam nejaky ten sportak lahky do auta.

krpcek
6. okt 2009

ahojte. tak ja som dala malej na obed spenat a vyprdla sa mi nan - dve lyzicky a koniec.
kasu sme mali aj my "moja prva kasa" a ta nam chutila velmi . . dnes som kupila sunarku krupica s medom, ale ta jej moc nesla - asi nova chut a aj to, ze bola uz velmi unavena a chcela spat. takze asi 5 lyziciek a koniec. inak viac ako 60ml kase som do nej este nedostala. 😅

miavin
6. okt 2009

macik - krásne foto, ozaj, čo máš s krkom???

beadz
6. okt 2009

caute.
tak my sme dnes boli prvy krat plavat. veeeelmi sa mu pacilo. a co bolo najlepsie, ze hned potom zaspinkal a vstal po 3 hodinach. 🙂
sice hladny jak cenkovej deti na stvrtej strane, lebo nejedol viac ako 4 hodiny.
a vy ako ?

ninnaricci
6. okt 2009

krpy...už krupicu s medom??? ja sa zatial medu vyhýbam...lebo to je teda riadny alergén...hoc moja mamča by už cumel do neho dááávno namočila...

...ináč dnes som kúpila tie nové pamperky premium care...noo zatial som maximálne spokojná...uvidím ráno či sa nepreciká...to je najlepší test...lebo ráno máme polkilovú ocikanú plienku
...sú také ako pampersky newborn...s tou sieťkou

ninnaricci
6. okt 2009

bei a kde chodíte plávať?

beadz
6. okt 2009

ahoj ninna, do via vitae. a vy ste tiez chodili ?
a preco uz nechodis cvicit ?

ninnaricci
6. okt 2009

tiež chodíme do via vitae 😀 ideme zajtra
...cvičiť sme neboli lebo Maximko bol chorý...dosť soplil...aj plávanie sme vynechali 😒 ale už je to v pohode
...a ako naschvál som sa včera vybrala na cvičenie do Stonožky...noo a nebolo 😀 tak sme sa s drobcom aspoň povozili...našťastie to prespal

skorvankova
6. okt 2009

Ahoj.

Tak Šimko bol dnes asi taky ze som si myslela ze vecer bude mat vsetky zubky, teraz uz spi, som zvedava dokedy 😒

beadz
6. okt 2009

a od kedy chodite ? ved mne kalinka povedal ze az od pol roka 😨
a cvicenie je o deviatej stale, to vies ?

beadz
6. okt 2009

ahoj skovi. a nema ? 😀
my sme dnes boli vynimocne zlatucky, pocnuc ranom, ked vstal o hodinu a pol neskor ako zvykol a potom aj cez den bol super. zlaticko. dufam ze si nevyberie noc-blbec

ninnaricci
6. okt 2009

ja som včera tiež mala dosť ťažkú noc s drobcom...asi od 23tej do 2hej som ho čičíkala na rukách lebo sa budil s plačom...tak v 10 - 15 min intervaloch...som potrela ďasienka...a nepomohlo...vzala k sebe do postele...držala za rúčku...noo nepomáhalo...
...a potom došiel tato (bol pracovne v Maďarsku) a bol klud...našťastie...chýbalo mu tatove chrápanie 😀

ninnaricci
6. okt 2009

bei no môže sa začať aj skôr plávať...nám to neurologička odporúčala...záleží od bábätka...a pár týždňov hore dole...my sme začali pred 3týždňami...a Maximko je väčší ako priemer 😀
...noo jasné...viem že cvičenie je o 9tej...veď som tam aj včera na 9tu nacupkala...aspoň som sa prebrala...ranná prechádzka...našťastie manžel nás viezol...tak sme si dali raňajky v mekáči 😉

macikjm
6. okt 2009

ahojte...
mia...ja nemam s krkom nic...asi si myslela majku_dk...mali taku tukacku... ☹

skorvankova
6. okt 2009

bea, nema ☹

beadz
6. okt 2009

ninna, tak sa vidime bud. tyzden.
skovi, neboj nic, simonkovi vyjdu vsetky naraz a bude pokoj 😉

baska19
6. okt 2009

mia fajne topanočky ma alexik to kde ste zohnali?
inak ahojte, už som tu dlho nebola ta moja mala nezbednica je hrozná v poslednom čase ked ideme von tak vydrží v kočiari tak 10 minút a už chce isť na ruky aj ked idem s ňou vonku že už je unavena a žeby mala zaspať tak aspoň 3 razy ju musím vybrať a utíšiť bo by sa až zalkla no len som zvedavá čo budeme robiť v zime. Najhoršie je že aj ked sedí tak sa jej nepáči a to vidí všade tak ja už neviem čo s ňou.

a v noci som si už zvykla že vstáva častejšie ako vstávala prvykrát sa zobudí o 23 a potom každé dve hodky a je to jedno či večer spapa kašu alebo nie dnes jej zjedla trochu viac tak uvidíme.
a s príkrmami my sme začali mrkvičkou struhanou s jablčkom ale občas mi aj to vypluva no a dnes jedla hrušku najprv sme jej davali len olizať ale neskutočne po nej šla tak som jej trošku popučila a tak to spráskala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre