Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
6. okt 2009

macik - prepáč, som sa pomýlila....
basi - vitaj, no tak ako čítam, rovnaké problémy máme všetky - dietky nám niekedy spia horšie ako keď sa narodili.... no topánočky sme kúpili v Chebe - teraz sme boli pri bratovi...

miavin
6. okt 2009

my sme predvčerom ochutnali špenát a dnes brokolicu... úplná pohodička, len banán a nastrúhané jablko - vôbec nechce... ani s piškotkou.... tak zatiaľ kupujem prikrmy a mrkvičku uvarím.... varila som aj karfiol a tiež v pohodičke.....

baska19
6. okt 2009

zlatý je taky nababušený jak dospelák zmenšený 😀

zajtra ideme do poradne tak som zvedavá ako obsedí v kočiari dufam že aspoň tam sa dostaneme alebo si dam zajdu ja cigane ked sa jej v kočiari nepáči 😀 😎

miavin
6. okt 2009

ináč - všetko najlepšie všetkým Natálkam prajem, veľa zdravíčka a lásočky

baska19
6. okt 2009

my sme skusili zemiak s mrkvou uvarený ale veľmi jej to nešlo a banán sme tiež skusili ale to ako keby som jej citron davala a jablko a hrušku v pohode spapa

beadz
6. okt 2009

kocky a to davate to nasruhane jablcko surove ?

beadz
6. okt 2009

a hruska nezapeka ?

elfi1
6. okt 2009

tak my sme dnes druhy krat uz mali aj masko. a zatial sme absolvovali mrkvu, zemiacik, karfiol, tekvicu a cukinu. jablcko sme len troska do mrkvovej stavicky - rozriedene.
surovu mrkvovu stavicku davam, ked nekakal - ta ma opacny ucinok ako varena, ktora zapeka
no a davam mu zatial asi 100 ml prikrmu, ale nie vzdy to vsetko zje. ale vacsinou mu chuti. moja mamina ho troska pridrza - hlavne rucky a papame. vykruca sa troska, lebo sa mu nepaci, ze ho drzia, ale pusinku otvara takto 😲 . ale keby sme ho nedrzali, tak mi hned chmatne lyzicku a zacne si ju tlacit do krku, alebo by bol cely zababrany

a teraz je hrozne podareny, lebo sa velmi rad hupe na kolienkach - pekne spor klacmo ( ci ako sa to volalo) a ideees - hojda hojda 😀 😀 - len sa tak kymaca - ako ten divoky byk trenazer 😀

miavin
6. okt 2009

basi - tak držím palce do poradne, nech trošku obsedí - príď na kávu budú sa hrať sopliačikovia...
no náš sa tiež na jablko ksichtí aj na banán že - blééé čo mi to dávate??? akoby citron kyslý, ale kúpila som dnes hrušku, tak zajtra skúsim hrušku s piškotkou.
bei - jablčko som surové dávala - ale ohriate to bolo - no žiaden úspech

cikyta
6. okt 2009

Mia-za dva týždne máme kontrolu na ortopedii.
Baska-my sme kupili také topánočky , čo má Mia na jarmoku v stánku s ovčími výrobkami. Kupili sme to spolu s rukavičkami a je to silne ňu ňu ňu !!!!!!!!!!!! 😀

elfi1
6. okt 2009

aj my sme na vinobrani kupili take kozusinkove krpceky 😀

inak mne Domkova pediatricka dala taky papier co ona vypracovala rady o prikrmoch. a pise tam,ze ovocie az po zavedeni maska a kasu nakoniec.
ja sa teraz cez vikend chystam na jablcko - ale najprv ho udusim. a este tam pise, ze najprv pridavat ine ovocie do jablkoveho zakladu.

miavin
6. okt 2009

no ja dávam príkrmy s mäskom už dávnejšie - kuracie so zemiačkami a zeleninkou, králik so zeleninkou a tak.... ale len tak raz za pár dní... no už frčím do postele, dobrú noc prajem

cikyta
6. okt 2009

No Elfi a my sme s kašou začínali-aj ked to nestojí za reč,lebo ju nechce.Ani mrkvu nechce.Myslím,že ani zajtrajší zemiak nebude chutiť a ovocie je tiež asi darmo sladke.Ani to asi nebude moc chcieť...Ale trufam si odhadnuť,že mäsko nám bude šmakovať najlepšie 😅
Aj ja dám na druhý týžden jablčko a ine ovocie.Tento týžden ešte testujeme zeleninu,aj ked 0 bodov 😀

cikyta
6. okt 2009

Veru.Idem aj ja hajať-ak budem mať zase nočnu...radšej bežím rýchlo spať 🙂

beadz
6. okt 2009

tak my papame zatial len zemiacik s mrkvou. niet sa kam ponahlat. nove pridavam po tyzdni. pomalicky sa dopracujeme aj k masku. a ja viem tiez tak, ze ovocie az na koniec, lebo ked si zvyknu na sladku chut tak hrozi ze nebudu chciet ine...

cikyta
6. okt 2009

No Bea my sme jedli 3 dni mrkvu a zajtra pridám zemiak.
Viac menej trenujeme lyžičku a nie,čo je na nej 😀 Ona mi ju vytrhne a tlačí si ju sama.Musím dávať bacha,nech si neublíži.Ja mám druhu lyžičku a takto kadejako šermujeme.
Dnes som dala večer malu mužovi,nech ju nakrmi kašičkou...no začala sa drhnuť a už dojedli 😠 On ju obriadi,ale jesť a piť jej nedá,lebo sa bojí drhnutia 😀

beadz
6. okt 2009

ciky, aj moj sa dnes pokusal dat malemu kasicku. ale musela som ho vystriedat, lebo viac bolo na nom a okolo ako v ustach, tak uz mi krical ze pomoooc 😀

cikyta
6. okt 2009

Dnes som kupila plienky Hugis,lebo už neviem,aké mám mať.Niesom z niktorými spokojná a tie,čo sme používali už nevyrábaju.A viem,že aj na Hugis nadávaju-no odskušame,uvidíme.

beadz
6. okt 2009

my mame tiez huggies a som spokojna. su trocha tvrdsie ako pampersky, ale inak to iste.

cikyta
6. okt 2009

Vraj pretekaju ako aj pampersky. ☹ No uvidíme.
Dobru nocku 😔

beadz
6. okt 2009

dobru noc vsetkym

daanka85
6. okt 2009

Ahojte, este tu niekto ostal??? Potrebovala by som pokecat...

macikjm
6. okt 2009

ahojte...
jeeeeeeeeeeej....tak tu sa krasne papa....my stale len MM...ale uz vidim na ninke, ked papame my, ze sa dozaduje niecoho na papanie... 😀 tak mozno zacneme od ukonc. 6 mes. uvidime co povie dr.
zlata je...najnovsie ked je hladna, ide rovno na vec a krici na mna ze HAM... 😀
sprvu som to nespajala s vyjadrenim potreby papat...ale teraz co sledujem, tak sa zacne zlostit a kricat HAM a fakt uz je cas papat.... 😀

macikjm
6. okt 2009

dani...hybaj pokecat...si tu este????

daanka85
6. okt 2009

no, som kukala do inej temy... maci si tu este teraz ty?

daanka85
6. okt 2009

ja o prikrmoch som chcela...
Malu dojcim... Uz aj kasicky som jej zacala robit... Na obed nejaku tu zeleninku uvarit... Ale potrebuje niečo "tuhšie" aj na večer už... MM už nestačí, to sa budila aj 3x na papanie... Za 7 min. sa naťahala, pri prsniku hned zaspala... no o 3 hod bola zas hore...
Proste vidinm, ze potrebuje papat...
Ninka zlata, ked si tak pýta 😅

macikjm
6. okt 2009

daanka...so mnou o prikrmoch asi velmi nepokecas.... 😀
ja ninku stale kojim...aj nini sa budi niekedy v noci aj 3-krat...niekedy ani raz a pyta si papat az rano o 5.30...je to rozne...ale ja to neriesim a nepripisujem urcite tomu ze jej MM nestaci...
ja som taky ortodoxny zastanca kojenia... 😀
aj masko uz papate????

laetela
6. okt 2009

ahojte maminky a babatka...je tu este niekto?

macikjm
6. okt 2009

emka je uz kocanda...uz oslavila polrocik... 😉

daanka85
6. okt 2009

No, masko nie, len mrkvu, zemiak, brokolicu, kalerab, cuketu, jablkovu vyzivu...
Ja som samozrejme tiez zastanca kojenia, no vsade sa pise, ze po 6. mes. uz LEN MM nestaci... A nam sa to potvrdilo...
Viem, ze to, ze sa mala zobudi raz 1x a niekedy aj 3x... zavisu aj od kvality MM... sama som viodela, ze ak som dakedy menja pojedla, alebo len polievky, mliecko "menej vydrzalo..."

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre