Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

luca33
2. jún 2009

pikino myslim, ze to potrebuju iba mamicky z clenskych statov EU, nie slovenky. Tak som to pochopila ja. Ale este som to nebola vybavovat, tak na 100 % to neviem 🙂

lindula3
2. jún 2009

teda to je sila ciky... no jasne kto by sa s nimi v tom momente hadal... no ja by som sa asi neudrzala a moj muz tiez... tiez som rodila nejakych 16 hodin v tych najvacsich bolestiach ale mala som celkom stastie nakoniec to dopadlo dobre...

pindula nazdaaaar... a jak si ma tu ty nasla vobec ha?

pindula
2. jún 2009

lindula...tak to ti je asi telepatia alebo co...v zivote som nekukala april 2009....dnes nahodou som klik a zbadala som na neviem ktorej strane tvoju foto 😀 ....esteze mas tu istu ako na FB...inak by som netusila 😉

ni.kolet
2. jún 2009

Ahojte. Dnes sme mali poradňu a malý má 61 cm a váži 5550 g. 🙂 Ja som bola včera u gyn. a som Ok. 😉
Inak ja som mala pôrod v pohode. 4:30 som bola v nemocnici, lebo som si myslela, že mi odteká plodovka, zľakla som sa, lebo tam bola aj krv. Ukázalo sa, že je to hlienová zátka. Dr. ma vyšetril a: krčok takmer spotrebovaný, otvorená na 4-5 cm. Bolesti veľmi minimálne. 11:30 mi prepichli plodovú vodu, otvorená na 6-7 cm. Malý sa narodil 16:25. Kontrakcie som skoro prespala i keď vyskakovali na 170. Už ma chystali na cisársky, lebo boli síce často, ale trvali veľmi krátko. Dr. sa rozhodol skúsiť to. Museli mi pomáhať a malý bol pridusený. Ale našťastie všetko dobre dopadlo. Mne pôrod neprišiel strašný ani bolestivý. Až na nástrih hrádze. Inak mne malý spal v noci od 22:00 do 4:30. Majte sa pekne.

zanulienka
2. jún 2009

caute babule,ja som uz taka uavena z tejto mojej Elaie,ani na chvilku nevie byt sama,vkuse ma musi vidiet,pocut.dneska aj dost vela plakala co ona nezvykava,neviem co sa s nou deje.nemam na nic cas,pretoze spanok u nas trva 5 minut,kym zbada,ze nie som s nou.dneska som jej ostrihala vlasky,vyzera ako chlapcek.kocky ktore kupete svoje deticky kazdy den umyvate im aj vlasky?ja ano,ale ma suchu kozu na hlave.mam sampon sebamed,vlastne celu drogeriu pre malu,neviem ci je dobra,pretoze ju nepoznam.

sabinazv
3. jún 2009

Dobre ranko, tak som tu dnes prva?

maly dnes skoro buntosil... a kym znova zaspal, co aj zaspal, tak ja som uz uplne prebrata a periem a zabavam sa s tickermi (uspesne, vsak kuknite) 😉

Mojmu malemu neviem ci nerasia uz zuby, tak ma bolia bradavky po takej dobe znovu a riadne, ze skrslo vo mne toto podozrenie... ked sa prisaje, tak volam o ratu 😎

baska19
3. jún 2009

sabi tak to fakt uspešne sa bavíš s tickermi ten tigrík dokonale pasuje ku tej palme 😀
aj ja som sa trošku bavila ale mám len jeden 😉

sabinazv
3. jún 2009

no vsak uz bolo nacase vymenit ten tehotensky ticker... uz som veeela prenasala 😀

baska19
3. jún 2009

tak aj ja som sa pobavila trošku 😉

cikyta
3. jún 2009

Ahojte!
Viete čo sa mi vnoci stalo? Niesla som v prítmí ospalo Silviu na rukách po izbe a potkla som sa o lehátko (je v albume).Zletela som celá aká som na zem.Noha zamotaná v železách a malú som držala pevne v rukách.Tá sa neudrela,aj ked náraz cítila.Muž vyletel z postele,pozbieral malú,potom začal obzerať lehátko a nešťastne skonštatoval,že som ho ohla a musí ho opraviť!Ja som kvíkala na zemi s príšernou bolesťou píšťaly a na mna sa kašlal.No takže lehátko je dôležitejšie ako ja.Sakra. 😠 😀 😀 😀

luca33
3. jún 2009

cikyta, to si teda mala veselu noc 😝 Ale hlavne, ze malej sa nic nestalo. Kto tam to lehatko nechal, mala si komu aspon vynadat? 🙂

baska19
3. jún 2009

ciky a to z čoho mala taku fialovu pusku?

zanulienka
3. jún 2009

baska-to vodicka sa dava ak ma dieta plesen v ustach co je babetiek normalne.

cikyta
3. jún 2009

Lucka,to lehátko tam mávame...Ja som mu vbehla do cesty 😀 😀 😀 😀
Baska-to je taká fialová vodička,čo zarábaju v lekárni , ked má dieťatko v puske žabku. Nepoznáš? Moja segra bola večne fialová od toho,čo si pamätám ako dieťa. 😀 😀 😀 😀

baska19
3. jún 2009

aha dík za vysvetlenie doteraz som o tom nepočula ale už som mudrejšia 🙂

krpcek
3. jún 2009

ahojte. 🙂 🙂

ciky aj vy ste zabkovali? 😀 😀 😀

cikyta
3. jún 2009

Krpcek-vraj hej,aj ked ja som jej v puske nič nevidela.Žiadny pupiačik,nič ☹

krpcek
3. jún 2009

ani my sme nemali pupacik - len taky biely povlak na jazycku a na bokoch pusinky

hotelacka
3. jún 2009

Ahojte- aj ja sa hlasim s Adamkom v naruci-zaspinkava. Sme chori - od vcera berieme lieky ☹

krpcek
3. jún 2009

hoti ☹ ☹ ☹ a kto je chory? ty ci maly?

cikyta
3. jún 2009

Co máte hoti? ☹

hotelacka
3. jún 2009

Obaja..

hotelacka
3. jún 2009

Mna len trosku pobolievalo hrdlo a opokasliavala som, ale o 2 dni uz maly plakal pri papani..bolelo ho hrdlo a zacal kaslat..je riadne zahlieneny...vraj vsetky choroby sa pri kojeni prenasaju z matky na dieta.. 🙄

lindula3
3. jún 2009

hoty skore uzdravenie... ja som zasa citala ze kojaca matka neprenesie na dieta ziadnu chorobu, vraj to mliecko ho chrani...

ja uz som bola asi 3krat chora a mala to nastastie nedostala odo mna vobec a to plne nekojim, vzdy ked som citila ze na mna nieco ide, tak som nosila pri malej na ustach rusko a hned nasadila homeopatika

hotelacka
3. jún 2009

Tak ja potom neviem...
Uz mi ruka odpada aky je tazky ale stale sa mrvi a place tak sa ho aj bojim polozit..

Davate aj cajik al. vodicku uz??

zuul
3. jún 2009

ahojte maminky
😀

hotelacka
3. jún 2009

No ahoj Zuul., ako sa s Miskom mate?? Zdravi??

lindula3
3. jún 2009

ja davam cajik od prveho tyzdna

ahoj zuul

hotelacka
3. jún 2009

Lindus, a aky cajik davas?? Ja som v tychto veciach este amater.. ani aku teplotu ma mat neviem..
kedze kojim a neviem si to odmerat 😅 davas hipp alebo cierny??

zuul
3. jún 2009

no prečítané.

dievčatá ja chvalabohu nemusím uspávať na rukách. my púšťame hudbu a na tú zaspinká.
ale cez deň my nespíme vôbec a večer o 19,00 je už taký unavený že od nervov nevie zaspať.
a niečo sa deje. cez deň si prosím papať každé 2hod a mne sa zdá, že nemám mlieko. takže pijem vineu a dávam homeo.
v noci nám to teraz vydrží tak 4-5hod. a potom každé 2hod znovu papať.
zatiaľ sme zdravý, len na tú tváričku sme natreli 2x ten smradľavý hotov krém a už je rašplička preč. len je teraz veľmi suchý.

wau ako vám rastú mimi. ja som zvedavá. my ideme až 17tého.

ja čajík nedávam vôbec treba?

hoti ja som kvôli Miškovému zahlieneniu prestala úplne piť kravské mlieko a prešlo to.
ty piješ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre