Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
16. okt 2009

solen, vsak uz sa niekedy chystam... len mam obavy ako to zmenezovat... ze kocik nalozit, kupit listok... a ci mi kocik nezleti zatial a tak podobne...

petusko
autor
16. okt 2009

u nas sa spi vo velkom, manzo dospava noc, Marcelik si dava svoj doobedny slofik.
ja nedavam malemu ani caj, len vodu prevarenu.
sabi, Marcel zasadne spi s niecim na tvari, plienka, deka, hocico co je na dosah. ja neviem ci potrebuje vacsiu tmu alebo co 😀

solen
16. okt 2009

bambi tak ani neskusaj. zo sumienky stipe jazyk ale z caju veru nie 😀

sabi ja tiez tak. dokonca umyvam obycajnym mydlom, detskym samozrejme, nie takym pre robosov na ruky 🙂

dooscoby
16. okt 2009

sabi my sme na stvrtom bez vytahu...ucim sa zmanazovat dieta vo fusaku..k tomu este taska pre dieta deka do ruky a nezabudnut nasho stvornoheho chlpaca doma....potom dolu otvorit pivnicu vybrat kocik..nalozit dieta tasky a ide sa..nebodaj ideme na nakup tak vsetko aj s deckom vyvliect na stvrte je sranda 😢

sabinazv
16. okt 2009

album klini na fotoalbumy, moje albumy a vytvorit album ...

bambi, no davam kolko sa zmesti... ale tak dokopy realne to nebolo viac ako za 3 plne lyzicky, lebo pery pevne zovrete... len ked trosku povoli tak smyknem trochu mrkvu... nevyplul, prehltol a hrozne sa pri tom tvaril... zajtra pridam zemak, snad to bude lepsie 🙂

petus, to viem o viacerych dietkach, ze takto zaspavaju... pod handrou 🙂

solen
16. okt 2009

peti takto spi moja vacsia doteraz. Vzdy si pyta plienku a do tej sa zaryje a spi (nie pampersku 😀)

dooscoby
16. okt 2009

mame tiez na plane dnes zemiak...ja to riesim tak ze spievam pri tom popripadne jej strcim misky lyzicku do ruky a ked to zuzle tak je tam vzdy priestor na lyzicku s mrkvou 🙂 ...na odporucanie kamosky som kupila pastrnak v dm drogerie v sklenicke vraj je dost chutny tak dam potom vediet ako sme dopadli

solen
16. okt 2009

sabi ty uz nepi 😀 Koho si tu premenovala na album?

sabinazv
16. okt 2009

solen ved tiez obycajnym detskym... strasne sa mi paci, ked vonia babo tym mydielkom 🙂

dooscoby, tak to mas tazke s tym 4.poschodim... my sice vytah mame, ale sa do neho zmestim kocikom LTT... som sa bala, ze s fusakom uz ani nevojdeme, ale vosli sme 😎

sabinazv
16. okt 2009

solen 😀 ale dooscoby ma tazky nick a tazko sa skracuje... tak som vynechala oslovenie ... 😎

solen
16. okt 2009

dooscoby pastrnak je sladucky. Nedavno som varila a vzdy som si myslela, ze to chuti nieco ako petrzlen a zeler dokopy ale ma milo prekvapil. 🙂

dooscoby
16. okt 2009

uz mame album...tak mozte kuk 🙂
manzelik jej doma tak si tu hrkutaju

komisakpd
16. okt 2009

baby..mas maxim vystriedal horucky za kasel, kachanie, sopliky a dusenie☹(

sabinazv
16. okt 2009

komis co??? inac mozno tresne blbost ale nemoze mat cierny kasel? som citala o pripadoch kedy ich deti dostali z ockovania!!! a mne minule dokyna splietala, ze teraz je rozsireny...

dooscoby, malicka je zlatunka 😵

solen
16. okt 2009

dooscoby zlatucka okana.

komi vy ste v jednom kolotoci. chudatko maly, uz musi mat aj on toho dost.

dooscoby
16. okt 2009

supis ...juj vsetky deticky su take zlatucke...sme pozerali modre z neba a jednej plnili sen porodnej asistenky tak ukazal cast porodu a manzelik ci nechceme dalsie babo 😎 ..rada by som ale zda sa mi to skoro ..tak pol roka este tomu davam

dooscoby
16. okt 2009

no aj ja som pocula ze cierny kasel je spat ☹ ....ja som objednala moju ku koznej...mame dake flaky okolo krku vyhadzane...juj pri detoch sa clovek teda nenudi

komisakpd
16. okt 2009

nie cerny kasel nema, akurat mi volal manzel su s mojou mamou s malym u lekara, je vsetko ma ciste (nos, hrdlo, usi), ze dobrat antibiotika a kupit kvapky do nosa..ale maxim dnes uz 13 den berie atb

sabinazv
16. okt 2009

doos (skracujem 😅 ) sa prida, je nas tu zopar takych, co idu na vec - druheho potmka v lete 2010 🙂

solen
16. okt 2009

baby ja vam tie dalsie babatka budem zavidiet. V dobrom samozrejme. 😉

komi 13 den???? Je to normalne aby za 13 dni antibiotika nezabrali ? 😕

sabinazv
16. okt 2009

solen, kludne ta prijmeme za dalsieho clena 🙂

tiez sa mi to zda strasne dlho tie antb. a dieta stale chore 😒

petusko
autor
16. okt 2009

solen my vytvorime klub zavidiacich mamiciek 😀
komi, tiez si myslim, ze atb najneskor na stvrty den musia ucinkovat. 😒 drzim palce nech je maximko cim skor fit.

komisakpd
16. okt 2009

solen ja uz neviem..no on uz hricky nema..ale teraz zase to kaslanie, kychnie a sople..som hotova..maly je cely nervozny, lebo aj ja beriem antibiotika a ta´k ho asi brusko boli ci co..neviem taky je nervozny..uz aby sme mali po vsetkom..

solen
16. okt 2009

peti 🙂 Ako som sa zastrajala, ze vecicky po malej zacnem predavat, tak ked prislo na vec, akosi som si nie ista 😉 Pride mi to luto, ze co keby raz 😉

komi je to na nervy stale takato choroba. Uz len vydrzat. Skore uzdravenie zelam.

petusko
autor
16. okt 2009

solen ja tiez nehovorim nikdy... ale neplanujeme... ale keby naaahodou, tak nebudem proti 😀

solen
16. okt 2009

peti ja som sa tiez v takej pozicii 😉 Tebe malu copanu a mne junacika 😀

adya01
16. okt 2009

trosku odlahcenia 🙂

Krásna ako chladnička

Pár rokov po svadbe som dosiahla materskú a manželkovskú dokonalosť, omyl
slovenských žien.Pretože som sa z tej "Zemi dokonalosti" vrátila pri
relatívnom duševnom zdraví, môžem všetkým, kto tam mieri, poradiť, ako sa dostať
späť medzi šťastné nedokonalé.Vstávala som vtedy denne medzi piatou a šiestou ráno,
keď sa budil syn. Odviedla som ho do kuchyne, aby nebudil otecka.
Vyčistili sme si spolu zuby, a zatiaľ, čo raňajkoval, stihla som i rýchly
make-up, takže som manžela uchránila pohľadu na prirodzenú zeleň vo svojej nevyspatej
tvári. Syn dostal kocky alebo pastelky a pretože do pol ôsmej, keď vstával
môj muž, bývalo dosť času, stíhala som obvykle pripraviť poriadne mužné
raňajky s kávou, džúsom, vajíčkami na mäkko a hriankou. Obmenou boli lievance,
vrchovato obložené chleby alebo domáce pomazánky.
Budila som ho veľmi nežne, pomohla mu nájsť košele a ponožky, a keď
odcházal do práce, kývali sme mu z okna. V priebehu dňa som stihla
všetko: upratať, nakúpiť a pripraviť teplú večeru i s múčnikom. Ísť s malým na
prechádzku, upliesť sveter, natrieť poličky, pokosiť záhradu. Bola som veľmi
pyšná na to, že keď sa vracal poobede domov, bolo všetko hotové, vrátane
vychladeného piva v chladničke. Z tej doby si nepamätám ani jednu manželskú
hádku.
Našťastie mi vtedy ostali kamaráti.
"Hej, aký si myslíš,že je rozdiel medzi tou chladničkou a tebou?" opýtal
sa ma jeden z nich.Telefonovala som mu v noci, takmer potajomky."Chladnička stojí
každý deň tam, kde to čakáš. Vždy ti ponúkne niečo k jedlu, je tichá, na
spotrebu nenáročná. Čistá, biela, vkusná, ale ťažko tomu hovoriť krásna. Už si
videla chlapa, čo by vášnivo miloval chladničku? Všimne si ju, až keď mu kompletne
vytečie na podlahu. Ale to sa musí na tej kaluži pokĺznuť!"
V ten večer som vypila dve vychladené desiatky a zobudila sa až o pól
ôsmej. Nado mnou stál manžel v jednej ponožke a pokrčenej košeli.
Zatiaľ, čo v pravej ruke držal kričiace dieťa, v ľavej držal suchý
rohlík. Tváril sa prekvapene. Za pár mesiacov ma už zase vrelo bozkával a pýtal
sa,či som varila, alebo má po ceste z práce niečo kúpiť.
Nebuďte vždy tam, kde to ostatní čakajú.
Buďte náročná na spotrebu.
Ponúkajte len toľko, čo vám dávajú, a poriadne hlučne, keď je to
potrebné.
A už vôbec sa nebojte čas od času vytiecť na podlahu.
Dodnes síce neviem prečo, ale je isté, že len tak vás budú tí okolo
milovat.
Taký je zákon chladničky.

beadz
16. okt 2009

ahojteeee.
tak dnes sa simon rozhodol ze ma dostane na nervove 🙄 . pojdem mu uvarit obed a musime vypadnut, lebo si to hodim. ale to je tak... raz si hore raz dole. tie zubky ho hrozne trapia. prve dva vysli ani neviem ako, len viac slintal, ale toto co robi teraz je otras.
ale vcera bolo super, boli sme plavat, uz trochu sam plaval pod vodou. 😵 no, niezeby plaval normalne aby ste to pochopili, len sme ho ponorili a nechali chvilku bez drzania.

elfi1
16. okt 2009

bea a ktore mu idu?
ja mam tiez dojem, ze sa mu tlacia dalsie, lebo je aj nervozny, aj slinta, vsetko hryzie. ale mne sa zdaju velmi napuchnute spodne dasne zas. som zvedava, ked nejaky dalsi vykukne

ja som dnes malemu uvarila tekvicku,kalerabik, mrkvicku a troska pohanky. dnes ledva tlacil a troska krvave kako, tak musime dat pozor na tekutina. a hlavne mama nemoze pozierat kadejake sporstosti ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre