Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
5. jún 2009

caute,my sme vela nespali v noci ☹ ,ale co spravim?!kocky beriem anti a mam take silne kramy uz 6 den,ze az a pritom by som nemala mat vobec.Elaiu kojim 1-2 krat za den,ako predtym nechcela teraz si sama vypyta-vyhlada 😀 aj stranu sme zmenili,vzdy spala len na jednej strane,teraz na druhej,ale hlavicku musi mat zaborenu do vankusa,paplona.musim ju vkuse pozorovat a ked zaspi posunut vankus,ale ona to hned zbada a posunie sa dalej.pridala som nejake fotky tak KUKNITE 😉

iku
5. jún 2009

No to je smola, Sabi, neordinuje tá doktorka len v utorky a piatky? Či aj v pondelky? My sme nejaký mrzutý, aj spala málo.

skorvankova
5. jún 2009

Ahojky.
Tak nam to ockovanie vobec nehnisa, to je zle?
Maly mi uz spi 40 min, to je rekord. 🙂

pikino
5. jún 2009

cafte micky.

nam to tiez hnisekazdy den jej to po kupeli odpadne a spravi sa jej nova chrasta. akurat mi dokina povedala ze ak
to odpadne predtym nesmie sa kupat. potom tam ma taku dieru. potriem to liehom a je vybavene.

anib tie sacky kupis v lekarni ja mam znacku medela je ich tam dvadsat kusov kazde na 150 mili mliecka.
ja zbieram mliecko celu noc skladujem h v chladnicke a potom ho do 24 hodin dam zamrazit a napisem na sacok datum. v chladnicke by mali vydrzat 6 MESIACOV podla navodu.

my sme mali stasnu noc dnes. kebyze sa nezobudim tak moje decko je uz nebohe. dusila sa zvratkami
chudatko vydavala strasne zvuky cela bola v krci ohnuta do obluka ked som ju zdvyhla zacala vrieskat ako
sialena. este stastie ze ma sestricky naucili co s nou robit, stalo sa jej to aj v porodnici. treba ju otocit
na brusko a triet jej chrbatik. len jej to strasne dlho trvalo kym zacala normalne dychat a potom zaspala
od vycerpania a spala az do osmej asi 4 hodiny.

lindula3
5. jún 2009

caute baby...

anib ja mam vibrujuce chicco ale vobec to vibrovanie nepouzivam... stacilo mi ked som si tam chvilu prilozila ruku a ked si predstavim ako by to chudatko malinku triaslo:( ja to lehatko mam vlastne kvoli refluxu ale je to dobra vec, mozem si ju v tom preniest po celom baraku kam len chcem

petusko
autor
5. jún 2009

boze piki, az mi zimomriavky presli po chrbte 😒 som rada, ze to dobre dopadlo. mam znamu, ktora sa presne pre toto iste zobudit nestihla 😔 ja mam tiez z toho strach, v noci davam maleho spat nabok po papani, aj ked sa na to zlosti a trva to dlhsie kym zaspi. drzim palce, nech sa to uz neopakuje 😉
nam sa to ockovanie tiez zatial nemeni. 😕 ale na poradni mu to dr. aj pozerala a nevravela nic, tak je to asi o.k.
baby, ja som ms este nemala, ale je to v pohode, ked este kojim nie? aj ked kojim malo. som sa zabudla opytat dr., ako to ma byt 😅 petika som nekojila, tak mi cyklus nabehol hned.

pikino
5. jún 2009

moja sa tiez na to zlosti strasne ked je naboku ani ju tak nedavam. ale ona sa drhla aj ked spala naboku. neviem ako sa jej to podari. a uz sa vie aj pretocit sama na chrbat. takze v tomto si uz nepomozem. utesujem sa len tym ze mame nanny tak keby nieco zacne vrestat ta.

cikyta
5. jún 2009

Joj Piki.... 😕 Veru,hlavne,že už je OK.
Lindul,tá moja krpatá inak nezaspí,len v tom vybrujucom a to ju musím ešte + kolísať !!!!!!!! 😠 To ju naučil ocko vnoci a cez den sa trápim potom!

cikyta
5. jún 2009

Anib-ved to,že ju už neunesiem,tak to lehátko je super vec.A kedže máme reflux,nechávame ju v tom spať aj cez noc.Nesmie byť v na rovnom v postielke ☹

lindula3
5. jún 2009

ciky, ved aspon to vibrovanie vyuzijete🙂)))) ozaj a nenechavaj ju v tom stale... predsa sa tam nemoze tolko hybat... ja inak ked ju tam mam nemam ju tam vobec priputanu... do postielky existuju take podusky pod matrac ale obcas tomu babatku je aj dobre ked je na rovnom... my mame reflux ale v noci je na rovnom, ten postar som dala do kocara, lebo sa mi vzdy zosuchla az pod paplon🙂 a grckate velmi?

cikyta
5. jún 2009

Dávame ju tam spať.V postielke už aj tak plače.Nepriputavame ju tam.Málokedy ju tam mám bez perinky.Len ked je ozaj velmi teplo.
Viem,že to tiež nieje dobre hlavne na chrbticu... ☹ Ona vlatne negrcká vela.Tak normálne.Silvia má skôr silnu záhu,sliny a napína ju a reve,jak keby ju drali z kože.Ale pomáha nám gastrotus.1 čaj.lyžička tak 1-2 krát za den po najedení.

pikino
5. jún 2009

nasa ma vyvyseny matrac, ale tiez saz neho zosuchuje dole a potom spi nakrivo

cikyta
5. jún 2009

No a hlavne NESPI.
Tá záha jej v tom bráni.A ked sa pridaju koliky-kombinácia jak hovado 😠

skorvankova
5. jún 2009

ciky, ten gastrotus sa da kupit aj na volno?

zanulienka
5. jún 2009

kocky co ste uz mali kramy ake silne ste mali a ako dlho?

cikyta
5. jún 2009

Skovi.Jasne.To kupiš navolno v lekárni. 🙂 Za pokus nič nedáš.Je to uplne neškodne.

Zani,ja som si doteraz myslela,že dokial žena kojí,tak nemá krámy ☹

ni.kolet
5. jún 2009

Ahojte.
Mne dr. povedala, že keď kojím, tam aj rok nemusím mať menzes. 😕

cikyta
5. jún 2009

No tak to som zvedavá.Páni,ved to už druhý rok nosím vložku medzi nohami (samozrejme ju mením 😀 )Najprv skrz IVF,potom výtok,a teraz čakám kedykolvek krámy.....No fasa no fasa 😀

cikyta
5. jún 2009

Baby,chcela som kupiť takých mackov cez kočík.Su traja,oblečení v bielom,ale ich už nemaju.To z maderny z netu.Neviete,kde ešte takých maju?????????????????
Skusim sem hodiť link ak sa to podarí.

skorvankova
5. jún 2009

ciky a to je proti zahe?
ja som uz mala menstruaciu dva krat po 5 dni.ale slabu.

lindula3
5. jún 2009

ciky z maderny sa nedockas ja som objednavala vo february a prislo mi to v maji... a ani sa neunuvali mi dat vediet ze to nemaju na sklade po 3 tyzdnoch som im vynadala a baba mi potom pisala info kazdy tyzden 😀
inak sesterka mi hovorila ze jej nejaka znama mala malu v tom cely den stale nonstop a mala problemy s chodenim

juuj zanu nezavidim, podla mna je to individualne aj ked kojis aj ked nekojis, no ty si schytala len horsi pripad

krpcek
5. jún 2009

ahojte.
nam ta rana po ockovani tiez hnisa - tretieram jej to liehom aj trikrat denne a po kupani jej to zasypam framikoinom. ked jej odpadne frasticka, jemne potlacim, poutieram liehom a zasypem. kamoskyn maly ma 4 mesiace a az teraz sa mu to zahojilo.

a z maderny som aj ja cakala na zasielku skoro dva mesiace,. 😠 😠 😠 😠 😠

sabinazv
5. jún 2009

ahojte, my tu ranu po ockovani mame asi neviditelnu, lebo stale si ju zabudnem obzriet... no dnes dufam, ze nezabudnem 😉

iku, sono sa robi len pondelky a piatky... a akurat dnesny piatok to padlo, no smola... takze buduci tyzden mame sono klbikov, poradnu a ja aj gyndu... takze veselo 😅

sabinazv
5. jún 2009

boze piky, to je hrozne... my nany nemame a moj maly velmi rad buva na brusku... a citala som, ze by sa nemali taketo male deticky davat spat na brusko, ze sa tym moze predist SIDS... no ale moj maly vyslovene je nepokojny na chrbte niekedy a na brusku je strasne rad... sa vygrga, vyprdi... a pekne spi... a ja ho mam hlavne par cm od seba, teda pri mne... a ja spim ako zajac na medzi, pocuvam kazdy such 🙂
v postielke je jasne,ze by som sa bala ho nechat spat na brusku bez nany....

sabinazv
5. jún 2009

nikolet ozaj, vy ste boli vtedy na tej svadbe tu u nas? asi nie, ze? 😎

ni.kolet
5. jún 2009

Sabi, nie. Pustili nás domov až v sobotu na obed.

zuul
5. jún 2009

ahojte maminky,

piki 😲 😲 nemáte monitor dychu?! prosím ťa tak už sa častejšie pozeraj na drobulku. to by som neprežila a som rada, že materinský inštinkt ti pošepkal do uška a pozrela si ju.

my sa máme fajn.
3 dni sme nekakali takže dnes ráno sme už dali rúrku do ritky a teda to bolo kakania. mama celá špinavá, pyžamo, župan, koberec, parkety...a Miško vysmiaty 😀 hneď potom zaspal na 3 hod. ako bol rád že má prázdne bruško.
a po prechádzke sme zasa vysávali soplíky, už bol bez plienky a zasa mama celá ocikaná 😀 no dnes som si to zlízla.
dievčatá ten gastrotuss je strašne hustý. náš Miško sa ním dusil a ak ste niekto z ba a chcete mám dve krabice, jedna plná a z druhej chýbajú dva sáčiky.

júj už sme sa objednali na fotenie Miška. sa teším ale teda až na júl. keď budeme mať 3 mesiačiky 😵

zuul
5. jún 2009

ozaj aj my papáme každé dve hodinky, teda každú hodinu a pol a vieme papať aj 30-40min. 😀
a nič newborn nám už nie je dobre, ani 56, takže rastieme ako z vody 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre