Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
22. okt 2009

dobre ranko.

hlasime sa este stale z dk 😉

mame sa celkom fajn, len maleho strasne zapieklo a nechapem z coho lebo uz nic take nepapa 😕 dnes tak strasne tlacil a len taky polomakky bobok 😨 uz som mu dala aj slivkovu stavu od hippu ale zatial nepomohlo

baby uz vam vsetkym prisiel rodicovsky? lebo mne prisla len materska za 7 dni a viac nic, tak len dufam, ze to nechodi naraz a ze mi tam nieco este chyba doniest 😠 ale rozhodnutie o priznani mi prislo uz davno, no nechapem 😖

ciky mala je rozkosna s tymi vlasmi dupkom 😵
sabi maly tiez nema chybu 😵

pekny den

miavin
22. okt 2009

dobré ránko
ja hlásim celkom o.k. noc - o polnoci čajík, o 3 mliečko - žiadne cumlíkovanie, tak som sa aj dobre vyspala, len už o 6 bol hore, ale nechcala som ho v postielke a podriemkala som do 7.30..... teraz sa plazí - už je v chodbe....
majka - a čože v dk? som nezaregistrovala? no mne prišlo niečo - asi materská a aj rodičák - oba cca 170 eur....sa mi zdá....

sabinazv
22. okt 2009

Dobre ranko,

korelka, aj my mame cierna-limetka, len na foto s bleskom to vyzera ako zlty 🙂

elfi, v pohode sa mi tam zmesti (maly ma 70 cm), sice nie je tam az po usi zababuseny... este taka kosa nie je a mava bundicku hore... a on stale vytahuje ruky vonku... a ak ma rukavice, tak ich vyhadzuje z kocika 🙂

majka, mne prisla aj materska a aj rodicak... ten spolu s pridavkami, ci ako sa vola ta suma 21 eurova.... teda si to over, ze ci to mas OK... a mne zasa neprislo ziadne rozhodnutie o priznan rodicaku... iba o MD vtedy davno...

petkapo
22. okt 2009

Ahojte!

Nasa noc bola vcelku ok - s dvoma zobudeniami a jednym polhodinovym uspavanim. Teraz znova zalomil.

Baby - moj Alexik sa skoro vobec nepohybuje ☹ Vie sa sice pretocit aj z brucha na chrbat, aj naopak, ale nepretaca sa a vobec sa neplazi, ani nic. Ked je na bruchu tak je ako vyvrhnuta ryba - len lezi a fnuka ☹ Myslite, ze treba ist k Dr.?

Majka - mne prisla materska + rodicak. Ale rozhodnutie o priznani RP nemam.

majka_dk
22. okt 2009

mia som u rodicov, na tyzden sme prisli na dovcu 😀

no tak tam idem radsej zavolat, pre istotu, dakujem

miavin
22. okt 2009

majka - aha - no super, tak si to tam užite a oddýchni si.
Peti - podľa mňa sa netreba znepokojovať, možno sa mu len nechce....má čas na lozenie, pustí sa ani nebudeš vedieť ako...náš sa snáď začal pretáčať ako posledný z apríloviek a dnes lozí po byte..... takže podľa mňa sa nemusíš znepokojovať....ale pre istotu sa spýtaj dokyny. no Alexík sa začne raz dva plaziť a vystrájať, neboj....chlapci sú lenivší

sabinazv
22. okt 2009

petka a ked je na brusku, tak sa nedviha hore ? ja nasho davam casto na brucho... teda on sa aj sam furt pretoci na brusko a tak sa hra... potrebuju teraz v tejto polohe spevnit chrbatik... ale nie vsetky deti maju radi tuto polohu... skusila som nieco aj vygooglit o motorickom vyvoji, tak skus mrknut http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1100/ch...

majka_dk
22. okt 2009

tak som tam volala a mam zavolat zajtra lebo dnes maju nestrankovy den 😠 parada

petkapo
22. okt 2009

Ked je na brusku tak sa vie drzat na rukach a aj sa snazi dvihat ritku a podkladat si nohy pod seba, ale nema trpezlivost (zeby po mne? 😀 ) a ked sa mu nedari, tak sa rozkrici a rezignuje. A na bruchu je najcastejsie v takej polohe, ze ruky pred sebou natiahnute, nohy tiez natiahnute a drzi ich hore. Ako lodka vyzera..... Ale nechce byt na bruchu ani za svet. Skusam ho motivovat - ukazujem mu hracky, vsetko co ma rad, ale bez vysledku. Po 5 minutach hned rev. Ale ked ho posadim, tak vcelku pekne sedi a zo sedu sa dviha na nohy. Ale liezt - ani za svet!

sabinazv
22. okt 2009

aj tu http://www.baby-web.sk/Clanky/a550-Siesty-a-sie...

skopcim sem odtial toto
Do sedu sa však deti ešte samy nedostanú a my by sme ich nemali dávať zbytočne sedieť. Posadiť dieťa môžeme na chvíľku najlepšie do lona a prisunúť sa s ním k stolu. Môžeme tak pri spoločnej hre sledovať jeho ďalšie vývojové pokroky v snahe dosiahnuť na veci, ktoré ležia pred ním na stole.

Pretáčanie na bruško je zručnosť, ktorú bude detský lekár hodnotiť pri preventívnej prehliadke ako znak dobrého vývoja.

miavin
22. okt 2009

petka - tak podľa mňa sa mu tato poloha možno nepáči - ale vyhovuje mu niečo iné... takže si nerob starosti....náš alex stále nesedí, aj keď jak lozí tak je na nožkách, riťka hore a šup - sadne si tak bokom ako dáka baba 😀 😀

sabinazv
22. okt 2009

hm, no nejak mu sprijemnit ten pobyt na brusku... neviem ako,nas je na brusku od malicka a nevadi mu to...
Ale tiez este vyslovene nelezie... na to aj ma este cas...

Ale do sedu ho uz budem davat menej aj tak... hmm

sabinazv
22. okt 2009

aaa mia vymenila fotku... dala zimnu 😎

miavin
22. okt 2009

sabi - ty máš postreh - jak inšpektor deril...na všetko prídeš 😀

miavin
22. okt 2009

derick.....ups 😀 😀

sabinazv
22. okt 2009

jasne, ja som admin nasej temy 😎

mia a preco ste chceli autosedacku od 0-18 a nie od 9-18 kg?

krpcek
22. okt 2009

tj mvl vx vc .jgjh t nnx@{v, ttr nbč tu hg n - gvb mjm - --o m,,m, m m

krpcek
22. okt 2009

v preklade ahojte. 😀 😀

petkapo
22. okt 2009

Fuuuha, ten clanok na mamaaja je super! Uz ho nebudem teda davat zbytocne sediet a skusim tu techniku motivovania preliezania cez ocka 🙂 To sa mi paci 🙂
Comu som ale celkom rada je, ze aspon ''rozprava'' - mamama, bababa, tatata, dadada, nanana, deje, havava, na muza dokonca pokrikuje adam (a moj muz sa tak vola 😀 ). Viem, ze je to nahoda, ale je to zlate.

miavin
22. okt 2009

áááá Sabinka - dobré ránko
sabi - len náš ešte nesedí a nemá 9 kg, a vajíčko je malé - trčia mu nohy, je len do 11 kg a v overále tam bol napchatý... a celkovo sa mi zdá sedačka od 0-18 pohodlnejšia...

miavin
22. okt 2009

petka - no vidíš...náš len baba, habababa....tata, mama ani nič iné nehrozí.....

petkapo
22. okt 2009

Caute Krpcekovci 🙂

krpcek
22. okt 2009

moja hovori baba, jaja, vava, ne, ale mama ani za nic - ked jej poviem, ze povedz mama tak mi bud vyplazi jazyk alebo sa zacne tomu smiat 😀 😀 😀

miavin
22. okt 2009

krpy to aj náš - rehoce sa mi do ksichtu keď poviem: povedz mama, mama - a on sa začne rehliť, akoby to bolo zábavné 😠

petkapo
22. okt 2009

Fuuuuuj, zacalo u nas prsat ☹ A ja musim ist do obchodu,lebo doma nemame NIC!!!

sabinazv
22. okt 2009

mia, ahaaa... no musime ist poobzerat nazivo nejake autosedacky... takto od PC to neriskujem kupit...

u nas este neprsi, ale je skaredo... ale buduci tyzden a aj cez vikend ma byt hezky 😵

krpcek a co ides kupit sabinke na meniny?

skorvankova
22. okt 2009

Ahoj.
Aj u nas to je len na vlasku a asi zacne prsat. ☹
Nas maly hovori: bababa, tatata......, dadada, a vcera uz bola aj mamama. 😀
co je tu inak nove?

miavin
22. okt 2009

sabi - určite choďte odskúšať, my sme chceli objednať cez net maxi cosi tobi, alebo maxi cosi priori xp.... ale sme šli do pl - odskúšali sme sedačku - no bola som sklamaná...malý síce nesedí, ale sedačka sa dala len málo dať do polohy ležmo a bol v nej predklonený a keď sme mu dali hlávku aby si oprel, tak mu nesedela na chrbticu, čitala som aj na koníkovi - a presne o tom baby písali, že museli dávať vankúšiky pod chrbátik.....
skúšali sme aj casualplay, aj 4 baby...ale concord nám najviac vyhovoval.....je v nej ako v perinke a tie podušky môžme o chvíľku vybrať

petkapo
22. okt 2009

Aj nas o chvilku caka nakup autosedacky, vo vajci je uz riadne narvaty ☹ A vraj do 13kg......

miavin
22. okt 2009

a hlavne - obstál v crash testoch takže sme pozerali na kvalitu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre