• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

20. decembra 2011 
dobre ranko.

hlasime sa este stale z dk :wink:

mame sa celkom fajn, len maleho strasne zapieklo a nechapem z coho lebo uz nic take nepapa :confused: dnes tak strasne tlacil a len taky polomakky bobok :fearful: uz som mu dala aj slivkovu stavu od hippu ale zatial nepomohlo

baby uz vam vsetkym prisiel rodicovsky? lebo mne prisla len materska za 7 dni a viac nic, tak len dufam, ze to nechodi naraz a ze mi tam nieco este chyba doniest :angry: ale rozhodnutie o priznani mi prislo uz davno, no nechapem :confounded:

ciky mala je rozkosna s tymi vlasmi dupkom :dizzy_face:
sabi maly tiez nema chybu :dizzy_face:

pekny den
22. okt 2009 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko
ja hlásim celkom o.k. noc - o polnoci čajík, o 3 mliečko - žiadne cumlíkovanie, tak som sa aj dobre vyspala, len už o 6 bol hore, ale nechcala som ho v postielke a podriemkala som do 7.30..... teraz sa plazí - už je v chodbe....
majka - a čože v dk? som nezaregistrovala? no mne prišlo niečo - asi materská a aj rodičák - oba cca 170 eur....sa mi zdá....
22. okt 2009 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko,

korelka, aj my mame cierna-limetka, len na foto s bleskom to vyzera ako zlty :slight_smile:

elfi, v pohode sa mi tam zmesti (maly ma 70 cm), sice nie je tam az po usi zababuseny... este taka kosa nie je a mava bundicku hore... a on stale vytahuje ruky vonku... a ak ma rukavice, tak ich vyhadzuje z kocika :slight_smile:

majka, mne prisla aj materska a aj rodicak... ten spolu s pridavkami, ci ako sa vola ta suma 21 eurova.... teda si to over, ze ci to mas OK... a mne zasa neprislo ziadne rozhodnutie o priznan rodicaku... iba o MD vtedy davno...
22. okt 2009 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!

Nasa noc bola vcelku ok - s dvoma zobudeniami a jednym polhodinovym uspavanim. Teraz znova zalomil.

Baby - moj Alexik sa skoro vobec nepohybuje :frowning2: Vie sa sice pretocit aj z brucha na chrbat, aj naopak, ale nepretaca sa a vobec sa neplazi, ani nic. Ked je na bruchu tak je ako vyvrhnuta ryba - len lezi a fnuka :frowning2: Myslite, ze treba ist k Dr.?

Majka - mne prisla materska + rodicak. Ale rozhodnutie o priznani RP nemam.
22. okt 2009 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mia som u rodicov, na tyzden sme prisli na dovcu :grinning:

no tak tam idem radsej zavolat, pre istotu, dakujem
22. okt 2009 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka - aha - no super, tak si to tam užite a oddýchni si.
Peti - podľa mňa sa netreba znepokojovať, možno sa mu len nechce....má čas na lozenie, pustí sa ani nebudeš vedieť ako...náš sa snáď začal pretáčať ako posledný z apríloviek a dnes lozí po byte..... takže podľa mňa sa nemusíš znepokojovať....ale pre istotu sa spýtaj dokyny. no Alexík sa začne raz dva plaziť a vystrájať, neboj....chlapci sú lenivší
22. okt 2009 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka a ked je na brusku, tak sa nedviha hore ? ja nasho davam casto na brucho... teda on sa aj sam furt pretoci na brusko a tak sa hra... potrebuju teraz v tejto polohe spevnit chrbatik... ale nie vsetky deti maju radi tuto polohu... skusila som nieco aj vygooglit o motorickom vyvoji, tak skus mrknut http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1100/chronologicky_vyvoj_dietata_siedmy_mesiac_zivota.html
22. okt 2009 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som tam volala a mam zavolat zajtra lebo dnes maju nestrankovy den :angry: parada
22. okt 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ked je na brusku tak sa vie drzat na rukach a aj sa snazi dvihat ritku a podkladat si nohy pod seba, ale nema trpezlivost (zeby po mne? :grinning: ) a ked sa mu nedari, tak sa rozkrici a rezignuje. A na bruchu je najcastejsie v takej polohe, ze ruky pred sebou natiahnute, nohy tiez natiahnute a drzi ich hore. Ako lodka vyzera..... Ale nechce byt na bruchu ani za svet. Skusam ho motivovat - ukazujem mu hracky, vsetko co ma rad, ale bez vysledku. Po 5 minutach hned rev. Ale ked ho posadim, tak vcelku pekne sedi a zo sedu sa dviha na nohy. Ale liezt - ani za svet!
22. okt 2009 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj tu http://www.baby-web.sk/Clanky/a550-Siesty-a-siedmy-mesiac-zivota.aspx?s=102

skopcim sem odtial toto
Do sedu sa však deti ešte samy nedostanú a my by sme ich nemali dávať zbytočne sedieť. Posadiť dieťa môžeme na chvíľku najlepšie do lona a prisunúť sa s ním k stolu. Môžeme tak pri spoločnej hre sledovať jeho ďalšie vývojové pokroky v snahe dosiahnuť na veci, ktoré ležia pred ním na stole.

Pretáčanie na bruško je zručnosť, ktorú bude detský lekár hodnotiť pri preventívnej prehliadke ako znak dobrého vývoja.
22. okt 2009 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka - tak podľa mňa sa mu tato poloha možno nepáči - ale vyhovuje mu niečo iné... takže si nerob starosti....náš alex stále nesedí, aj keď jak lozí tak je na nožkách, riťka hore a šup - sadne si tak bokom ako dáka baba :grinning: :grinning:
22. okt 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, no nejak mu sprijemnit ten pobyt na brusku... neviem ako,nas je na brusku od malicka a nevadi mu to...
Ale tiez este vyslovene nelezie... na to aj ma este cas...

Ale do sedu ho uz budem davat menej aj tak... hmm
22. okt 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaa mia vymenila fotku... dala zimnu :sunglasses:
22. okt 2009 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sabi - ty máš postreh - jak inšpektor deril...na všetko prídeš :grinning:
22. okt 2009 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
derick.....ups :grinning: :grinning:
22. okt 2009 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, ja som admin nasej temy :sunglasses:

mia a preco ste chceli autosedacku od 0-18 a nie od 9-18 kg?
22. okt 2009 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tj mvl vx vc .jgjh t nnx@{v, ttr nbč tu hg n - gvb mjm - --o m,,m, m m
22. okt 2009 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v preklade ahojte. :grinning: :grinning:
22. okt 2009 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fuuuha, ten clanok na mamaaja je super! Uz ho nebudem teda davat zbytocne sediet a skusim tu techniku motivovania preliezania cez ocka :slight_smile: To sa mi paci :slight_smile:
Comu som ale celkom rada je, ze aspon ''rozprava'' - mamama, bababa, tatata, dadada, nanana, deje, havava, na muza dokonca pokrikuje adam (a moj muz sa tak vola :grinning: ). Viem, ze je to nahoda, ale je to zlate.
22. okt 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áááá Sabinka - dobré ránko
sabi - len náš ešte nesedí a nemá 9 kg, a vajíčko je malé - trčia mu nohy, je len do 11 kg a v overále tam bol napchatý... a celkovo sa mi zdá sedačka od 0-18 pohodlnejšia...
22. okt 2009 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka - no vidíš...náš len baba, habababa....tata, mama ani nič iné nehrozí.....
22. okt 2009 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute Krpcekovci :slight_smile:
22. okt 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja hovori baba, jaja, vava, ne, ale mama ani za nic - ked jej poviem, ze povedz mama tak mi bud vyplazi jazyk alebo sa zacne tomu smiat :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2009 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpy to aj náš - rehoce sa mi do ksichtu keď poviem: povedz mama, mama - a on sa začne rehliť, akoby to bolo zábavné :angry:
22. okt 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fuuuuuj, zacalo u nas prsat :frowning2: A ja musim ist do obchodu,lebo doma nemame NIC!!!
22. okt 2009 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mia, ahaaa... no musime ist poobzerat nazivo nejake autosedacky... takto od PC to neriskujem kupit...

u nas este neprsi, ale je skaredo... ale buduci tyzden a aj cez vikend ma byt hezky :dizzy_face:

krpcek a co ides kupit sabinke na meniny?
22. okt 2009 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj.
Aj u nas to je len na vlasku a asi zacne prsat. :frowning2:
Nas maly hovori: bababa, tatata......, dadada, a vcera uz bola aj mamama. :grinning:
co je tu inak nove?
22. okt 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sabi - určite choďte odskúšať, my sme chceli objednať cez net maxi cosi tobi, alebo maxi cosi priori xp.... ale sme šli do pl - odskúšali sme sedačku - no bola som sklamaná...malý síce nesedí, ale sedačka sa dala len málo dať do polohy ležmo a bol v nej predklonený a keď sme mu dali hlávku aby si oprel, tak mu nesedela na chrbticu, čitala som aj na koníkovi - a presne o tom baby písali, že museli dávať vankúšiky pod chrbátik.....
skúšali sme aj casualplay, aj 4 baby...ale concord nám najviac vyhovoval.....je v nej ako v perinke a tie podušky môžme o chvíľku vybrať
22. okt 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj nas o chvilku caka nakup autosedacky, vo vajci je uz riadne narvaty :frowning2: A vraj do 13kg......
22. okt 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a hlavne - obstál v crash testoch takže sme pozerali na kvalitu
22. okt 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok