Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
23. okt 2009

druhu cast ordinacie som uplne prespala

pikino
23. okt 2009

ahojte.

tak my uz dneska bez horucky. dokonca bola taka studena ze mala ledva 36 je to normalne?

a noc sme mali asi taku ako mischa. ani za nic spat kukala ordinaciu. nakoniec som ju svacla do postielky
po chvile mrncania a rehadzovania zaspala. celu noc som nic nerobila len davala cumel a o pol stvrtej uz bola hore a hladna ako vlk. a potom nescela spat v postielke takze putovala ku mne. a spala az do osmej. potvora krpata.

ciky super ze su klbiky lepsie. 😉

jankaaa
23. okt 2009

ahojte dlho som tu nebola co tu je noveho?

moj maly noc ako vzdy stale sa budi a uz od siestej bol uplne hore a teraz konecne zalomil...som zvedava ako dlho 🙂

dnes je hnusny uprsany den....

pikino
23. okt 2009

u nas zatial svieti slniecko ale ako tak pozeram nie na dlho. 😒

bambina
23. okt 2009

babenky, tie co este len zacinate s prikrmami.
ako dlho davate detickam papat? myslim ako viete, ze je to dost. robite to postupne, ze pridavate kazdy den o jednu lyzicku viac alebo ako?
simonka sa niekedy vrti, neviem ci je to znamenie ze uz nechce. pusku vsak otvori ked prilozim lyzicku.papanie mi nevypluva ani nic podobne ale nechcem ju zasa ani prepchat aby mi nezvracala.

pikino
23. okt 2009

my este nepapame ale zacneme zajtra a ja jej asi nedam viac ako zo dve tri lyzicky na zaciatok a potom budem pridavat. asi tak aby mi na konci siesteho mesiaca zjedla celu tu flasticku prikrmu.

korelka
23. okt 2009

ahojte!

ciky - super sprava!!!! 🙂 🙂 🙂

bambi - u nas co sa tyka papania je kazdy den iny - jeden den zje aj 100g a druhy den ledva polovicu - nechavam to na neho - na silu do neho pchat nebudem... 😉

je sice dnes zamracene, ale konecne je teplucko!!!! 😵 😵 😵 😵

romanakatka
23. okt 2009

ahojte, my sme dnes boli na kontrole s nožičkami a som v šoku... dokyna tam nebola a zastupoval ju primár z BB, tak boli sme poučení, že baliť naširoko len do 4 mesiaca na noc a teraz nás primár poslal na RTG a vraj jadierka ešte nie sú, striešky sú v poriadku, kontrola o tri mesiace a vraj na noc baliť na široko 😖 a to už dávno máme ortopedické gaťuše odložené 😲

sabi, zuzik, aine, jasné že ideme plávať, už sme mysleli na Vás, že by bolo celkom fajn sa dohodnúť a ten Sliač absolvovať spolu, bolo by to fajn, ni? 😉

romanakatka
23. okt 2009

solen, ten čaj od Lerosu má niečo do seba, vďaka 😉

elfi1
23. okt 2009

ahojte,
aj my sme dnes boli na kontrole klbikov. nastastie, my uz mame jadierka v poriadku - ze uz je to ukoncene. super, sa tesim.

ale zas musime ist k ocnej na vysetrenie - to nas poslali z chirurgie kvoli tomu hemangiomu na nozicke. to by som nepovedala, ze kvoli znamienku na ocne. ale boli sme aj u neurologicky, teraz nas caka to ocne (asi pozadie) a este sono brusnych organov.
zevraj kvoli tomu, aby sa vylucilo, ze nieco podobne je na vnutornych organoch. tak aspon budeme mat taku kompletku.

a dnes sa nas junak prvy krat uplne sam posadil 😀 . troska ho heglalo, ale sedel 😀 neskor pridam foto

cikyta
23. okt 2009

jadierka sa niekomu vytvoria až v 9 mesiaci,takže ok.Ani my ich nemáme a je to tak ok.Doležite su tie striešky.Ak su striešky zlé a jadierka su vytvorené,tak to lámu a sadruju.

romanakatka
23. okt 2009

ahoj ciky, a nevieš mi povedať v akom uhle sú tie striešky ok? Lebo mňa to dnes dosť prekvapilo keď jeden lekár tvrdí, že netreba už baliť a teraz tento primár ešte doporučil na noc... no vraj striešky sú v poriadku... asi aj nejaký uhol tam zapísal, len teraz neviem bo nemám správu so sebou a sme u starkovcov...

romanakatka
23. okt 2009

a tu dnes zdochol pes či čo? 🙄 😅

cikyta
23. okt 2009

No neviem Katka.Ale chápem to tak,že musia byť kolmo a nie ako strieška moc.A formuju jadierka.

dooscoby
24. okt 2009

dobre ranko 🙂 ..my uz sme pred pol hodkou vstali a teraz sa gulame na gauci...neviete ako je to dnes s posunom casu

krpcek
24. okt 2009

ahojte. . . aj my sme uz od siedmej hore. mala zacala o pol piatej vymyslat, ale sme nereagovali, tak spala este do siedmej.

dooscoby http://www.cas.sk/clanok/135530/v-nedelu-si-pos...

petusko
autor
24. okt 2009

dobre ranko 🙂
mala som odstavku od internetu, tak neviem co tu nove.
u nas je to nocnym spanim stale horsie. Marcelik vecer o osmej spapa 240 ml UM a o jednej v nci zase 180 ml a o pol siestej zase. samozrejeme je to aj s hodinovou prestavkou na hranie. vcera bol hore od pol siestej rano do jednej na obed. 😅
on si to tusim za ten prvy polrok zivota nadspal 😀 a som ohromne zvedava, kedy vstaneme zajtra rano, predpokladam, ze budicek bude o pol piatej. 🙄

sabinazv
24. okt 2009

ahoj Petus,

aj u nas su tie noci divoke... mi pripada, ze kazda dalsia noc je horsia ako ta predtym... vcera som uz v lekarni kupila caj na dobry spanok, tak som mu ho davala v noci, ale to bol vyraz ked to pil... 🙂 a vobec potom nechcel zaspat... len prso ho uspalo... aj to len na chvilu asi, nesledovala som hodinky, ale mi pripadalo, ze som vkuse hore... Tuto noc ma vraj idu nechat chlapi vyspat... no som zvedava ako to zvladnu... nedavam tomu velke sance 😅

petusko
autor
24. okt 2009

no aspon prso ho uspokoji, Marceli sa napapa a vyvali oci, ze hadam nechces spat mami!!! a kruti sa a recni a jeho zaruceny sposob ako uputat pozornost je vyhodit cumel z postielky, to trepne o podlahu, ja sa samozrejme strhnem a on uz vie, ze som hore 😅 strasny spekulant sa z neho stava.
mna chlapi nechavaju pospat cez tyzden. manzo zvykne zobrat maleho dole a my s petikom este spime, cez vikend mavam suzby ja, kedze drahy chodi neskoro domov. 🙂

sabinazv
24. okt 2009

Petus, tak Marcelko je vymyselnik ozaj 🙂

ja neviem co to ma nas maly za maniu... som myslela, ze ho boli brusko... reku mozno z prikrmov... tak som mu vcera na skusku nedala... ale bolo to este horsie... zubky neviem ci to budu, lebo to by bol mrzuty aj cez den, nie? sice vcera mal hisak v kociku, ale inac je v pohode... a potom ta bllizkost, ak mu v noci chyba... tak by som nepovedala, lebo pri mne mrncal a dala som ho do postielky a bol tvrdy 😅 Uz naozaj neviem co mu moze byt...

petusko
autor
24. okt 2009

ja tiez netusim preco odrazu taka velka zmena, ved od tretieho mesiaca spaval celu noc a teraz ked uz sa to malo este lepsit tak naopak 😅 nuz co, aj tak ked sa na mna usmeje v noci s tymi syslimi lickami a odstavajucimi uskami, tak neodolam 😀 najprv si zanadavam a potom ho vystiskam 😅 ako sisina 😀

sabinazv
24. okt 2009

fuh, tak ja prespatu noc nepoznam... ale bejvavalo lepsie... inac nechapem, tak malo a prerusovane spavam, ale vecer vobec nie som unavena... a ponocujem do polnoci v pohode... a potom kym zaspim, to tiez trva... mozno uz ani spat nebudem potrebovat 😅

petusko
autor
24. okt 2009

mne sa tiez nechce vecer spat, ale rano by som zase vydrzala 😀
no idem do mesta, aj ked sa mi vobec nechce v takom bleee pocasi. 🙄

sabinazv
24. okt 2009

joj rano veru tiez by som spalaaaa...

ja idem do kuchyne ucinkovat... segedin a slivkovy kolac je naplanovany 😎

paaa 😉

nany100
24. okt 2009

ahojte babule, no ten spánok u nás je rovnaký...v noci scény, rev ako hasičská siréna a pavián dohromady hneď ako zistí, že nemá prso v pusine...tak putuje hore dole odo mňa do postieľky a naspäť celú noc...ale keďže to trvá už viac ako mesiac tak som si už zvykla a dúfam, že to v tom 9.mesiaci prejde, ako hovoria skúsenejší...tak ešte si 3 mesiace počkám 😒 ...chcela som zahájiť aj metódu z tej knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať, ale zatiaľ som bola neúspešná, malá tak vyplašene plačkala v spálni, že keď som druhýkrát išla k nej, tak už som tam ostala a nemohla som ju vôbec utíšiť...mala mokré líčka a vyplašene otáčala hlavou, no chúďa moje, ako som ju vytrápila...tak ešte s tým počkám /aj keď tam píšu, že od 6.mesiaca je vhodné začať/...potom do desiatej bola hore a každú chvíľu fňukala (inokedy už o ôsmej spí)

inak sabi, prišli mi kalendáre, sú SUPER...vytešujem sa, že už máme aspoň nejaký vianočný darček pre našich a svokrušu...mohla som aj pre nás objednať, ale už je neskoro ☹

nany100
24. okt 2009

a pridali sme mrkvičkovú fotku 😉

pekný dníček...ja mám odvčera navarené, tak dnes veget 🙂

cikyta
24. okt 2009

Včera som kupila sirup na dobre sníčky,pre hyperaktívne deti,mrzute,ktoré maju plytký spánok a ťažko večer zaspávaju.Je to ale od 7 mesiaca a obsahuje to cukor.

Už som bola zufala malej som trošičku dala.(ani nie tolko,čo tam písali dávkovanie)a noc bola klop klop...Bola hore,ale len mrnkla a spala.Vobec som ju nemusela vyberať z postielky a tíšiť ceckom.A jedla až ráno o pol 7!!!!Chudiatko 😅 Mama zadrichmala 😅

zuul
24. okt 2009

ahojte maminky,
neskôr popíšem viac.

ciky ako sa volá ten sirupček? aj ja by som vyskúšala.
ď.

cikyta
24. okt 2009

Zuul-je to :
Relax junior 0-10 spánok & pokoj.
Stojí 3,05 €

zuul
24. okt 2009

ďakujem pojdem to skúsiť kúpiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre