Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
26. okt 2009

fakt? nechapem teda... strasne rozdielne nazory su na vsetko.... asi si fakt len clovek musi najst to spravne, s cim sa stotozni...

tica
26. okt 2009

sabi koľko ľudí toľko chuti tak to platí zrejme aj na doktorov
😉

miavin
26. okt 2009

tak je - pripájam sa - my síce nedávame ani olej ani maslo - my len uvaríme..... a mixujeme, ale chystám sa robiť špenát - na masielku trošku, a kašu som mu dávala a tam tiež bolo masielko....úplná pohoda, som názoru, že netreba až tak deti chrániť pred všetkým čo píšu, lebo potom budú naozaj alergici...

sabinazv
26. okt 2009

a tu napr. je aj maslo pre 7.mesiac zaradene... http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

hm 😒

sabinazv
26. okt 2009

mia, spenat by sa mal do 1.roka davat len kupeny ... kvoli vysokemu obsahu dusicnanov... ibaze mas domaci, alebo bio 😉

cikyta
26. okt 2009

sabi a ked kupim v tej detskej výživke špenát a je tam značka od 4.mesiaca?
A otázka: Aké maslo je dobre pre deti?

sabinazv
26. okt 2009

kupensky sa moze...tam su tie dusicnany strazene, aby neprekrocili stanovene mnozstvo...

ale napr. som minule videla spenat od 4.m a tam bola ze smotana, sol... 😠

miavin
26. okt 2009

nemám - kúpila som mrazený..... nejak sa tabuľkami neriadim...ale nechám si poradiť, ak to nie je vhodné, tak mu kúpim príkrm radšej....lebo doteraz len príkrm - špenát, ale brokolicu mal čerstvú - v polievočke a super....a mäsko a zemiačik...hmmm dnes toho zbaštil......

cikyta
26. okt 2009

Fuha,že smotana,sol 😠 To je teda... 🙄
Mojej malej chutí najviac brokolica.Dnes som jej zmixovala brokolicu+mrkva+jablčko a len taký buchot ako chutilo 😀 Ale do čohokolvek dám brokolicu,tak jej velmi chuti

beadz
26. okt 2009

ahojteeeee.
sabi, doplaca sa necelych 6 eur.
inak aj ja sa koncom tyzdna chystam na spenat, tak teraz ste mi nasadili chrobaka do hlavy 😒

beadz
26. okt 2009

ciky aj my sme mali dnes brokolicu. ale so zemiakom. spapal, ale favorit je cukina. z toho by zjedol aj dve misky.

tica
26. okt 2009

no tak ja som neskúšala brokolicu a ani špenát no ale ako tak vidím tak skúsim už čoskoro....

a inač nikto mi neviem poradiť ohľadom toho zúbku? či treba ísť ku zubárovi alebo nie?

beadz
26. okt 2009

ahoj tica. ze sa aj ukazes 😉
ja som pocula, ze treba ist, ale este som to vobec neriesila.

cikyta
26. okt 2009

Tica-čo máš zo zubkom? Prehliadla som.
Bea-cukinu by som aj ja dala,len ju nemám kde kupiť.Ešte sme nepapali.

tica
26. okt 2009

ciky tak len niekto mi povedal že keď malému výde prvý zub tak už s ním treba ísť do zubára a neviem čo je na to m pravdy ... nevieš mi poradiť? tovoja Silvinka už má zúbky?

beadz
26. okt 2009

ciky, ako nemas kde kupit ?

cikyta
26. okt 2009

To fakt Tica? Nevedela som to,že treba ísť k zubárovi.
A moja Sisa nemá zubok ani jeden jedinky 😅 Kde nič,tu nič 😅
Bea-na tržnici nemaju,v potravinách tiež nie a ked idem do Tesca,či Billy,tak na to zabudem.Ale tu kde bývam ju nemaju na tržnici,ani v potravinách.....To je riť sveta 😖

beadz
26. okt 2009

ciky, tak ked pojdes do tesca tak uz nezabudni. uvidis, pochutite si obe 😉

tica
26. okt 2009

ciky nič si z toho nerob ani môj ešte namal tekvicu budem musieť poprosiť babku
no a s tým zubom ja neviem či to je pravda budem sa musieť niekoho popýtať..

sabinazv
26. okt 2009

no my mame zuby, ale neviem o tom, ze by som s nim mala ist k zubani 🙂
a co by mu tam robili?

ja som si cuketu nakrajala na kocky a zamrazila... teraz len odlamujem po kockach a hadzem do hrnca... 😎

bea, dikes za tu cenu... uplne som zabudla, kolko som vtedy platila... vsak to bolo pred 5 mesiacmi aj... 😅

elfi1
26. okt 2009

to som este nepocula, ze treba ist k zubarovi, ked vyjdu zubky. naco, ked nie je problem. ved kaz nemaju, ak by boli krive, tak strojcek aj tak nedaju na ten jeden zub a este k tomu mliecny 😀

mozno zubari potrebuju body. ale fakt neviem, mozno treba ist, dajte vediet, ked zistite

elfi1
26. okt 2009

ja som kupila spenat Bonduelle - su to take "vajicka" mrazene - cisty spenat a super, ze sa to nemusi sekat alebo co. sup jedno vajko spenatu do hrneceka a udusit. ja som to dala so zemiacikom. nemalo to velky uspech. na buduce pridam aj ja troska oleja alebo kusocek masla a aj varene zltko. uz by sme mali pomaly vyskusat

miavin
26. okt 2009

no ja som už o tom počula - vraj treba začať chodiť od cca 6 mesiaca k zubárovi - už len preto, aby si dieťa zvyklo na to, že mu budú pozerať do pusinky.... neviem čo je na tom pravdy, ale ja sa mojej zubárky opýtam, pôjdem tam bohužiaľ čoskoro..... jednoducho treba prevenciu od prvého zúbku vraj....

cikyta
26. okt 2009

Od kedy može ist varene žltko?

beadz
26. okt 2009

sabi, niet zac. a len jednotku mas ?
elfi, to preto, lebo zubar by ta mal informovat ako cistit zubky atd.

beadz
26. okt 2009

tak som teraz zmenila jedalnicek na koniec tyzdna, bude zemiacik s cviklou. 🙂 😵

miavin
26. okt 2009

bei - dávaš cviklu????? ja som ešte nedávala ani cviklu, ani baklažán ani tekvicu.... ako to robíte???? či kupujete príkrmy?

sabinazv
26. okt 2009

ciky, odvtedy ako masko... najskor zelenina... 3-4 tyzdne, potom masko, potom ovocie... ale viem, ze je tych postupov viac, neviem podla akeho ides 😎 raz do tyzdna nahradit masko zltkom... bielko az po roku..

bea, len 1ku veru mam... 4 a pol pixle... a dnes ma napadla taka vec... chcem vyskusat urobit marcipan...tak ze namiesto suseneho mlieka pouzijem toto Dankove co nevypil 😝 😀

cikyta
26. okt 2009

No prosím........to sa už može papať aj cvikla?
Ja som taký Ďuro,nič neviem 😅
No dobru nocku.

sabinazv
26. okt 2009

aj ja mam cviklu v chladnicke... bio od mamky... ale to moje dieta aj tak nist nechce... vsetko len uvarim a potom zamrazim, lebo by som to musela vyhodit... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre