Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
29. okt 2009

miska ja ho tiez neuspavam dam ho vtedy do postielky ked uz vidim ze ledva drzi otvorene ocka...aj dnes to tak je a este stale nespi....tiez nie som zastanca toho ze ho necham vyrevat on vie tak strasne plakat a mne to trha srdce....

zuzik25
29. okt 2009

aha, no som zvedava ako dnes dopadneme. a ako to tam budem hladat a bludit. 😀

komisakpd
29. okt 2009

baby ake pohariky na papanie tu spominate..ja som zacala zo stravou v sobotu..na obed papame, prve 3 dni len mrkvicka, dalsie 3 mrkva+ karfiol a dnes chcem skusit zemiak a cuketa..rozmyslam ci nedam to toho aj mrkvu..a poobede okolo 4 tak kupovane HAMI napr mrkva+jablko..a myslim ze to mu chuti viac..vcera dokonca HAMI jablko+cuketa spraskal o 106..a buduci tyzden chcem davat masko uz , lebo maly je chudokrvny a nechcem do neho zase pchat tabletky,..

zuzik25
29. okt 2009

komi, pohariky na pitie, take s tym sosacikom. 😉

misha666
29. okt 2009

jankaaa....teraz uz emmka neplace skoro vobec... ja som zastancom toho ze babatko nikdy neplace bez priciny, ale moja metoda mi pomohla...a v noci sa uz nebudi vobec s placom len bojuje s perinou a ja sa na to zobudim, dam jej najest a spinka a z do rana... 🙂

sabinazv
29. okt 2009

moje dieta ked zacne plakat tak neprestane len tak.. skusala som pockat par minut, ale ked sa to stupnuje a zhorsuje, tak to nema vyznam... viem, ze ho nieco trapi a nechcem aby mal traumu zo samoty, alebo nieco podobne... este je malinky, na vychovu je priskoro... co sa tohto tyka... tot moj nazor... 😎

misha666
29. okt 2009

na vychovu nikdy nie je priskoro 😉 si myslim ja 🙂

zuzik25
29. okt 2009

ja tiez ked pocujem, ze sa krik meni na plac, tak ju nenecham samu, vtedy si zvycajne este potrebuje odgrgnut alebo ju trapi brusko. ale mam max mieru kriku 15 minut, ak dovtedy nezaspi, nema to vyznam.

sabinazv
29. okt 2009

komis, karfik by som dala trosku neskor ako na hned po mrkve...napr. v amerike ho vraj odporucaju az od roka... lebo z neho dost naduva... to uz je neskoro aj... ale ja ho nebudem davat medzi prvymi...

a uz presli teploty maleho ?

misha666
29. okt 2009

zuzik..ved jasne ze som ju nenechala revat hodinu...maximalne som 5 minut vydrzala...ale ona vacsinou do tych 5tich minut prestala...alebo som ju zobrala... 🙂

miavin
29. okt 2009

ahojte
tak my sme boli včera plávať - vo vodičke sa nám páčilo, pridala som fotečku
a tu čo nového?

jankaaa
29. okt 2009

miska ja uz som to tiez skusala ze ho necham vyplakat ale uz ked je to velmi dlho tak uz idem k nemu...a dnes sme u svokry tak neviem ci zmena prostredia a preto nevie zaspat...lebo doma mi zaspinka pekne aj ked musim byt pri nemu ale zaspi..idem ho obliect a ideme vonku snad tam troska pospinka

misha666
29. okt 2009

jankaaa....urcite to bude tym ...ani moja emmika nechce spat u svokry 🙂

miavin
29. okt 2009

ááá ako čítam trošku, rozoberá sa výchova
no náš pokiaľ tak srdcervúce neplače, tak ho nechám trošku pokričať...keď ide spať tak väčšinou nervačí a fňuká....a zaspi, ale niekedy sa tak rozplače - a to ho nechcem nechať samého, stačí že ho vezmem na minútku na ruky, vybozkám, zaspievam mu a položím do postieľky - a bubká.... no ja sa snažím vychovávať od malička - nejaký režim nahodiť, neverím, že deti si to neuvedomujú....sú bystré a šikovné....náš už pomaly vie, že keď poviem NO NO!!!! tak to nemá....sa na mňa pozrie....a nenápadne naťahuje ruku za kvetináčom 😀 tak mu po nej pacnem trošku - a učí sa rýchlo...... samozrejme že ho nebijem, to len tak jemne aby vedel, že to nesmie. a babička ho dnes naučila zakývať pa pa... tak sa teším z pokrokov 😀

komisakpd
29. okt 2009

sabi..no horucky uz nemame..ale zvysene teloty ano..uz som aj prestala merat..dost ma to znepokojovalo..ale uz viem odhadnut jeho teplotu..

inac karfiol mi poradila laktacna poradkyna..ze ako prikrmovat a tak..ved toho karfiolu nema vela, sak on ani vela nepopapa este..aj tak cca pol hod po jedeni mu davam mliecko potahat..ty co davas?

pohariky? a nedavate na lyzicku?

cikyta
29. okt 2009

Bea-to potrebujem vybaviť žensku záležitosť,takže Slota mi tentokrát neporadí.Inak ho vždy vyhladám,ked čosi... 😀
Silvinka mi jedla včera karfiol a táto noc bola katastrofa.Asi zato može karfiol.Počula som,ako jej gruli v brušku,občas prd a každu hodinu reeeeeeeev 😠
Takže už tak skoro nebudeme papať taký bordel!
Pa.Bolí ma otrasne aj zub........ 😔

zanulienka
29. okt 2009

ciky-aj ty si taka dost problemova zo zubami ako ja

sabinazv
29. okt 2009

tak moja specialita bola ohrdnuta... ani neochutnal.. on ked vidi lyzicku, tak sa zlosti uz... aj po zriedeni som to dala do flase a detto ☹

mne je tak smutno z toho, ze nechce papat... a to som sa tesila na krmenie...

cikyta
29. okt 2009

sabi a ako papáte*? Dáš mu aj nasilu pol lyžičky do pusy? lebo tak to u nás niekedy funguje,ked nechce sama velmi spolupracovať.

sabinazv
29. okt 2009

jasne dala som aj tak predtym... ale teraz uz sa hned kruti a odvrati hlavu....

ale homeopatika zaujimave pekne spapa z lyzicky... otvara usta ako vrata

elfi1
29. okt 2009

jaaaj, tak o placi by som aj ja vedela popisat. skusali sme aj nechat. ale u nas sa mrkot meni na plac, plac na vresk, skrek a zjapanie a potom uz nam dych preskakuje.
no a ked necham v postielke zaspavat, tak koniec je vzdy plac a dovtedy je to vesanie sa na vsetko okolo. takze radsej to teraz neriesim

elfi1
29. okt 2009

a este cerstvy lekarsky zazitok 😠
boli sme s domcom u ocnej (kopa vysetreni kvoli tomu cervenemu znamienku - hemangiomu na nozicke). no nevynadala som jej ja tam? 😀
1. vcera tam bola mama pozriet a sestricka nas objednala na jedenastu - ze 7EUR!!! 😲 . potom to ale mama bola zrusit, ze prideme pred koncom ord.hodin, ked je malo ludi,ze tolko nebudeme platit. a ona ze ale dnes a zajtra robia kratsia, lebo ... bla bla
2. domca sa zobudil tak, ze to akurat vychadzalo, ze by sme mohli ist, tak ze skusime. jeden pan mal rozkvapkane oci a inak nikto ani vnutri. tak ja klop klop, sestricka zobrala karticku a 10min jej nebolo. asi mali siestu.
3.potom nas zavolala a rozkvapkala mu ocka - ze 10-15 min pockame na chodbe.
4. nato sa tam vrazila do dveri detska lekarka (este ja som k nej chodila). kym tam bola tak zobrali toho pana, ten tam bol asi 2 min.
5. a po pol hodinke cakania a domkovej nervozitu som zaklopala, ze kolko este mame cakat.
sestricka ze - pani dr. ma rozkvapkane oci, pojde do komory a potom my!
tak to som uz povedala, ze co to ma znamenat, ale sestricka zavrela dvere. za chvilu otvorila a zavolala ma dnu.
ocna, ze aky mam problem a co som nervozna, ze deti su nervozne po 5min. a ze sak mu nic nespravili a bla bla
Tak som jej povedala, ze ja problem nemam, ale ze som tu s babetkom a ze na rozdiel od nej, mi je ho luto, ze musi tolko cakat, kym sa ini predbiehaju. ze musi zbytocne cakat.
este som jej splechla do oci, ze na chodbe caka pani, co je objednana a ze uz mala byt davno vnutri, ale ze 7 EUR od nej zoberie len taky fukot.

To je sila, ze to asi nikdy inak fungovat nebude.

petkapo
29. okt 2009

Ahojte!

Elfi 😕 😕 😕 ja ziram.... K nasmu zdravotnictvu asi ani nema zmysel sa vyjadrovat..... 😠 A preco ste boli kvoli hemangiomu na ocnom? Lebo Alex ma hemangiom na prsteku a nasa Dr. to len ''pozoruje'' a nic neriesi!

elfi1
29. okt 2009

petkapo - nas uz nasa pediatricka poslala na chirurgiu, ze nech to pozru a sleduju. a tam nas od jedneho chirurga, kt. to len pozrel, poslali k druhemu, ze tam to budu potom sledovat. a tam pani chirurgicka povedala, ze to mu urcite zmizne, ale ze kvoli vyluceniu toho, ze by to mal na vnutornych organoch, tak sa robia este nejake vysetrenia. boli sme na neurologiu, toto ocne a este nas caka sono brusnych organov.
tak tu mu pozerala ocne pozadie

petkapo
29. okt 2009

Jaaaaaj a blahozelame dnesnym polrocnikom 😀

Pozerala som si ten link co dala adya na MMB co tak velmi schudla ta baba.... Ma rovnake inicialy ako ja - Petra B., zeby znamenie? Veru, veru...musim so sebou nieco urobit, lebo je to strasne ☹

petkapo
29. okt 2009

Fuha....tak hadam nasa dr. vie co robi ked ho len pozoruje. musim sa jej znova na to popytat ked pojdeme na poradnu.

elfi1
29. okt 2009

petkapo - neboj. vela deticiek ma hemangiom a vacsinou to zmizne. ak mu to nerastie, tak bud uplne spokojna. niektori dr. len asi chcu, aby to bolo podchytene uz u chirurga - pre istotu.
ale spytaj sa

misha666
29. okt 2009

petkapo...hod prosim ta ten link sem chcem to kuk 😉

petkapo
29. okt 2009

Rast mu to sice nerastie, len to ma stale viac cervene a ma to na takom blbom mieste - na ukazovaku pravej ruky - na celom prvom clanku prsta - a trosku sa bojim, ze ak bude vacsi a poreze sa akurat na tom mieste, ze z toho mozu byt problemy. Lebo predsa len - su to cievy, je to velmi prekrvene......

petkapo
29. okt 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre