Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
1. nov 2009

no nam ak by pomohol, tak tiez dam... ale nezabral... a on tak strasne na mna pozeral zubozene, ked som mu to strkala do ritky 😅
chamomila nam tiez nezabera na noc... cez den je zlatunky... ale zajtra mu to nejdem dat ani cez den... vyskusame bez...

macikjm
1. nov 2009

ale taka susienka, ci chrumka neuskodi urcite...mne sa hlavne nepaci to napchavanie deti znamymi, ja to nedovolim...ja som len pri tejto prilezitosti o chrumkach chcela vyjadrit nazor, aky na to mam... 😅
ale to asi poznate a urcite si na to davate tiez pozor...

sabinazv
1. nov 2009

moje dieta radostne dnes ked ma videlo ako jem, tak uplne fascinovane na mna kukalo... ranajkovala som vlocky s jogurtom a on na mne siel oci nechat... tak som len tak s nabrotou lyzickou sla k nemu a on otvoril usta ako vrata... chapete to? ale ked donesiem jeho stravu, tak usta na zamok 😅

elfi1
1. nov 2009

no ja sama som zavisla na chrumkach a vselijakych vyzierackach vecernych aj dennych 😀 . A nechcem aby bol aj Domco, tak davam pozor. aj varit by som mu chcela zdravsie.
Ale ked sme u nasich a poviem, ze uz posledna chrumka, ze to staci - tak moja mamina ze keby to tak mne povedali, ze je cely po mne a pod. No ved prave preto, ze viem, ako je tazke potom stale nieco vyjedat, tak nech si radsej nezvyka.

no neviem, ci som spravila chybu niekde na zaciatku, ze je taky narocny na pozornost, nezabavi sa dlhsie sam, hned je nervozny, jeduje sa, ked mu nieco zoberiem, alebo ked ho obliekam - to je o nervy niekedy.
jedine viem, ze ja som dost nervozna a to sa potom prenasa na neho. tak tam moze byt problem 😖

macikjm
1. nov 2009

no elfi...presne na to mylsim...nepaci sa mi to stale pojedanie u nas s manzelom...snazim zmenit to svoje, ale je to tazke, lebo vela veci mame nakodovane z detstva, zvyky, zlozvyky a nesie sa s nami po cely zivot...

elfi...a obliekanie u nas je tiez hruuuuuuuza...zima bude tazka... 😠
ninka sa velmi pekne pohra samucka, vzdy je na brusku a lozi, obzera hracky, hryzie...takze na to sa nemozem stazovat...niekedy je mrzutucka a nezabavi sa...ale da sa to zvladat... 😎

cikyta
1. nov 2009

No aj nám už asi 5 ludí ponukalo piškotu-klasicku sladku a ja som nedovolila.To ešte nemala ani pol roka a bola čiste kojená 😠 No a už som bola u všetkých za blbu... 🙄 fajnovu 🙄 a neviem čo.

Aké presne sušienky dávate drobcom? Nech viem do blízkej buducnosti aj ja 🙂

petkapo
2. nov 2009

Dobre ranko!

Prva som tu? 😕 Dnes sme mali velmi fajn noc, Alexik zaspal o pol 9 a zobudil sa o pol 7... Muz vstaval o 6 a az sa na neho isiel pozriet ci sa mu nieco nestalo, ze sa ani v noci nezobudil a stale spi. Odkedy ma v izbe zvlhcovac, tak sa mi zda, ze tak lepsie spava + mu nedavam na noc ten spaci mech,len dupacky a prikryjem perinou.
Aj nas bobacik je strasne nervny. Vcera som zabudla kupit tu chamomilu tak hadam nepridem o nervy dnes, lebo uz pomrnkava od rana. Aj zvysenu teplotu ma, ale ja tie zubky nejako nevidim... To mozu aj tak dlhsie ist?

sabinazv
2. nov 2009

ahoj petka 🙂

wow, aj ja chcem takuto noc... si neviem predstavit... som dlhsie ako 2 hodiny nespala vkuse ani napamatam... 🙄
Ale zato nas maly je dobre naladeny ked vstane... on tie noci dako nema rad ci co 🙂

petkapo
2. nov 2009

Sabi - bude Danko chodit po diskotekach ked ma tolko energie? 😀

petkapo
2. nov 2009

Idem ja trosku pozehlit...som si vsimla, ze moja kopa na zehlenie ma nejaku zvlastnu schopnost sa nejako sama rozmnozovat alebo co. Je tam toho stale viac a viac 😕 Papa zatim!

romanakatka
2. nov 2009

ahojte, tak u nás je to hrúza... krpec bol taký zlatý smejko a posledný týždeň bol otrasný, je hrozne mrzutý a zuby v nedohľadne, aspoň mu tam nič nevidím 😖 mám nervy, lebo mám podozrenie, že ho svokra minule zase napchala banánom, lebo v stolici to bolo vidno, ale krvopotne zapiera 😠 keď som povedala, že teda ideme s ním na pohotovosť, lebo sa mi tá stolica nezdá, tak nás len presviedčala, že máme ešte vydržať do ďalšej či nebude iná, že to možno bolo zo zemiačika 😠 a naučila ho na ruky... vravím, že je mrzutý a ťahá sa na ruky ale netreba ho hneď brať, nech si nezvykne a ona ho furt mala, keď sme preňho prišli... a že je zlatučký a dobručký, hovorím že na rukách je a ona, len teraz som ho zobrala... no figu, prídeme domov a stále mrnčí a len na ruky sa ťahá 😠 keby sme nemali školu a problém kde dať krpca, tak ... no ja doma presadzujem niečo a ona si aj tak robí po svojom... tie tri hoďky s ním vydrží ale čo ja musím potom doma s ním robiť 😠 juj nehnevajte sa, že to tu takto rozpisujem, ale som potrebovala to dať zo seba von... 🤐

zuul
2. nov 2009

dobré ránko,

mamimky asi sú drobci nervózny kvôli zúbkom, aj náš Miško bol keď liezli prvé dva. som nevedala čo mu je aj mesiac a zrazu zúbky. tak len trpezlivosť.
vidím, že obliekanie máme všetky rovnaké 😀

petka ako krásne spinkal. mne sa zdá, že ja ho zobudím keď prídem do postele večer, tak dnes experimentujeme, budem v hosťovskej a počkám kedy sa 1x zobudí a podľa toho pôjde aj s postieľkou do vlastnej izbičky.
romi nehneváme sa, u nás si zasa Miška nikto nevezme ani len na kočíkovanie a nie ešte na stráženie takže toto neriešim. len včera môj tato zadrel, že pôjde v lete s Miškom na dovolenku. no tom chcem vidieť, takého ročného zobrať od maminky 🙂 ani by som ho nedala. 😵
a banánik mu neuškodí ale ozaj len na oblizovanie a možno tak dve sústa maličké na začiatok. aj ja tak Miškovi dávam. odlomím väčší kúsok a on si ho oblizuje a tými dvoma zúbkami tam robí dierku.

romanakatka
2. nov 2009

zuul, viem že mu banánik neublíži, len nám kázala dokyna prejsť najskôr všetkou zeleninou kvôli tomu nášmu brušku a ovocie zaradiť až neskôr, mňa nehnevá to že mu ho dala, veď z toho sa nestrieľa a zase nie som až taká zásadová, ale to, že mi to zapiera 😠 tak isto ako s tým, že ho vôbec nenosí na rukách a pritom zakaždým či sme pre neho prišli, alebo bola u nás doma, mala ho na rukách a keby aspoň sedeli, ale pobehuje s ním z izby do izby, minule prišla, že ho vezme von, tak som ho obliekla, posadila do kočíka, začal sa vzpierať, že chce ísť na ruky, tak som ho dala ležať, že má na výber buď bude ležať alebo sedieť, samozrejme spustil plač (bez slzičky, to poznám keď s ním chodím von, ale ja ho chvíľu nechám a ak sa to nestupňuje, tak o chvíľočku je spokojný a zaspí, ak nie, tak ho posadím, chvíľu pozerá z kočíka a zaspí) ale ona ho hneď ťahala na ruky, že sa s ním bude chvíľu tak prechádzať a potom ho dá do kočíka... no tak sa s ním pod oknami prechádzala pol hodinu na rukách 😠 ja som rada aj vďačná, že nám pomáha, ale ja sa snažím nejako ho smerovať a ona mi to takto úplne neguje a keď som potom s ním sama doma, tak ma ide poraziť, lebo chce byť len na rukách a ani sedieť ale prechádzať sa po byte a ukazovať mu veci... a to sa takto nedá fungovať 😖

sabinazv
2. nov 2009

helou katka... myslis, ze svokra by mu zasa dala banan, ked minule mal maly problemy so stolicou potom?
A to za 3 hodiny sa neda naucit na ruky, neboj... nas maly ma take obdobia - dni, ked sa chce nosit, inokedy nie...

A idem skusit volat dokynu...

zuul, no tak to by som chcela veru vidiet, ako by siel dedo s 1 rocnym na dovolenku... 🙂

romanakatka
2. nov 2009

čau sabi, no mal zase tie hnačky a doma stolica redšia ale normál... keď od nej prišiel tak mal zase také čierne akoby nitky... a krv to nebola, lebo to boli väčšie kusy no a zo zemiaku to asi tiež nebýva taká reakcia... a nemal vtedy problémy z toho, že zjedol banán, ale celkovo hnačky a tak skúšala či ho banán nezapečie... ja som jej vtedy povedala, že ešte nemáme jesť ovocie, lebo má preddispozície byť alergikom, tak aby sa mu to tým nespustilo... a k tomu noseniu... no za tri hodiny nie... ale keďže sa učíme na skúšky, tak jej ho vozíme teraz často a vždy keď odtiaľ prídeme, tak je ako bláznivý za rukami, toľko vyvádza kým si ho nezoberiem... ja len, že práve teraz, keď je taký mrzutý a máme tendenciu mu skôr vyhovieť, nechcem aby si na to zvykol a treba ho niekedy nechať aj poplakať, čo ona hneď pri prvom náznaku jeho nesúhlasu mu spraví po vôli...

tak snáď sa dovoláš... a ešte stále teda chceš zmeniť dokynu?

macikjm
2. nov 2009

juj kati...v pohode sa zaluj...nedus v sebe... 😉

mali by nas respektovat, ved my sme rodicia...ale poznam takych vo svojom okoli, takze uplne chapem o com pises...

macikjm
2. nov 2009

kati a potom po vsetkej zeleninke budes moct davat banan???
ja mam dilemu, ci ninka bude moct papat, lebo kedze sa chcem vyhnut tropickemu ovociu, ja som trpela atopickou dermatitidou, tak neviem ci jej budem moct davat banan...ale na praxi na detskom vsetky deti s hnackami spokojne papali banany a dr. urcite nezaujimalo, ci su pedispozici...tak neviem...
dokonca som ani ja este nejedla banan, lebo furt ze sa opytam dr. ale na to zabudnem...

sabinazv
2. nov 2009

katka ti verim, ze sa hnevas... tiez by som sa... Mne nastastie nikto do toho nevstupuje...
Tak jej treba doraznejsie povedat pravidla...

no dovolala som sa,na prvy sup, huraaa ... tak ze nas vezme, len musim odhlasit drobca u povodnej... no dako to zvladneme uz 😎 Jasne Kati, ze odchadzam... to minule uz bolo uplne posledna kvapka...som zvedafson na novu... 😉

sabinazv
2. nov 2009

macik... podla mna mozes dat banan, ale dala by som bio... tie nie su chemicky osetrovane...

romanakatka
2. nov 2009

macik, ja myslím, že budeme môcť aj banánik, ona v podstate preferuje to, aby sme sa naučili najprv na zeleninku, zistili či nám nejaká nerobí problém, prešli na mäsko a nakoniec dali sladké ovocie, aby neodmietal zeleninku keby sme začali ovocím...

Sabi tak super, dúfam, že sa Ti bude páčiť... a kedy budete mať poradňu? Možno sa uvidíme 😉

romanakatka
2. nov 2009

dnes mu idem spraviť cuketu... dávali ste ju so zemiakom? Alebo nejakú inú kombináciu?

sabinazv
2. nov 2009

katka a malemu chuti zelenina? nasmu vobec, ale vobec... dneska mu idem skusit dat cistu mrkvu opat...
No vsak chcem sa aj o tomto s dokynou poradit... mam kopec napadov z netu, ale ona ma predsa viac skusenosti...

este neviem kedy mame... najskor to musim u starej dokyny poriesit... by som najradsej osobne... lebo aj kartu nam treba... som zvedava ako sa bude tvarit... dufam, ze nebude chciet pocut dovody odchodu 😎

zuul
2. nov 2009

romi aj my dnes máme, cukinka, zemiačik, kúsok kalerábu, karfiolu, mrkvy a masielko. mňam 😀

nany100
2. nov 2009

ahojte kočeny...tak dnes sa teda Adel už nevychýlila z normálu a noc bola štandardne predudkovaná...o pol siedmej hore ako podľa starého času o pol ôsmej...večer sa mi ju podarilo posunúť, ale ráno akosi nie ☹

macik, banán môžeš dať aj pri alergickej predispozícii...ako jediné u nás nerastúce ovocie...ale pre istotu sa spýtaj lekárky

sabinazv
2. nov 2009

katka, davala som cuketu so zemiakom a jedine toto ako-tak zjedol vtedy... potom uz ani to... nist...

romanakatka
2. nov 2009

sabi áno, on našťastie otvára ústočká, ale mám pocit, že by zjedol všetko, čo nezje jeho 😀

zuul, super obedík, cukinu dávame 1x tak skúsime len so zemiačikom, nabudúce pridáme aj inú zeleninku 😵

macikjm
2. nov 2009

nany..aj ja si to takto pamatam zo skoly, ze banan hej...ale nebola som si ista... takze skusim aj ja uz zjest bananos...mnam...po 6 mesiacoch... 😀
ninka sa bananika docka az ako druhy prikrm, ale to bude az po masku...

ja som cuketu dala zo zemiacikom a potom som pridala aj mrkvu...

macikjm
2. nov 2009

a nasli ste karfiol a spenat ako hotovy prikrm??? ja som minule v DM nasla od hami spenat, ale az doma som zistila, ze je s kravskym mliekom, smotanou a solou, takze nic z neho...a karfiol som nenasla...

romanakatka
2. nov 2009

jej a ešte čosi... museli sme prejsť do športiaka, lebo už vo vaničke sme boli ltt... aj detičky pripútavate? Lebo nám sa to nepáči a ani to, že na mňa nevidí 😖 zatiaľ dosť plačkáme v kočíku... snáď si zvykne, má teraz také obdobie, že sa veľmi za mnou ťahá od každého...

sabinazv
2. nov 2009

macik, ja som nasla spenat v DM, ale tiez som dlhsie hladala... je tam sice jablkova stava (neviem naco??) a vraj sol... ale veru som drzala aj ten so smotanou a solou...

katka, aj nas dakedy vymysla v kociku... ja mu pustam hudbu z mobilu... minule som mu stiahla nove songy.. a aj Lucie s orchestrom a tak sme vcera s kocikom vyhravali napr. Sex je nas... Jsem skoro panic a podobne 😀
Velmi vhodne piesne pre dieta... to preto, ze my rodicia sme Lucie-pozitivni 😵
Ale ostatne som mu stiahla detske... tak mixujem ako DJ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre