Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
3. nov 2009

caf bei...my sa mame fajn....a vy ako???

za ako dlho ti prisli magnetky??? ja som tiez objednala a uz len cakam... 😅

zuul
3. nov 2009

macik aj ja som len včera objednala. ale dúfam, že do vianoc prídu 😕

zuul
3. nov 2009

dievčatá potrebovala by som si tak vianočne upratať, všetko cugrunt. no ako a kedy? pri tom šidle 😨

anib
3. nov 2009

ahojte, macik pred mes 7,3kg, uvidime dnes som volala,,ale vraj je vela chorych deticiek, mam prist pred obedom, a zuul skade magnetky, hod este raz ... aj ja sa citrusom vyhybam

bambina
3. nov 2009

inak nase nocne spanie sa zlepsilo, uz nevstavame 10x ale iba 3-4x. takze som celkom vyspata. hned je zivot krajsi.
dievcence ja som taka rada, ako sme pekne nabehli na kojenie, a ze sme so Simonkou nemala nejake vazne problemy. ja ked vidim co sa deje so svagrinou tak sa nestacim cudovat. a nepochopim tuto nemocnicu v PO. ako mozu nosit babatka na kojenie len kazde 3 hodiny. ved kazde babenko je ine, chce papat v iny cas. a potom im davaju caj a mlieko a svagrina si na izbe odstriekava to svoje. no katastrofa. a maly je teraz na infuziach, dostava glukozu lebo ma nizku hladinu. ved keby dostatocne papal mamine mliecko urcite ma lepsiu vyzivu ako z caju. no zacarovany kruh je to

macikjm
3. nov 2009

vazne bambi???a v po nie je BFH???nemaju mamicky babatka pri sebe???
tu v bj je uzasna porodnica...kebyze rodit este raz, tak jednoznacne tu...super odbornici...nove sestonedelie...no krasa...o porodnych salach ani nehovorim...vsetko nove...v po to na porodnej sale vyzera ako v marnici..moje dojmy z praxe zo SŠ... 🤐

zuul
3. nov 2009

už je hore moje díte, a to už padal od únavy 😠

miavin
3. nov 2009

ahojte maminy a babuliatka,
ako sa máte? čo nového?

bambina
3. nov 2009

a uz vsetky davate vecer nejaku kasu pred spanim?
ja davam len jeden zatial zeleninovy prikrm na obed (aj to este dokojime) a potom len kojim.
inak flasa s vodou nema u nas velky uspech, asi preto lebo ani cumel nie, takze pomaly prejdeme na poharik s naustkom

anib
3. nov 2009

bambi presne tak, ved moja chce stale papat mliecko kazde 2 hod cez den a to uz ma 6m a 3m kojim len z 1,trezignovala na druhy, a nie este take male babo,inak my sme dnes spinkali od 20,30do 2,45 a potom do 6,15,inak sa budi castejsie,ked vypadne cumel,

bambina
3. nov 2009

macik, o bardejove som aj ja pocula chvaly. ja som rodila v Saci. som povodne z Kosic a s Presovom som sa absolutne nestotoznila. za tu cestu mi to stalo.
myslim, ze tu nie je BFH, aspon nie v starej nemocnici. vyzera to tam ozaj hrozne. babenka davaju na izbu ale az na neviem kolky den, no napriklad svagrina ho este stale nema pri sebe. a to sa narodil vo stvrtok. a otvorene jej povedali, ze im davaju mlieko a caj

bambina
3. nov 2009

anib aj ja kojim asi kazde 2 hodiny. a preco z druheho nechce? aj ja som mala chvilu tento problem, ale uz zacala papat aj z druheho.

zuul
3. nov 2009

anib kuk http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=79208

bambi ja nedám kašu, kedysi sa ňou išiel zadrhnúť, teraz nechce žiadnu 😖
aj my už pijeme z poháriku - niekedy pekne inokedy nepekne

anib krásne spinkáte 😀

macikjm
3. nov 2009

bambi...to je sila...neviem si predstavit, ze by mi ninku nenechali pri mne na izbe...ved ako sa moze zacat tvorit mliecko bez neustaleho prikladania???

inak bambi...aj my papame na obedik zelen. prikrm a potom este cica... 😉

zuul
3. nov 2009

aj ja kojím v noci aj každú 1,5 hod. cez deň už len naraňajky a potom možno okolo obeda a inak už len večer a celúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú dlhúúúúúúúúúúúúú noc 😀

zuul
3. nov 2009

neznášam noc 😔

macikjm
3. nov 2009

a ninke som skusala dat cajik...tak bleeeeeeee...nemal uspech...napina ju z neho...

zuul
3. nov 2009

macik aj my len vodu, nič iné

bambina
3. nov 2009

zuul, ved on Ti to vrati ked vyrastie 🙂

anib
3. nov 2009

fiha,zuul,tak to mas pestre, vsetky sme sikulky, ako sa krasne snazime stotoznit s nasou novou ulohou obetavych a usilovnych maminiek
bambi v 3 mes zacala odmietat lavy, len obcas v noci som ju prekabatila,no potom ani cez noc nechcela,odmietala,ktovie,mozno islo mliecko pomalsie, a teraz by aj chcela,ale uz tam skoro nic nie je,neviem,ci sa opat snazit prikladat vzdy najprv lavy,vraj sa da uspesne kojit aj jednym... 😅 uvidim dokedy

zuul
3. nov 2009

bude tu zívať ale že by spinkal dlhšie ako 45mi to ani náhodou

bambina
3. nov 2009

macik, ja som tiez mudra z neba nespadla. vsetko o kojeni a tak som si len nastudovala a o nas sa v na sestonedeli dost dobre starali. aj laktacna poradkyna prisla a aj sestricky pozerali,ci spravne prikladame atd. a ja teraz skolim svagrinu a pritom ona uz ma druhe dietatko. no starsia ma uz 6 rokov, takze uz pozabudala. no ked mi povedala, ze ich sa v porodnici nikto nic nepyta, nechavaju to len na nich a male im prinesu raz za 3 hodiny na pol hodinku tak ma ide roztrhnut od zurivosti.
prve dieta kojila len 3 tyzdne a boji sa, ze to aj teraz dopadne takto

zuul
3. nov 2009

kuk ako koníkujeme 😀

macikjm
3. nov 2009

bambi...tak aspon ze ma teba...bud jej oporou, nech dojci dlho...nech si to uziva...drzime palce a prajeme svagrinke vela mliecka...

macikjm
3. nov 2009

zuul...my ani vodu... 🤐 len MM a teraz zelen. prikrmy na obedik...

krasne konikuje...misulko, co nam napises??? 😀

bambina
3. nov 2009

macik, dakujeme.

zuul, super foto. aj Simonka sedi pri mne.

inak aj u vas fici televizor vacsinu dna? je to moj spolocnik, inak by som v domacnosti asi zosedivela. najhorsie je, ked vecer pride manzel domov, on je rad, ze je doma a ma pokoj a ja spustim tornado rozhovorov 🙂

zuul
3. nov 2009

on musí mať svoju klávesnicu, nefunkčnú samozrejme, oslintanú 😀 😀

macik ponúkaj vodičku, aj my ju pijeme len po jedielku na obed a to len asi 4 dni

petkapo
3. nov 2009

Caute!

Bambi a Macik - ja som rodila v Presove v monobloku. Na sestonedelie sa nemozem stazovat, ani na lekarov, ale novorodenecke a hlavne poradna okolo kojenia - NIKDY VIAC!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikdy im nezabudnem, ze mi absolutne nepomohli a ich vinou som maleho nekojila aj ked som sa potom strasne snazila. Dali mi ho na infuzie lebo bol dehydrovany a nechceli mi ho dat ku prsniku ked som tam za nim chodievala. Do ruky mi dali flasu a ze ''nakrmte si ho''. A ja sprosta som posluchla. Za cely cas sa mi v porodnici maly ani raz neprisal ku prsniku a do prepustacej spravy mi napisali, ze je PLNE KOJENY! Chapete????

dooscoby
3. nov 2009

dobre ranko 🙂 ..po dlhom case znovu na konikovi...zasa sme chytili sople ☹ ...neviem ci z plavanie alebo z vyletu na chalupu...juj uz jej davam 3 dlhe rukavy, pancusky, nohavice, ponozky, overal taky tensi a fusak+nanoznik...chuda oblecena ako cibula...a tym padom noc o nicom 😠 ..do polnoci krasne hajala v podstate bez kojenia a po polnoci hruza...skoro 2 hodky sa len metala bo tazko sa dychalo a potom ak stak do pol siedmej pospala...a vraj kojene deti su zdravsie...no prestavam si to mysliet kedze behom mesiaca druhe sople 😢

macikjm
3. nov 2009

peti... 🤐 🤐 🤐 nemam slov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre