Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
3. nov 2009

no čo sa týka oblečenia von, tak buď obliekame body s dlhým rukávom, pančušky a overál zimný, alebo body s dlhým, pančušky, taká hrubšia košielka, zateplené gate a vetrovečka - čiapka.....máme aj rukavice, zatiaľ som nedávala.... no tu sa už urobila taká zima, že už budeme používať aj fusak.....

dooscoby
3. nov 2009

petka.....ja som rodila v bratislave a kedze v case najvacsieho baby boomu tak starostlivost bola dobra ale par sestriciek a tusim len jedna poradkina dojcenia na celom poschodi cize mala co robit...ak som daco chcela spytat tak som si musela dohodnut stretnutie....a ak daco som chcela som sa musela trepat celou chodbou za sestrickami aj s malou...nikto neprisiel za nami...my sme museli za nimi...ale inac som bola spokojna a doma som potom si zavolala laktacnu poradkynu bo Barborka mala asi 2 tyzdne zelene stolice...stale ma prekvapuje pristup daktorych porodnic..nosit babo kazde 3 hodky na krmenie hroza 😠

dooscoby
3. nov 2009

tu v BA snezi...a od nedele dalsie oteplenie...to pocasie si z nas robi dobry den 😀

petkapo
3. nov 2009

Ja maleho obliekam podobne ako Mia - body s dlhym rukavom, pancusky a zimny overal a do kocika deku pod neho aj navrch. Ked je teplejsie tak body s dlhym rukavom, na to tenky svetrik a vetrovka, na spodok pancusky a futrovane gate, na nohy teple futrovane topanky. A ciapka,samozrejme. Rukavice nedavam,aj tak ma ruky stale pod dekou a ma ich teple.
Mna skor trapi, ze ked ma ten zimny overal tak mu lezie zips do tvare a skriabe ho a ked ho trosku rozopnem, tak ma zasa holy krk. Mam mu dat sal? 😕

bambina
3. nov 2009

petka, to je mi velmi luto. presne viem o com pises. podla mna ten zaciatok je velmi dolezity

dooscoby, nech ste rychlo v poriadku. inak ja este tak vela neobliekam, predsa este ani minusy neboli vonku. pozor aj na suchy vzduch z kurenia.
skusala si do nosa morsku vodu?

dooscoby
3. nov 2009

nam malo overalov sadlo...mame na vek 6-9 mesiacov ale je v tom utopena chudatko moje...som obliekala podobne ale kedze manzelovi sa zdalo ze malo vrstvim tak som vcera po tych soploch pridala este svetrik na vrch...my mame taku ciapocku so salom ktorym jej prekryjem krk a hrudnicek...petka skus salik moze pomoct

bambina
3. nov 2009

inak Simonke sme na meniny kupili CD Uspavanky. Je to od Husovky (Komajota), jeho manzelka a Katka Koscova. Velmi mile pesnicky a prijemna hudba 🙂

petkapo
3. nov 2009

Doo - v aprili bol asi vseobecne babyboom. Aj v PO v porodke bolo uplne plno, ale tam mali starosti s nasimi tmavsimi spoluobcanmi, lebo tam bezne tieto ''matky'' nechavaju babatko v porodke a ujdu prec,takze sestricky sa venovali tymto detom a nie nasim 😒 . Laktacnu poradkynu som ani nevidela a ked som v noci prosila sestricky nech mi preboha pomozu (predsa len v noci bol vacsi klud) tak sa na mna uplne vyprdli. Prisla len jedna mlada sestricka s glukopurom v striekacke, to mi nakydala na bradavku, ci sa nechyti aspon na to, ale nechytil sa, tak len pokrcila plecami,ze to asi nepojde a uz sa mi nikto potom nevenoval. Na izbe som ho nemala ani raz - lebo bol na infuzkach a priniesli mi ho vlastne az v den odchodu. Vtedy mi z rychlika sestricka ukazala (raz!) ze ako ho prebalit, dala mi tu tasku s ''darcekmi'' a sup sup rychlo domov, lebo na moju postel uz caka dalsia rodicka.

beadz
3. nov 2009

jooooj, tak to sa neda vsetko precitat... ☹
okrem toho sa uz aj maly budi. aj to pekne pospinkal hodinu a pol...
zuul, ja som na vianoce objednala tie ekotasky pre mamky, potom este rucny vysavac, fen, svokrovi zupan, mojmu otcovi take tablety na koleno co berie, svagrinej kartu do c and a nech si sama vyberie co sa jej paci, synovcovi fusak, druhemu masku na karneval. zajtra idem este na nejake hracky, no a tie magnetky

petkapo
3. nov 2009

Bea, ty si riadna sikovnica! Mas pochvalu! 😀 Ja som zatial objednala len kalendare z fotolabu, este nie su hotove a rozmyslam co dalej. Ale buduci tyzden ideme s MM do Polska, tak mozno ma tam nieco osvieti.

bambina
3. nov 2009

ako som uz napisala, bea, super zena.
ja este ani jeden darcek

bambina
3. nov 2009

este som chcela napisat, ze Simonka zatial vobec nie je taka aktivna ako tu citam o vasich deturencoch. ona este spokojne lezka tam kde ju polozim. pekne sa pretaca aj na brusku je rada. hlava hore do vysin, aj sa dviha ale ziadne kotrmelce, nadhadzovacky a pod. najradsej je na rukach. dufam, ze je vsetko OK.
ja jej verim, ze jej chvila pride. co vy nato?

sandori
3. nov 2009

Ahojte babenky, tak som tunopäť po sto rokoch - dufam že sa všetci držíte zdravučkí. My máme soplíky a tak len odsávame celé dni. Ja tiež malú už riadne zimne obliekam a ešte čakám nový fusak. A čo sa týka Vianoc Bea klobúk dole - ja ešte nič nemám ☹

dooscoby
3. nov 2009

petka...to je na staznost...kokso to je pristup sestriciek a lekarov....ja som mala drobca non stop na izbe..hoci 2 krat mi lekarka vynadala za prebalovanie a drzanie a ked som sa ohradilo nech to ukaze tak ma poslala sa sestrickou 🙄 ....by som zrusila tie vysoke nemocnicne postele a plus sme nemali prebalovaci pultik takze ako prvorodicka som mala co robit ju prebalit na posteli alebo v postielke...no nase nemocnice maju co dobiehat

baby vy ste dake sikovne...nemam este ani jeden darcek ☹

bambina
3. nov 2009

prihodila som foto ked mala presne 6 mesiacov 😉 no na zjedenie su tie deturence

miavin
3. nov 2009

petka - no to mi je ľúto, ale u mna to bolo podobne, akurát, že mne ho aspon na krmenie priniesli....ale nik mi ani len neukázal ako kojiť...tak som maturovala ako sa dalo....potom zápal a v 4 mesiaci sme skončili...
no nášmu tiež ide zips až hore, tak mu to rozopnem a ten zvyšok skryjem dovnútra.... ale asi začnem dávať šál - presne - aby nemal holý krk.....
no a na vianoce - chcela som kalendáre aj ja, ale svokrovci nás tak na....i, že kašleme na nich a urobíme len jeden - pre našich - to mm zmákne doma, dáme to len zviazať....
my tieto vianoce nebudeme rozhadzovať, do každej rodiny jeden darček - tento rok to bude sada uterákov - a šampus. keďže manžel má 2 súrodencov tak nemáme toľko financií aby sme každý rok vysolili na darčeky 20 tisíc.... lebo po iné roky to tak vychádzalo 😖 takže vianoce už neriešim..... ale veľmi sa na vianoce teším - už pomaly začnem zdobiť bytík, len mi okná treba umyť... ale to sa nedá, kým som sama s malým..... 😀

petkapo
3. nov 2009

Mia - u nas to je podobne, tiez nemame peniaze na rozhadzovanie a hoci po minule roky boli Vianoce vzdy hojne, tento rok to musime riadne priskrtit 😒

A pridavam este jednu dilemu - az dilemisko by som povedala. A sice - doteraz sme kazdy rok behali na stedry den od jednych rodicov ku druhym, ale tento rok sa mi nechce s malym cely den travit mimo domu. Uz to vidim ako bude moja mama aj svokra smutna, ale asi to raz muselo prist, ze na Vianoce uz neprideme... Ci mam zatat zuby a predsa len ist? Vy to uz mate nejako vymyslene? Alebo ako to robievate?

dooscoby
3. nov 2009

miavin...to upratovanie caka aj mna ale kedze sme v podnajme do konca januara tak kaslem na okna 🙂 ....teraz v casaku mama a ja novembrove vydanie je kupon 5 eur zlava na platnovu fotku..v celku ma to zaujalo si dat spravit foto ako obraz 🙂
drobec sa zobudil tak nakojit a ideme na vzduch...dnes jej skusim dat vyvar z ovsenych vlociek bo ma zacpu a som citala ze uz sa moze od ukonceneho 6 mesiaca

http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...

dooscoby
3. nov 2009

plany poplach ☹ ...este buva...uz mam asi halucinacie

sandori
3. nov 2009

Petka- ja by som ostala asi doma- my to robievame tak ze na Vianoce sme doma a na další deň u mamy a na Štefana u svokry a je pokoj- všetci sme spokojní. Ináč baby ja ešte o vianočnej nálade môžem len snívať aj o upratovaní- začali nám zatepľovať činžiak no hrôza- rovno keď malú uložím začnú vŕtať alebo zaklepávať hmoždiny 🙄
inač pridala som aj ja foto- tie deturence su všetky fakt super

beadz
3. nov 2009

bambi, fakt nadherne sa nam tie deticky podarili 😉

miavin
3. nov 2009

Peti - no my sme kým sme boli sami, tak sme vianocovali u mojich rodičov....ku svokrovcom sme šli doobedu - odniesť darčeky, alebo deň predtým.... môj brat je v Chebe - tak to fungovalo ako kolotoč - každý rok striedačka, raz u našich, raz u nich no a keďže minulý rok sme už boli vo svojom, tak prišli moji rodičia k nám -bolo to super, naše prvé vianoce s drobcom v brušku....no a tento rok to vychádza u našich - takže by sme sa tam mali zísť všetci..... u svokrovcoch sme nestrávili ani jedny vianoce - to je kapitola sama o sebe - skús navrhnúť rodičom a svokrovcom - že prídete doobedu, alebo na druhý deň ale že na štedrú večeru by ste boli radi sami.... mali by to pochopiť, ste rodinka.
doscoby - no to máš pravdu, kašli na okná, ja kým sme boli v nájme tiež len to najnutnejšie robila.....
no ja mám časák mama a ja, len som si tam ten kupon nevšimla, idem kukuk urobiť.....

beadz
3. nov 2009

doo, skus od nestle slivkovu kasu. pomaha

miavin
3. nov 2009

jééééj baby - máte nádherné detičky.......krásne princezničky..... sa nám aprílovčatka podarili 😀

dooscoby
3. nov 2009

uj tie deticky ale rastu...krasnucke su vsetky

vianoce mame prve spolocne a kedze priatelovi rodicia su z LM tak tento rok na stedry den ostaneme v BA s mojou rodinou a na druhy alebo dalsi den budeme cestovat a dalsi rok to vymenime...takto sme sa zatial dohodli

beadz
3. nov 2009

a zeny, v metre maju super akciu na plienky ak by ste niektora potrebovala. za cca 350 korun pampersky

dooscoby
3. nov 2009

miavin strana 13...stranka www.fotolab.sk

beadz...pozerala som na nu len tam pisu urobit s umelym mlieckom..som sa pytala aj kamosky a ona robila s vodou..mozem dat aj vodu namiesto UM...a teraz v Bille ich maju v akcii

miavin
3. nov 2009

doscoby áááá už to mám dík.... idem kuk

petkapo
3. nov 2009

Bea - dokedy je ta akcia v metre? A ozi - si raz pisala, ze do metra sa neda ist s kocikom???? Dobre si to pamatam???

sandori
3. nov 2009

bea diki za info - uz sa mi minaju budem musiet kupit nejake vacsie balenia- nech je pokoj na dlhšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre