• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

20. decembra 2011 
ahojte babenky ako casto sa moze davat zltok?ja som dala malemu vcera prvykrat a dnes som mu znova urobila a sa mi zda ze to len raz za tyzden sa moze dat
7. nov 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akurat pozeram na nete vsetko mozne, co to moze byt a pri zubkoch zvysenu teplotu lekari velmi nepripustaju. vraj len ked nie su zistene ine chorobne priznaky :confounded:

ale vraj sa pri takejto teplote netreba znepokojovat, tak ho idem sledovat, snad to uz nestupne...
7. nov 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janka, ano, raz za tyzden masko nahradit uvarenym zltkom. inak mojmu malemu to veru chuti viac ako masko
7. nov 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aine dakujem....juuuuj tak dufam ze to nevadi ze som mu dala za sebou vcera aj dnes
7. nov 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna z toho urcite neochorie :wink: :slight_smile: . nic by sa nemalo stat.

inak teraz pozeram do knihy a spominali ste tu jogurt - tak to uz babo od 7. mesiaca vraj moze.
7. nov 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od 7 mesiaca moze jogurt?jupi...a to je jedno aky jogurt mu dam?a lepok v ktorom mesiaci mozem zaviest do stravy?
7. nov 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne ten jogurt vcera tiez preletel hlavou ked som bola v obchode. a dnes mame 7mesiacov. :grinning: ale mal by sa asi taky echt jogurt, nie tie nizkotucne, ze?
jankaaa, ja uz davam lepok vo forme piskotiek tych sunarkovych (tie maju lepok) a mala je ok.
7. nov 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby!

ked sa tu uz bavite o jogurtoch, tak mam znamu, ktorej maly mal teraz 6 mesiacov a ona mu uz asi 2tt dava Pribinacka a maly pekne papa - ja ale na UM.

juj my mame taky problem, viete mi niektora poradit? maly sa mi v noci stale precika totalne - od kupania do 3.00-4.00 je plienka takmer sucha - prebalim ho a o 6.00 je totalne cely mokry - dokonca dnes uz pyzamko aj pod pazuchami mal mokre... :rolling_eyes: neviete co by som mala urobit?
7. nov 2009 o 14:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vsetko naj, naj oslavencom a oslavenkyniam!!!

ja davam lepok tiez vo forme keksikov od Sunarky uz asi mesiac a je vsetko v poho zatial - janka a zltok vraj raz do tyzdna
7. nov 2009 o 14:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
korelka moja sesterka tiez uz dava malej jogurt neviem odkedy.....
7. nov 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to ako fakt pribinacika?
sa mi nechce verit, ze uz mala papka jedla skoro ako my, ved je to este babatko (teda aspon pre mna). :dizzy_face:
korelka a ake plienky davas? nepotrebuje uz vacsie?
7. nov 2009 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzik, to nie je v plienkach - ved davam 4 do 17kg a on urcite tolko nema :grinning: pampers, pampers sleep and play, huggies,... a pritom mi vstava mozno 3x za noc, takze ani vela nepapa - ja len nechapem, ako moze precikat za 2 hod. plienku a to fakt len v tom case... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

a s tym pribinackom to tiez nechapem, ale ona vie...
7. nov 2009 o 14:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
korelka, no tak to potom neviem, preco precika. ja davam tescove plienky a este sa mi nestalo, ze by ich precikala. tiez najviac cika nad ranom, po skorom rannom papani a ked ju idem okolo 6-7 prebalit, plienka je tazka ale nie je precikana.
7. nov 2009 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som uz z toho zufala...
7. nov 2009 o 15:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ake davate plienky vy na noc?
7. nov 2009 o 15:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
korelka ja tiez davam pampers a tiez sa mi drobec niekedy precika....ale nebolo to plienkami lebo som pouzivala aj tesco plienky...
7. nov 2009 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak potom, kde je problem?
7. nov 2009 o 15:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja neviem korelka....su to proste chlapci :slight_smile:
7. nov 2009 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
korelka kedy ti zacal maly sam hopkat?a uz aj lozi?
7. nov 2009 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopat zacal cca tyzden dozadu a lozit ani za svet - je hrozne lenivy, ale ked ma naladu, tak sa tak smiesne dokaze priplazit k mobilu... :grinning: ale malokedy...
7. nov 2009 o 15:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nas tiez este ani nehopka obcas sa mu to podari ked ho ja posadim ze si troska posedi a lozit ani naznak tiez...tiez je lenivy :grinning:
7. nov 2009 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby.Aj mne sa mala nad ranom vzdy precikavala a pouzivala som oranzove pampers.Potom som kupila hagies a tie nam vyhovuju.Inak tie jogurty-zacala som activiou,teraz davam aj jahodovu.Malej piskoty davam od 4mesiaca takze lepok ma odjakziva

JUej baby mala sa mi prave posadila preve teraz ako som tu :grinning:
7. nov 2009 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.No dlhšie som tu nebola.Moja chrípka mi prešla vdaka septisanu.
Máme otrasne noci :rolling_eyes:
Doteraz,ked sa mi každu hodinu budila,pomohol cecok,no posledne 2-3 dni ju priam naštval a nepomohlo nič.Len revyyyyy akoby ju z kože vyzliekali.Raz mala aj 38 horučku a strašne sa jej zaparila riťka.Máme kopu pluzgierikov :cry: Dnes som ju nechala s holou šuškou doma a 2 krát sa mi vykakala do postielky a na zem :confounded: Kurírujeme ako besne s harmančekom,repíkom,pudrom a kadejak....A to sme mali 2 dni otrasnu hnačku :frowning2:
Dnes sme boli na nákupe a kupili sme malej taku kašičku od sunarky-že na DOBRE RANO.Takže sme jej ju dnes večer dali.(Kedže na nás pôsobí všetko nejak naopak :confounded: )Nastruhala som jej do nej probiotický piškotik na energiu :grinning:
Stala sa mi dnes taká zvláštna a smutná vec:
-Stretla som po dlhšom čase kolegynku z práce v nákupnom centre.Tá videla,že máme kočík a vraví:Jéj vy už máte? (vedela,že 5 rokov sme sa snažili a boli na umelom oplodnení)No a ja som videla,že má obrovske bruško pred sebov a ja že: No ale vidím,že aj vy budete mať čochvílu bábätko. :slight_smile:
No a pýtala som sa,kedy má termín,že to vizerá už každu chvílu.....
A tá kolegynka mi povedala,že termín má v marci,ale cíti,že to bude už každu chvílu a skôr....
Ja som nechápala a furt som sa smiala ako "blbeček" a ona pokračovala:
-No,čakám dvojičky,ale ked ich porodím,tak hned umru.Maju spojenu cievu,takže tak....

Baby,po tomto som nevedela,čo povedať,len držte sa.....slzy a bežala som preč.....
Muž ma dobehol a napomínal,nech neplačem,nech nerobím hambu atd....
Stále na nu myslím. :cry:
7. nov 2009 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuuha ciky, tak to je sila - tiez neviem co povedat . . nechcela by som byt tehotna a s vedomim, ze aj tak mi tie deticky zomru.

ale ako si moze byt taka ista - mozno ze to budu velky bojovnici a preziju. :slight_smile:

baby ked ma dieta teplotu nesmie sa kupat? lebo mojmu muzovi volala svokra, ze ked je mala chora a ma soplik a teplotu nesmieme ju kupat a v ziadnom pripade jej nesmieme namocit vlasky. . . mne sa to zda dobra chujovina, lebo viem, ze aj ja ked som chora a mam teplotu tak mi tepla sprcha urobi dobre. takze som si urobila po svojom - malu som okupala, dala body, ponozky, pyzamko, do spacieho vaku, dobre zababusit a vypotit.
7. nov 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciky - nemam slov... :fearful:
7. nov 2009 o 19:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpcek, mne ked mal maly teplotu dokyna povedala, aby som mu dala vodu o trosku chladnejsiu ako normalne (o 2-3 stupne) a okupala. Aj ked sme boli v nemocnici s teplotou tak sme normalne kupali..
7. nov 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adya aj ja viem od mami, ze by som malu mala okupat vlaznejsou vodou ako normalne, ale dala som jej klasiku . . aby sa zacala potit.
7. nov 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krpcek-práve čítam veci o horučkach (Lebo Silvinka horučkuje už 3 den tak kolísavo 37-38°)a tam píšu,že vlažný kupel,nie horuci a aj zábaly vlažne,nie zas moc ladove.
No,tá kolegynka to vedela na 100%.Hovorila to len narýchlo,lebo všade okolo ludia a ona sa krčila v bolestiach na lavičke s vlhkými očami...a na to,ako ju poznám,určite nič neprehnala a urobila všetko pre to,aby mi mohla povedať to slovko "MOZNO",ktore 100% vysloviť nemohla,lebo to bolo iste.... :pensive:
(Aj ked existuju operácie siamskych dvojčiat,ale tieto maju možno spoločnu mozgovu tepnu :frowning2: -ktovie.To som sa nepýtala,lebo s tou gučou v hrdle sa mi ledva vydral pozdrav na rozlučku)
7. nov 2009 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj ciky...smutne...po tom vsetkom co si prezila ani sa ti necudujem, ze si tak zareagovala... :frowning2:
7. nov 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze ciky o takychto veciach sa zle cita a nie este pocuva. . . a preco jej neurobili potrat? nebolo by to lepsie?

moja svokra ma celkovo niekedy velmi divne nazory . . . aj ked sme prisli z porodnice a ja som este nevedela, ze malu trapia koliky, MM jej volal, ze mala stale place a ona, ze je hladna, ze sa mam vykaslat na kojenie a dat jej sunar. :sweat_smile:
7. nov 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok