Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
7. nov 2009

ahojte babenky ako casto sa moze davat zltok?ja som dala malemu vcera prvykrat a dnes som mu znova urobila a sa mi zda ze to len raz za tyzden sa moze dat

aine04
7. nov 2009

akurat pozeram na nete vsetko mozne, co to moze byt a pri zubkoch zvysenu teplotu lekari velmi nepripustaju. vraj len ked nie su zistene ine chorobne priznaky 😖

ale vraj sa pri takejto teplote netreba znepokojovat, tak ho idem sledovat, snad to uz nestupne...

aine04
7. nov 2009

janka, ano, raz za tyzden masko nahradit uvarenym zltkom. inak mojmu malemu to veru chuti viac ako masko

jankaaa
7. nov 2009

aine dakujem....juuuuj tak dufam ze to nevadi ze som mu dala za sebou vcera aj dnes

aine04
7. nov 2009

podla mna z toho urcite neochorie 😉 🙂 . nic by sa nemalo stat.

inak teraz pozeram do knihy a spominali ste tu jogurt - tak to uz babo od 7. mesiaca vraj moze.

jankaaa
7. nov 2009

od 7 mesiaca moze jogurt?jupi...a to je jedno aky jogurt mu dam?a lepok v ktorom mesiaci mozem zaviest do stravy?

zuzik25
7. nov 2009

mne ten jogurt vcera tiez preletel hlavou ked som bola v obchode. a dnes mame 7mesiacov. 😀 ale mal by sa asi taky echt jogurt, nie tie nizkotucne, ze?
jankaaa, ja uz davam lepok vo forme piskotiek tych sunarkovych (tie maju lepok) a mala je ok.

korelka
7. nov 2009

ahojte baby!

ked sa tu uz bavite o jogurtoch, tak mam znamu, ktorej maly mal teraz 6 mesiacov a ona mu uz asi 2tt dava Pribinacka a maly pekne papa - ja ale na UM.

juj my mame taky problem, viete mi niektora poradit? maly sa mi v noci stale precika totalne - od kupania do 3.00-4.00 je plienka takmer sucha - prebalim ho a o 6.00 je totalne cely mokry - dokonca dnes uz pyzamko aj pod pazuchami mal mokre... 🙄 neviete co by som mala urobit?

korelka
7. nov 2009

a vsetko naj, naj oslavencom a oslavenkyniam!!!

ja davam lepok tiez vo forme keksikov od Sunarky uz asi mesiac a je vsetko v poho zatial - janka a zltok vraj raz do tyzdna

jankaaa
7. nov 2009

korelka moja sesterka tiez uz dava malej jogurt neviem odkedy.....

zuzik25
7. nov 2009

to ako fakt pribinacika?
sa mi nechce verit, ze uz mala papka jedla skoro ako my, ved je to este babatko (teda aspon pre mna). 😵
korelka a ake plienky davas? nepotrebuje uz vacsie?

korelka
7. nov 2009

zuzik, to nie je v plienkach - ved davam 4 do 17kg a on urcite tolko nema 😀 pampers, pampers sleep and play, huggies,... a pritom mi vstava mozno 3x za noc, takze ani vela nepapa - ja len nechapem, ako moze precikat za 2 hod. plienku a to fakt len v tom case... 🙄 🙄 🙄 🙄

a s tym pribinackom to tiez nechapem, ale ona vie...

zuzik25
7. nov 2009

korelka, no tak to potom neviem, preco precika. ja davam tescove plienky a este sa mi nestalo, ze by ich precikala. tiez najviac cika nad ranom, po skorom rannom papani a ked ju idem okolo 6-7 prebalit, plienka je tazka ale nie je precikana.

korelka
7. nov 2009

ja som uz z toho zufala...

korelka
7. nov 2009

baby, ake davate plienky vy na noc?

jankaaa
7. nov 2009

korelka ja tiez davam pampers a tiez sa mi drobec niekedy precika....ale nebolo to plienkami lebo som pouzivala aj tesco plienky...

korelka
7. nov 2009

tak potom, kde je problem?

jankaaa
7. nov 2009

ja neviem korelka....su to proste chlapci 🙂

jankaaa
7. nov 2009

korelka kedy ti zacal maly sam hopkat?a uz aj lozi?

korelka
7. nov 2009

hopat zacal cca tyzden dozadu a lozit ani za svet - je hrozne lenivy, ale ked ma naladu, tak sa tak smiesne dokaze priplazit k mobilu... 😀 ale malokedy...

jankaaa
7. nov 2009

no nas tiez este ani nehopka obcas sa mu to podari ked ho ja posadim ze si troska posedi a lozit ani naznak tiez...tiez je lenivy 😀

lenka1smejka
7. nov 2009

Ahojte baby.Aj mne sa mala nad ranom vzdy precikavala a pouzivala som oranzove pampers.Potom som kupila hagies a tie nam vyhovuju.Inak tie jogurty-zacala som activiou,teraz davam aj jahodovu.Malej piskoty davam od 4mesiaca takze lepok ma odjakziva

JUej baby mala sa mi prave posadila preve teraz ako som tu 😀

cikyta
7. nov 2009

Ahojte.No dlhšie som tu nebola.Moja chrípka mi prešla vdaka septisanu.
Máme otrasne noci 🙄
Doteraz,ked sa mi každu hodinu budila,pomohol cecok,no posledne 2-3 dni ju priam naštval a nepomohlo nič.Len revyyyyy akoby ju z kože vyzliekali.Raz mala aj 38 horučku a strašne sa jej zaparila riťka.Máme kopu pluzgierikov 😢 Dnes som ju nechala s holou šuškou doma a 2 krát sa mi vykakala do postielky a na zem 😖 Kurírujeme ako besne s harmančekom,repíkom,pudrom a kadejak....A to sme mali 2 dni otrasnu hnačku ☹
Dnes sme boli na nákupe a kupili sme malej taku kašičku od sunarky-že na DOBRE RANO.Takže sme jej ju dnes večer dali.(Kedže na nás pôsobí všetko nejak naopak 😖 )Nastruhala som jej do nej probiotický piškotik na energiu 😀
Stala sa mi dnes taká zvláštna a smutná vec:
-Stretla som po dlhšom čase kolegynku z práce v nákupnom centre.Tá videla,že máme kočík a vraví:Jéj vy už máte? (vedela,že 5 rokov sme sa snažili a boli na umelom oplodnení)No a ja som videla,že má obrovske bruško pred sebov a ja že: No ale vidím,že aj vy budete mať čochvílu bábätko. 🙂
No a pýtala som sa,kedy má termín,že to vizerá už každu chvílu.....
A tá kolegynka mi povedala,že termín má v marci,ale cíti,že to bude už každu chvílu a skôr....
Ja som nechápala a furt som sa smiala ako "blbeček" a ona pokračovala:
-No,čakám dvojičky,ale ked ich porodím,tak hned umru.Maju spojenu cievu,takže tak....

Baby,po tomto som nevedela,čo povedať,len držte sa.....slzy a bežala som preč.....
Muž ma dobehol a napomínal,nech neplačem,nech nerobím hambu atd....
Stále na nu myslím. 😢

krpcek
7. nov 2009

fuuha ciky, tak to je sila - tiez neviem co povedat . . nechcela by som byt tehotna a s vedomim, ze aj tak mi tie deticky zomru.

ale ako si moze byt taka ista - mozno ze to budu velky bojovnici a preziju. 🙂

baby ked ma dieta teplotu nesmie sa kupat? lebo mojmu muzovi volala svokra, ze ked je mala chora a ma soplik a teplotu nesmieme ju kupat a v ziadnom pripade jej nesmieme namocit vlasky. . . mne sa to zda dobra chujovina, lebo viem, ze aj ja ked som chora a mam teplotu tak mi tepla sprcha urobi dobre. takze som si urobila po svojom - malu som okupala, dala body, ponozky, pyzamko, do spacieho vaku, dobre zababusit a vypotit.

korelka
7. nov 2009

ciky - nemam slov... 😨

adya01
7. nov 2009

krpcek, mne ked mal maly teplotu dokyna povedala, aby som mu dala vodu o trosku chladnejsiu ako normalne (o 2-3 stupne) a okupala. Aj ked sme boli v nemocnici s teplotou tak sme normalne kupali..

krpcek
7. nov 2009

adya aj ja viem od mami, ze by som malu mala okupat vlaznejsou vodou ako normalne, ale dala som jej klasiku . . aby sa zacala potit.

cikyta
7. nov 2009

Krpcek-práve čítam veci o horučkach (Lebo Silvinka horučkuje už 3 den tak kolísavo 37-38°)a tam píšu,že vlažný kupel,nie horuci a aj zábaly vlažne,nie zas moc ladove.
No,tá kolegynka to vedela na 100%.Hovorila to len narýchlo,lebo všade okolo ludia a ona sa krčila v bolestiach na lavičke s vlhkými očami...a na to,ako ju poznám,určite nič neprehnala a urobila všetko pre to,aby mi mohla povedať to slovko "MOZNO",ktore 100% vysloviť nemohla,lebo to bolo iste.... 😔
(Aj ked existuju operácie siamskych dvojčiat,ale tieto maju možno spoločnu mozgovu tepnu ☹ -ktovie.To som sa nepýtala,lebo s tou gučou v hrdle sa mi ledva vydral pozdrav na rozlučku)

macikjm
7. nov 2009

juj ciky...smutne...po tom vsetkom co si prezila ani sa ti necudujem, ze si tak zareagovala... ☹

krpcek
7. nov 2009

boze ciky o takychto veciach sa zle cita a nie este pocuva. . . a preco jej neurobili potrat? nebolo by to lepsie?

moja svokra ma celkovo niekedy velmi divne nazory . . . aj ked sme prisli z porodnice a ja som este nevedela, ze malu trapia koliky, MM jej volal, ze mala stale place a ona, ze je hladna, ze sa mam vykaslat na kojenie a dat jej sunar. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre