Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
10. nov 2009

aine, aj moj chlapcek buva... ale on nie je velmi tulkavy typ... ale vidiet ma ako spion, to musi stale 🙂

mna boli hlava, musim si dat tabletku... toto nerozchodim...

a ako dopadlo fotenie?

aine04
10. nov 2009

uz som ako blbec ale nijako. maly bol vcera nervny, reval, od rana mi nespal az o tretej poobede konecne zalomil - ked sme o stvrtej objednani na foto. tak som ho nechala spat, co narobim, asi nam fotky nie su sudene 😅 . uz to vyriesim asi len tak ze ked budeme dakedy v meste tak vbehneme do atelieru ci nas par krat cvaknu a hotovo. ziadne pripravy, kaslem na to.

aine04
10. nov 2009

sabi a uz mas nejake autosedacky vyhliadnute?

sabinazv
10. nov 2009

no dieta uz vstalo... ale aspon som navarila... a teda super obed sa mi podaril, som zas experimentovala, ale dobry pokus... neskor pridam aj recept, ak budete mat zaujem 😉

tak zasa nic? no my ideme zajtra... tiez chcem maleho ukocikovat predtym, nech ma dobru naladu 😎

autosedacku veru nemam, tolko som ich ozberala, ze uz sa mi zliali do jednej masy... uvidim nazivo a rozhodnem sa ... dufam...

aine04
10. nov 2009

my sme pozerali tieto testy autosedaciek : http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2385-Test-auto...

hlavne tu tabulku dole, takze nam vyslo s najvacsou pravdepodobnostou maxi cosi tobi - na 9-18 kg

nany100
10. nov 2009

ahojte babule...aj naša noc príšerná, asi stokrát sme boli hore, vždy zapchať pusu didou a spať ďalej...dolámaná som ako keby ma na škripci naťahovali...

macik, ja som bola na amnio...veru o pár dní- 19.11. to bude presne rok...mala som tiež zlé výsledky na Downa 1:65 a aj vekovú indikáciu (35 r.) a aj keď som nad potratom nerozmýšľala, nechcela som zvyšok tehotenstva stráviť v strese, že maličké bude choré...musela som ísť do nemocky do Žiliny a po zákroku tam jednu noc ostať...samotný zákrok je síce trochu nepríjemný, nie je to nejaká veľká bolesť a pozeráš na monitor, vidíš maličké, tak sa to dá zvládnuť...pár dní si treba dávať pozor, oddychovať, ležať...najväčšie riziko je, ak by tam ihlou zaniesol lekár nejakú infekciu ☹ ...ale je to malá pravdepodobnosť...pokiaľ viem, ani jednej sa nič nestalo z tých čo sme tam v ten deň boli...a výsledky som si telefonicky zistila našťastie už o 2 týždne, tak som ani tak dlho nečakala...musím povedať, že aj keď som stále na to myslela, podvedome som tušila, že je v poriadku...vôbec som nepripúšťala možnosť, že bude chorá...no a keď mi do tel.sestrička povedala, že je to zdravé dievčatko, tak som sa rozplakala od šťastia a úľavy...
a išla by som asi zase, pokiaľ by to bolo treba...načo žiť 22 týždňov v strese, to ani mamičke ani bábätku neprospeje...inak aj giuli bola, pokiaľ si dobre pamätám a v BA v nemocnici púšťajú po zákroku po pár hodinách domov, nemusela tam byť cez noc...tak držím palce, nech sa rozhodne akokoľvek 😉

figurantka
10. nov 2009

ahojte dievčance, ako sa tu mávate? som tu sto rokov nebola, pretože náš malý je poriadny výmysellník a keď konečne zaspinká tak som rada, že niečo poupratujem, navarím a atrocha si oddýchnem, už vôbec sa mi nechce zapínať počítač.
Ako zvládate toto sychravé jesenné počasie, ste zdraví???

macikjm
10. nov 2009

mna zasa boli chrbtica v krizovej oblasti...v noci som ledva preniesla ninku z postielky do postele na kojenie... 🙄
a nevladzem ju dvihat...neviem ci nejaky zapal nervu, ci co... 🙄 ☹

macikjm
10. nov 2009

nany dakujem za prispevok... 😉aj vsetkym ostatnym...uvidime ako sa kmotricka sesternicka rozhodne...ale asi pojde skor len na morfologicky usg...a rozhodli sme sa, ze budeme lubit ich babatko, ci bude zdrave, alebo to bude maly dawnik...ale dufam, ze bude zdravucke... 😵

zuzik25
10. nov 2009

no ditko uz spi, maminka je napapana (pecene zemiaky s cottage syrom, to pre inspiraciu), ide sa odsavat.
mam normalne uz strach zo soboty ako to prezijem bez malej, od 13 sme prec az do rana (ak nebude surny telefonat, ze hajde domov). cez den nema problem byt aj bezomna, ale na to zaspavanie som zvedava, kedze ju uspavam len ja.

miavin
10. nov 2009

ahojte.
bei - hej už sám stojí - už máme za sebou aj prvé pády....akurát pred chvíľou sa vyštveral k fotelke a buch....bol u našich v obývačke...takže už neposedím len tak - skončili zlaté časy.
catusha - myslíme na vás zajtra...
a čo tu ináč nového???

daanka85
10. nov 2009

Ahojte, tak my zase po pár týždnoch (3).. Sme prisli k nasim, taťa vyprevadili zas do roboty a zas sme same ☹

Inac, sme chore, teda mala, ale už to len doznieva, no máme už ATB za sebou a hned 2 ☹ V utorok min. týžden AUGMENTIN, no fest ju prehaňalo, tak v piatok SUPRAX, ktorý nám v sobotu na pohotovosti zrušili.. 😖 (Boli sme s malou, lbeo hrozne piskľavo a na sucho začala kašlať, tak som sa bala.. ) Takže tak, som nemala odvahu volať zas našej Dr, že čo... v pia ideme na kontrolu, sama som zvedava, čo povie, teploty nemame už, ale zas soplíme o 106 😠
Inač baby, všetky babatka tu už lozia??? (Nestiham vas spatne čítať ani náhodou pri tom šinterikovi našom... ) Lebo my nie... Ani naznak ☹ A ani nestoji pevne, sa jej kolienka podlamuju este ☹ Ona len sedi a max sa vie na bruško dostat a potom KRIK!!!! Ani nahodou na chrbat sama a už vobec nie loziť...
Snad sme daco nezanedbali... ☹

daanka85
10. nov 2009

Mia, tak Alexik šikovný je 😉 Inac vy ste asi odobne na tom ako my... Tiež vám tatik chodieva preč a vy sa sťahujete na čas k vašim? Dobre som pochopila???

giuli
10. nov 2009

ahojte ...
macik,ja som na amniocentéze bola.....výsledky sme mali opakované 1:50 na trizonómiu 18...bola som na poslednú chvíľku už v 20tt..predtým sme absolvovali 4D sono-morfologický..tam vyšlo všetko OK....
tie testy nič neznamenajú ,v 99%sú skreslené....nech ide čo najskôr na morfologický ultrazvuk...ak sa bude objednávať,nech povie,že jej vyšli zle triple testy a objednajú ju čo najskôr...viem,že to čakanie je hrôza, ale uvidíte,že je všetko v poriadku..my sme v práci boli tri tehuľky a každá mala triple testy zlé...dokonca jedna na dawna 1:7 a máme všetky zdravé deti...držím palce.. 😵

daanka85
10. nov 2009

macik a ináč, mojej znamej na amnio povedali, že dawn... Prehovarali ju na potrat a narodilo sa jej krasne zdrave dievčatko 😵

majka_dk
10. nov 2009

ahojte,

daanka - neboj ani mi este nelozime a pevnejsie stojime asi len tyzden, sediet posedka, na brusko sa prevali dokonca aj spat (ked ma naladu) ale on vseobecne neznasa polohu na brusku tak tam ide len ked fakt musi nieco dociahnut 😀

figu - no vitaj, ja ze ste sa uz stratili 😉

jankaaa
10. nov 2009

sabi tak ked drobec spinka vtedy zacnem vyvarat a on ked sa dobre vyspinka tak potom taku hodku sa dokaze sam hrat takze potom to nejak stihnem dokoncit...a teraz mi zvykne spinkat tak hodku a pol alebo dve hodky...kedy ako....

jankaaa
10. nov 2009

komi dakujem za recepty

jankaaa
10. nov 2009

dankaa ani mi nelozime ani nestojime este ziaden naznak a ani sediet nevie poriadne este

petusko
autor
10. nov 2009

ahojte 🙂
preletela som vas 🙂
macik, ak neuvazuje o potrate, tak je amnio zbytocna. tolko moj nazor. 😉
nasa noc bola lepsia, zobudil sa Marceli o stvrtej, napapal a po polhodinke zaspal este do pol siedmej. to ho MM zlaty zobral dole a my s Petikom sme este potiahli do pol osmej 🙂 a este aj teraz cez obed som si s nimi poapala de hodky 😅 teraz si davam kavu, aby som sa prebrala trochen.
ste pisali o maznavych detoch, tak to nas Macino je, on si vie tak krasne pytat boztek, otoci hlavu, chyti ma za usi, otovri ustocka a cakaaa 😵 priam sa vyziva, ked ho mojkam a bozkavam 😵
lozit nelozime, stat tiez nie, teda nohy vzoprie riadne, ale neudrzi sa a sedka pekne, ale neposadi sa stale. uz sice spekulje, ale nejde mu to. ako si sadaju vase deti? ze by som ho trosku podporila. Petik si tusim nejako zboku sadal, ja si to uz nepamatam 😅 a este to klacanie sa mu velmi paci 🙂

petkapo
10. nov 2009

ahojte!

ja len na skok, lebo u nas zle-nedobre, v noci plac, v postielke nechce byt ani za svet, len medzi nami v posteli, vecer uspavame aj dve hodiny a ked ho chceme prelozit z ruk do postele hned rev. nic som sa nevyspala v noci 😒
cez den je to podobne, chvilku (2 minuty) polezi, potom sa otoci na brucho a reeeeeeeeeeeeeev. ohucana som strasne, unavena, krize ma bolia,chrbat a este som aj predvcerom nejaku crevnu chripku chytila alebo co lebo som cely vecer pres...la. ani superstar som nevidela,len pocula do wecka ☹
cely den u nas prsi, uz druhykrat som bobacika vystrnadila von do dazda a hadam pospi aspon chvilku.....

petkapo
10. nov 2009

jaj - a ani nas Alexik nic nerobi. len sa prevali na brucho a place. ked ho ja posadim,tak posedi chvilku,ale potom vacsinou padne dozadu. a lezenie??? haaa haaaaaaa.... ani omylom.

miavin
10. nov 2009

danka - no tak nejak, tatino chodí na 10 dní preč a keďže mamina má akurát cez víkend voľno, tak tu prebývam - bola by som už doma, ale zajtra idem k zubárovi a nemal kto ostať s malým, ani auto nemám, takže domov až zajtra a vo štvrtok tatino príde....no ten náš šinter je veľmi rýchly....nestíham za nim utekať a dávať pozor....ale hádam si zvykneme 😀

dooscoby
10. nov 2009

ahojte 🙂 ...dako vas nestiham citam...doma kopec roboty a vecer uz nevladzem ☹ ....drobec kedze leje tak moc nenaspala a von sa my s nou nece do takeho lejaka tak cakam na zazrak kedy odkvacne....my tiez nelezeme neplazime sa..sediet obsedi ale fyzioterapeutka nam to zakazala lebo to brzdi vyvoj hoci sem tam sedi ked ju prezliekam ale pri stole....snazi sa posadit ale tak ze dvihne hlavu a nohy...raz sa jej podari liezt a uz sa nezastavi...nechavam to na nu....ja by som na amnio nesla....aj tak to skresli a kolko maminiek porodilo zdrave deticky hoci mali zle vysledky...podla mna zbytocne stres pre babo a maminu....ak by bolo postihnute tak podla mna mamina potrati priroda sa o to postara...to moj nazor

petusko
autor
10. nov 2009

inak este k tej amnio, jedna znama bola na x vysetreniach, amnio, neviem co vsetko, lebo bola rizikova, vsade je povedali, ze caka zdrave babo´, takze radost prevelika a narodil sa jej downik ☹
ale treba varit, ze bude vsetko v poriadku. drzim palce macik 😉
juuj petka, tak to mate veselo 😖 drzte sa.
my dnes tiez len doma, este aj petko, lebo maju chripkove prazdniny v skolke. tak sme len tu zavreti, hrozny lejak je uz od obeda 😒

petusko
autor
10. nov 2009

a jasne, ze treba varit, ale predovsetkym treba verit 😅 😉

petkapo
10. nov 2009

petusko 😀 😀 😀

petusko
autor
10. nov 2009

to je uz deformacia, myslienky sa uz tocia okolo vecere 😀

dooscoby
10. nov 2009

baby pozeram ze uz riesite autosedacky...my mame tu nasu do 13 kg tak snad este chvilku vydrzime...mame peg perego s isofix systemom
http://www.buzzillions.com/dz_282790_peg_perego...

citala som ze do 4 rokov by deti nemali byt v smere jazdy...mate dake typy na autosedacky

zanulienka
10. nov 2009

kocky mala skoro tt zapnutu zehlicku,aka som?moja elaia uz druhykrat spi,zobudila sa cca pred hodkou na mliecko a zase zaspala.musim byt velmi nudna 😅 kocky pytam radu:moja domca ma taky mensi problem z jej spoluziackou,o ktorej sme si z manzelom mysleli,ze inteligentnejsie a laskavejsie dievca hadam ani neexistuje.nahovorila skoro vsetky dievcata v triede proti mojej domce,takze sa s nou okrem 3 dievcat nikto nebavi,ani jej naj kamoska,co sme si mysleli,ze si nasla kamosku,ktora uz skoro zila u nas 😒 .no nic,zmylili sme sa.vkuse sa smeje domce-posmieva,o skaredych slovach ani nehovorim.ja radim domce ignorovat,tym jej ublizuje asi najviac,ze si ju nevsima 😉 .kockina mama je ucitelka,mila zena-myslim.nechceme sa velmi miesat z manzelom do toho,predsa su to deti a zacina puberta...ale neviem,ja by som hodila rec z jej mamou alebo nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre