Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
18. nov 2009

Joj Macik-u tých dr.je to čistý užas niekedy 😠 Tiež chcem ísť zajtra,nech ju pozrie,lebo sa mi zdá,že kašle a toto nespanie asi tiež nebude uplne normálne 😠 tak aj preto.A ked si predstavím tých min.15 cigánov v čakárni,už teraz mi je na grc z toho ☹

macikjm
18. nov 2009

no ved to ciky...

ale nasa dr. by mala mat v stredy poradne az do stvrtej...no myslis, ze tam je??? pridem s ninkou o jednej a sestricka nas akurat posle prec, ze dr. je uz na odchode...a to sa mi nestalo raz...a dnes tak posielala prec tiez kazdeho ohladom poradne...ale ja som sa uz nedala odbit...o nas uz sice vedela z pondelka, ked nas posielala na pohotovost, ze dr. ma dovcu... 😠

keby ze nemam dr. pod nosom, tak som viac nahnevana....

petusko
autor
18. nov 2009

catusca, gratulujem k uspesnej operacii 🙂
inak s tym dr., my chodime tiez k takej, ktora ma zrovna podla obvodu vela pacientov z romskej mensiny, aj ked teda nie su to taki echt pravi, ale ti olaski, ale predsalen su ini. vzdy ich je v cakarni vela, na jedno dieta aj traja dospeli, kricia tou hatlaninou, no amen 😅 aj dnes tam bola jedna so synom, cely horel od teploty, a to ked je uz vidiet cervene lica na romovi, to uz musi byt 😅 ale bol presne cas, na ktory sme boli objednani my, tak nas sestricka zobrala pred nimi, zacala sa aj rozculovat ta pani, ale sestricka sa jej povedala, ze je uz poradna, ze kde bola od rana. vraj nemala cas... 😕
ciky, zajtra sa drzte 😉

sabinazv
18. nov 2009

Mia, gratulujem k narodkam 😵

macik, no danko mal len vcera teplotu, dnes uz nie... neviem cim to bolo, ci zubky, lebo sa aj zobudil niekolkokrat s placom... ale aj tak sme len doma trcali pre istotu...
Inac ta tvoja Dr. by ma dozrala... to si uz naozaj robia co chcu... no comment

Nany, robila som to len tak, rozvarila jabka a mixla... dala take horuce do poharov hore dnom... na nejaku dobu a potom este aj nejakych 15 min sterilizovala a znovu hore dnom az do vychladnutia 🙂 ... nemalo by sa to pokazit si myslim... Inac teraz ma napadlo, ze sa da sterilizovat solou... vraj sol podpori vylucenie toho prirodzeneho cukru z ovocia alebo nieco take... musim to znovu pohladat...

Catusca, super ze ste uz po operacii... teraz uz bude len dobre, bez bolaciek 😉

sabinazv
19. nov 2009

Dobre ranko,

vcera som zatvarala a dnes otvaram 😅

Dze ste vsetky?
Vcera aj dnes vyzera to byt bez teploty... zato ja mam svalovku riadnu, som bola v utorok hrat skvos... od kedy som otehotnela som nesportovala, tak to tak aj vyzera 😎

petkapo
19. nov 2009

Dobre ranko, ja som tu. Noc vcelku OK, ale uspavali sme vcera 2 a pol hodiny 😒 Na nervy.

sabinazv
19. nov 2009

ja som uspavala teraz, ale len par minut 🙂

a co to, vcera sa nechcelo spat? my sme ho vcera neokupali, a trosku predlzili vecierku, lebo mal dobru naladicku, ale potom zaspal dobre... najnovsie zaspava tak, ze mu mobilom pustam nejake hudbu... vcera to bola taka relaxacna s delfinmi v pozadi a so sumom mora 🙂

petkapo
19. nov 2009

Aj Alex teraz zalomil. Aspon na chvilku. On cez den nema problem zaspat. A ked je vonku v kociku, tak vie aj 2 hodinky pospat. Ale vecer - katastrofa. Uz asi cez dva tyzdne kazdy jeden vecer uspavame na striedacku s muzom - na rukach, na fitlopte, spolu v posteli v spalni. Ale je to doslova drina. Neviem preco tak zle zaspava. Davam mu aj chamomillu - rano a vecer po 5 guliciek ale na spanok to veru nezabera 😒

petkapo
19. nov 2009

idem aj ja skusit pohladat nejake uspavanky na nete a skusim mu vecer pustit. vcera som ho krmila v postielke a cely cas kym jedol tak driemal a akonahle dopil tak vytrestil oci a zabava nenormalna, rozbombardoval celu postielku a nic. a pritom od tretej nespal!!!!!!!!!!!! a zaspal az o pol 11.

krpcek
19. nov 2009

ahojte.
tak my sme mali uz druhu noc taku, ze sa kazdu pol hodinu budila. . .asi o tretej ma napadlo, jej dat dole spaci vak a potom spala az do siestej. asi jej to vadi, ze sa nemoze hybat. takze spacak odkladame. 😔

dnes ideme poobede na pohreb - dufam, ze to mala zvladne, lebo ju nemam ani kam dat, kedze tam budeme cela rodina aj z jednej aj z druhej strany.

zase bojoktuje zeleninu. 😠 porazi ma.
a najnovsie zacina vymyslat aj v kociku - nechce tam spinkat, taky rev spusti, ked ju dam lahnut a spat. tak ju musim len oblbnut cajom a cumlom. si odvikla, ked sme asi 5 dni nezaspavali v kociku.

petkapo
19. nov 2009

Krpy - u nas presne predvcerom taka noc a tiez som malemu vyzliekla vrece a potom uz bolo dobre 🙂 Asi mu aj teplo bolo.

krpcek
19. nov 2009

petka ja si skor myslim, ze sa nemohla hybat, lebo potom ma zvysok noci kopala 😀 😀

sabinazv
19. nov 2009

petka, skus tu chamomilu dat castejsie... ja ako ju davam castejsie, tak mi pekne spi aj cez den aj vecer zaspi... predtym sme tiez uspavali hodinu-dve... mozno to nebude tym, ale skus... ja davam 4x denne... a niekedy mu dam aj v noci este jednu...

krpcek, a kto vam zomrel? 😔

krpcek
19. nov 2009

sabi mama mojej tety. alebo inak - otcovho brata svokra.

krpcek
19. nov 2009

ideme von.

petkapo
19. nov 2009

sabi a po kolko guliciek davas? 4x5?

Krpy ☹

sabinazv
19. nov 2009

krpy, tak uprimnu sustrast...

petka, davam teraz tak po 3-4, ako sa mi podari... a fakt to funguje u nas... nechapem, ze ma to nenapadlo skor, ze treba castejsie...

dooscoby
19. nov 2009

dobre ranko 🙂 ...drobcek aj s manzelom spi tak mam cas na net bo sem uz casto nechodim...manzel stale nie je fit ☹ tak mam co robit okolo malej aj neho plus este havino

kpry uprimnu sustrast

petkapo
19. nov 2009

sabi tak skusim aj ja castejsie, mozno to zaberie. alebo vecer navarim makovy odvar 😀

sabinazv
19. nov 2009

doos, serus 🙂

petka vyskusaj... no dankovi sa sice z tych 4 uz 2 prerezali, ale jedlo stale odmieta... tak ja neviem kedy zacneme....

inac ako je pekne vonku, jejda... sa tesim vonku, vcera sme boli zavreti len doma...

petkapo
19. nov 2009

no, moje babatko uz zuzle vysielacku, takze sa lucim zatial. papa!

dooscoby
19. nov 2009

sabi ahojky 🙂 ....citam ze danko stale nepapa....snad ked sa tie 2 prerezu tak sa rozbehne....Barborka stale nema ani zubok ale cely den daco zuzle hlavne palec a akonahle sa priblizim rukom tak hned chnapne tak dufam ze uz zubky....my sa pre istotu trapime so zacpou

ninnaricci
19. nov 2009

ahojte bambule

...potrebujem poradiť...náš drobec by už len stál a chodil...už som z neho zničená...chvílu to nepoleží...len sa stavia na nožky...už aj pekne chodí za ručky...snažím sa minimálne...noo normálne máme doma malého nerváka...keď nemá čo chce...tak začne pišťať...a plakať...

...robia to aj vaše detičky...tie čo už lozia?

...a máme také obdobie, že keď ideme na navštevu...tak nikto nemôže ho zobrať na ruky...len mama abo tato...straaašné revy potom pustí...až sme museli odísť od svokrovcov...lebo som ho nevedela ukludniť
...vraj je to normálne v ich veku...

...a nejak sa nám úplne pokazil denný režim...už neviem po koľkých hodinách ho dávať spinkať...a večer vymýšla pri zaspávani...niekedy až o 9tej hajame...a ja ľahám do postele s ním...lebo som mrtva

miavin
19. nov 2009

ahojte
tak dodatočne ďakujem
my sme mali zlú noc, od polnoci malý vzdychal v postieľke - chúďatko moje, mal aj teplotu 38,7 tak sme dávali čipok....každú chvíľu čajík a odsávali, odsávali, tak hrozne kašle, že sa niekedy ani nadýchnuť nestihne. ale o 4 zabral a bubal do 7 - teraz bubá už vyše hodinky , je utrápený asi..... ☹

ninnaricci
19. nov 2009

oj ☹ mia...tak to ste mali ťažkú noc...prajeme Alexíkovi skoré uzravenie...
...ja už mám hrôzu z odsávania...našťastie sme ok (3x klop) ale drobec pri tom veeelmi vystrája

zuzik25
19. nov 2009

ahojte,
juuj dako nam to tu chorlavie, my sme zatial vsetci zdravi, no dnes zaciname plavanie, tak som zvedava ci nas to chyti. a idem tam sama,bo ocinkovi sa neda, tak dufam, ze to zvladnem (hlavne to umyvanie a prrezliekanie).

chorobkam zelame skore uzdravenie.

ninka, to fakt ze uz chodi? 😉
my sa este len zaciname plazit (vcera som isla len na WC ciknut a nasla som ju odplazenu z puzzlov az pri kachliach co je cca 3 m, nastastie sa v nich nekurilo), zato ked sa za niecim vyberie, tak to je rychlost. ale sediet este nesedime, kyve sa zo strany na stranu.
a vazime 8490 g, pomerat ju musime doma.

komisakpd
19. nov 2009

baby nam vcera vykukol dalsi zub..horny.a stvrty ide za nim..no neskutocna to bolest a zlost...

nina..nas maly je tiez nervak..len na rukach, alebo na nohach..ked ho polozim sa hrat akoby ho rezali..ale to je tym, ze teraz si vydobijaju to co chcu..ide o to kto dlhsie vydrzi 😉

nany100
19. nov 2009

ahojte, tak konečne spinkáme...dnes hádam zase máme normálny režim...neviem, čo jej včera bolo...spala len hodinu cez deň a večer išla pred siedmou...noc bola peklo...v jednom kuse hore...keď som jej dala namiesto dohryzeného didíku cumeľ, tak sa úplne prebrala, totálne ju to rozveselilo, hrýzla ho, vyberala, strkala naspäť do pusy a potom si začala ťapuškať...o štvrtej ráno...som sa v tom zúfalstve musela aj zasmiať na tom 😨
Cez víkend idem vyskúšať spať v inej izbe...nechám pri nej len manžela a keď bude plakať (malá 😀 ), prídem ju nakŕmiť a naspäť...uvidíme, či to zaberie

catusca, blahoželáme a rýchlo sa zahojte 😉

nina, deti okolo 8 mes.majú dojčenskú úzkosť, preto sa Max asi bojí všetkých a chce len maminku alebo tatinka...nás to asi tiež čaká, zatiaľ jej rodinný príslušníci nevadia 🙂

mia, rýchle uzdravenie

sabi dík za presnidávkový recept 😉

krpček, aj my sme vyzliekli vak a u nás to nezabralo ☹

miavin
19. nov 2009

ďakujem baby - som už zúfalá, je to hrozné keď nemôžme tým drobčekom pomôcť, vstane a plače - ani nie plače len mu od tej choroby tečú slzičky..... moje zlatko 😢

zuzik25
19. nov 2009

mna dnes asi drbne, cele doobedie ked je Emmka hore tak draheho otec robi v podkrovi nieco potichsie a ked ju dam vonku spat tak zacne pilit. 😠 😠 😠

u nas vak fungovala asi len mesiac, potom jej branil v pohybe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre