Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuul
19. nov 2009

ahojte maminky,

kajke blahoželám, aká z nej bude krásavica.

no my neviem čo od dobroty, už si sám sadá z lahu, takže aj prebaľovanie a prezliekanie je horor, udržať ho chvíľku ležať.

zuzik nevrav, ja som včera hrozne vynadala susedovi, práve o 12,00 musí upratovať lešenie čo majú na dvore a trieskať s ním.
a dnes pre istotu k ním prišlo nejaké auto a hučí a niečo tam zasa robia. ma drbne. včera spal 20min a dnes??

skorvankova
19. nov 2009

Ahojky.
Tak naše noci su stale take ze kazdu hod hore ☹

Sabi, ako často dacaš tu chamomilu?

nany100
19. nov 2009

skorvi, sme na tom rovnako...je to o držku ☹ ...ale teraz spí už vyše dvoch hodín...ani sa nečudujem po takej noci...je pekne, napapá sa a pôjdeme do kočíka 🙂

skorvankova
19. nov 2009

nany, co s tym budeme robit? 😎

sabinazv
19. nov 2009

my sme uz aj nazad z prechadzky, kraaasne je, este raz pojdeme mam pocit 😉

skorvi, pisala som to na predchadzajucej strane... ze davam 4x cez den, tak 3-4 bobulky rozpustene na lyzicke... a niekedy dam aj v noci este raz ked sa preberie, je to lepsie, musim uznat...

misha666
19. nov 2009

ahojte kocky... len chcem reagovat na zuul...ze ja byt tvoj sused tak asi by som si nenechala vynadat...ved nebolo 22.00...moja emmka nema problem s hlukom...od malicka pri nom zaspava, bud mi ide vkuse telka alebo pocuvam naaaaaaaahlas pesnicky 🙂

nany100
19. nov 2009

skorvi, neviem ☹

sabi, vitajte naspäť...Adelka dnes robí rekord...spí tri hodiny 😕

misha, aj mňa to vie nas..ť, keď mi ju niekto zobudí...konečne ju uspím a prídu smetiari alebo sused začne vŕtať a je hore a potom sa tu ideme z nej zblízniť...má spánok ako motýlik...nie každé bábo spí v hluku a ani nie som za to aby sa na to učila...neskôr môže mať poruchy spánku...nech má len pekne tichúčko a nerušia ju zbytočné podnety...v spánku sa rastie 😉

nany100
19. nov 2009

akurát si hľadám pre seba vianočný darček...manžel že mi nejaký parfum zakúpi a ja konečne aj pre seba surfujem, nielen pre malú 😉 ...neviem sa rozhodnúť, či niečo overené alebo nové...ešte pôjdem do Fann poskúšať a potom si cez net objednám 🙂

pikino
19. nov 2009

ahojteeee.

tak ja som sa dnes v noci ze normalne aj vyspala som vstavala k malej iba raz. poviem vam baby ta detska izba ma nieco do seba. 🙂 asi sme sa naozaj budila navzajom. este keby ten tatino prestal pilit v noci zelezne trubky (drevo je prilis makke. 😝 )

pikino
19. nov 2009

jaj doos k zapche lekarka mi odporucila hrusky a hrozno. to hrozno treba osupat a vybrat zrniecka. a este ovsene vlocky. ja davam nasej ovsenu kasu a miesam jej do toho slivkovu od nestle.

zanulienka
19. nov 2009

cafte.boli sme dneska na poradni,ma 8 kg cize super,ideme podla tabulky co nas pochvalila matrona.dneska som si dala dlhsiu prechadzku.slapala som hore kopcom,kocik predomnou a jazyk som tahala za sebou,ja blba sa teperim na kopec.som si fandila 😀 spapala mi polievocku,masko a este vyzivu a o 20 min.mliecko.asi sa unavila z prechadzky 😀 .taka je zlata vzdy sa kumne prituli,chyti ma okolo krku a ked jej davam pusinku,taku jemnucku,tak potom si ona prilozi ustocka k mojim a manzo len zavidi,pretoze jemu nedovoli dat pusinku 😀

elfi1
19. nov 2009

ahojte,
tak mne prave prihorel obed pre maleho. musim kuknut do spajze, ci nemam nieco hotove.
boli sme na Kramaroch na sono bruska, kvoli tomu hemangiomu. vsetko je v poriadku

zanu - u nas nezne pusinky nehrozia. mna domco bozkava tak, ze otvori pusu a vrhne sa mi na lice a zakusne. to je pirano-pusa

zanulienka
19. nov 2009

elfi-take pusinky mame aj my,chyti nas za usi alebo vlasy a pritiahne si nas a zahryzne a cim viac sa potom na nej smejeme tym je to prenu zaujimavejsie.a niekedy sa pricucne z celej sily

ni.kolet
19. nov 2009

Ahojte. Práve sme došli z poradne a malý váži 9650 g. 😅 No čo chutí mu papať. A to pritom je len 6 x denne. 4 x mliečko, 1 x zeleninka s mäskom a 1 x ovocie s piškótami. Hovorím, že máme jeden zúbok a dr. že máte dva a ja, že čo? A fakt. 😅 🙂

elfi1
19. nov 2009

niki - pekna vaha 😀 . aj blahozelame k druhemu zubku

my máme asi 4 - ten jeden horny, stale necitim vonku, ale vidim ho

pikino
19. nov 2009

ja tiez dostavam take pusy zahryzne sa mi do brady 😀

a ked lozi tak do stehna 😀

zuzik25
19. nov 2009

tak sme stastne s plavania naspat, voda bola teplucka a maminka je viac unavena ako dietatko, spala len 10 minut cestou domov a je zas plna energie.

k tomu spanku v hluku, ona zaspi skoro pri kazdom hluku, ale pri tejto pilke trpia aj moje usi. buchanie kladivom a trieskanie jej nevadi. a ked som mu to povedala, ci nemoze prestat, ze nech sa ide naobedovat domov, tak som dostala odpoved, ze to musi urobit TERAZ, lebo musi. takze jej spanok trval asi 30 minut, potom sme sli hned na plavanie. dufam, ze si este torsku zdriemne, lebo bude vecer zla.

jankaaa
19. nov 2009

ahojte babulky ako sa tu mate? idem si vas rychlo precitat....
my sme dnesny den stravili u lekarov....na poradni sme dopadli ok maly ma 7400g.....boli sme aj na krcnom vsetko v poriadku a este aj na infekcne sme museli kvôli tym bacilom v brusku...boze babenky ja som sa tak bala ist na to infekcne predsa nas drobec je zdravy....hned som aj lekarke hovorila ked sme tam dosli ze ja sa tak bojim tam byt s malym a ona ze nemusite sa bat...no ale co som mala robit ked sme tam museli ist...tak nam urobili zase vyter zo zadocku a podla toho uvidime ako bude dalej pokracovat liecba....nesmiem zatial menit mlieko ani pridavat nic nove do stravy, drobec dalej drzat dietu, vela pit cajik a nadalej brat probiotika....boze babenky ja uz tak chcem aby bol moj drobec uplne v poriadku....

majka_dk
19. nov 2009

ahojte,

tak my sme dnes boli tiez na poradni, mame 9090g 😀 a ze ako sme vyrastli, inak dr. povedala, ze na zubky to este nevyzera, ze podla nej mu vylezu az okolo 10 mesiaca (a to je uz 3 den taky zly, ze som myslela, ze uz vylezu aj 4 naraz 🙄 ) a inak mi povedala, ze v 7 mesiaci este nemusi vediet nic (lozit, plazit sa), ze vacsinou u chlapcov sa to zvrhne v takom 9 mesiaci a ze potom idu velmi rychlo aj na nohy, takze zatial nie je ani lenivy 😀

a tiez som sa postazovala na spanok a povedala, klasika, ze kym kojim, tak to lepsie nebude 😕

a este na kakanie, okrem probiotik, nam kazala slivky (v kompote, uvarene, stavu a dokonca aj susene, umyt, namocit a zmixnut)

krpcek
19. nov 2009

ahojte. majka tak to si ma moc nepostesila s tym nocnym vstavanim 😅 ☹

inak rozmyslam, ze ju uz odsavim, lebo uz pri kojeni dost citim tie vrchne zubky. aj tak sme sa vcera s drahym bavili, ze do roka a finito.

jankaaa
19. nov 2009

krpy my sme uz skoncili s kojenim ...je mi to troska luto ale ja som uz mala velmi malo mliecka malemu to nestacilo...a posledne dni som v strese tak mam pocit ze som ho uz stratila uplne ☹

majka_dk
19. nov 2009

krpy aj ja som uz rozmyslala o odstaveni, ale potom si to nejak vzdy rozmyslim, poviem si kolko roboty je s robenim mlieka (isto by som si zvykla) a ze moje je aj tak lepsie a este nie som ako chodiaca mrtvola (iba trosku) 😀

cikyta
19. nov 2009

Ahojte.Tak boli sme na genetike.Brali jej krvičky z hlavičky.Bože ten rev!!!!Až sa dusila soplami a dlho sa nedala nijak utíšiť ☹
U ortop.neordinovali-išli sme si tam po papiere do ZA a ako naschvál dnes nerobili u nás! 😠
Ani tašku na kočík mi nevymenili.Bola som reklamovať 😠
Bolí ma bachor z krámov ako svet ☹ A proste nič sa mi dnes nedarí 😢

cikyta
19. nov 2009

A ked som bola u dr.vrátiť kartu,už neodinovala,tak som len sestričke medzi dverami spomenula,že malá nič nespí a každu hod.je v noci hore.A odpoved?
-Vraj:
-Aspon viete,že máte dieťa 😠

A bola som u kaderníčky a muž opatroval cez den na 3 hod.malu a hádajte čo?!
Ona mu celý čas spaláááááááá 😠

cikyta
19. nov 2009

A vážime 7980g 😀

jankaaa
19. nov 2009

ciky to iste povedali aj mne ze aspon viete ze mate dieta

macikjm
19. nov 2009

ahojte...
oj ciky... ☹ fakt ked sa dari, tak sa dari...zaujimeve ze pri manzovi cely cas spala..no musis ich nechavat castejsie samych a ty sa chodit ventilovat... 😉
ja sa citim pod psa...zajtra idem so sebou k dr...kaslem ako tuberak...dusi ma...dnes spim v detskej izbe...a marek s ninkou...som zvedava ako sa bude budit...a tiez chceme na vikend skusit nechat ninku spinkat v jej izbicke...aspon skusime...dnes bola poobede taka umrncana...ja chora, manzela boli hlava...no mali ste vidiet...
cista komedia...
nastastie uz spinka...ja mam dost...pokukam panelak...mozno odsudene a hajda chrapat...

daanka85
19. nov 2009

Ahojte, tak ja som vas v rýchlosti prečítala.. Catusca, super, ze vsetko OK, uz nech ziadne BUBKY 😉
Ostatni bubaci...Skoro sa nam uzdravte.. A vy zdravi, len sa drzte!!!
My uz ako tak OK...
Inac, myslim, ze v pondelok som sa tu zalovala jak mala nechce spat a place a nechce cicinu... Predstavte si, 19,40 som zistila, ze ju bolia uska ☹ To preto mi spinkat nechcela (vzdy na pravom boku spala a teraz ju prave bolelo, tak si viete predstavit ten KRIK a rev a ja ju tam "nasilnim", nech len lezi, potom vyberiem, kocik, ja ku nej laham uz, cicu pcham a nic nezabera a videla som, ze spat chce...), tak plakala lutostivo a zalostne kricala.. A to uz v nedelu kus "cudna" bola... Tak som utekala do lekarne (do 20,00 je pohotovost- aspon u nas) a tam sa na mna "mila" teta vykricala, ze kde som bola do teraz a, ze kvapky su na predpis a bez neho len ta stara-vraj uz ani neucinna octanova klasika (vypadol mi nazov)... Nakoniec som ju s palcom upytala, ze v stredu donesiem-dala... 😢
Malej inac zabrali velmi rýchlo, uz v utorok jej bolo ovela lepsie... Bol to OTOBACID- super vec 😉 Tak kto nevie, pamatajte... Vcera sme boli potom u Dr. pýtat recept, tak ked ju zbadala, tak zalomila rukami... Ze schudla ☹ ze je bleda ☹ Tak po tej chorobe, prehaňani a ATb sa necudujem...
Ze nam vezme krv, na zelezo, CRP, pecenove testy a este kadeco ine... Na ruke zilka veskera ziadna, tak z hlavičky.. No baby, poviem vám, som tam skoro odpadla...Ked jej do hlavicky pichla tu hrubu ihlu a nic neslo ☹ a este jej tým tam zacala smatrat... Takže CIKY, viem o čom hovoríš...Mala vreskot 4, no des... A do 3 ampuliek... No, ked som odtial vysla, tak dobre, ze v cakarni bola kamoska, vzala mi hned malu, lebo by som asi odpadla... Cela som sa chvela ☹
Dnes uz boli vysledky, ale ze vsetko v norme, ze to stav po chorobe- potrapila nas riadne!!! Zacali sme soplami, hrdielko, kasel- priedusky, hrtanový kasel a este tie usi... 😢 Dala si ta kocka nasa teraz...
Inac, na 7 mesiacov sme važili 7900, ale to pred chorobou, takže isto sme schudli...
A ešte ma šokla dokyňa, dnes mi vraví: Začať papať pestru stravu!!! Tak si myslim, no neviem, ci nam sa tolko venovali, tak vyvarali, zeleninku, bez soli, olivový olej atd... A vravim jej, že čo jej už možem dalsie zacat davat??? Tak, že VSETKO!!! Okrem samozrejme južných plodov.. kiwi, mandariniek, pomarančov... Tak neviem no 😖
My už zajtra sa asi vo fastfoodoch sa začneme stravovať 😀 😀 😀
A ešte som chcela, že včera mala mala na večeru zeleninku s maskom z obeda asi okolo 18 a potom o 19,30 kasu na flasu- to mi už davno, lebo po MM sa tak každe 2 hodiny v noci budila a spala od 20, do 6,00... Takže asi sa potrebuje dobre najest na noc 😉 😉
ASi už bola riadne zmordovana z tej choroby... Ale cez den horšie, režim žiadny, raz spi 2 hodiny a niekedy 30 min doobedu, raz ide o 8,30 a raz o 11, ... A poobedie tiež žiadna slava...
A s tým odstavovanim krpy, uvidiš, ja som už teiž viac krat rozmyslala, ale my v noci 2 krat cickame a bola by som asi pohodlne vstavat a este po kuchyni chodit, co aj viem... Stale si poviem, ze cas ukaze...
A ciky, tak to castejsie chlopovi treba dieta nechat 😀

zanulienka
19. nov 2009

ja som nikdy nenechala,aby mojim kockam brali krv z hlavy,ak velmi chceli vedeli najst zilu aj v rucicke

cikyta
19. nov 2009

Zani-v pôrodnici na jiske jej brali niekolkokrát z hlavičky skrz žltačku a nikto sa ma na nič nepýtal.A dalšia vec-na genetike jej museli tak brať krvíčku,lebo jej ide skoro o život,kedže máme nábeh na upchatie ciev až 10 násobne,ako bežný smrtelník.Teda,ja to mám iste a jej to teraz zistia.Ide o to,aby mohla mať v buducnosti detičky,mohla cestovať lietadlom,isť na daleku jazdu,operáciu čohokolvek už z následným liekom na to,aby nedostala infark,trombozu.................takže ihla do hlavičky je teraz to najmenej.
dobru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre