Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
23. nov 2009

ahojte.

prave som uspala malu, tak mam trosku casu.

vy uz mrchujete vo velkom? ja este stale nic a dufam, ze este dlho to taj aj bude

sabinazv
23. nov 2009

ahoj krpy..

ja som mrchovala v sept., oktober nist... a v novebri zasa... tak neviem ci kazdy druhy mesiac to bude, alebo uz pravidelne... hm..

idem skusit znovu uspat susna 😎

nany100
23. nov 2009

sabi, výročie sme oslávili vo veľkom štýle 😀 ...neskorý obed v reštike a malú sme si podávali z ruky do ruky aby sa aspoň jeden najedol v kľude a zapili minerálkou a čajom...večer bolo aj vínko 😉

noc s tatom sa nekonala, keďže aj môj odchod na WC je sprevádzaný plačom, tak ich nebudem stresovať obidvoch 😉

no a chamomila trochu zaberá hádam 🙂

nany100
23. nov 2009

ozaj počuli ste o tej mamičke a bábätku čo zomreli v SNV? ☹ 😢 ...hrozné

sabinazv
23. nov 2009

nany, take jedenie v restike pozname tiez 😎
ale v posledne razy disciplinovane sedel vo vajci, kym sme dojedli...
A kolke vyrocie ste mali? nas to caka o 2 mesiace 😉

u nas chamomila asi prestala ucinkovat ci co... vid vcerajsi vecer.. a vlastne aj predtym vecer to bolo podobne...

nany100
23. nov 2009

my len druhé,čo sme spolu...potom to už išlo rýchlo...o pár mesiacov zásnuby, svadba v auguste a v apríli bábätko...láska na prý pohľad 😉 🙂

nany100
23. nov 2009

prvý...malo byť 😉

miláčik bol doma na desiatu, tak a už je preč...dojedla som po ňom párok, to sú výživné raňajky 😒 ...a krpček stále spí, ráno bola hore už o pol siedmej, ma skoro porazilo od únavy...a o trištvrte na deväť zalomila a spinká doteraz...vonku prší, ale pôjdeme aspoň do obchodu a mal by nám prísť aj fusak čo sme objednali, tak sa teším...ale bude Adelke pod stromček som sa rozhodla...nech tam má veľký balíííík 😀

sabinazv
23. nov 2009

no, ja som maleho ukocikovala ku spanku v kuchyni... tiez u nas leje 😒

fiha nany, tak to malo rychly spad u vas 😉

macikjm
23. nov 2009

nany...ninka vcera papkala prvykrat masko...morcacinku so zemiacikom...na prvykrat pekne...ja chcem davat druhy prikrm tiez buduci tyzden...lepok som este nedavala... 😉

petkapo
23. nov 2009

ahojte!

ja som zufala. to vecerne uspavanie u nas je stale horsie a horsie. v sobotu vecer sme uspavali od osmej do polnoci!!!!!!!!!!!!! uz som bola strasne nervozna a zla,pohadali sme sa s muzom a nakoniec v nervoch odisiel zo spalne 😒 vcera sme uspavali ''len'' dve a pol hodiny.... ako uspavate vy? date babatko do postielky a hotovo? lebo my ho uspime na rukach a ked ho chceme dat do postielky vzdy sa zobudi a place. neexistuje aby som ho len tak polozila do postielky a on zaspi. neznasa tu postielku ☹

sabinazv
23. nov 2009

aj ja by som uz rada dala maso... ale to jedenie sa stale nezlepsilo... odmieta vsetko co je na lyzicke, ak to nie su homeo, espumisan, alebo biogaia...

petka, fuha... tak vidim ze tiez to mate narocne... no a nepomohlo by, keby ste postielku nejak premiestnili?
u nas sme zasa vyskusali dat ho opacne... tam kde mal nohy, tam hlava... vlastne tam kde nie je hniezdo... a odtial pozoroval dianie v byte. vyhadzoval hracky a nakoniec zaspal... ale vcera mal hysak, musela som ho vybrat a uspat na prse...
Vravim, kazdy den je s nim iny... takmer nic neplati co platilo predtym...

nany100
23. nov 2009

petka, my uspávame na cicíku a to jediné zaberá...ale tiež niekedy 10 min. a niekedy pol hodiny...min.týždeň som to po hodine vzdala, vzala ju do obývačky, kukli sme Panelák a išla s nami spať o pol desiatej...

sabi a nechutilo by mu mäsko lepšie...neskúsila si mu dať do zeleninky? Adelke to oveľa viac chutí ako samotná zelenina, to tiež nebolo bohvieaké papanie

jankaaa
23. nov 2009

ahojte tak ako sa tu mate...nestiham nejak medzi vas....u nas je to zo zdravim uz troska lepsie este zajtra mam volat o vysledky dufam ze bude vsetko ok...

no u nas tiez kazdy den plati nieco ine to co platilo vcera uz dnes nezabera a tak dalej a tak dalej...drobec este nelozi ale ked ho dam do choditka tak to mam co robit...behat v nom uz ako strela a vsetko co je na dosah tak skonci v jeho rukach....

ja som prvu mrchu dostala presne ked mal drobec 6mesiacov to bolo v oktobri a teraz som zatial druhu este nedostala tak som zvedava ako to bude...

cikyta
23. nov 2009

petka-my hojdáme v lehátku aj 3 hodiny tiež ☹

sabinazv
23. nov 2009

nany, on ani neokusi ci by mu nieco chutilo... fakt som sa uz vykaslala zo zufalstva na vsetky postupnosti a skusala len aby jedol... tak uz mal aj ovocnu presnidavku, aj surove jablcko postuhane... aj kasu, aj roznu zeleninu, aj cisty zemiak... kadejake komibinacie, aj kupene aj domace... aj redsie, aj hustejsie... aj uplne mixnute... ani namacanie ryzovej chrumky, ani piskota... ani prstom nabrat, ani sam ked sa v tom hrabe, tak do ust ani nahodou neda... proste nic...

u nas musi byt drobec unaveny... vcera aj preto tak vystrajal lebo si pospal do 17.h v kociku... to on musi byt aspon 4-5 hodin pred tym hore ako ide spat..

miavin
23. nov 2009

macik - no hej je to šidlo....len zúbky ešte nemáme a rozprávame len baba 😀
no hej - ja som včera o tom čítala - je to katastrofa, takto sa zachovať....by som to zdravotníctvo a tých lekárov vykinožila!!!!!!!!!!!
malý zabubal, tak vegetím - aspoň trošku

korelka
23. nov 2009

ahojte!

ja som len tak nakukla a precitala co-to z dneska - sabi-presne o tom som pisala ani neviem ktory den, ze na mojho maleho chamomilla akoby opacne ucinkovala a presne to pises aj ty, tak dnes druhy den bez nej, tak uvidime...

sabi - no nezavidim, ze ti nechce papat, musi to byt na nervy, ale raz pride aj to, neboj 😉

petkapo
23. nov 2009

neviem co dalej budeme skusat, mam tu knizku ''kazde dieta sa vie naucit spat'' tak idem pocitat ake su tam mudrosti. v sobotu sme ho aj nechali plakat, tak reval asi 15 minut a potom som to vzdala, nemohla som to pocuvat ☹ ale inak to asi nepojde, toto je fakt o drzku kazdy vecer takto uspavat. mna normalne cely den z toho boli brucho, ze co zas bude vecer ☹

korelka
23. nov 2009

peti, presne ako pises, kazdym vecerom sa to dokonca zhorsuje, ale podla mna su teraz deticky mrzute kvoli zubkom, kvoli uzkosti,... ja som sa uz tiez niekolkokrat odhodlavala zacat s uspavanim podla tej knizky, ale nakoniec som si povedala, ze s tym zacnem, az ked bude celkovo kludny, vyrovnany,... teraz by to urcite nemalo zmysel

sabinazv
23. nov 2009

korelka... ale nas maly je kludny, nie je mrzuty... len vecer je dako vymysla so zaspavanim... tiez dnes idem skusit bez chamomily... aj ked tie dva sa este uplne neprerezali..

je to dost na nervy s tym jedenim... no ale tiez si myslim, ze raz sa uz musi chytit... on napr. ked mu dam aj flasu, tak skusi co to je... ak je voda, tak pije... ak je tam nieco ine, tak koniec 🙂 ... ale za espumisanom sa ide zabit... skusila by som mu mozno este nejaku bananovu kasu kupit, ak mu bananova chut tak smakuje...

petka, chce to pevne nervy... ja tiez nezvladam ak maly dlhsie place a hned ho vyberam... ale ja som tu knizku este neprecitala, tak neviem co za mudra tam este pisu...

korelka
23. nov 2009

sabi - ani nas nie je nervozny po chamomille, skor akoby duracelky spapal, on celkovo nie je nervozny, ale co sa tyka zaspavania a uz nielen vecerneho, ale aj denneho, tak hroza...

ja by som aj skusila rady, ktore su v tej knizke popisane, ale este chvilu pockam a potom...

korelka
23. nov 2009

sabi a keby si skusila pred nim nakvapkat trocha espumisanu do papania?

petkapo
23. nov 2009

korelka - u nas podla mna zuby nejdu, takze z toho isto nie je nervny. a veru - uz aj cez den to zacina byt horsie a horsie - napriklad dnes vstal o pol 8 a zaspal az teraz - po 20 minutovom hojdani na fitlopte 😒

sabinazv
23. nov 2009

nas cez den zaspi pekne... ale musi byt teda unaveny... tak po 4-5 hodinach zaspi do 10 min, bud v kociku, alebo na prse...

korelka, aj som mu robila divadlo, ze mu kvapkam na lyzicku... no kadeco co si len clovek zmysli...ale neda sa obalamutit uz ... a ak sa da, sa potom urazi a koniec 😎

komisakpd
23. nov 2009

ahojte baby...chcem sa opytat..co malickym davte ked maju zapchy..rsp ked sa im strasne tazko kaka?

komisakpd
23. nov 2009

malemu je asi tazko ..od rana nespal..a to vstal okolo7...a zaspal teraz pred 5 minutamu..to uz mal mat druhy spanok..asi ho boli brucho aj zuby dokopy

sabinazv
23. nov 2009

komis, my taky problem nemame... skor opacny 🙂

ale spominali baby slivkovu stavu od Hippu, alebo aj slivkovu kasu, aj vyvar zo susenych sliviek som pocula ze je dobry, stava z cerstvej mrkvy... vyvar z ovsenych vlociek... a vynechat z prikrmov varenu mrkvu, ta zapeka...

apropo, maly ma krasne kukadla 🙂

nikinka008
23. nov 2009

Ahojte kocky,chcem sa spytat ci uz ste zacali davat svojim detickam prikrmy a ak ano tak cim ste zacali a aky mate rezim teraz?Co im davate papat a v akych casoch 😉 dakujem pekne 🙂

komisakpd
23. nov 2009

vdaka.. asi skusim kupit tu slivkovu kasu od HIPP alebo radsej vyvar z vlociek??

inac po vcerajsich navstevach babkov a dedkov..uvazujem nad druhym babom..lebo takym stylom bude maxim neskutocne rozmaznany...

sabinazv
23. nov 2009

niki, to je rozsiahla tema... standardne sa zacina zeleninou, potom sa tam prida masko... dalej sa zavadza ovocny prikrm... ak chces, celkom pekne je to rozpisane tu http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre