Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
25. nov 2009

Dobre ranko 😵

maly clovek spi, tak si idem trocha oddychnut... a v prvom rade blahozelam k meninam vsetkym Katarinkam, myslim, ze ich tu mame dost 😵 😵

zuul, teda tvoj maly ma riadne pestry jedalnicek... ako velky chlapec uz... a to uz aj puding? a to z UM ci ako?

ciky, ze tretia odsavacka... hehe, to sa ti este oplatilo kupovat? ci to taku z ruky? lebo tie elektrik su dost drahe... 😉

nany, davala som mu raz taku zemiakovu kasu s MM flasou, ale teda trosicku vypil... raz som mu dala ryzovu kasu z flase - nist... a vseobecne ak vo flasi nie je cista voda, tak to on nepije...

Aj taku fintu ze ja jem a jemu ponuknem (inac na mna strasne intenzivne kuka ked jem), ale ked jemu ponuknem, tak otoci hlavu... on to tej papulky jedlo nechce... co uz s nim... ale skusame pomalicky stale nieco... v nedelu ide mat 7 mesiacov a jeho jedalnicek je oproti Miskovi Zuulinmu takyto: MM,MM,MM,MM,MM... 😅

stacynka
25. nov 2009

dobre ranko , prepacte ze sa vam sem takto trepem, ale tak ma napadlo ze v com ste priniesli babo z porodnice, uz nad tym rozmyslam tyzden, a napadlo ma ze vy mi poradite...rozmyslala som ze body dupacky, nejaky svetrik a potom co? overal nejaky tensi alebo co.... dakkujem za rady

ninnaricci
25. nov 2009

ahojte

tak k tomu papaniu som sa pýtala našej dr. lebo som nevedela v akých intervaloch dávať Maximkovi papať
vstávame cca o 7mej a papáme takto:
raňajky o 8mej - mliečko
desiata o 10tej - výživka - ovocie
obed o 13tej - zeleninka, mäsko
o 16tej - mliečko
o 19tej - mliečko a ide sa hajať...teda uspávame...niekedy aj do 21:00 a to už zalomím s ním 😀 lebo som hotová
a v noci 2x 180ml mliečka

drobci by mali aspoň 3x denne papať mliečko

a spinká 3x denne od polhodinky do hodinky...ale uspať ho je už čoraz ťažšie

ináč sme ešte stále bez zúbkov...z čoho sa teším...lebo mu vraj dlhšie vydržia 😉

ninnaricci
25. nov 2009

a ešte chcem pochváliť drobca...pekne už lozíme...všade kde sa dá tak sa postaví...a chodí popri nábytko...a už sa trošku naučil padať...už sa tak neľaká keď padne...ale som stále za ním...noo ešte stále poriadne nesedí...len tak na pol zadku a musí sa držať niečoho
...a ustočkami prdí na všetko na čo sa dá...na sklo...na koženom gauči je to najlepšie...aj na maminom líci 😀 zatial sa vyjadruje len gii- gaa
ma-ma je straaašne smiešne slovo...aj ta-ta

elfi1
25. nov 2009

tak ja este maslo ani jogurt nedavam a puding teda tiez nie.

zuul - a pecivko ake a kolko?
my len tak ze po kusockoch mu davam do pusky rohlik, ale tak dve kolieska najviac. on by ho hryzol najradsej cely, ale ked mu potom kus zostane v puse, tak sa drhne ale vyplut ho nechce a reve, ked mu ho vezmem
tak mu davam radsej jeho kukuricne chrumky, alebo do vyzivy susienku

a my vstavame o piatej - to si da MM, potom sa hodku blazni a potom ho na rukach uspim. definitivne vsateme medzi 7-8. to mliecko nechce, takze ide ovocie, vyziva, kasa a pod.
potom spat a medzi 12-13 papame MM, o hodinku-dve zeleninkovo maskove papanie (ja ale davam masko 3x do tyzdna a 1x zltok)
potom zase spime a zas MM a okolo 18-tej kasa, ale velmi nechce, takze po kupani zas uspavame s MM

nieco chcem vymysliet s tou kasou, nejaky iny rezim, aby viac spapal

cikyta
25. nov 2009

Sabi,tá elektrická bola lacnejšia ako ručná medela.A to som kupila novu.No,myslím,že mne sa ešte oplatí. 😅

Stacynka-takže sme išli v body s dlhým ruk.+dupačky+flis.kabátik.Potom capáčky+čiapočka.Zavinovačka a hrubá deka.
Do vajíčka sa mi nedala dať a v aute som aj deku zahodila.Bolo teplo a tá zavinovačka bola akurát.Ked som vyšla z auta von,zase som prehodila aj deku cez zavinovačku.

bambina
25. nov 2009

ahojte, dlhsie som nebola, musim vas precitat.
zasa sa nam nocne spanie pokazilo. uplne hrozne, najradsej by celu noc prespala s prsnikom v puse. zubok ziadny, ale uz ho vidim, len nie a nie sa prerezat tak aj mozno preto je takato.

dnes sa pridavame k 7 mesacnym 🙂

cikyta
25. nov 2009

Náš apríl bol skoro ako leto. 😉

cikyta
25. nov 2009

Bambina-gratulujeme si !!!!!!! 😉

Stacynka-domov som išla v krátkom rukáve a spotená 😝

bambina
25. nov 2009

jej, no ciky taktiez blahozelam. stale zabudnem, ze my oslavujeme spolu 🙂

ninnaricci
25. nov 2009

elfi...ja som kašu vyradila...lebo nejak som ju nevedela dopasovať...a drobec zaspáva s mliečkom...
pred tým som ju dávala po kúpkaní...okolo 18tej...niekedy som ju celú vyliala lebo nebol hladný...tak som ju zrušila...a nemám pocit, že to má vplyv na to aby lepšie spinkal...skôr niektorým detičkám to robí problém...lebo majú plnšie bruško...hoc je to ľahko strávitelne...

...ciky...bambi...blahoželám...vela vela lásky a zdravíčka detičkám

...Maximko už čochvíľa 8mesiacov...fúúú ako to letí... 😀

majka_dk
25. nov 2009

ahojte,

my nic new, zuby ziadne, lozit nelozime, iba sa nosime na rukach 😉
a k jedalnicku: my papame mliecko, mliecko, zeleninka s maskom alebo zltkom, mliecko, vyziva alebo ovocicko, kasa, mliecko a v noci 2x mliecko 🙂 a cas je rozny, podla toho ako vstane, ci o 5 alebo o 7 😅 a samozrejme medzi tym zobre chlieb, piskot, rozok (ten len zuzle), activiu (2 lyzicky, max dostane)

stacynka - my sme sli v body, dupackach, svetriku, ciapocke a v zavinovacke do autosedacky, mali sme prichystanu aj deku, ale v ba bolo fakt teplo, tak sme ju ani nevyuzili 😉

bambina
25. nov 2009

majka, Simonka sa tiez len na rukach nosi. ale mamca mi povedala, vraj dievcata su lenivsie a aj ja som zacala chodit az v 14 mesiacoch
inak vcera bol super den. najprv sa mala na mna kompletka vycikala a potom sa nam vykakala do vane pocas kupania. no radost nam robi 🙂

elfi1
25. nov 2009

gratulujeme 7-mesiackovym drobcom 😀

my na buduci tyzden uz 8 😲

nina - tiez uvidim ako to doriesim s tou kasou. nasilu mu nedavam nic. a on si ani neda nic nasilu. jedine obliekame nasilu 😀 . on by s holou ritou cely rok najradsej behal.

inak teraz sa mu akosi neda stiahnut ta predkozka. vo vani ho nedonutim v klude lezat a na prebalovaku uz mam co robit, aby som ho obliekla, tak len obcas som sa k tomu dostala. a teraz mu to moc nejde. musim sa spytat dr. na buduci tyzden. a budem mu to troska repikom oplachovat, ak by tam nahodou bol nejaky zapal

bambina
25. nov 2009

ninka, 8 mesiacov. fuha, to leti.
inak tiez si mysli, ze vecerna kasa nema vplyv na Simonkin spanok. a to bol dovod preco som ju zaviedla :(

bambina
25. nov 2009

ale aby som nekrivdila svojej dcere.
sice pohybovo az taka zdatna nie je, ale ukecana je na svoj vek riadne. mama, baba, papa.... v jednom kuse mele.
a vcera sa mi odstiepilo zo zuba, no ako sa hovori, s kazdym dietatom o jeden zub menej. hroza.

ninnaricci
25. nov 2009

elfi...tiež obliekam za pochodu...na našej manželskej posteli ho naháňam 😀
...ja predkožku nesťahujem...ono to podľa mňa má teraz chrániť pred kakami...

...tiež sa vela nosíme...ale hlavne pri zaspávaní...to len na rukách...a už vystrája...akurát večer sa podarí zaspať v postielke s fľašou...ale niekedy ešte treba uhojdať na rukách...včera som do 21:00 pochodovala

...cez deň už väčšinou drobec stojí...neviem ho donútiť aby ešte viac lozil...proste hľadá čoho sa chytiíť a už stojí...a skúma

bambina
25. nov 2009

a co sa jedalnicka tyka, zuulin Misko, ozaj uz velky jedak. my vacsinou tiez mlieko. dopoludnia rozpustim nestle keksik v troske vody a dam na lyzicke. potom zeleninovy obedik (uz zacnem davaj aj masko) a popoludni trochu vyzivy. vecer kasu ako kedy, podla toho ako je naladena. ale prim hra mamina mliekarnicka 🙂

majka_dk
25. nov 2009

a blahozelam katkam aj 7 mesacnym 😉

stacynka
25. nov 2009

majka dk a cikyta dakujem velmi pekne, aj som rozmyslala ze asi ta zavinovacka do autosedacky bude fajn tak napiseme jeziskovi 🙂 😉

majka_dk
25. nov 2009

stacynka - my sme mali len tu "letnu" a celkom sme ju vyuzili 😉

elfi1
25. nov 2009

nina - tak ja sa skusim spytat dr., ze ci to je v poriadku. ale tiez si az tak starosti nechcem robit, lebo viem, ze niektori doktori to neodporucaju stahovat

no a bezim za malym k nasim. nech mam este chvilku casu u nich dat si kavicku, kym vstane.

papa

bambina
25. nov 2009

my este nemame rezim papania uplne rovnaky kazdy den. hlavne, co sa mliecka tyka, lebo mala pije aj od smadu nie len za ucelom nasytenia. ziadne ine tekutiny jej nedavam. sem tam vodicku, ale ona z flase nevie a s poharikom sa zatial len zoznamuje. a skor si tym masiruje dasna ako pije 🙂

bambina
25. nov 2009

a stale sa Simonke robi ekzem na kolienkach. netusim z coho, uz som z toho nestastna.
este jedna otazocka maminky. kupete stale svojich drobcov kazdy den alebo uz nie?

cikyta
25. nov 2009

Jáj baby.práve som bola u dr.pre výmenný lístok k ortopedovi.
Volala som,či možem prísť a ona že kludne,ale hned.Tak som hodila malej bundičku a letelááááá.Tam som spomenula aj ten pupák po očkovaní na pliecku a ona že: ukážte...
Až ma zamrazilo,lebo mala pol obedu okolo krku.Celé žlte dupačky od papy 😅 Ale dr.je v pohode....Vravela,že deti musia byť zakydane od jedla!
No ja taký pedant,taku hambu!!!! 😀

majka_dk
25. nov 2009

bambina - my kupeme kazdy den, je to taky nas ritual a patko sa strasne tesi ked sa kupe a potom vie, ze sa napapa a ide spinkat 😉

jankaaa
25. nov 2009

babenky aku zeleninu uz ste davali drobcom....co vsetko?

cikyta
25. nov 2009

Bambi-my kupeme každý 2 den a inak umyvadlujeme.(Kuk album)
Jankaa-tekvica,cukina,mrkva,zemiak,hrach,brokolica,špenát,občas kafiol

jankaaa
25. nov 2009

ciky dakujem....a chcem sa vas spytat este ohladne toho lepku....vy uz davate take potraviny ktore obsahuju lepok?vsade inac pisu....niekde ze od siedmeho mesiaca niekde az po ôsmom mesiaci...ja uz davam malemu aj rozok aj chlebik aj ryzu papal...

cikyta
25. nov 2009

Jankaa-to už ako sa rozhodneš mamina.
Ja lepok nedávam,lebo s príkrmamy sme začali od 6 mesiaca,kedže sa len kojila.Ale keby som začala od 4 mes.,asi by som lepok v 7.mes.dala.Aj dr.tak vravela kamoške.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre