Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

adya01
25. nov 2009

ahojte, ja ked citam vase jedalnicky, v podstete podobne tomu nasmu, dokonca moj maly zje toho este niekedy menej ako tu niektore pisete, tak nechapem z coho je taky macko 🙂

lepok uz davame skoro 2 mesiace, rano trosku chlebika - striedky, niekedy cestoviny bezvajecne na obed, alebo piskotu do vyzivy.

sabinazv
25. nov 2009

ciky, my len kojime a nam dokyna kazala zacat piskotou kvoli lepku... ze vraj sa to u kojenych ma v 6.mesiaci podla najnovsich (neviem aky datum maju tiez vyskumy 😀 )
Ja som sa rozhodla mu ju dat.. ale on to neje... takze my lepok este ee..

A inac som sa dozvedela v sobotu, ze svokruse diagnostikovali celiakiu (zatial to nie je na 100 %) ... tak super...

sabinazv
25. nov 2009

stacynka, sa dako skoro pripravujes na oblecko z porodnice... ja som to riesila az posledny mesiac 😉

Ale my sme sli takto: kosielka, dupacky a na to taky teply overalcek, capica, ponozky, cumel 😅 ... mala som aj deku prichystanu, ale bolo teplo... nas maly cestoval v autosedacke, tak preto takto...

sabinazv
25. nov 2009

A blahozelam 7mesacnym miminkam 😵

jankaaa
25. nov 2009

babenky a este mixujete stravu alebo uz len tak pretlacite a tak spapa drobec?

jankaaa
25. nov 2009

aj ja sa pridavam a blahozelam 7mesacnym drobcom 🙂

bambina
25. nov 2009

majka, dakujem. aj my kupeme kazdy den, mala sa velmi tesi, tiez vie, ze potom uz bude nasledovat mliecko a spanok. len vraj sa uz nema kazdy den, tak preto.
jankaa, ja som nikdy nemixovala, len pretlacila. nam to poradila pediatricka, aby mala vedela, ze to nie je mliecko ale ina strava a teda aby pouzivala inu cast jazyka pri papani ako ked saje mliecko

bambina
25. nov 2009

dakujeme. uz som oslavenkynu pofotila, potom prihodim aktualne fotky 🙂

sabinazv
25. nov 2009

my tiez kupeme kazdy vecer, pokial nema teplotu, alebo nie sme niekde dlhsie a zaspi v aute... tiez to bolo pre neho, ze okupat napapat a spat... tento tyzden to ale neplati vcera prosim pekne od 14.h, kedy sa zobudil siel spat o 21.30 zasa... absolutne v postielke nechce byt... bude s nami pri telke cucat (a obdivovat lyzicku), pokial ho neodpali... dufam, ze to je len docasne 😉

vonku je krasne, ideme sa prejst 😵

jankaaa
25. nov 2009

bambi ani ja uz nemixujem....a stane sa aj tebe ze ked mala sa vykaka tak ma tam nespracovanu potravu...lebo mojmu sa to stalo...nevadi to?

bambina
25. nov 2009

ani nasa nechce byt v postielke.
ked ju vecer uspim, necham ju na nasej posteli a tam spi ako zarezana. potom ked ideme s manzelom spat my tak ju supnem do postielky a tym sa zacina katastrofalna noc, neustale budenie a vstavanie. posledne dve noci teda spala pri nas na posteli ☹

korelka
25. nov 2009

ahojte!

tak my sme mali dnes poradnu - mame 10080g a 72cm - chlapisko riadne... 😀 😀 😀

no a mame dnes 8 mesiacikov a maminka ma dnes meninky, tak spolu oslavujeme riadnym mnaukanim... 😀 🙂

macikjm
25. nov 2009

ahojte....
aj ja sa pripajam k balhozelaniam katkam a 7- mesacnym bambulkam...
ninka papa na obedik zeleninku, uz aj masko mala, inak stale MM...
kupeme v podstate kazdy den...ale kazdy druhy je velke kupanie...to je kompletka...pri malom kupani umyvam len tvaricku, pesticky, dupku, cikulu a chodidielka....

macikjm
25. nov 2009

jeje korelka...vsetko naj k 8- mes.... 😉

korelka
25. nov 2009

a este vsetko naj 7 mesiacikovym babatkam 😉 🙂

pikino
25. nov 2009

ahojteeee

vsetko najlepsie Katkam a 7,8-mesacnym oslavencom 😎

my sme uz po obede zjedla celu flasku zeleniny s maskom, potom stiahla MM z obch prs a este si dopriala kusok rohlika. a teraz zuzle ovladac od telky. aj vasim tak narastli licka za posledny mesiac. 😀 taka je smiesna. volame ju Licko. 😀

a pridala som nove foto kupili sme cizmicky nove. 😵

zuzik25
25. nov 2009

cafte,
oslavencom mesacnikovym fsetko naj a aj Katkam fsetko naj.

Dnes mam vrtulu v zadku, vstala som o 6, o 7:30 som uz mala hotovy obed (lasagne, mnaaam), medzitym som este dlazku zmietla a umyla, popratala veci, o 10 sme sa uz promenadovali v meste, predvianocne nakupy plus maly nakup v Tescu a o 12 sme uz boli naspat, Emmka sa naobedikovala a uz 30 minut spinka.

Kupila som jej uz vianocne darceky (body a CDcka) a hracky do vody a tiez este vianocne oblecko. Taaak ma to tahalo kupit jej klasicky mikulasky overal, ale dat 10 evri na to ze to bude mat oblecene 3-4 krat, tak to je dost, tak som jej kupila taky komplet s dlhym rukavom a polodupkami s vianocnym obrazkom, do aspon vyuzije dlhsie. A na kolenach su take chranice, takze moze loziiiit.

Inac asi mame tu 8 mesacnu histeriu, ked ma nevidi, revyyy, v noci bola kazde 2 hodky hore, po polnoci som ju uz nechala u mna v posteli. Asi ma aj rastovy spurt sa mi zda.

A nase papanie je: 6-7 MM, 9-10 bud MM alebo ovocie, 11:30 - 12:30 zeleninka, masko, no jednoducho obed, 14 - 15 MM, 17 - 18 kasa, 19:30- 20 MM a potom celu noc MM.

No a uz dospala, starky ju zobudil. 😠 Zacal pilit drevo.

nany100
25. nov 2009

Čaute mamičky, kdeže ste? Dnes bolo krásne, sme sa boli poprechádzať...ako na jar 😉

petusko a čože idete do našej metropoly, máte tu niekoho?

my zatiaľ len obedujeme zeleninku s mäskom a 1x do týždňa žĺtko 😉

všetko naj 7 a 8 mes. a Katarínkam

beadz
25. nov 2009

ahojte. rano som uplne zabudla ake frekventovane meno je dnes tak vsetko naj naj a samozrejme aj babetkam co dnes oslavuju 😵
my mame uz v piatok 8 mesiacov, normalne nechapem.
dnes bol super den, uplny opak vcerajska. dufam ze sa to terazky nebude striedat 😀 .
my mame v piatok kontrolu u neonatologa a v pondelok kardiologa a poradnu, tak som zvedava co sa dozvieme. hlavne som zvedava na ten krk co povedia, dost sa bojim ze to bude ten atopicky ekzem. ma porazi.

cikyta
25. nov 2009

Baby,prečo je na tej chamomile písane,že na lek.predpis?

cikyta
25. nov 2009

Neboj Bea.Bude to dobre 😉 Držím palčeky moc!
My ideme zajtra do tej ZA na ortop.ráno.

beadz
25. nov 2009

ciky, vazne to tam je ? ja som to nikdy nestudovala. ale normalne to predavaju...
aj vam zajtra pfuj pfuj pfuj.

beadz
25. nov 2009

no, idem sa venovat rodinke, vecer este nakuknem.

cikyta
25. nov 2009

No teraz kukám na tu 15ch a tam to bolo napísane.Kuknem spätne na 9ch a aj tam. 😒

cikyta
25. nov 2009

Teraz kukám na nete,tak sa maju dávať každých 15-30 minut po 5 guličiek 😀 To sa mi zdá moc.

(Vraj su dobre aj na menzes-asi jej šlohnem zopár 😀 )

petusko
autor
25. nov 2009

ahojte 🙂
Katarinam, Katkam, Katuskam vsetko najlepsie k meninam. 🙂 baby priznajte sa, ktore ste Katky, lebo mne okrem romanakatky nenapada ani jedna 😕 😅
aj my sme dnes mali celkom oki dnik, sice nam skocila taka smutna sprava do toho 😔 ale inak fajn. mam tu maminu, zajtra sa s manzelom chystame na vianocne nakupy, tak bude s detmi. 🙂
a dufam, ze nezabudnem na tu chamomilu aj ja zajtra, sak dieta bude mat aj komplet chrup, kym sa rozhybem 😅

dooscoby
25. nov 2009

ahojte maminy...nevladzem vas uz precitat spatne ☹...nase teploty neboli zo zubkov ako sme mysleli bo den potom ako doteplotovala sa vysypala...ma vyrazky a fliacky vsade..dnes sme boli u obvodnej aj na infekcnom v nemocke a vysledok podozrenie na siestu chorobu 😠 ...kde sme to schytali netusim...a to este nehovorim ze hned vedla infekcnej ambulancie je ambulancia pre ludi s novodobou chripkou...juj ako som rychlo odtial utekala ked som videla von behat ludi s ruskami...a vraj mame sa zasa plne kojit ale uz necem bo potom musime zacat znovu po lyzickach...vyhodim len ovocie a zeleninu len tu co sme nemali doteraz problemy to je taky neutral..vynechat prikrmy uplne nechcem..no hroza to den

vsetko naj naj oslavencom 🙂

cikyta
25. nov 2009

Juj dooscoby.Tak vy takto bojujete? A to je aká 6 choroba?

korelka
25. nov 2009

ciky - nech je zajtra vseeetko v poriadku uz konecne a aj bea so Simonkom

doo - no to mi je luto, ale vsetko bude ok, neboj 😉

petus - no ja som jedna z Katiek... 😀 a dakujem za gratulacie a aj pre Alexa

zajtra prihodim 8-mesacne foto 😵

dooscoby
25. nov 2009

ciky pre zaujimavost

http://lesk.cas.sk/clanok/81004/zahadna-siesta-...

a dobra sprava dali jej dithiaden 🙂 nato....mala by byt ospalejsia ako obvykle no uvidime ci sa lepsie vyspime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre