Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
27. nov 2009

grekyna prepac, ako som ta prekrstila 😎

miavin
27. nov 2009

Ahoj Baši - no vidíš, Baška je úžasne šikovná a to uvidíš ako rýchlo to teraz pôjde, každý deň ťa bude prekvapovať svojím výkonom.....náš už je všade - vyštverá sa - pobúcha, pohrá sa - ide potom inde....no veselo... No u mna bola tiež jedna kamoška jej malý má 5 mesiacov a vraj vôbec nič nerobí ani cumel necucá - neudrží, ani hračku nechytí...tak je z toho nešťastná...no ale v 7 mesiacoch by mohlo byť bábo aktívnejšie....aj keď mojej švagrinej chlapec tiež len sedí a to je všetko. no neviem...

baska19
27. nov 2009

no jej mamka ked videla Bašku tak pozerala či su rovesníci a tak nesmelo svojej dcere vravela že no vidíš už by sme ho tiež mohli takto dať v kočiari .... ved v kočiari aj ked ešte nevie sedieť tak tam má predsa oporu že sa oprie ved my tak už od 4 a pol mesiaca chodíme lebo bola nervozna že nič nevidí.
No a ešte dáva drobca na nočník a dnes mi prišlo nové mama a ja a tam som sa len zasmiala nad člankom kde bolo že deti nie su skôr suche čim skôr idu na nočník že je to v tomto veku uplne zbytočne ich tymto trápiť 🙂

miavin
27. nov 2009

baši - no veď hej, s tým nočníkom - aj ja som rozmýšľala že už kúpime nočník, ale vraj dieťatko si to začne uvedomovať, až keď dokáže prejsť 2 schody - vtedy má vyvinutý ten zvierač...... a vtedy si to uvedomuje, no ale zvyknúť si môže aj skôr...neviem, ja som tiež dostala mama a ja, no nestihla som ho prečítať, akurát Alexík mi už jednu stranu vytrhol 😀

baska19
27. nov 2009

možno práve tú o nočníkoch 😀

miavin
27. nov 2009

nie nie - a ani som o tých nočníkoch nenašla - ale to som zbežne prelistovala - nevládzem idem asi do hajan..... 😅

baska19
27. nov 2009

je to na strane 77. 😉

daanka85
27. nov 2009

Ahojte, ak ja som tu nebola od strany ani neviem akej, 502 myslim..
Ja len, ze sme sa z toho bludneho kruhu choroby akosi vymotali... KLOP, KLOP, KLOP...
A zubky ziadne zas nevysli 😒
Tak sand sme malej nezabudli "dorobit" chrup 😀 😀 😀 ako sa smeje manzo 😀
Idem vas preletiet, ze co nove...

anib
27. nov 2009

ahojte,to som opat ja,mala zaspala,unavena,no ako sa najedla ozila,som ju dala hned do postielky,tak reeeeeeevy,no nist,pockala som cca 5min a zabralo,zaspala. Po reve len zasomrala, asi v tom zneni, no mama vymyslim na teba nieco ine nabuduce,hihi, 😀 ./myslim si/. A zajtra mame 7 mesiacikov,uz par dni davam cez obed aj prikrmy, a chuti velmi,strasne rychlo je,aj ked zatial cez obed takych 70g - zemiacik,zeleninka,masko.A inak my sme mali poradnu naposledy min.mesiac a teraz mam ist az 26.1.2010chapete to?

anib
27. nov 2009

a co sa tyka zubov,tiez nist nemame, v choditku sa jej velmi paci,nedavam,ale casto,a zatial je stale ako medik,vyhra sa sama,ani sa nemusi nosit na rukach,je taka samostatna,ale ked sa jasime,by som ju naj ,,zjedla,,. Zivot je krásny. 🙂

daanka85
27. nov 2009

anib, my sme bolo 30.10. a teraz mame ist 5.1. myslim, sand dobre pamatam, ale mam napisane... 😉
A my do chodaka nedavame, lebo nemame... A zatial nemam v umysle kupovat... A ona sa mi vyhra na zemi, na deke, paploniku- aby jej bolo teplo 🙂
A na nočniku už prvy uspech máme, ale to len nahodicka podla mna...
NO moja mamca vravieva, ze starsiu segru od 7 mes. pravidelne na nocnik kazde rano aj cez den ak bol cas davala... A ked mala rok aj 3 mes., tak sa uz uplne pýtala... No je to individualne, daktore deti vtedy vedai akurat tak mama povedat, ale ona z tých sikovnejsich bola... 😎
Ja uz nie az taka... 😀

bambina
28. nov 2009

dobre ranko, ahojte maminky
vedeli by ste mi poradit? trapim sa so silnou nadchou ☹ uz je to pomaly na ustupe, ale malinka mi zacala kychat. da sa urobit nieco preventivne aby mi neochorela? dakujem

daanka85
28. nov 2009

Dobre ranko, tak bambina, neviem ti poradit, ale vyzera, ze potrebujem rovnaku pomoc ako ty ☹
Takze budem to sledovat... 😉
Ja nebviem, mala v noci zas sem-tam tie svoje "vykriky do tmy" 😒 A rano ako vstala citit, ze sopliky zas ma, ja uz neviem 😠 😠 😠 Co robit, resp. nerobit??? Uz ma to neskutocne skrie!!! 😠

bambina
28. nov 2009

ved to ma mrzi najviac, ked sa mala trapi. ja vydrzim. vraj kojene deti sa nemozu nakazit od svojich mamiciek. tak sa na to spolieham. Simonka sopliky nema, ale casto si kychne. d
dnes mame aj krstiny v rodine, ale nezdrzim sa dlho, strasne pocasie. oslavu maju doma, asi 20 ludi no bude to hlava na hlave, takze lepsie nam bude doma

bambina
28. nov 2009

ca sa poradne tyka, aj my mame ist az v januari, od 6.mesiaca kontrola kazde 2 mesiace
choditko nemame, ani neplanujem kupit. Simonka este nechodi. je velmi ziva, ale najradsej je ese na rukach. nechavam to viac menej na nu. aj ked pri lezani stale dviha hlavicku, ona by len sedela 😉

grekyna23
28. nov 2009

dakujem, pomohli ste mi,
vsak este mam dost caku na porovnavanie kocikov na nete a na ich skusanie v obchodoch... 😎

sabinazv
28. nov 2009

Dobre ranko 😎

zabudla som vcera podakovat za gratulacie k mojmu vyrociu, tak dakujem a som rada ze sme sa tu takto stretli fajn particka 😵
Idem sa pochvaaaaaaalit, vcera okolo 21.15 som si vzala jednu vyzivu domacu, co mi dobre nechytilo viecko a tak si mlsam... moje dieta sa priplazilo ku mne a kukalo... tak som mu skusila dat a on zjedol... a jedol dalej a dalej, normalne otvaral zobacik a chutilo mu to velmi, som nestihala naberat ... zeny, pre vas samozrejma vec, ale ja som PRVY KRAT zazila, ze krmim svoje dieta... dobrovolne spolupracoval, super... dufam, ze to uz bude lepsie... 🙂 🙂 🙂 (aj ked iluzie, ze mi tak bude jest zeleninu nemam, ale vyskusame).
Zaujimave je, ze jedol v polohe lezmo na brusku... ked sedel uz bolo dojedene...mozno uz mal dost, a mozno tak jest nebude... 😅 ... no uvidime dnes... vsak uz ma zajtra 7 mesiacov, bolo by nacase !

Anib, gratulujem k dnesnemu vymesaciu 😉

Bambi a mala ti kycha a nema sopliky? Tak neviem, napada ma, dat jej na nozicky o vrstvu viac - nejake teple papucky, ponozky... a moze to byt len nejaky zvireny prach co podrazdil sliznicu...

nany100
28. nov 2009

sabi, supeer...gratulujeme Dankovi k prvej výživke...ozaj si musela dobrú spraviť, keď tak pekne sa nechal nahovoriť 😉 ...nech už je to len a len lepšie 🙂
Anib, Bianke všetko naj k 7 mesiačikom a nech je váš život stále taký krásny 🙂

skorvankova
28. nov 2009

Cauko kočky, tak ja vas ako silno zanedbavam, ale neda sa.
Šimonko mi skoro cele noci nespi, tak si to viete predstavit som zufala.
☹ , unavena.....

kiki5
28. nov 2009

čaute tak aj ja vas velmi velmi zanedbavam. mame chripku. je to hroza 6 dni teplota berie aj antibiotika a v piatok mu po 6 dnoch vybehla na 39 tak som volala dr. že mu asi nezaberaju lebo viacej kasle a teplota stale viac a viac. odpoved vraj je to ok.
tak ste mali byt unas doma dnes v noci . Miško 40 teplota nemohol dychat jest . super. ak je toto ok tak ja neviem.

bambina
28. nov 2009

ahojte.
sabi, super, drzim palceky aby stale tak pekne papal.
tak uz sa nam pohorsilo, su tu aj sople a sem tam zakasle. ☹

kiki, je mi to luto. najhorsie je ked je male chore

anib
28. nov 2009

ahojte babenky, dakujeme aj s Bianockou 🙂 🙂 🙂
dnesna noc hroza-asi 8x hore,co to môze byt??? Mozno je viac hladna, asi skusim dat kasu na noc,kedy ju zvyknete davat? Ako poslednu,ci nej hodinku pred kojenim,tie co kojite este? A stve ju aj vypadnuty cumel, cez den ho obmedzujem,ale v noci s nim rada spi.

anib
28. nov 2009

a skore vyzdravenie prajem vsetkym choruckym, mamkam aj babatkam
sabi,super len tak dalej...
zajtra ideme aj s malou do metra vo zv a nech uz je utorok,to sa dozvieme,ci nam zvysia ten rodicovsky prispevok

bambina
28. nov 2009

ahoj anib, blahozelame k 7 mesiacikom
ja davam kasu asi hodinku pred kojenim a spanim ale nemyslim, ze to ma ucinok na jej spanie. mozno vam pomoze

jankaaa
28. nov 2009

ahojte babenky ako sa tu mate.....boze ja mam take nervy manzel bol s malym sedeli na zemi....schvalne som mu kupila puzzle aby sa na nich hral...nie moj manza ho polozi sadnut na poslednu maly spadol rovno na tvaricku boze dievcata normalne som az plakala viete ako som sa zlakla tak plakal moj maly drobcek a este sa zasiel a on miesto toho aby mu fukol do ust tak nim troska zatriasol....no ja som myslela ze ho uz zabijem....

cikyta
28. nov 2009

Ahojte.Juj same chorôbky ☹ Zelám skore uzdravenie.
Jankaa-dnes som si doobeda poplakala aj ja a doteraz sa nebavím s mužom.
(Kur.a keby si to vyskušal,čo i 1 den byť so Sisi sám!!!!Všetko si tak lahko predstavuje a v poslednej dobe ma aj hnusne uráža 😢

bambina
28. nov 2009

mala uz spi. ani sme nekupali, iba som ju s mokrou hubkou poutierala. ma mierne zvysenu teplotu a sopliky. kycha, tak som jej dala 5ml panadol baby. na pohotovost s nou nechcem ist, tu je to nanic. len by jej pichli nejaku injekciu a povedia aby sme sli k nasej pediatricke v pondelok. tak dufam, ze to babulku prejde. mne je dnes uz ovela lepsie (po 2 dnoch). som zvedava aka noc nas caka.
uz aj manzel smrka a kycha tak mu usteliem v inej izbe, lebo sa budu budit navzajom

ciky a co si plakala?

jankaaa, dufam ze je Jakubkovi uz lepsie. myslim, ze padov si este uzijeme, to je len zaciatok

cikyta
28. nov 2009

Bambi.Strašne ma nahneval muž a bola hádka. ☹

cikyta
28. nov 2009

Simonke cmuk-nech lepšie 😉
Silvinka je celý den taká akási umrnčaná,všetko hryzie,ešte aj lyžičku pri papaní mi hrozne hrýzla.Nič ju nebaví.Potí sa velmi.Tak som dala teraz panadol čípok.Sirupček by mi vyplula.

cikyta
28. nov 2009

Ozaj baby.Za pol roka som schudla celých 20kg,čo som nabrala cez tehotenstvo.Ale aj tak neoblečiem tie nohavice,čo predtým.
Včera sme boli v Tulipe v obchodaku a muž mi dal nejake €,že k narodkám a mám si kupiť,čo chcem.No samozrejme,že to bola najprv nádherná bundička č.80,ryfličky č.80 a až potom si kupila niečo aj ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre