Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
28. nov 2009

ciky, dakujeme, boztek uz dorazil k nam 🙂
inak si to pekne napisala, nasa ma uz kompletny satnik a na seba som si nekupila ani nepamatam.
inak, 20 kg, to si teda dobra. aj si si davala pozor na papanie. mne velmi chuti sladke posledne 😵

Simonka uz bola 3x hore, napila sa a spi dalej tak uvidime ako to bude pokracovat

cikyta
28. nov 2009

Jedla som to,na čo som mala chuť.Dokonca dom do 4 mesiaca strašne grcala 😖 Takže som bola rada,že sa vomne čosi udržalo aspon trochu.
No a teraz jem zase to,na čo mám čas 😀
Silvia zaspáva okolo 22:00 a dnes spí už od 20:00! Až mám strach. 😅

cikyta
28. nov 2009

Budu spikať so Simonkou až do rána bieleho. 🙂

Dobru nôcku 🙂

bambina
28. nov 2009

4x hore, takze spat bude asi len Silvinka

dobru noc

baska19
28. nov 2009

anib vraj sa kojene deti budia častejšie v noci aj my dávame kašu večer ale nemá to na spánok žiaden vplyv budí sa rovnako ak nie horšie ako kedysi. Vraj sa to zmení ked dokojíme a potom odvyknu od nočného vstávania.
kamoška davala UM a do toho krupičku a jej mala jej bubala celu noc pretože nebola zvyknuta na MM kedže kojila len chviľku

krpcek
29. nov 2009

ahojte.

aj my sme sa s muzom posekali a uz druhy den mame tichu domacnost.

anib ja davam malej kasu pred kojim a spanim, ale ani u nas to nema ziadny vplyv. 😖
ale posledne dni, jej v noci robim to, ze jej miesto prsa dam cumlik, chvilu ponervaci, ale zaspi . . . kojim ju len dva, tri krat za noc . . nie vzdy ked sa zobudi . . a budi sa trosku menej . . .asi len styri krat. 😅 😀

zanulienka
29. nov 2009

kocky k tym serblom,elaia sama kaka do serbla nie do plienky a netrapim ju,takze to je skor o sikovnosti dietata a rodica,nie o trapeni

cikyta
29. nov 2009

Zanu,aj sa sama pýta?

zanulienka
29. nov 2009

ciky-nie,ale ja zbadam,ked zacne vela prdkat,tak ju tam posadim a za chvilku uz tlaci.je to prenu ovela pohodlnejsie ako tlacit do plienky alebo byt z posratou plienkou

zanulienka
29. nov 2009

vcera sme kupili elaie v ikei detsku postel zo zabradlim.ako ona od narodenia postielku nemusi-priam ju neznasa,tak ju mame uz aj zlozenu.ona potrebuje vela miesta na spanie,spi somnou,ale niekedy sa ani ja nezmestim-je uplne rozvalena.nechcem,aby si zvykla,ze spi somnou,tak nech sa rozvaluje vo svojej postely.lenze moj mudry manzo zobral nohy inej postele a ramy zase inej postele,takze musi ist vymenit 😖

baska19
29. nov 2009

zanu tvoja kočka je šikovnica s tym šerblom ale kamoškin syn ešte ani nevie sedieť a už ho tam dáva tak si myslím že je to priskoro v jej prípade kedže sa tam nevie ani sám udržať 😉

daanka85
29. nov 2009

Ahojte baby, tak ja som vas minule kus prečitala, ale nestihla reagovať už, bo drobec...
takže Sabi, veelmi sa tesime a dufame, ze Dankove uspechy v papani budu pokracovat... 😵 😵 😵

Ciky, tak ty si aka paradnica, ked si tolko schudla uz 😉 ja som pribrala 13 kg a schudla 10 po porode a teraz ešte aj + 1-2 kg mi lietaju 😠 Takže sa hnevam, ale vojdem skoro do všetkeho 😉 Len tie moje kozy 😝 hruza, des, mala som saty s dost velkym vystrihom na promociach, tak este celkom ok, no akosi sa mi zvacsili este viac teraz (skor vytahali 😖 😠 ☹ ).. A ked som ich minule obliekla na svadbu, tak som si to ani neuvedomila, no ked som videla fotky... 😒 Som si povedala, ze tak toto teda nie!!! ze ma dakto nestopol!!! 😖

A zanu, mala je teda riadne sikovna 😉 Ja teiz viem kedy nam idu kaky, ale parkrat som ju hned zacala vyzliekat a sadzat na nocnik.. Ale vacsinou som jej to "prerušila" a nič nešlo ani dalsie 1-2 hodiny a potom krik, asi brusko ju bolelo, tak zatial aj ja cakam na "vhodny cas"... A pravdupovediac, dakedy aj nestiham, nemam po ruke, tak na to... Ale musim sa polepsit... 😉

A k tým manžom... tak my sme s tým mojím boli cca 2 týžden na nože a horšie bolo to, že musel do roboty odíst... a sme to mali nedoriešene a viete si predstavit, ako super sa veci riesia cez pc.. A este skype- pisanie, lebo mala spala uz vzdy a keby sme volali by sme ju zobudili...
A vsetko kvoli tomu bolo, ze mala bola chora, ja podrazdena, on mi "rady" daval a mna to neskutocne vytacalo, cely den nebol doma a ked som vecer povedala, ze ideme na pohotovost, tak, ze eeee, mne sa nevidi zeby trebalo, sak jej neni az tak zle... to len si ty myslis.. tak ja keby som mohla, tak ho dobijem!!! Co som sa aj ja na 😢
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Jake nervy, ale uz chvalabohu OK, malej preslo a nas tiez uz.. tak vela trpezlivosti..

A chorým skore uzdravenie a vsetkym oslavencom vseeetko naj, hlavne to zdravicko...

A este anib, ja davma kasu tesne pred spanim, uz v pyžamku, všetko pripravene, romanticke pritmie 😀 a kaša na fľašu... Tak jej ju tak "šupnem"... A ona dakedy vypije 80, dakedy aj 150... A ked uz nechce kašu, tak už normalne odvracia hlavu od flašky a na cicu sa lepí- ešte sa potrebuje doraziť 😀 .. velmi mile to je... A nam to pomaha, budi sa 1-2x... takže super... A my miesto UM kupujeme vo velkom kaše kadejake, ale pomahaju, takže ok.. Ale aspon bude mať MIKULAS co doniest 😀

daanka85
29. nov 2009

Fiiiha, tak teda, neidem tu, neidem a potom sa tak rozpíšem... 😎

petusko
autor
30. nov 2009

ahojte 🙂
vidim, ze vikend bol tichucky, asi ste si uzivali rodinky vsetky. My tiez nejak tak, v sobotu sme mali mat konikove stretko, ale nekonalo sa, deticky pochoreli a nam do toho tiez nieco prislo ☹
vcera sme boli na rodinnej oslave, bolo fajne, aj chalani nasi boli zlati.
inak ziadne zmeny u nas, ani v spani, budi sa maly tak raz za noc a potom o tej siestej-pol siedmej uz nadobro. ale teraz uz napr. zase spi 😅 a ma opuchnute cele dasienka, tak uz len cakam, kde co vykukne. inak ten prvy zubok, co mu vysiel mu vobec nerastie, asi mu uz ostane taky malicky 😒
idem akurat sa objednat na sono klbikov do NR, mame ist na kontrolu, ci uz ma tie jadierka. sa bojim, dufam, ze to uz bude o.k. 😒

cikyta
30. nov 2009

Petusko,velmi držím palčeky.
My ich ešte nemáme vytvorene a niekde som čítala,že sa robia do 9 mesiaca.(ale ked som sa teraz v ZA pýtala,dokedy máme ešte čas,povedala že: DOST.Nič konkretne 😒 Nuž,tak dosť.)

petusko
autor
30. nov 2009

ciky, aj mne dr. hovoril, ze niekedy sa to moze aj v 9.-10. mesiaci vytvorit, ale ja by som to uz tak rada mala na poridaku 😒

cikyta
30. nov 2009

ja viem ☹ verím ti.

cikyta
30. nov 2009

Aké jogurty dávate drocom? Mne sa na aktiviu kašle 😒 Asi jej dám predsa len ten pribináčik.

petusko
autor
30. nov 2009

ciky a vy idete kedy na kontrolu?
pribinacik urcite nedavaj, je tam tvaroh, bude ju boliet brusko. skus radsej iny jogurt, dobra mama alebo akykolvek biely. ja som nedavala este stale, uz som mala dvakrat kupenu activiu a zjedla som ju ja 😅

zanulienka
30. nov 2009

ciky ja jej davam danette,pretoze my tu nemame milacik,pribinacik... 😖

cikyta
30. nov 2009

Kontrolu u ortopeda máme 9.12.o 15:30 hod.
Ježiš od rána reveeee a má jedy.Zrejme zuby,lebo hryzie uplne všetko.Nezabral ani gelik na zubky,ani čípok paralenu....čo ešte? Len fnuká a ja nemôžem ani prádlo poriadne zavesiť 😠 😒 Moje malé... ☹

macikjm
30. nov 2009

ahojte....tak my sme boli dnes pri dr.ninka mala v piatok a sobotu zvysenu TT a sopliky...tak ze ma trosku zapalne hrdielko...zobrali jej vyter...v stredu uvidime...aj curky mame odniest zajtra...
inak ok..tatika mame dnes doma...tak len na skok som tu... 😉
jej sabi...drzime palce, nech dankovi chuti...
a k tym hadkam a vztahom...riadna to je skuska vztahu mam babo...mozno budete so mnou suhlasit... 😕
ale zato vsetko zle je na nieco dobre...tak sa drzme...

macikjm
30. nov 2009

zapalne hrdielko... 😀 😀 zapalene jasnacka...

inak ta moja sesternicka kmotricka v jednom, co mala zle vysledky z triple testov na dawnov sy...tak bola na morfologickom usg a vsetko vyzera byt ok... 😵 a pod srdieckom nosi svoju tretiu dcerku... 😵

daanka85
30. nov 2009

Ahojte, tak Petusko, snad ok budete...
a aj Sise malinkej bude dobre, snad tie zubky neviditelne maju za nasledok tu mrzutost deti... Ja sa na to stale odvolavam, no uz od 4 mes 😅 A stale nic zatial... A jeeeee, my máme dnes rovných 8 mes... 😎
Inac, ja som davala pribinacik a nevidela som, zeby jej daco bolo 😲 Dokonca som ani nevedela, zeby sa nemal... Aj ked mi sice raz grcala, tak ktovie z coho... Ale asi 3-4 x som jej dala a len raz jej bolo 😒 Tak a ake napr.?? Dr. mi povedala, ze tie s dlhou trvanlivostou nie su dobre a dobra amama a spol. nie su take?? A kebyze cisty smotanovy biely??? No, tak asi sa mi na neho vy... 😝
Inac, nám na ránko velmi chuti chlebik so syrikom 😉 Maslo ee a rozok tiez velmi nie...
Tak vsetkym pekny den, ja idem uvazovat, co dnes drobec bude mat na obed...
Aaaa, akurat sa zobudila...

petusko
autor
30. nov 2009

macik, vyborna sprava a kmotre 🙂 a nech sa Ninke skoro polepsi 🙂
danka, mne Petik grcaval z Pribinacika dlho 😒 a tvaroh by sa mal az po roku. ale pokial jej nic nebolo, tak by to hadam malo byt o.k.
s jogurtami neviem, ale ja chcem s tou activiou zacat. ak mi ju obrble, tak pockam a skusim neskor.
marcelovi chuti aj roztek aj chlebik s maslom, syr som nedavala zatial,. vlastne nic mliecne som nedavala okrem masla 😕
mne prave zaspal v kuchyni v postielke, tak mu nechcem hrmotat. tak som sa tu zasila 😀

sabinazv
30. nov 2009

aaaahojte 😎

mali sme problem s netom,nesiel... tak az teraz sa hlasim... ale bolo to na nieco dobre, precitala som vyse polky knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat", lebo tato noc bola dost odveci... Nany, ty si to citala? Lebo taketo velke deti musia vydrzat spat celu noc bez cicania... skusim ho to oducit...lebo je fakt ze on cez den pije menej, v noci dobieha.. tak sa musi prestavit...

a nase papanie, no prave drobca krmim mrkvovo-jablkovou domacou vyzivou a myslela som, ze uz dojedol, ale este pyta, tak mu priebezne nakladam do pusy
😵 😵
Inac na zeleniu mi kasle, uplne ho striasa ked mu ju dam, hm...

Baby, davate malym vyzivky aj z Jednoty? My tu mame taky mini obchod len s ich vyzivami, tak by som mu vyskusala dat nieco ine, ako to co som robila ja...

zanulienka
30. nov 2009

sabi-od jednoty a z tesca su najlepsie

petusko
autor
30. nov 2009

sabi, ja tiez kupujem z coop aj ovocne (aj ked tie menej, lebo velmi nechce ovocie) aj zeleninove prikrmy, zdaju sa mi zlozenim dokonca najlepsie.

sabinazv
30. nov 2009

no tak nabehnem a kupim, lebo uz som raz kupila taku broskynovu, ale zjedla som ju sama... vtedy mlady odmietal... a inac na zlozeni bolo napisane, ze to obsahuje 40 % broskyn a 60 jablk... ale veselo na nej pisu, ze broskynova 😅

petusko
autor
30. nov 2009

hmm, to som si nevsimla, kupovala som len jablkovu, ale tie zeleninove sa mi celkom pacia. vzdy mam v zasobe aspon dve, ked mi nevyda varit 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre