Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
9. dec 2009

ahojte...ja som vas vcera precitala, ale tak sa mi nechcelo pisat a teraz uz neviem na co som chcela reagovat... 🤐
piekla som medovnicky... 😵 prvykrat a sama...myslim, ze sa podarili...no uvidim, ci zmeknu... 😀
zanu...tak to je super...to si aku zazracnu postel kupila...aj ja taku chcem... 😀 elinka je sikovnica...

ciky...ale prestan...ake otravovanie...ved na to sme tu...prezivame to s tebou....drzim palce...nech je klbik ok... 😉

zanulienka
9. dec 2009

kocky aj vy vidite na svojich detoch,ze vam tucneju-gulateju?aspon elaia sa gulati stale viac a viac

zanulienka
9. dec 2009

macikj-v ikei,inak normalne nechapem 😅

macikjm
9. dec 2009

hej zanu...aj ninus sa gulati... 😀

macikjm
9. dec 2009

ani ja nechapem...ale som rada...juj...ved ste to male riadne akcne s tym spanim....pfuj pfuj...len tak dalej... 😉

zanulienka
9. dec 2009

ze co urobi nova postel,ine miesto na spanie..ale teraz aj vela papa pred spanim

macikjm
9. dec 2009

no s plnym bruskom v novej posteli sa jej sladko buvka... 😵
my sme spali tiez vcelku fajn,,,2-krat som ju kojila...to sa da...len stale ked si ju prenesiem z postielky na kojenie k sebe do postele, uz ju nevratim spet... 😅 zaspime obidve a potom sa zobudime az na dalsie papanie... 😀

macikjm
9. dec 2009

inak baby, ktore mate dobrovolne NP...citali ste v mama a ja???ze mozeme byt pocas rodicovskej PN alebo OČR s dietatom...super nie???a ja som bola minule chora...mohla som od dr. pytat PN a boli by nejake eurika...ale zajdem za nou ci mi nevypise...aj peditricky sa opytam, ci nam sem tam nevypise OČR... 😅 no eurika sa zidu...a ked je to legidlativne ok, tak preco to nevyuzit, nie???ci???

macikjm
9. dec 2009

chyby chybicky...inak sa mi tak chce spat...asi to bude pocasim...nic sa mi nechce...najprv som chcela zalahnut s ninkou...ale co budem spat ako dojca???tak mam tu kavu...
vcera som toho postihala za dnesok asi...ako vidim dnes nic neurobim... 😔

cikyta
9. dec 2009

Zani-to je genetika.Tá je vrodená.Nik ju nezmení a vraj samozrejme ani čas.Tiež som sa na to pýtala,že či sa to môže zmeniť postupne v živote a povedali mi rázne NIE.Genetika je v nás a iná nebude až do smrti.Takže nám to ZREJME neponáhla vedieť. 😒
Mne sa Sisa gulatila do 6 mesiaca.Od 6 mes.sa hýbe,lieta,skáče (sičí 😀 zaklína 😀 )a už tak nepriberá 😀
juj už mi to vstalo-ideme papať.

macikjm
9. dec 2009

no veru ciky...genetika zakerna...

bracho ma polypy v hrubom creve...tiez bol na gen. testy a cakame za vysledkami 6 mes. teraz v dec. by sme ich uz mali mat...ci sa nejedma o familiarnu polypozu hrubeho creva... 🙄 myslim, ze hej...lebo to maju viaceri clenovia nasej rodiny... 😔

ale dufam, ze silvinka zdedila z vas dvoch len to najlepsie a nie zle geny...

misha666
9. dec 2009

ahojte kocky... ako sa mate? mz so spinkanim nemame problem...zaspi okolo 21.30 a s dvoma prestavkami na papanie definitivne vstava okolo 10tej 😵 spachtos po mame 😀

nestiham sem velmi chodit lebo nemam cas ani zit...mam toho strasne vela v skole...teraz si tlacim papiere na ucenie a ideme s emmkou na prechadzku lebo je krasne...kazdy na mna tak cudne pozera jak tlacim kocik a v ruke papiere a ucim sa 😀

teraz emmka spasala jeden cely banan s polkou jablcka a este sa lakomi na moj chlieb...emmka si zacala cmulat palec...ma to hnmeva tak jej radsej napcham do pusy dudku ...a prave teraz robi konika 😀

skorvankova
9. dec 2009

ahojky.
ciky, ano kojim, aj ked sa mi teraz zda ze mam akosi malo mliecka, uz druhu noc ked cicka, zacne potom strasne plakat bo mu uz nejde a skusila som dat nutrilon a vypil 150ml, to mi nikdy ani nechcel dat do pusy a teraz toto ☹
Ako zistim ci ma hlad alebo co, mozno prave preto pije tolko toho caju.

krpcek
9. dec 2009

ahojte.

baby ako casto este kojite?

my asi tak tri krat za den a raz alebo dvakrat v noci. myslite, ze o staci? neviem kolko by mala este mat mliecka za den.

a zase bojkotuje zeleninu - dnes som do nej dostala len 20ml, potom som to vymenila za jablkovu vyzivu a zjedla mi 3/4 pohara. 😔

anib
9. dec 2009

krpi, ja cca 7x a 2 prikrmy

nany100
9. dec 2009

krpy, ja asi 5x cez deň + dva príkrmy a v noci nerátam, ale možno aj 5x 😒 ...v knihe o dojčení a detskej výžive píšu, že kojiť stále podľa potreby a tie detičky čo sú na UM, tak cca 500ml mliečka denne (u 8mesačných, u starších- 9mes. cca 400ml)

krpcek
9. dec 2009

to fakt?

my mame takyto rezim:
8.00 - jogurt
10.00 - kojim a ide spat
12.00 - obed (zelenina)
14,00 - kojim
medzi 16.00 a 17.00 - ovocie
18.30 - kasa
19.00 . kupeme
19.30 - kojim a spat.
v noci kojim az okolo druhej, a potom o siestej rano.

nany100
9. dec 2009

už dávaš 4 príkrmy? Píšu, že kojeným deťom stačí v 6-8 mes. 2-3x príkrm a od 9-12 mes. 3 až 4 príkrmy 😉

cikyta
9. dec 2009

Aj ja dávam len 2 príkrmy ked kojím.

cikyta
9. dec 2009

Ale pomalynky nabehneme na 3.

zuzik25
9. dec 2009

cafte,
emmik je uz zdrava, zvladli sme sopliky bez kvapiek len s pomocou homeo, a ani na prieduskach nic nie je. a vazime 8730 g.

krpy, my mame rovnaky rezim papania ako vy, akurat ze ja kojim rano o 8 a o 10 ma jogurt. a ked viem ze jej nestaci tak ju este dokojim. a myslim ze jej to takto staci.

cikyta
9. dec 2009

Ahojte.Tak ortopeda máme za sebou a hlavne z krku už "dufam" navždyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Prišla som tam.Sestričke dala v čakárni papiere.Tie zo ZA nechcela.Potom som šla do ordinácie a dr.pýtal aj tie papiere zo ZA a tak mi išla sestrička lašovať do tašky do čakárne 😠 Potom sa ma dr.pýtal,z akeho dôvodu som bola aj v ZA na ortopedii.Tak som mu povedala,že sme tam boli kupovať ortop.gate,lebo tu ich nikde nemaju a jedným vrzom sme išli aj na ortopediu tam,kedže tam neobjednávaju,je to zdarma a chceme názor dalšieho odborníka,aj ked proti tomuto nič nemáme...Potom mi povedal,že teraz nebude mať preplatený mesiac od poisťovne on,alebo tá dr.v ZA.Že toto sa nerobí a vôbec sa mu to nepáči 😠
(hlavne,že minule p......a sestrička,že má vyše pol roka Silvinka a tak im to už poisťovna nepreplatí.)Tak neviem,čo sa tu zase "poisťovnovali". 😠
A o tom,že som chcela ísť do ZA som povedala pediatričke a tá mi to schválila a nič o pisťovni nehovorila.Tak isto ani tá dr.v ZA na ortopedii mi nič také nehovorila.Dokonca vravela,že my sme rodičia a máme na to právo!!!

No nič.Potom som si obliekala Sisu v čakárni a sestrička tam začala hulákať po jednej mamičke,čo si držala dieťa na rukách že:
-okamžite to položte! pokrivýte mi chrbticu!

petusko
autor
9. dec 2009

ahojte 🙂
ciky, takze Silvinka ma uz klbik dobre? joooj, to sa tesim velmi s tebou 🙂 😵
my sme dnes tiez mali den... Petik v skolke spadol a vyklbil si laket, tak sme behali po rtg, chirurgoch, napravali mu to, jasne ze len tak, bez nejakej pripravy, no vrieskal ako tur, stale ho to velmi boli, vobec s rucickou nehybe 😒 ☹ a to ma pravu, takez je odpisany, nevie s ani napapat, nervozny, uboleny, aj teplota mu vyskocila. ☹
takze v noci spi pri nas, ak vobec bude spinkat ☹

ni.kolet
9. dec 2009

cikytka - 🙂 petusko 😢

Dnes mi prišiel balíček a nič som neplatila, no podozrivé. A to som vyhrala od Sunarky ryžovú kašu s malinami. Poteší. Spravili sme a malému tak chutila, že sa po nej zaprášilo. 🙂

cikyta
9. dec 2009

Juj Peti-to mi je luto. ☹

No dopíšem to,lebo tu oxiduje muž 😠

No a s tou ženskou sa tam hádala že:
-pokrivýte!
-nepokrivým!
-pokrivýte!
nepokrivým!
(no ja som sa smiala.)
Potom som si Sisu obliekla vzala na ruky.No v zápätí vravím:
-juj,radčej ťa položím,lebo ti pokrivým chrbticu 😀 A dala som ju sadnúť.
V tom vyšla zase sestrička a že:
-To čo robíte? Nedávajte ju takto sedieť!
A ja že:
-A ako ju mám dať sedieť??? 😅
A ona,vraj nijako a nemám ju ani brať na ruky.
Tak som jej povedala:
-A to ju mám odgulať do kočíka teraz? 😒
To už kývalo kutikmi aj tej sestričke.
Tak mi potom povedala,že to myslela tak,nech robí všetko Sisa sama,bez mojej pomoci.A tie ortopedky máme nosiť už len v noci a kontrolu NETREBA 🙂

cikyta
9. dec 2009

Niki-Sunarky aj nám velmi chutia.Su to dobre kašičky.

petusko
autor
9. dec 2009

ciky, ty by si o tej vasej ortopedii mohla napisat knihu normalne 😀
ale hlavne, ze uz tam nemusite, krasny predvianocny darcek 🙂
niky, potesi taka zasielka. mne vzdy ked nieco pride, tak treba platit 😀

beadz
9. dec 2009

ahojte.
ciky, gratulujem konecne k super spravicke. a inak skoro som sa tu postala ze odgulat do kocika 😀

elfi1
9. dec 2009

ahojte
tak krvicku brali domkovi z hlavicky - to bolo placuuu. zlatusik moj, tak sa mu to nepacilo. ale zvladli sme to. aj vyter z nosteka a hrdielka. jedny vysledky budu zajtra, dalsie o tyzden.
no a troska je nachladeny, tak mam davat Fenistil a kvapky synupret.
ja ich uzivam tiez, lebo kaslem a mam hroznu nadchu, ale uz to hadam pomaly prejde.

beadz
9. dec 2009

elfi, a preco z hlavicky ?
prajem skore vyzdravenie obom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre