Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
11. dec 2009

Tak dnes som urobila pokus:
-O 16:00 sa malá zobudila a dala som ju spať až teraz.
Som zvedavá,aká bude noc.
Dnes to bolo celkovo nejaké divne..................Spala do 9 ráno.Potom na obed 1,5 hodiny a poobede 1 hodinu.

Idem mrknuť ten príspevok...

jankaaa
12. dec 2009

ahojte babulky no my sme dnes mali hroznu noc maly sa zobudil pred druhou a do stvrtej vkuse len mrncal plakal vobec nevedel zaspat potom nejako zaspal a uz od siestej je zase hore 😠

babenky prosim vas poradte mi co mam robit aby sa mi uz v noci nebudil na papanie on je uz len na UM a nase papanie vyzera asi takto
rano o 6-7hod mlieko
o 10hod ovocie alebo detska vyziva
o 12-13hod obed zemiak,mäsko nejaka zeleninka
o16hod mlieko
o 18.30 kupanie a potom papanie mlieko vypije 200ml a uz o 22hod alebo 22.30 je hore a chce jest.uz som ho chcela parkrat oklamat cajom ale nepomaha proste sa bude len vrtiet nakoniec mu musim dat mlieko vypije a potom sa zobudi este aj raz v noci okolo druhej pol tretej a to zase vypije mlieko....
ja viem ze uz by nemal pit mlieko ale co mam robit?

jankaaa
12. dec 2009

a este som sa chcela spytat kukuricne chrumky niekto davate?ja davam on sa ide za nimi zblaznit....len obsahuju troska soli dufam ze to nevadi...zase mu z nich nedavam vela a nie su vobec slane....

a detske piskoty ake mozem davat?to je jedno?

dakujem babenky a prajem krasny vikend.....

majka_dk
12. dec 2009

jani - my davame piskoty od nestle, tie mu asi najviac chutia, mali sme aj probioticke, ale tie mu neberu a hami zvieratka, tie mu sice chutia, ale su strasne male, tak ich uz nekupujeme
a kukuricne chrumky som akurat vcera kupila po 1x ale su uplne ciste bez soli a aj tak ich nechce, tak ich spraskam asi ja 😀 a asi by som so solou este pockala hlavne na takychto somarinkach 😉

zanulienka
12. dec 2009

cafte,my sme mali noc podobnu ako vcerajsiu,vracanie,plakanie ☹ .tecu jej tie sople dole do hrdla,z nosa von do ust.
mia-vsetko naj prajeme Alexovi k 8 mesiacom,nech uz vam tie zubky vyjdu 😉

adya01
12. dec 2009

jankaaa ja davam tiez tie kukuricne chrumky a su aj nesolene. Slane su s cervenym pismom a neslane s modrym - je tam velkym napisane neslane. Kubko keby mohol tak by spraskal sacok za jeden den 🙂 najviac ho bavi ako to zaprie o spodne zubky a odlomi ako velky chlap 🙂

piskoty tiez davam obycajne, ale tie mu zvyknem rozmrvit do vyzivky, lebo on by bol schopny natlacit si ju po pusky celu naraz

jankaaa
12. dec 2009

diky babenky...

adya ja viem ze su aj nesolene ale ked tu ich tazko zohnat maju len v carrefouri a ked sme teraz boli tak ich nemali...
ja viem ze so solou treba pockat ale tak snad z toho troska sa mu nic nestane...

nany100
12. dec 2009

ahojte, no super predvianočná sobota, muž v robote a ja samozrejme naštartovaná, že budem okná umývať a prezliekať postele a pod...no perfektne naplánované, ale kde dám zatiaľ Adelku...takže zase nič a budeme sa hrať a variť ako po iné bežné dni... 😉

ja by som so soľou isto do toho roka počkala, obličky ešte detičky nemajú poriadne vyvinuté a takto sa im zbytočne zaťažujú

piškótky dávame od Hipp alebo zvieratká od Hami a máme aj dlhé od Nestlé, ale zatiaľ sme neskúšali...naberiem jej výživku a dám obliznúť, lebo samotné ovocie jej veľmi nejde

mia, zanu drobcom všetko naj k 8 mesiacom 😉 a hlavne nech sú zdravučkí...

jani, papá v noci 1x? Neviem ako je to pri týchto detičkách, my sa kojíme aj 6x za noc 😒 ...takže Ti aj celkom závidím 😉

dooscoby, ja presne ako Anib, desiata, obed a zvyšok dňa len kojenie...len občas pre chuť jej dám poobede požužlať rožtek, nech sa učí papať sama 😀

jankaaa
12. dec 2009

babenky ako robite vlocky?a s cim ich robite?

ninnaricci
12. dec 2009

ahojte babenky
...jankaa...mi máme skoro rovnaký jedálniček ako vy...
...ja si myslím, že môžeš byť rada, keď drobec papá v noci 1-2krát...naozaj baby ktoré dojčia si toho určite viac užijú
...chceme aby drobci boli ešte dlllho maličký...a potom naopak...chceš aby prespal bez papania celú noc...
...môj názor...dieťa keď bude na to pripravené prespí celú noc aj bez papania...veď sú ešte maličký...
...tak si užívajme, že nás ešte potrebujú...
...ja nejak nie som schopná naučiť drobca zaspať ináč ako na rukách...už ma to pomaly aj štve...noo verím, že sa to odnaučí keď príde jeho čas...možno až keď dostane novú postel...ja neviem...noo netrápim sa tým...niekedy si to naozaj užívam...hoc už je poriadne ťažký
...ináč tiež sa nám skracuje denné spanie...spávali sme 3x denne...noo včera len 2xkrát a dnes sme tiež už jedno spanie vynechali...

...všeeeetko najlepšie oslávencom 8mesačným 😀

dooscoby
12. dec 2009

anib a nanny ja som uz zacala postupne davat 3 prikrm asi tyzden pred 8 mesiacom lebo sa my zdalo ze moje mliecko uz ma viac menej len od smadu....cez den ked kojim tak vydrzi max.2 hodky dakedy menej tak som postupne pridala kasu ale tu moc nece tak miesam s ovocim...skusim rano okolo osmej nakojit a dat ovocie az okolo 10 len neviem ci vydrzi kedze okolo 6-7 rano vstava

prajem vsetko naj detickam k 8 mesiacikom 🙂

jankaa ja varim vlocky vo vode na kasu...cca.5 minut kym nezmaknu a potom len pridam bud do zeleninky alebo vyzivky na dochutenie

baby skuste kuk-kus dat detom....je to sranda mat take mini gulicky v pusinke a ani to netreba mixovat....len zovriet vodu zaliat kus kus a nechat tak 5 minut stat a hotovo moze sa podavat...je to rychlovka

jankaaa
12. dec 2009

babenky ja sa nestazujem ze vstane na papanie len ja som pocula ze ked papa UM zeby uz nemal jest v noci lebo to nie je tak lahko stravitelne mlieko ako MM.....ale ked hovorite ze je to v poriadku tak potom ok....a dakujem

ninnaricci
12. dec 2009

jankaaa...ja nie v zlom...užívaj si drobca...o chvílku nám začnú odvrávať 😀

...dnes dostal drobec predvianočný darček...som mu kúpila také čudo na chodenie...noo viem že by ešte nemal velmi chodiť...ale on vkuse stojí...a chodí za rúčky...a to nechodí velmi dobre...lebo lopatky má velmi vzadu...
...a velmi sa mu ten chodák páči...normálne je nadšený...ešte pár dní a bude behať bez problémov 😀

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

a je to fakt super...má to pogumované kolieska...nešmýka sa to na podlahe...a má to aj také brzdy ako na korčuliach...

ninnaricci
12. dec 2009

pridala som foto chodiaceho čudka... 😀

cikyta
12. dec 2009

Ahojte.
Ninuš-babušteka sme obzerali aj s mužom.Je milunký! 😵 A to chodítko,čo máte-super vec.Sisa si tak tlačí stoličku pred sebov chudiatko-lebo rodičia jej také nekupia,mrchy jedny 😀
Tiež som pridala foto.
Dnes bola noc hnusná!!! 😠 Vôbec mi test nezabral! Bola hore doslova každých 20 minut a ja som dnes chodiaca troska.Ešteže existuje make up a riadna káva.No dnes mi už nepomohlo nič. 😝

cikyta
12. dec 2009

Dnes sme boli nakupiť výživky,zeleninku,vločky,jogurtíky,piškotiky...a iné mnamky.Na jogurt sa mi ... tak som ho jedla sama,na vlastnoručne uvarený obed s kuriatkom sa mi tiež ... tak som ho hltala sama. 😠

macikjm
12. dec 2009

ahojte...
nina...krstny ninke kupi pod stromcek choditko, ale uz aj odrazatko v jednom...krasny je maxim oliver...dobre si pamatam meno, lebo uz mas len bubusek v pase... 😉

ciky...jeeeej...sestrickovie nase male...tie vlasky su super...a inak poslem ti par kilecka, co mam naviac, lebo o chvilu ta sisinka uplne vycicia... 😉

macikjm
12. dec 2009

ciky, aspon sa najes... 😉 😀

miavin
12. dec 2009

dobrý večer - ako sa máte?
zanu - ďakujeme aj vám krásne oslavy 8 mesiačikov prajeme......
zúbky ešte nemáme
no včera som hodila mikulášske foto - je úžasný ten náš drobec.......
a čo tu nového?
ciky - gratulujeme

macikjm
12. dec 2009

mia...zanu...aj ja gratulujem k 8-cke... 😉 hlavne zdravicko prajem..ostatne pride s nim...

cikyta
12. dec 2009

Aj ja sa pripájam ku gratulantom,ale...Mia,my nič neoslavujeme-k čomu nám gratuluješ? To my tebe!

cikyta
12. dec 2009

noooo-mikuláš na šerblíku nemá proste chybu 😀

cikyta
12. dec 2009

Petusko-až teraz som kukla album-božinku,chudiatenko maličké s tou ručkou ☹

ninnaricci
13. dec 2009

dobré ránko prajem

ciky...macik...Maximko ďakuje za komplimenty...

...ciky...on tlačil chodák pred sebou...ale velmi mu utekal...preto som radšej kúpila to čudo...
...a Silvinka je rozkošná...tie vlásky 😀 čo ju naozaj nechávaš sa špárať v zástrčke 😀 posielame božtek

macik...tiež som chcela až pod stromček...noo nevydržala som...a tak som sa potešila, že sa mu to páči, že zas som nekúpila nejakú blbosť...
...určite sa aj Ninke bude páčiť chodák 😉

petusko
autor
13. dec 2009

krasne ranko 🙂
u nas poletuje sneh, sa tesiiiim, uz len kvoli Petikovi, taku radost mal ked to zbadal 🙂
ma veru tu rucku v dlahe, ale zajtra by mu to mali dat dole, mal to iba na par dni zafixovane. no je statocny nas hrdina 🙂
pozerala som albumy, krasne su tie deticky, vsetky! mikulasske, nemikulasske, chodiace, sediace, no vsetky do jedneho su uzasne 😉
u nas nic nove, akurat Marcelik stale viac a viac spekuluje, ako sa postavit v postielke.
prajem krasnu nedelu, papaaa 🙂 😉

petusko
autor
13. dec 2009

a este som zabudla, vsetkym Luckam vsetko najlepsie k meninam 😉

miavin
13. dec 2009

ahojte
ciky - k tej genetike som gratulovala, že to Sisa nezdedila....

jankaaa
13. dec 2009

ahojte babenky...

zanu tak sme na tom tak ako vy od vcera soplikujeme kasleme troska aj vrackal co mu tie sople tecu do hrdielka odsavame....juuuj dufam ze mu to rychlo prejde lebo to je hrozne...

a vcera sme mu kupili mikulasske oblecko za 120 alebo 150sk v tescu islo dole...tak sa tesim na vianoce mu to obleciem..

cikyta
13. dec 2009

Ahojte.Ninuš 😀 no veru v zástrčke 😀 Normálne som celá napätá,čo z toho vyrastie-kam to porastie dalej?! 😀 na tej hlavičke.
Mia ahá! Tak dakujeme.Vieš,ja a moje dllllhe vedenie 😀

cikyta
13. dec 2009

Baby to je zima: že 0 stupnov!
A čo to bude ešte za chvílu!!! Brrrrrrrr Von sa budeme chytať pol dna,kým sa naobliekame 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre