Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
1. jan 2010

ja neviem co s nou ma. celu ju ma cervenu a dnes rano sa jej tam spravili take drobne ranky ako praskinky. 😒

pikino
1. jan 2010

jankaaa poda mna kiahne nedostane. moc sa chytali?

krpcek
1. jan 2010

ahojte.

do noveho roka, vam prajeme veeela zdravicka, stasticka a lasky. . . . a tym co chcu druhe baby, aby sa im co skoro zadarilo. 😉

my sme silvestra prezili celkom v poriadku, len malu sme uspali az o pol desiatej lebo nejake soplave decka sa rozhodli, ze budu rovno pod nasimi oknami hadzat piraty. . .tak az ked som na nich vyletela, az potom zostalo ticho, mala konecne zaspala a ani o pol noci sa nezobudila a to nam tu aj pes stekal a aj svetlice sme pustali. 🙂

macikjm
1. jan 2010

krasny novorocny vecer prajem a do noveho rocka vam zelame vsetko dobre, vela stastia, lasky, rodinnej pohodicky, pokoja v dusicke a veeeeeeeela radosti s nasimi drobcekmi... 😉 😉 😵

cikyta
1. jan 2010

Dnes sa skoro moj muž pobil.Kočíkoval malu vonku a tá spinkala.No a taký dvaja tridsiatnici (čo by už mohli mať rozum) buchli vedla kočíka petardy tak im muž nadal,či nevidia,že je tam kočík,kde spí dieťa?! 😠
A oni ževraj "noačo a že či má nejaký problém? 😠 "
Tak povedal že má a čakal.......No našťastie sa zvrtli tí dvaja het 😒

cikyta
1. jan 2010

Že kde boli včera?! 😠

macikjm
1. jan 2010

juj ciky...petardy mi lezu riadne krkom...este teraz tu na sidlisku strielaju...co su normalni!!!!ze im nie je luto za to vyhadzovat eurika...
ale vedla kocika... 🙄 🙄

macikjm
1. jan 2010

pridala som vianocne foto... 😉

cikyta
1. jan 2010

Ninka má krásne fotečky z vianoc.To my máme video-ale také mrzute.Nechcela darčeky,nechcela nič.Asi už prichádzala vtedy chorôbka ☹

Od včera ked chodí po byte,tak ju zaujímaju smietky.Každý den vysávam,umývam hned ráno a aj tak nájde milimetrovu smietku,ktoru šprtá dvoma prstíkmi zo zeme,až si k tomu lahne! No hračka jak hovädo 😀

zuul
2. jan 2010

ahojte maminky.
júj podarilo sa nám akosi piť z pohárika aj cez noc takže dnes sme mali na zaspávanie didu o 19,30 spinkal. potom o polnoci mliečko z pohárika a spinkal do 5,00 a potom zasa z pohárika a spinkal do 7,15.
už didu ani nechce.

u nás silvestrovská noc nič moc. tu rachali piráty už od 20,00 takže miško sa len budil a plakal. a vlastne do 00,45 sme boli všetci hore, miško stále plakal, lakal sa a strašne sa to tu ozývalo. a včera teda bol celý deň mrzutý, nevyspatý.
ale túto noc si už pospinkal.

macik krásne fotečky 😀 ako rastú tí drobci.
náš miško má už 4 zúbky, a lozí a teda len prelieza, lebo všade sa postaví kde sa dá. za ručičky už aj on chodí, to dedo s ním pochoduje cez celý dom.
ale je zlatučký, necháme ho na chodbe a ideme napr. do kúpelne tak hneď prilezie. včera sa pozeral ako sa sprchujem a celý čas stál a držal sa vane. najväčšia zábava je keď mám našampónované vlasy, to sa bude tak rehotať.

maminky, ktoré by sme chceli zarobiť tento rok na mimi?
bei ty isto, že?
ozaj a čo erika? nebola tu? možno už majú doma drobčeka nie?

ciky a neboj budúci rok to už budú iné vianoce, ako a budú drobci tešiť, všetko vybaľovať, trhať stromček 😀

krpcek
2. jan 2010

ahojte.

ciky ja som tu na silvestra robila poriadky s takymi faganmi. . . a soplak mi povie, ze zavolam na teba kuklacov - a ja mu na to, ze kludne, rada sa s nimi porozpravam, co robia 13-rocny usmrkanci v noci vonku. a do piatich minut bol fuc.

zuul my by sme chceli mozno koncom roka zarobit dalsie. . . ale stale sa este rozhodujem, ze kedy. . . nejako sa neviem rozhodnut, ze ci v oktobri, decembri alebo az ked bude mat mala 2 roky. ale tentokrat by som chcela byt tehu cez leto.

miavin
2. jan 2010

aaahojte
prajeme vám všetko dobré v novom roku - veľa veľa zdravíčka , pohodičky a peniažkov a samozrejme lásky a pohlavnej sviežosti 😀 😀 😀
dlho som tu nebola a ani nestíham čítať, čo máte nového? už máme nejakého malého borca, čo chodí???? my zatiaľ len popri stoličke cupkáme a za ruky..... áááá už máme krásne dva zúbky.... keď manžek odíde do práce - pridám nejaké to foto.

zuzik25
2. jan 2010

ahojte,
ciky, nam sa to s petardami stalo vcera, rovno pred kocik to hodili a boli to baby, a tu debatu sem nejdem radsej ani opisovat.

emmka sa uz krasne sama posadi, plazi a 4nozkuje jedna radost, len sa jej stavat nejak nechce, ale ked ju postavime tak stoji pekne sama chvilku. ale ved ma este casu dost.

cikyta
2. jan 2010

Ahojte.Dnes mi vyliezla malá sama zo zeme na lehátko a z neho sa ťahala do postielky.
Je mi jasne,že to bude horolezec 😀
Ja by som chcela druhe bábo tak,že keby mala Sisa 10 rokov,ale to by som mala po 40-ke + ine komplikácie,tak to vzdávame a budeme mať pre každý prípad jedináčika 🙂

skorvankova
2. jan 2010

ahoj, tak my stale len dva zubky, ale uz ma dasna opuchnute, takze asi pojdu dalsie.
maly sa sice sam uz posadi, ale lozit nie a nie.
vcera tu bola sesternica, jej maly ma 6,5 mes a uz 2 tyzdne lozi, take to je zlate.

no my na druhom budeme pracovat ked maly bude v noci hore max 3x a bude zaspavat skor ako o polnoci, co je u nas kazdy den a budi sa kazdych 45 min.

aine04
2. jan 2010

ahoj kočky,
dlhsie som nebola, takze najprv vam prajem vsetko dobre do roku 2010, nech tromfne ten predosly (aj ked to bude asi tazke 🙂 ), vela stastia pre babatka aj pre maminky.

nase zlatinko nam uz krasne lozi po styroch, maminka za nim prestava stihat, aj stavia sa na nozicky, uz ho nemozem len tak nechat sameho spinkat, pri najmensom suchnuti bezim k postielke aby sa nahodou nejak nepostavil, neprevisol a nepadol dolu hlavkou.

zuul my by sme radi tento rok zarobili na dalsie 😉 , dufam ze to pojde tak dobre ako pri prvom 🙂 asi znova zacneme so "zarabanim" niekedy okolo leta, tak budu deticky s 2rocnym rozdielom.

petusko
autor
2. jan 2010

ahojte 🙂
tak my sme silvestrovali s mm pri telke, desat minut pred dvanastou sa obaja chalani zobudili, vyplaseni, takze sme si ani nestili pripit ani pozerat ohnostroje, lebo sme kazdy mali na rukach jedneho a tisili sme ich 😅
Nas Marcel ma dnes 9 mesiacov🙂 neskutocne 🙂 ale oproti Petikovi je to poriadny lenosko, plazit sa plazi, ale nebavi ho to, skusa sa dat aj na styri, ale to dlho nevydrzi, lebo sa mu nedari, tak nervaci. akurat si vie klaknut v postielke zo sedu a uz sa aj takmer postavi. ale ved sa hadam nauci. ani zuby nove nemame. nejako sme sa zabrzdili so vsetkym 😕 😅
aaale aspon noci su lepsie, aj dnes sa zobudil az o piatej na mliecko a spali sme potom este do pol osmej 😎
inak oddnes mam na par dni len jedno babatko, Petik isiel na prazdniny k mojej sestre. uz teraz som z toho chora, neviem , co budem robit len s jednym 😨 😒
drzim palce vsetkym, ktori chcu tento rok pracovat na babatku 😵 ja uz budem len v pozicii ticheho zaviditela 😅 😀

krpcek
2. jan 2010

kocky tie co uz nekojite, alebo aj kojite aj davate UM, ake davate???

ja romyslam malej uz kupit nejake UM, lebo uz sa cez den nechce tolko kojit a nemyslim si, ze to co ju nakojim v noci jej staci. . . len neviem ake mliecko jej dat. raz sme skusali nutrilon, ale z toho mi grcala.
vobec nemam prehlad v UM.

petusko
autor
2. jan 2010

krpcek ja davam bebu. ale cez den ani Marcelik nechce mliecko uz, este doobeda vypije flasku a potom uz az pred spanim 😒

zuzik25
2. jan 2010

krpy, my sa tiez este kojime, ale tiez pije mliecko uz len rano o 6, potom o 14 a potom az pred spanim a v noci okolo 2, cize 4 - 5 x za 24 hodin. takze asi ti UM nepomoze ked uz ani materske mlieko tak casto nechce, ved kedy by to stihali drobci tolko pit, ked uz papaju prikrmy, no nie? 😉

jankaaa
2. jan 2010

babenky tak snad ked ich nahodou dostaneme tak to zvladneme v pohode...drzte palce aby sme to zvladli...

piki boli v priamom kontakte spolu tak neviem inkubacna doba je 21dni takze musime cakat ze co.....

petusko
autor
2. jan 2010

janka neboj, urcite to zvladnete, keby ich nahodou Jakubko dostal. male deti to znasaju lepsie. hovori sa dokonca, ze cim mensie tym lepsie. drzte sa.
tu prave zacalo snezit 🙂

cikyta
2. jan 2010

Hm...ja rozmýšlam,že jej prestanem tak často dávať mm,lebo mi nechce potom príkrmy.Stále je hlavne jedlo dna mm.Ale s touto drezurou začnem až po chorôbke.Teraz má vela piť čajíky+mliečko.

Jankaa-držím palce Jakubkovi už vopred-ak by náhodou 😉

aine04
2. jan 2010

baby ako prikrmujete? teda myslim kolkokrat za den drobci papkaju? mne sa zda ze matuska trochu prezieram, tak chcem vediet ako papaju vase babatka.
my ranko kojime, tak okolo tej 6-7, potom ma na desiatu prikrm - zvycajne bananik s detskym keksikom prip. pridam trochu jogurtu alebo to obmenim s jablckami, okolo 12-13 obeduje (zeleninka a masko a spapa teda dost),
okolo 15-16 zase kojim a vecer okolo 18 kasa. no a zaspavame samozrejme na prse priblizne o osmej.
ale este sa mi v noci 1 alebo 2 krat zobudi, takze znova kojim. ale to uz sa mi zda ze skor ako by bol hladny sa dozaduje mna.
teraz chcem namiesto poobedneho kojenia pridat dalsi prikrm aby sme kojili uz len rano a vecer. a este teda v noci.
ako to mate vy?

cikyta
2. jan 2010

Aine-ja sa snažím dať zeleninovo mäsový príkrm na obed a ovocný na olovrant.Kašu večer.
Medzitým kojenie podla potreby a toho,kolko zjedla z príkrmov.
Posledné dni mi zje zo 5-max.10 lyžičiek na obed a už nič,len mlieko.Nič do nej nedostanem.Trvá to od Vianoc.

cikyta
2. jan 2010

Ved ešte počkám,kým vyzdravie atd...Môže to byť aj z (hádam už konečne) zubkov,ktore ešte niesu.
Zatial nechradne,nechudne,je živá (až moc) tak bruško vizerá byť spokojne 🙂

cikyta
2. jan 2010

Aine-a myslím,že papate krásne a normálne.Matusko nieje žiadny "sumo" 😀

cikyta
2. jan 2010

Teraz kukám-má ideálnu postavičku 😉 Je fešáčik.

aine04
2. jan 2010

ciky ja do neho tiez niekedy nedostanem cely obed.
a uz by som bola celkom rada keby mi celu noc prespal, ale evidentne sa nebudi preto ze by bol hladny, ked potom ani nedoje obedik.
skratka cez den sa mi zda ze ho zbytocne prejedam, lebo si ani nepyta a ja ho uz ladujem a v noci sa mi aj tak zo 2 razy zobudi a chce mliecko.

aine04
2. jan 2010

ciky aj silvinka je bohovska 🙂 . a ty mas vzdy take vtipne tematicke fotky... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre