Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
2. jan 2010

Je jasne Aine,že to budenie nieje o hlade , ale o pomojkaní 😀 Poznáme to.Uf 😒 😉
K fotkám,že dík 😅

cikyta
2. jan 2010

Tá vaša fotka (u tety a uja je taká sranda) je suprová! 😀 Málokedy sa podarí niečo také roztomilé odfotiť. 😀

skorvankova
2. jan 2010

babulky neviete akoby som toho mojho drobca naucila zaspavat skor ako o 00,00-1,00 v noci?

cikyta
2. jan 2010

Skovi-mne malá síce zaspí o 21:00 ale o pol noci je zase hore a niekedy aj 1,5 hodiny ☹ Tiež sa mi pokazila cez sviatky ☹ Zato ráno od 6 do 9 spí na ockovi a už jej ani moj cecok nechýba. 😠 To sa naučila teraz,ked je muž doma a ešte nejde do roboty 😠 Všetko si posunula 😒

cikyta
2. jan 2010

Skovi a ráno do kedy hajá?

cikyta
2. jan 2010

No už mi prišli snehuliaci domov 🙂

anib
2. jan 2010

ahojte, tak som tu opat, ako sa mavate? nam asi uz pojdu prve 2 spodne zubky,lyzicka cinkla 😀 , a ozaj prave vcera som po dlhej dobe uz aj ja dostala ,,navstevu,, 😒

skorvankova
2. jan 2010

ciky no mne zaspi ako som pisala a potom je hore kazdu necelu hodinu a to trva tak do 9 rana.

cikyta
2. jan 2010

No tak moji dvaja su v cukrárni oproti,lebo sa tu strhla metelica a nedá sa prejsť domov.Radčej chvílu počkaju,predsa len ked je mala chorá.Dokina vravela,že môžme chodiť von,len nie do fujavici a vetra.A zrazu sa rozfukalo ☹
Anib-to ja mávam od pôrodu pravidelne "návštevy" a riadne dlhe a silne 😠 Len sa to zhoršilo a nie zlepšilo-ako mnohí tvrdia že po pôrode...sa to zlepší atd....Prd makový! 😠

anib
2. jan 2010

ahoj ciky a skorvi, no to si ma nepotesila, som zvedava,ako to bude u mna, mala zatial mliecko papa, u nas aj tuto noc asi 3x mliecko papala, a cez den kojim 1-2x doob, potom desiata - ovocie,vyziva, obed tak 250-300ml zelenina+masko a pooob az do vecera zas mm, takze kojim asi este tak 8x

cikyta
2. jan 2010

Hm Skovi,tak to máte ako my a musíme len dufať,že sa to zlepší.Už som pár vecí skisila,ale nič nezaberá.Vlastne posledné 2 dni sa mi zdá,že celkom dobre jej mohol trošku zvýšený matrac pod hlavičkou.Robím to skrz soplíky,ale asi sa jej aj lepšie leží.Zrejme neznáša rovinu.Skuste to aj vy.

anib
2. jan 2010

ozaj,kolko vam isli zubky, tie prve,ked uz boli naznaky,ze pojdu? teda,u nas ich uz trosku vidno, aj citit,ze sa prerezavaju

cikyta
2. jan 2010

Anib-ten obedík 250-300ml máte super.Mne zje maximálne 100ml.Viac nie.

cikyta
2. jan 2010

Nám ich ešte nevidno vôbec.Len dasná su hrubšie a opuchnute.Ale zubček veškerý žádný 😀

cikyta
2. jan 2010

No a povedzte mi,ako šerblíkujete? Ja ju tam posadím a v momente je dolu z neho a dáva si ho na hlavu.Za toho pána tam sedieť 😀

anib
2. jan 2010

ja som ju este neucila na nocnik, mozno skusim,ale neskor,niekde som citala,ze vraj naj obdobie je medzi 18 a viac mesiacom,tak neviem

skorvankova
2. jan 2010

anib, nam ked isli spodne tak sa mu na dasnach urobila taka ciarka a z tej potom vysli zubky.ale mal to tam take cervene...
teraz tieto horne, ma take bordove dasna a uplne opuchnute, ziadna ciarka dasna su zacelene 🙂 .a je nervozny.

ciky, my sme este neserblikovali ale zajtra skusime, moj maly neobsedi ani na zemi, a to mu mozem ukazovat vselico, tak si to neviem na nocniku predstavit.
A ten matrac si ako zvysila?

anib
2. jan 2010

ok,idem schrupnut,mala tiez spi,tak zatial pa

cikyta
2. jan 2010

Skovi dala som na jednu stranu (na tu,kde má hlavičku) pod matrac 2 plyšáky 😅 Ine mi nenapadlo.Má to taký 20-možno 30% uhol.Vela nie,lebo sa potom stáča tak,že má vytočený krk dozadu.No užastný pohlad.Tak len kusok zvýšik,aby bol matrac mierne šikmo hore.

cikyta
2. jan 2010

Vlastne leží na rovnom,len mierne dohora. 😉

cikyta
2. jan 2010

No aj ja si myslím,že šerblíkovať budeme neskôr.Aj neterka tak začala a bolo to v pohode.Po roku. Teraz nemá dievčatko moje trpezlivosť 😅 a je to pekne "nudné" pre nu 😅

skorvankova
2. jan 2010

ciky aj ja si myslim ze je na to skoro,,serblikovanie,,aspon pre take zvedavejsie deti ako je moj Simon. 😉

cikyta
2. jan 2010

Veru Skovi.Niekomu je to akurát teraz učiť a niekomu nie.Detičky su rozmanite a každe ine.Inak maju chute,záluby a podobne.A to je skvelé na nich 😅 Každe jedno prekvapí niečim iným-svojským,jedinečným. 😉

cikyta
2. jan 2010

Je fajn,ked sa chvílu sleduju a nenutia do ničoho "knižkoveho".Sami si zavelia,kedy je čas,sedkať,vstať,rozprávať...a potom už občas rodič pomôže v tom,v čom ho vidí šťastne........či už v kreslení,tancovaní a iných pre nich vybraných koníčkoch.

cikyta
2. jan 2010

Napríklad synovec stále rozpráva a vie pekne počítať a naspamäť dlhé básničky.Neter v jeho veku vela nenarozpráva,knižky idu bokom,ale nádherne maluje.
A tak je to s každým dieťatkom...

nany100
2. jan 2010

ahojte, tak my sme včera naobed dobrali atb a večer zase horúčka 39C...na porazenie...tak som jej ju celú noc zrážala a ráno zase na pohotovosť...už sme tam ako doma ☹ ...poslali nás aj na ušné, našli nejaký slabý zápal, ale už nám nedali atb, len na zrážanie teploty Nurofen, Pamycon do ušiek a nošteka a calciový sirup a v pondelok zase k našej dr. na odbery aj s močom...no teším sa, po týždni liečby sa to zase opakuje ☹ ...tak sme vykročili do nového roka s chorobou 😒

baska19
2. jan 2010

ahojte tak aj ja prajem všetko dobre do noveho roku a nech sa podaria rovnako podarene deturence ako už máme teda aj my sa budeme snažiť o druhe tak koncom roka a ako krpy by som chcela byť cez leto tehu 😉

a k tym prikrmom a kojeniu tak aj my mame desiatu ovocie, obed zeleninku +mäsko, a večer kaša alebo milačik alebo vyživka podľa toho čo jej zachuti lebo v poslednom čase kaše nechce no a medzi tym kojim rano, okolo 10 pred spanim poobede ked je nervozna a večer pred spaním no a v noci sa tiež ešte par krat zobudi a pyta si

jankaaa
2. jan 2010

babenky dakujem krasne za povzbudenie 🙂

jakubko je tiez nejaky nervozny a dnes bol aj placlivy vobec mi skoro nespal cez den budi sa s placom tak neviem ci to budu zubky lebo ma vkuse ruky v puse aj neskutocne slinta alebo potom neviem

my mame zatial 4zubky aj to vsetky dole...nechapem....a horne zatial ziadne

macikjm
2. jan 2010

ahojte...docitala som vas...dakujem za komentare k nasim foto...popozerala som aj ja albumceky nasich nadhernych aprilovciatok... 😵
aj ja mam po porode silnejsiu mrchu... 😠 a trva 7 dni... 😠 sice je to len 2. po porode...a predstavte si meskala mi 8 dni...uz som si robila aj tehu test... 😀 ja som taka panikarka...ale nastastie nist...my sa tento rok nechystame na baby...no nechystame sa este ani na dalsi a dalsi... 😀 ale co nie je, moze byt...staci vasnivejsia chvila a ups..nechceme este, ale ja nehovorim nikdy, radsej... 😀
vsetkym co planuju, drzim palce silno...hlavne nech ste zdravucki... 😉
a vsetkym choranikom rychle uzdravenie...

macikjm
2. jan 2010

a tiez nemame este zubok a na nocniku posedi pekne...uz sa aj parkrat don vykakala... 😅
a my prikrmujeme zatial 2-krat a do 9.mesiaca tak planujem...na obedik ma zeleninku, masko, stake nieco obmiename a na olovrant ma ovocie, asi 2. den davam cerstve, doteraz papala vyzivky...a kojime tiez cca 8 a viac krat za den...ale nevadi mi to...je to take krasne...len nasa chvila...juj... 😵 a ako si uz vie pytat cicu...sarpe mi vo vystrihu a mrnci...a mliaska... 😵 a pyta mama am, mamam-ham... inak uz ked ju tak chvalim...vie ukazat, aka velka vyrastie, mava s ruckou na pa pa...a dava take sladke bozteky...ked si pytame...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre