Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
2. jan 2010

hojte,
sa tu rozoberaju dalsie babatka, no my to teraz vobec neriesime, ale ked nie tento tak buduci rok by som chcela. a potom po 35 este jedno, ale to neviem ci bude drahy suhlasit, kedze on je odomna o skoro 9 rokov starsi.

a menzes u mna preklinam kazdy den, ja totiz 3 tyzdne spinim pripadne krvacam a tyzden mam pokoj, buduci tyzden musim skocit k dokymu nech mi kukne teliesko, lebo sa mi to dako nezda.

bambina
2. jan 2010

všetko len to naj v roku 2010 maminkám aj naším deťúrencom.
ja som tento rok nemohla začať krajšie ako tak, že pred polnocou som po roku a pol dostala mrchu ☹

zuzik25
2. jan 2010

bambi, no krasa, raz to muselo prist. len blby datum. 😀

baby poradte, ake topanocky resp papucky drobcom davate ked uz zacali stat a chodit? sice este nechodime, ale dopredu by som chcela vediet, bo co som pocitala diskusii tak kazda radi inac. 😒

pikino
2. jan 2010

ahojte micuse.

ja tiez mrchujem. nastastie dnes uz koncim. ja mavam vzdy prve dva dni uplne silne a potom len spinim dokopy asi 5 dni. zacala som si znovu merat bazalnu teplotu kedze nescem tabletky. aspon som zistila ze od ovulky po mrchu
je to len 5 dni takze aj keby som scela tak neotehotniem. co mi vobec nevadi. tipujem ze ked prestanem kojit tak sa to upravi. a babo dalsie zatial neplanujeme. manzo ani dalsie nechce. no mozno to sce vymenit manzela 😝

zuzik25
2. jan 2010

piki, BT som si volakedy merala aj ja, ale nemalo to ziadny zmysel. a ani neviem naco som si dala to teliesko, ked mam PCO a anovulacne cykly a k emmke nam pomohli lekari. asi som mala poporodne zahmlenie mysle ci co.

pikino
2. jan 2010

zuzik tak to si si fakt nemusela davat.
Ono je to fajn aspon viem kedy mam ovulku. aj ked ja ju citim aj bez toho boli ma cele brucho. ale na overenie je to dobre.

idem do hajan. 🙂 opica o pol desiatej konecne zalomila. treba to vyuzit. 😀

paaaaa

misha666
2. jan 2010

ahojte kocky.... mate krasne foto... mne sa tu uz nechce nejak davat fotky...nemam cas to zmensovat...ak by ste niekto chceli tak vam mozem poslat link na FB tam ich davam bo tam ich zmensovat netreba...

vidim ze rozoberat nocniky...tak nasa emmka sem tam posedi ale musi mat v ruke mobil... ked som ju prvykrat posadila hned sa vykakala 😀 ale odvtedy len raz pisala... a uz vieme varila mysicka kasicku 😀 ,krasne tlieska, aka velka vyrastie vie ukazat, vie pápá, aj loziť už konečne krajšie začala... chodí pekne za rúčky...zub ani jeden..

posledne dva dni mi vecer cirkusuje...dam ju do postielky zaspi o hodinu sa zobudi na neskutocny rev a nedaj boze ju dat naspat do postielky...reve a reve a reve vyberiem ju...pomojkam dam naspat...a zase reve a reve a reve...a zas sa mojkame a asi po hodine ked ju dam do postielky dam jej uz mliecko a zapi... a spi do 4tej papa spi dalej a o 9tej vstavame...neviem ci to uz nebude tymi zubkami...ale mne sa skor zda ze vrchne jej zostupili nizsie...mozno vylezu skor...

silvester sme prezili v pohode o 21 zaspala o 00.17sa zobudila dala nam pusu papala a spala dalej 🙂

a co sa tyka mrchy tak tu ja mavam pravidelne uz kazdy mesiac... mam ju 4dni ale prvy den mam bolesti ako pri slabych kontrakciach,,,brucho a krize ma bolia...mam silnejsie bolesti pri mrche ako pred porodom 🙄

cikyta
2. jan 2010

Ja mám fotky všetky z mobilom fotené a tam nemusím už zmenšovať.
Dobru nôcku...........

krpcek
3. jan 2010

bambi tiez si tvoja navsteva vybrala dobry datum. 😠 🙄 ja na stedry den, ty na silvestra 🙄 😀
inak ja som mala normalnu mrchu ako pred porodom. . . len prvy den ma boleli aj krize, co ma nezviklo, ale inak nic vynimocne.

no nasa sa tiez naucila davat papa a teraz stale kazdemu kyva. . . poviem, jej povedz mama a ona mi da papa alebo mi vyplazi jazyk a robi motorku 😀 😀

krpcek
3. jan 2010

sabi vsetko naj k meninam. 🙂

sabinazv
3. jan 2010

jej krpcek dikes, ale ja mam meniny 16.4. 😉
ale kazdy rok sa najde nejaky januarovy gratulant 😅

krpcek
3. jan 2010

ja som myslela, ze si daniela 😅 😀 no tak to mas v predstihu, aby som nebola posledna 😀

cikyta
3. jan 2010

Ahojte.Dala som malej do čajíku materinu dušku na kašlík,som zvedavá,či jej nič nebude.Ak ju aj preženie je to jedno,lebo už týžden má kakanicu.
Inak nám je už o dosť lepšie.Soplíky su krásne preč a kašlík už o dosť menší.
Zato náš ocko ochorel a kade chodí sniaka,kýcha a kapesníkuje 😝

cikyta
3. jan 2010

Tak dnes sme mali 1.krát návštevu.Prišla nás pozrieť naša "spoluležiaca"z pôrodnice.Narodila sa o den skôr ako my.
Vtedy mala vela hustých vláskov a teraz tak málinko 😅 Sedkať jej moc nejde,ale uplne v pohode sama stojí a ničoho sa nedrží. 😀
Siska zase normálne sedí,ale pri státí sa drží ešte jednou ručkou.Aj nôžky má stočené furt,tak preto ☹
Toto dievčatko z pôrodnice nosí stále papučky a preto stojí stále pevne na zemi.Žiadne špičky,na hrane-nič také.
Takže jej pôjdeme kupiť už nejaké pevne papučky na nôžky.
Bolo nádherne pozorovať uplne rovnaké rovesníčky,ako je každá iná.Sme sa nasmiali 😀

anib
3. jan 2010

ahojte, krpy 24,12, bambi 31,12 a ja 1,1, navsteva - no baby pekne, tak to sa môzme dohodnut rovno na rovnakom datume dalsieho baby 😀 😀 😀
nase spodne 2 zubky su prerezane,len este uplne nevysli,len ked chytim,tak su ostre uplne naspodu
aj my vieme zakyvat, ukazat,ake sme vysoke, tapuskat a samozrejme modlit sa 😉 sikulky mame, sedkame,inak nist

skorvankova
3. jan 2010

kuk foto... pridala som nieco.

ni.kolet
3. jan 2010

Ahojte. Ja som mala 26. a bolo to brutal. 🙄

cikyta
3. jan 2010

Skovi Šimonko je užastný.A to "stolovanie"so štamperlíčkom nemá chybu. 🙂

macikjm
3. jan 2010

skorvi...simonko je krasny...
ciky...juj aka modrinka...
inak my sme mali dnes prvy zlet z postele... ☹ juj to bolo placu...dufam, ze sa nic neobjavi...na cielku ma taky skrabancek...ale podarena bola...pri odputavani pozornosti po pade, sme sa ninky hned pytali, aka velka vyrastie...a ona s placom dvihala rucky hore...no zlata bola...ale velmi sme sa zlakli...aj ninka...uz ma tvrdy rezim...spinka v postielke...sice sa jej to nepaci...no ale dufam, ze si zvykne... 😔

cikyta
3. jan 2010

Macik-to sa mi zle odfotilo.Má 3 modrinky na kolienku 😀 Dnes má krvavý škrabanček cez hlavičku-zrejme nechtík.
Naša kamoška z pôrodnice u nás padla na tváričku na tvrdu dlážku.
Proste tiež same šoky ☹
No my zaspinkáme v lehátku a potom šup do postielky.
Ked som videla,aké môže byť dieťa kludne a samo zaspať v postielke(tá kamoška z pôrodnice)tak som neverila.Celý čas u nás usmevy-na ruky ku každemu a pekne sa hrala.
Zato Sisa-lobzovanie,buchanie,kričanie,plakanie 😠

petusko
autor
4. jan 2010

ahojte 🙂
pozerala som albumiky, krasne a sikovne su deticky 🙂 😉
a z modriniek si nic nerobte, nas petik odkedy chodi sam tusim este ani nemal kolienka bez modrin 😖 v zime je to este ako tak, ale v lete ich mam nonstop cierne a obite 😒 😅
baby, ja normalne neviem co so sebou, ked mam len Marcelika 😅 je tu strasne ticho a pokoj, mam tooolko casu 😅 normalne az nuda to zacina byt 😕 😅

nany100
4. jan 2010

ahojte, tak my sme doma od dr., vzali jej krv z hlavičky (to bolo plaču ☹ ) a dali sme moč a zajtra uvidíme čo a ako...včera mala ešte cez deň cez 39, ale odvtedy nemala teplotku, tak klop-klop...dúfam, že je to pomaly za nami 😕 ...teraz chúďa spí vo vajíčku v overale, zaspala nám v aute 😔

macikjm
4. jan 2010

ahojte...
nany...drzim palce, nech ste uz fit...viem, co prezivate...my sme sa s tou hnusnou chorobiznou tiez len nedavno rozlucili...cca tyzden pred sviatkami...a bol to fakt horor...odsavanie..lieky...atb, probio, na hlieny...pri vsetkom kricala ako keby sme ju rezali...mam dost ked si na to spomeniem...

nany100
4. jan 2010

dík, macik...je to hrôza...stále jej čosi "zlé" robím...ušká, noštek, sirup na teploty al. čípky, kvapky od kašľa, calc.sirup, probio a ešte aj vodu chcem do nej nalievať 😒 ...strašne sa hnevá...ale ku koncu si aj odsávanie nosa celkom obľúbila a dokonca si to pridržiavala, keď som pustila vysávač 🙂

skorvankova
4. jan 2010

Ahojky, dakujeme babky.

ciky, uuu aka modrina. ☹
nany, prajeme skore uzdravenie.
maly zaspal asi po 3 tyzdnoch skor ako o polnoci, zaspal 21,30, ale noc bola hrozna od 0,00 do 3 sa len prehadzoval a pritom mrncal, ale to v spanku, akoby stonal...
myslite ze ho mohlo boliet brusko z nutrilonu, lebo vcera spapal oba cecky a stale bol nervozny tak som mu dala 120 nutrilonua on to vsetko spapal 😒
vobec mu to nedavam tak neviem...

cikyta
4. jan 2010

Nany-Adelke vela zdravíčka a nech jej to už rýchlo prejde!Chudiatenko.
Skovi-ťažko povedať,či ho bolelo bruško.Máme to každý den a tiež nad tým premýšlam ☹ Včera mi zaspala o pol 8 večer a to som bola prekvapená,lebo zvykne až po 22:00hod.!A tiež celá noc na prd.
Dnes spala 20 minut a už nič.Vobec nechce.Tiež sa nám to ešte nestalo.
Asi sa začínaju zasa babulky meniť 😅

nany100
4. jan 2010

ďakujem babule, aj vám prajem aby to bolo s maličkými lepšie 😉
ciky, škorvi, máme podobné noci...aj keď priznávam, že buď je to o trochu lepšie alebo som si už zvykla...zaspáva okolo 20:00 a budí sa tak cca o hodinu a pol (ale včera napr. až o 23:30) a potom tak každú hodinu a pol až dve hodiny...no žiadna sláva, ale lepšie ako každú pol hodinu...a našťastie ona sa prisaje, potom ju položím a spinká...takže sa otočím a spím aj ja...aspoň chvíľu 🙂

skorvankova
4. jan 2010

dievcence,moj maly je dnes taky zly ☹ on normalne ked ho zoberiem od nejakej ,, hracky tak ma nervy ze skace na zemi a stasne reve, aj vam sa to stava?

misha666
4. jan 2010

ahojte kocky...

skovi moja Emmka sa uz davno hneva na to ked jej vezmem nejaku hracku....tak jej radsej neberiem 😀 momentalne sedi v stolicke a papa chlebik...no uz len omrvinky... dnes bola dobrucka...krasne sa hrala sama nechala ma ucit sa...ja mam teraz skuskove tak ma ide porazit z toho organizovania casu... 😖 aj ked pri emmike sa velmi organizovat neda 😒

jankaaa
4. jan 2010

ahojte babenky prosim vas ja neviem co mam robit....stalo sa to aj vam? mne jakubko uz asi druhy den nechce zaspat v postielke normalne po kupani som ho davala do postielky vypil mliecko a zaspal a teraz vypije mlieko no a spusti taky plac ze daco neskutocne normalne ho musim vybrat a zaspi len mne na rukach a tak sa ma drzi jak kliest...aj cez den len vkuse mama mama a chce byt na rukach...ja neviem co sa stalo ale nechcem aby to tak bolo ved ja ho uz nevladzem uspavat na rukach...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre