Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

misha666
4. jan 2010

janka skoro to iste sme mali dve noci po sebe asi pred dvoma dnami... vypila mliecko a ani za nic nechcela byt v postielke,rev rev rev tak som ju uspala pri sebe na posteli a prelozila ju do postielky,... dalsi vecer to iste len s tym ze pekne po vypiti mliecka zaspala ale o hodinu rev rev rev a zaspala mi na rukach prvykrat v zivote a jak som ju dala do postielky rev rev rev...a tak asi hodinu a pol len revala a potom som ju polozila do postielky dala mliecko a uz zaspala...bud ju bolelo brusko alebo to budu zuby,zda sa mi ze jej idu vrchne skor ako spodne ma cervene dasienka...a jeden den bola tiez taka ze len na rukach by bola...vkuse na mne nalepena...

jankaaa
4. jan 2010

miska ja fakt neviem co mu je tiez sa mi zda ze mu idu aj zubky ale som aj citala ze v 8 mesiaci maju deti uzkostne stavy....boja sa ze ked su v postielke ze zostanu sami...

elfi1
4. jan 2010

nuz, ja stale uspavam na rukach. ledva cakam, kedy ho to prestane bavit a dokaze zaspat aj inak. v postielke zaspal sam par krat, ked bol malicky. odvtedy nie ☹

cikyta
4. jan 2010

Jaj dievčence-ešte vás mám.Vidím,že máme rovnaké problémy často a tak moc nestresujem-myslím,že je to všetko OK.Od papania,cez zlé hajkanie 😉

hankahj
4. jan 2010

Ahojte babulky spominate si este na mna? 🙂 citam si vas a chcem Vam len povedat aby ste sa nebali toho, ze Vase babatko zaspava pri Vas v posteli alebo ze place akonahle ho date do postielky je to uplne ale uplne prirodzene, pretoze je to znak toho ze je zdrave a vie ze ste jeho mamicky 🙂 a chce byt pri Vas robia to vsetky deticky ... aj to moje a dokonca zaspava kazdy vecer pri ciciku a budi sa niekolkokrat v noci... a pyta si mliecko, no a ked si cucne tak zasa zaspinka... ale vobec sa neobavam, ze budeme takto travit noci, do jej piatich rokov... kamaratka ma starsie dievcatko a akonahle prestala kojit tak jej malinka bez problemov zaspavala sama 🙂
takze maminky len pozitivne myslenie a usmev na to vase male cloviecatko 🙂

no a co som to vlastne chcela? spytat sa, ci ste niektora nepisala tu ziadost na zvyseny rodicovsky prispevok... diki Hanka

pikino
5. jan 2010

ahojte micky.

tak mi od vcera tiez chorobujeme. z hodiny na hodinu sa jej spustili take strasne zte sople ze hroza. v noci som odsavaa kazdu hodinu a pol co sa budila s revom ze nemoze dychat a teraz ma 37,7. no des. ale postielke lezkat nesce ani za nic. 😝

ten rodicovsky zaujima aj mna. co to scu za ziadost? 😅

zuzik25
5. jan 2010

ahojte,
tak vam dam info o tom rodicovskom, bola som si to vybavit vcera fsetko (vlastne aj este minulorocny RP), ziadost staci jednoducho napisanu. ja som napisala toto a bolo to ok:
Ja, dolupodpisana, meno, priezvisko, datum narodenia, rc, adresa, ziadam o zvyseny rodicovsky prispevok podla zakona od 1.1.2010 z dovodu starostlivosti o dieta: meno, priezvisko, datum narodenia, rc, adresa. a este priamo tam vam daju podpisat cestne prehlasenie a to mi nadiktovala teta co tam mam napisat (nieco v tom zmysle, ze nebudete vykonavat ziadnu pracovnu cinnost a nebudete mat ziadny iny prijem).

chorobkam zelame skore uzdravenie. 😉 my sme zatial zdrave.

zuzik25
5. jan 2010

a nebolo tam nikoho, ani zivej duse, a to som si myslela, ze budem cakat v sore.

pikino
5. jan 2010

dik zuzik za info. 🙂

zuzik25
5. jan 2010

piki, nie je zac. som bola sama prekvapena, ze som to tak rychlo vybavila.

misha666
5. jan 2010

ahojte kocky...

chorusikom prajeme skore uzdraveniie... nas nastastie vecsie choroby obchadzaju...klop klop...ja sa snazim emmiku otuzovat...aj teraz spinka pri otvorenom okne...v izbe je asi 17stupnov... aj von ked chodime tak ju obliekam tak ako seba plus fusacik, ale fusak davam len ked je pod nulou 🙂

neviem co jej mam dnes navarit ...uz mi dochadza fantazia...poradte nieco baby 🙂 co dnes varite drobcom? na ranajky mala vyzivku s piskotkami...

misha666
5. jan 2010

*väčšie 😅

misha666
5. jan 2010

tak nie len vecsie 😀 😀 😀 uz mi sibe...to bude tym ucenim na skusky... 😀

skorvankova
5. jan 2010

Ahoj, babulky ja som pocula ze toto plati len do dovrsenia 2 roku dietata.... a potom cooo?
nic alebo tych 160 eur?

korelka
5. jan 2010

ahojte!

janka - my mame presne to iste, co ty, len s tym rozdielom, ze mne Alex nikdy nezaspal sam v postielke, ale stacilo pri nom lezat na posteli a zaspinkal - odkedy mu zacali ist zubky, tak zaspi len pri papani alebo uspavani... najhorsie na tom je, ze ked si zmysli, ze nechce, aby ho uspaval ocino, tak musim ja a mam co robit, aby som niekolko minut nosila dobrych 11kg na rukach... ale nejako musime len a len vydrzat a snad to bude potom lepsie... 😉

skorvi - len do 2 rokov dietata a potom tak ako doteraz...

skorvankova
5. jan 2010

korelka, ahoj....dakujem.
alex je krasny, dostal pod stromcek toho hava co aj Šimon... 😀

nany100
5. jan 2010

ahojte, tak Adelke už je lepšie, choroba je hádam za nami 😉

a na ten rodičák je u nás na ÚPSVaR tlačivo, už ho mám doma...stačí vyplniť a zaniesť 🙂

cikyta
5. jan 2010

Ahojte-tak to je len tlačivo? Super. Skočím hned tento týžden,kým je doma muž.

cikyta
5. jan 2010

Bože vážim ešte menej,ako pred otehotnením.Pomoooc ☹ Sisa ma celu zje.

cikyta
5. jan 2010

Ale pre istotu si to napíšem aj rukou tu žiadosť-kdyby něco......nech si vyberu.Lebo iný kraj,iný mrav 😀

elfi1
5. jan 2010

u nas zevraj tiez len napisat strucnu ziadost a dobehnut s OP. snad v piatok sa tam dostanem. pre istotu si to obvolam

u nas tatinko uspava len nadranom. ked uz vyvadza, ale este vieme, ze by mal pospat. vecer uspavam ja a aj ked sa maly preberie s velkym placom, tak tatinko nezabera. musi nastupit maminka 😀 . aj v noci, ked sa zobudi na papanie a ja nariadim tatikovi prebalit a ja frcim curat na WC, tak Domco reve za mnou. az ked pridem, tak sa utisi.
no je to unavne takto fungovat, ale zas je to fajn pocit, ze nas ten drobcek potrebuje

a dava pekne papa, len ked sa mu nechce, tak sa strasne smeje, ked mu povieme, ze daj papa. rozprava malicko a posledne dni hovori bába, bábo dokola.

a zubov mame 6 - 4hore a 2dole

jankaaa
5. jan 2010

korelka no hej treba dufat ze snad sa to raz zlepsi....ja som to dnes vydrzala proste som ho nechala v tej postielke stala som pri nom hladkala som ho troska poplakal ale nakoniec zaspal...tak uvidime ako to bude zajtra....ale na rukach sa to uz neda ved on je tazky...

cikyta
5. jan 2010

Jéj ved zajtra je sviatok! Dobre ráno.Takže pôjdem až piatok na urad.
No Jankaa-ja by som moju zbytočne hladka-skôr už kriesila po tom otrasnom plači,keby som ju uspávala v postielke.Skušali sme,ale ona je schopná uplakať sa aj k smrti ☹
A ja tak obdivujem také postielkovske detičky 😒

jankaaa
5. jan 2010

ciky nas maly tiez ked spusti tak niekedy musim polavit lebo ten jeho plac je taky ze sa az zachadza ale pokial sa da tak to skusam urcite ho nenecham tak plakat...mne to trha srdce

katka.ott
5. jan 2010

ahojte, citam, ze nase deticky nam davaju zabrat. asi teraz je to mamickovske obdobie. my nase uspavame vo nasich postieliach. tam zaspia do 5tich minut, potom ich prekladame do postielok.
a cez den mi zaspia len vonku v kociku. minule bolo strasne veterno, tak sme von nesli, museli sme kocik dotrepat do bytu ( 7.poschodie, len uzky vytah 😖 ). Terezi zaspala a Danieli nakoniec zaspala MM na ramene.
jednoducho akoby vedeli, ze v postielke sa spi len v noci 😒

katka.ott
5. jan 2010

ciky, mna uz male nejedia, ale aj tak mam -7kg ako pred tehotenstvom. snazim sa prezierat, ale akosi vzdy to vybeham. a to este nechodia 😎

cikyta
5. jan 2010

Jasne Jankaa-pokial sa čo i len trošku dá,tá postielka musí byť ☹
Katka-no máte to aj vy poriadne pestre 😀 Tie detičky su riadne prešpekulovane 😉 A s tým vybehávaním viem presne o čom hovoríš,aj ked nemám dve-uf.........klobuk hlboko dolu 😅

kiki5
5. jan 2010

pekny večer tak som nakukla nejako som na vas zanevrela- ospravedlnujem sa ale angina už 2 týždne a stale rovnako boli- a aj nechodim moc na mamičkovske stranky lebo som taka nas.... na tu matersku- ja totiž nedostanem tu novu- nemam 20 dni poistenia 😒 mne miško začal zaspavat v postielke ked pred mesiacom spadol z postele. normalne lahnem na postel on do postielky , restrčim ruku ahladkam ho a hlavne sa snažim držat mu noky lebo sa pretača a postavi sa hned.

miavin
6. jan 2010

ahojte baby - ako to je s tou novou materskou? kde to treba žiadať? a dokedy?

jankaaa
6. jan 2010

no to pretacanie sedenie to je hrozne ked vecer sa clovek snazi ho uspat a on si len sada na styri...da mi poriadne zabrat pokial ho dam lahnut tiez mu chytim nozky a hladkam ho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre