Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
15. jan 2010

no my mame asi taky spanok, ze nasa krpana spi poobede aj 2 krat, aj o 6 si este schruone 20 minut a o 20 normalne zaspi (klop klop).
komi, z vlastnej skusenosti ti poviem, ze lespie nech robi aj dlhsie, ale nech nerobi doma, lebo to mi uz lezie poriadne niekedy na nervy. nas ocko robi z domu a kedze este nemame urobene podkrovie z vnutra a pracovnu este nema, tak je rozlezeny po celom dome. vsade kopy papierov, katalogov a hovadin. a ked nieco hlada, tak som na vine ja, ze som to zas niekde odpratala. ale ked idemimo domu do terenu tak odchadza okolo 8 a prichadza do 18, ale chodieva aj na tyzdnovky na skolenia mimo SR, takze u nas je to nepravidelne. ale zato ked potrebujem nieco rychlo doobeda vybavit v meste tak je s malou doma a popritom si robi.

cikyta
15. jan 2010

Zani,ale tá staršia ti už aspon pomôže.
Krpy-práve začala Sisa papať po utlme a riadne vela.Pred chvílou zjedla rajčinovo-cuketový pretlak 200ml.A predtým rožok a mlieko.Tak zdá sa-už má oblubene skoro všetko.Najmenej ale jablčka 😝

zanulienka
15. jan 2010

ciky-uz ani velmi nie,je s nou samopasna,pomaly uz aj puberta zaklope na dvere 😅

nany100
15. jan 2010

komi, keď robili sono po narodení, tak sa im zdalo, že má na obličke nejakú dutinku, ale naša dr. už vtedy povedala, že to sa maličká mohla len práve vycikať...ale poslali nás v troch mesiacoch pre istotu na kontrolu a vtedy bolo všetko OK a kázali prísť ešte o pol roka na preventívnu a aj tá dopadla stopercentne...ale ja som ani nachvíľu nepochybovala, že je v poriadku 😉
Včera som stretla kolegyňu, čo sa jej začiatkom decembra narodila maličká v 26tt...drobček leží v BA na Kramároch a "už" má 1200g, pri narodení vážila 750g a mamina niekoľkokrát do týždňa s odstriekaným mliečkom cestuje za ňou (a to je po cisárskom 5 týždňov), že ju tam nemali kde ubytovať...často na ňu myslievam a som hrozne vďačná, že naša malá je zdravá a v poriadku, aj keď je niekedy upišťanko...

krpy, že by mala Sabínka o pár mesiacov bratčeka alebo sestričku? 😀

krpcek
15. jan 2010

nany dufam, ze este nie. 🙂

zanulienka
15. jan 2010

krpy-bude veselo

nany100
15. jan 2010

krpy, Adelka popapá všetku zeleninu (tých cca 200ml s mäskom), ale banán a hruška jej nejdú veľmi (ani výživa z nich)

ciky,držíme palce s bytom (my už máme z obývačky detskú, lebo v tej máme stále hosťovskú...akosi nie je čas dokončiť malej izbičku, aj tak je stále pri nás v obývke a v spálni)

cikyta
15. jan 2010

Nany-juj.Aspon v tomto máme v MT v nemocnici vymoženosti,že ak tam leží bábo na jiske z ktorehokolvek kuta SR,tak pre matky ,čo koja tam urobili pár apartmánov,Su nádherne,čiste+strava zdarma a to taká,aku si vyberu z jedálneho lístka.Aj ja som tam ležala,ked ma preradili z pôrodnice a Sisu na jisku skrz žltačku.Samozrejme,že tam ležali bábätká so závažnejšími problémamy,ako my.Až som to moc dobre psych.nezvládala vidieť 😢.Bola som na izbe s matkou,čo tam mala bábätko s velkým nádorom na mozgu a už len čakali-koniec 😔Aj ked ho kojila,vedela,že zomrie.Nádor bol tak velký,že sa to nedalo operovať.A to bábätko-sťa porcelánová bábika.Nijako sa neprejavovala,len hladela na mamičku.Ani plač,ani smiech... 😔
To sa spojilo pár ludí,ktorým záleží na materskom mliečku a sponzoruju to.Su to lekáry z caru atd...

A tiež ideme v marci na EKG srdiečka znovu po pol roku.Tak dufam,že dopadneme dobre tak,ako aj vy teraz.

elfi1
15. jan 2010

maminky - dakujeme za pochvaly - to vzdy potesi 😀 . aj za tu manusku 😀 ked sa podaria dalsie, tak tiez vlozim

domco je teraz viac na mna - vsetci to hovoria. ale manzo ma tiez velike oci s dlhymi mihalnicami - ale modre a to vela robi

ciky - mi mame ist tusim niekedy vo februari znova na EKG kvoli selestu. uvidime, do kedy budeme takto chodit. mne to zistila az v 11-tich rokoch a po nejakom caso to zmizlo. odvtedy ma nesleduju. dufam, ze aj Domco aj Sisi budu OK

elfi1
15. jan 2010

jaaj a este k tym nasim pracujucim manzelom: tak moj chodi do prace o 6hod a pride kazdy den inak. najskor o 18.hod , najneskor o 21.30 ☹ . ale robi 4 dni v tyzdni a piatky si nechal volne. no obcas robi vikendove kurzy (ako aj tento) a to nie je od piatku do nedele doma. Alebo ide domov na Kysuce - tiez pracovat (aj tam ma klientov) a tiez pride az v nedelu. takze je to take rozne - 3-4 dni ho pomaly ani nevidime a potom zas sme 3-4 dni spolu doma. nie je to ideal, ale tak kazdy ma ine zamestanie a kazde si vyzaduje ine zadelenie prac. casu

cikyta
15. jan 2010

Dominik je iný okál! 😕 Uplná mamina!

krpcek
15. jan 2010

baby ja som chodila az do 16-tich na EKG kvoli selesti. 🙄

elfi1
15. jan 2010

selest je u deti uplne bezny. urcite si teraz netreba robit starosti

domco uz spi a ja kedze som bez manza, tak pojde za chvilu asi za nim. ale najprv sa idem troska zas povenovat jeho albumu, lebo mu ho fakt do 18-tky nedokoncime 😀

ni.kolet
16. jan 2010

Ahojte. Už tu máme aj jedného chodca. Gratulujem. Mne sa pred chvíľkou malý prvý krát postavil a stojí ako svieca, kuk foto.

cikyta
16. jan 2010

Ahojte.Viem,že šelest je v pohode 😉 Takže sa až tak nebojím,ale ten malý červík pochybnosti tam vždycky bude.
Niki-gratulujem ku postaveniu 😉
Nám už Sisi stojí bez držania a tie 3 krôčiky prejde sama bez držania-aj ked moc nadšená niesom-kedže sme mali odjakživa "problémove" nôžky.
Dnes sa sama začala štverať hore dolu po gauči,do svojej postielky ako horolezec a sem tam uraz 😠 Fakt ju už len uviazať,inak nič neurobím.

zanulienka
16. jan 2010

cafte,budeme mat dalsie babo,moja svagrinka je v 3 mesiaci.juj,ale sme sa tesili z manzelom,pretoze jeho rodina dost trpi neplodnostou.uz pomaly zacnem zbierat veci po elaie a konecne mi da svokra dychat.lutujem dopredu moju svagrinku,to jej prve babo a svokra hned zaujme poziciu,boze este aj teraz mi je le,ked si nato spomeniem.a viete aka bola reakcia svokry?pokrcila plecom,chapete to?aspon teraz uz budem mat s kym kocikat a utekat pred svokrou po ulickach 😀

cikyta
16. jan 2010

Zani-no super! Gratulujeme aj na dialku a s tou svokrou 😀 to máš ozaj zábavu 😀

zanulienka
16. jan 2010

ciky-ale aspon uz nam da pokoj a nebude u nas cely a kazdy den.budem musiet dat lekcie svagrinej,ze kadial a okolkatej cez ktoru ulicku sa moze prechadzat,pretoze svokra ta hned zhrabne kocik skor ako sa spamatas 😠

cikyta
16. jan 2010

Zani,tak ju pošli cez SR.Občas mi bodne aj taký typ ženy,len nech mi na chvíločku uchmatne malú....Ale každý den neprosím 😀 Mojko,nezávidím 😉

zanulienka
16. jan 2010

ciky-dufam,ze ako sa narodi svagrinej bude u nas pomenej.

jankaaa
16. jan 2010

ahojte babulky vidim ze tu spominate selest...nas drobec tiez sme s nim boli na kardiologii mal taky slabsi takze tiez musime ist na kontrolu a dufam ze to uz bude v poriadku....verim tomu....tiez uz stvornozkujeme stojime lezieme kade tade...tiez musim vkuse sledovat kam ide lebo lahko dojde k urazu....a ten nas nocny spanok...zmenili sme mliecko pijeme teraz sunar tak je to troska lepsie...dufam ze to aj tak zostane alebo popripade sa to este zlepsi na take ze uz prespi celu noc 😀 teraz nam idu horne zubky takze v noci sa budi asi kvoli tomu...uz nech konecne vyjdu lebo to je hrozneeeee....

majte sa tu krasne pekny vikend

jankaaa
16. jan 2010

a dnes mame 9 mesiacikov 🙂

macikjm
16. jan 2010

ahojte...
janka..gratulujeme k devine... 😉

cikyta
17. jan 2010

Aj my gratulujeme k 9 mesiačikom 😉

Dnes mám mrcha svedomie...Od rána malej len nadávam.Normálne som stratila hlavu ☹
Po nespočetne vela brebdených nocí bola aj táto+od pol 6 už vôbec nespala,a len mrnčala.Ani hrať,ani sedieť,ani behať,ani ležať,len mrnčať,zuriť a štverať sa po mne a ked sa vyštverá,tak zase revy,jedy...........no čistá psychiatria 😠

cikyta
17. jan 2010

Zaspala až teraz 😒 a mne je to tak luto...že som bola zlá.Ale ked sa mi točí hlava z toho,že nespím a bolí brucho,z toho že nejem...........tak sa to takto prejavilo ☹

macikjm
17. jan 2010

juj ciky... ☹
no inak sa to ani nemohlo prejavit...musis mat dost...drz sa... 😔
ma uz nasa neposlusna sestrickovie zubok??? my uz mame jeden... 🙂

cikyta
17. jan 2010

Macik 🙂 Sestrička je stále bezzúbková...preto si neviem predstaviť,ked jej už ozaj pôjdu,čo to bude 😲 ?! 😀
Gratulujem 1 zubku Ninke.Takže už má jeden na otváranie pivka? 😀

cikyta
17. jan 2010

No čo ma uplne vytočilo,tak veta môjho muža:
-Ticho bud.Klud...
(On spí v noci celých 10 hodín,tak sa mu rozpráva! 😠 Ked išiel občas o 4 ráno na ryby,tak to poctivo poobede dobiehal ten hrozný deficit spánku ☹ Chudáčik...A čo mám ja povedať po 4 mesiacoch spánku takého,že pol hodinu spím,15min. držím malej cecok,pol hodinu spím 15min.držím malej cecok 😠 )
Predvčerom som stretla jednu z tých "mudrejších"maminiek,ktorá mi radila malu večer dlhšie kupať,nech sa unaví.....Robím to.Po kupaní mi ešte 3 hod.skáče po hlave až je zase spotená a má stále energiu...
Tá známa maminka ma chlapca(8,5mes.),ktorý cez den skoro 5 hod.spí a v noci celu noc! 😠 Posadila ho na koberček a kukal ako puk okolo seba a nič nerobil.Ja som tam posadila Sisu,tak mu ublížovala,skákala,kričala,rehotala,robila šašoviny furt.Nevie sedieť a "čumieť"pred seba 😒

egyptanka
17. jan 2010

cikyta, juuuj teraz som sem vbehla, ze sa vas nieco spytam a citam tvoje problemy so spankom ... dobre to poznam ... ja som sa od porodu tiez bohvie ako nevyspala a take stavy, ze som kojila kadzi hodinu som zazila, ale uz je lepsie zacala som aplikovat spankovy trening.

No a preco som sem prisla ... chcela som sa spytat baby, tie co kojite ... davate detom uz mliecne vyrobky? (jogurty, lucinu na chlieb a pod.)

macikjm
17. jan 2010

juj ciky...fakt sa to hrozne cita, a nie to este zaziva...no...mala silvinka vam dava zabrat...a tie mudre hlasky muzikov...no comment...aj moj poti take voloviny...nasa ninka place, ked jej robim nieco z jej pohladu zle...cistim nostek...obliekam... 😅 a tiez vecer, ked od nej odidem a este nespinka...a to by si ho mala vidiet, ako ho vie vytocit ninkin plac... 😠 mna potom vytaca on... 😠
egypt...ja ninke este nedavam ml. vyrobky...zacnem po rocku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre