Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
26. jan 2010

baby co mam robit s tym mojim deckom v kuse si vyzuva ponozky. nohy ma jak mrcina studena a ani za nic ponozky a ked ma pancusky vytaha ich az za krk. 😅

baska19
26. jan 2010

ahojte tak sme doma z poradne mame 8900g a 71 cm doktorka sa potom ešte pytala koľko ma mesiacov a pozerala tabuľky ale teraz som si pozrela tabuľky doma a je presne v norme tak neviem čo chcela. 🙂

cikyta
26. jan 2010

Ahojte.
Takže chodítko ide do bazaru-už ju donho nenarvem.Zvýja sa v nom,ako malá vretenička a nebude v nom ani sekundu 😒
Piki- Aj moja to robí už dlho.No nič,len ju musíš obuť.Ja jej dávam na celý den papučky.Také lepšie z tvarovaným priehlavkom.(Aj ked najbližšie jej musím kupiť také iste,len s volnými prštekmi,kedže pri bláznení má neskutočne spotene nôžky.)Ale najprv nech má tieto-s pevnou špičkou,kedže sa učí chodiť a kope do všetkého.
Tie papučky máme na pracku,nie na zavezovanie-lebo jej čosi uviazať je umenie a hned by aj ťahala tie šnurky.
Fakt som teraz nadmieru spokojná s nimi.A má v nich super rovnováhu a stojí rovno.Nie na bokoch chodidiel,či špičkách.Máme ešte krivé nôžky,tak nám hádam pomôžu aj v tom ☹
No a dnes som bola na gynde.Takže moj krčok je vraj pekne zrastený-na to že som to mala blbo pošite po pôrode.Len mi nemohla brať cytologiu,lebo stále kojím.A ani sono prsníkov,lebo to sa robí najskôr mesiac po kojení.Tak len kultiváciu a výsledky za týžden....aj ked mám čípky na moj blbý výtok 😒 nič nove 😒

Kým som bola u dr.tak mi malú strážil muž a ten mi povedal,že jej dával piť čajík.Bol do pol pása vyzlečený a Sisa ako pila ten čajík,tak zrazu pustila flašu a prisala sa jemu na prsník 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Samozrejme,že ho potom pustila a ohrnula nos,ale tá sranda!!!!!!!!!!!!!!Takže aj muž kojil.Aspon vie,aké to je 😀

macikjm
26. jan 2010

ahojte...tak ninka spinka svoj poobedny spanocek...ja trosku relaxujem pri pressiku a netiku... 😀
inak aj ninka chytila vcera nadchu...kychala ako somarik a sopliky jej tiekli, ale dnes som nasadila coryzaliu, tak dufam, ze sa to ustali a nerozbehne sa nam nejaka chorobisko, sak len pred mesiacom sme z jednej vysli... 🙄 ale tiez to mozu byt zubky...jeden ma uz krasne vyrasteny a cakame kazdu chvilu dalsie...len nech su zdravucke tie nase chrobatka...
misi...aj ja gratulujem ku skuske...ked si predstavim, ze aj ja som este minuly rok tak traposila so skuskami...uf...ble...nechcem uz...chi...ale drzim palce...
nany..basi...no bombulky krasne... 😵

macikjm
26. jan 2010

ciky... 😀 😀 😀 no sikovnica sisusa...
inak ze nemoze brat cytologiu, ked kojis???mne bral po sestonedeli...a prsniky sa daju vysetrovat aj pocas kojenia, ale v pripade, ze je nejaky problem, ako preventiva asi tak ako pises...az ked nekojis...ale ked robis samovysetrovanie a je vsetko ok...tak staci...ja robim raz za cas... 🤐 😖 pekne, nie????

macikjm
26. jan 2010

a inak mame aj my tamarku, ze???tak vsetko naj k meninkam...aj ninka sa mala volat tamarka...ale potom sme sa zalubili do ninky... 😵

korelka
26. jan 2010

ahojte!

tak ja som tu uz taaaaaaak davno nepisala nic, ale poctivo mam vsetko precitane... 🙂

my sme mali vcera 10 mesiacov a dnes poradnu, tak mame 11600g a 75cm a na moje prekvapenie nas ockovali - no neviem, ale toto zatial znasal najhorsie a si myslim, ze uz len horsie bude, lebo teraz uz viac vnimaju - vrieskal neskutocne a nie a nie sa utisit - no doteraz som z toho roztrasena a zevraj na 15 mesiacov nas budu zas ockovat - no tesim sa... 😔

baby - chcem od vas radu - mam taku predstavu, ze na 1. narodeniny od nas alexik dostane novu izbicku - neviem ci uz aj na spanok alebo zatial len na hranie, ale chcela by som vas poprosit - aku farbu stien by ste dali vy, resp. nemate niektora nafotenu vlastnu izbicku, aby som pozrela?

cikyta
26. jan 2010

Macik-oprava:
Dobi ma,dokop ma,ukameňuj....tu cytologiu mi nemôže brať skrz výtok. 😅 Skrz kojenie mi nesmie robiť sono prsníka 😅
Korelka-fuha,to vás očkovali? To máte kolké očkovanie?
No izbičku ešte nemáme,ale keby sme mali,tak je 100% ružovo-fialová!
A kedže máte chlapčeka,tak...hm...modro-žltu,alebo zeleno-žltu.No neviem,ale určite krásnu žiarivu farbu+nejaku super borduru dookola izbičky.Detičky žijuce vo farbách su vraj šťastnejšie,vnímavejšie,šikovnejšie 😉

macikjm
26. jan 2010

ciky...nevadi... 😎
ninka ma oranžovu izbicku...nabytok nema novy, ale zrenovovali sme jej ho samolepiacimi tapetami...a na stenach ma polepene princeznicky, macicky...ma tam postel, postielku a pisaci stol...
ale docka sa aj noveho nabytku raz urcite...

korelka
26. jan 2010

ciky, uz 3. krat, ale toto som fakt necakala...

no, tak ruzovo-fialovu by som dala aj ja urcite, ale mojmu malinkemu, by sa asi nepacila... 😀 a rozmyslala som nad zeleno-zltou... no este skusim nieco pohladat...

sabinazv
26. jan 2010

no tak som tu zasa, dietko dava poobedne spanie 🙂

hej, podla ockovacieho kalendara ide teraz 3.hexa s prevenarom a v 15.mesiacoch MMR (osypky, mumps,rubeola) ... hrozne vela pchaju do tych miminiek 😔

korelka, teda riadna chlapina je tvoj maly 🙂) a farbu do izbicky? napr. moja segra dala synovi taku svetlo tyrkysovu a velmi to bolo pekne (tyrkysova vraj podporuje IQ 🙂) a kamoska ma v synovej izbe na striedacku jednu stenu zltu a jednu modru a celkovo je to take zlto-modre, to je tiez pekne...

cikyta
26. jan 2010

My máme 9 mes.a o týžden kontrolu.Očkovať nás nebudu a tuším nám vraveli,že až okolo roku. 😒
Ved som zvedavá teda 😒
Juj ako rada by som zariadovala izbičku malej,keby bolo tolko peniažkov.To je moj život čosi TAKETO vymýšlať 😅
Tak tá zeleno žltá bude fajn.Taká jarná kombinácia,bez tmavej,modrej pochmurnej(aj ked su aj pekne odtiene modrej).......ved už uvidíte teda 😉 Potom hod foto.
My máme zelenkavu kuchynu a izbu tiež tu istu farbu,čo v kuchyni+žltu.Je to také svieže.Máme celý rok jarnu náladičku 😉

No idem si lahnuť,kým mi na chvílku išli tí dvaja loptoši von.To nebýva často len tak utorok chlap doma 😀

sabinazv
26. jan 2010

ciky v 10-12 mesiacoch je tusim ta 3.hexa... cize mate mesiac cas...

korelka
26. jan 2010

sabi, ale ja som myslela, ze ta tretia je na 15. mesiac, preto som zostala zaskocena a maly tiez...🙂

baska19
26. jan 2010

my sme dnes boli v poradni a objednala nas na koniec marca kedy bude aj očkovanie to bude mať 11 mesiacov.

miavin
26. jan 2010

korelka - my máme izbičku zelenkavú takú lemonku
basi -no to je super, že ste "ukážkový".... my ideme koncom februára na poradňu a očkovanie
ako sa máte????

krpcek
26. jan 2010

ahojte. nas bude ockovat presne 9-teho. nam hovorila, ze v 10-tich mesiacoch je este ockovanie. takze ja som na to pripravena, len neviem, ci aj mala. 😅

farbu izbicky by som tiez dala zeleno zltu.

nany100
27. jan 2010

a zase otváram 😉 ...malá bola celú noc na mne a keď som sa otočila dostala záchvat...spravila si zo mňa cumel a teraz keď sa jej tlačia zuby, tak som celá dokmásaná a dožužlaná...auau...a keď ich bude mať tak neviem, to mi odhryzne bradavky alebo čo?...teším sa na to 😖

sabi, aj nám sa danko páči, že by sme ich dali dokopy? 😀 ...ale my sme zatiaľ bez zubov, neviem či chce aj takú nevestu 😀 😀

baska, krásne miery 😉

ciky, všetko naj k 9 mes., hlavne zdravíčko pre maličkú a pre teba pevné nervy...som sa dobre narehnila na kojení tvojho muža 😀 😀

korelka, alexíkovi všetko naj k 10 mes., krásne miery...a pofúkajte pichačku nech nebolká...ja sa už psychicky pripravujem, viem, že sa pichá cca 5-6 mes. po druhej dávke a vtedy to bolo hrozné...tak sa už teraz trasiem ☹ ...o tri týždne nás čaká poradňa, tak sa bojím, že nás budú ďobať 😢 ...a ozaj, izbičku plánujem tiež niečo do žlta alebo zelena (zelená ukľudňuje a to my potrebujeme 😀 )

macik, ďakujeme...a inak aj oranžová by sa mi páčila 🙂

nany100
27. jan 2010

a ozaj ešte piki, ja dávam na doma polodupačky, tie si nemôže ani vyzuť ani vyťahať až na hlavu 😉 😀

cikyta
27. jan 2010

Juj Nany,tiež to máš v noci divoke 😅 Moja sa okrem toho,že budila každu hodinu,tak o pol noci dostala revací záchvat a odmietala cecok!!! 😠 Tak toto som "nežrala" a bola som nahratá.Pochodovala som s nou po byte,muž vyštartoval variť čaj.Chystal panadol a kým to urobil,malá mi spala na rukách. 😅 Ale ten rev predtým!!!Akoby ju drali z kože moje malé 😖
No ved keby nemal muž chlpatý cicík,tak ma v noci môže striedať 😀 Nechce si ho oholiť 😒 V noci neťahá,len cucá ako cumel.

egyptanka
27. jan 2010

Dobreeee ranko, kraaasne raaaanko

Idem poprovokovat ... mame za sebou prvu komplet prespanu noc. Od 19,15 do 6,30 bez ani jedneho prebudenia 😎

cikyta
27. jan 2010

No Egy blahoželám.

beadz
27. jan 2010

ahojte.
ciky, ja nemozem z tvojich prispevkov... 😀
egy, super. simon sa teraz nejako pokazil so spanim, prebudza sa okolo stvrtej a nie a nie zaspat. tak ho uz muz vezme ku nam, lebo nemame nervy chodit tolko k nemu. 😒 . ale budem to musiet zatrhnut, nieze si zvykne.
inak my mame izbu modro-zelenu, a na jednej strane mame krtka vymalovaneho, mam to aj v albume odfotene.
ja sa uz pomalicky pripravujem k zubarovi, dnes pojdu dalsie dva zuby von. ufff ☹
tak drzte palce...

jana_pk
27. jan 2010

Ahojte,

Macik dakujeme za vcerajsie blahozelanie k meninam - mile, ze si si spomenula a to sme tu raz za stvrtrok 🙂 (ale stale citame poctivo).

A ked uz sme tu, tak aspon podame spravu:

- temperament mame ako Sisa 😀
- apetit ako Danko 😒 - cize drahe bio konci v dreze (a niekedy ani mm nie je to prave orechove a vtedy sme o hlade)
- uspat hotove umenie (vacsinou na cicke, ale to kym ju presvedcim, ze uz treba ist spat, tak to su revy...)
- spime ako kedy, ked cez den nepapame, tak ako Adelka a Siska
- behame popri gauci uz asi 2 mesiace, ale krocky zatial ziadne
- robime vsetkym neuveritelnu radost ako vsetky aprilovcatka
😵 😵 😵

miavin
27. jan 2010

ahojte
no čo sa spánku týka - tak mi sme sa polepšili - len raz bolo hmkanie lebo duduš vypadol, ale až ráno o 5 mliečko a 6.30 vstávame..... a včera celá noc - tak sa vytešujeme

cikyta
27. jan 2010

Bea-zober aj mna k zubárovi ☹ Pôjdem v tvojich šlapajach za chvílku.Presne to iste ma čaká.Ale potom tá nádhera!!!Ake z nás budu šelmy zubate a budeme sa omnoho viac smiať ako doteraz 😉
Janka-fakt! Ty máš Tamarku.Tak aj ked oneskorene,tiež sa pripájam ku gratulácii. 😵

beadz
27. jan 2010

jani, posielame tamarke velku pusu 😵
mia, super.
ciky, pod. ja mam vyborneho zubara, tak sa nemusis bat. 😉
a kocky, ja som pred 10 mesiacmi bola prave v polovici tlacenia. normalne sa mi nechce verit ako to leti. 😕

cikyta
27. jan 2010

Bea-držím palce a myslím na teba! 😉

beadz
27. jan 2010

inak, neviete, mozem si teraz poziadat o preplatenie dovolenky za minuly rok ? ako to je ? kto je v tom zbehly ?

cikyta
27. jan 2010

Bea-tak super.Aj ku vašim 10mes.gratulacion. 😵
(Pekne si to napísala)
Ja som pred 9 mes.dozadu žobrala pred sesternou čípku od bolesti 😖 na moje "vyšívaníčko" medzi nohami. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre