Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
28. jan 2010

zanu neviem - ja som plnotucne uz davno nepila . . pijem polotucne, ale ked kupim malej, tak vyskusam 🙂

cikyta
28. jan 2010

Ja si robím v kuchyni,kuknem do izby a Sisa v strede izby sedí....zrazu sa sama od seba postavila (ničoho nedržala,lebo nemala čoho) a stojí...dlhooo.

Ja som ani nedýchala 😖 uf!

nany100
28. jan 2010

ahojte...tak my sme zahájili spánkový tréning...plakala 1 a 1/4 hod. Bolo mi to ľúto, ale ja už nevládzem takto fungovať a nechcem ju odstaviť, len nechcem tie nočné horory...zaspala pred trištvrte hodinou akože na poobedný spánok, namiesto o štvrť na 5 úplne hotová, ale teraz neviem dokedy ju nechať spať, aby si nemyslela, že je už noc 😒 ...nedalo sa ísť von, tak som sa rozhodla to skúsiť...

krpy a prečo vlastne chceš prestať s kojením?

cikyta
28. jan 2010

Nany,tak vy takto 😕 ☹
Ja som skušala malej šatky,šiltovky atd... čo nám bude dobre na jar,čo nie...a neni šanca!!!!!!!!!!Hned to všetko ťahá dolu.To budu iné boje na jar-leto 😀

nany100
28. jan 2010

hej, ciky...egypťanke to zafungovalo a malá jej spí celú noc...ale aj tak mám výčitky svedomia 😢 ...teším sa na večer ☹

beadz
28. jan 2010

krpcek, mlieko by sa malo fakt az neskor, sice je pravda ze aj v umelej strave je kravske mlieko ale je tak prerobene a upravene ze to ani nie je kravske. ked mozes tak pockaj este. radsej skus nieco ine. a ine na flasu ti vypije ?
nany, spankovy trening je super vec, len dalsia vec je kedy ju aplikovat. hlavne nie vtedy ked idu zubky, lebo si nahrata... mne simon pekne zaspaval v postielke a uz skoro tyzden sa prebudza v noci a od tretej-stvrtej ho musime zobrat k sebe do postele aj ked sa na to velmi zlostim, ale co mam s nim ine urobit o tretej-stvtej rano ???? hrat sa s nim ? dnes sme urobili zamenu doma, takze tatik kupal, riadil, daval mliecko aj uspaval, takyyyy je hrdy ze az... a este kupil poobede vinko, takze ma dalsie plus...

beadz
28. jan 2010

tak peknu noc kazdemu prajem, nech bambuliatka spia co najdlhsie a bez prestavok. a zajtra sa vidime.... teda citame. papa

krpcek
28. jan 2010

nany nechcem prestat s kojenim, len ju chcem pomalicky naucit na UM a aspon na noc som jej chcela dat UM - aj preto, aby som mohla chodit vecer cvicit a chcela som aj vyskusat, ci nebude potom dlhsie spat. kojit chcem do roka.

krpcek
28. jan 2010

nany ja som tiez chcela aplikovat spankovy trening, ale nejako som nedokazala pocuvat ten plac. . . ALE. . . asi po troch mesiacoch sa dostavilo ovocie mojho snazenia a mala zaspava sama v postielke, ja sedim pri nej na posteli a len cakam kedy zaspi - ked sa chcem postavit, tak jej len poviem NO NO LAZKAJ SI, sice trosku pomrnci , ale lazka si a zaspinka. ale kym sa to naucila, sme si presli tym, ze sme ju v postielke drzali, potom kopec kriku, milion krat som jej strkala cumel, drzala ruky, aby si ho nevytahovala. no ale teraz . . . 🙂

petkapo
29. jan 2010

Dobre rano 🙂

Vcera mi kamoska poradila, ze ked je maly kvoli zubkom taky velmi nervny, tak mu mam dat kludne fenistil, nech sa vyspi aj on aj my. Tak som mu vecer hodila 7 kvapiek fenisitilu + trosku nurofen sirupu (mal teplotu) a skusala som aj spankovy rezim (lebo my uspavame na fitlopte a je to uz neunosne). Plakal asi 7 minut (nebola som s nim v izbe), potom som isla k nemu, trosku som ho hladkala a zaspal. Trvalo to vsetko asi 15 minut. Ale uz bol unaveny, tak nemal silu sa vzpierat. Rano ale vstal o 4:30, dostal mlieko a kedze som nechcela budit muza placom, tak som ho trosku pohojdala na lopte a spal do 7 este.... Uvidim ako to pojde dnes cez den, chcem skusit uspavanie bez lopty ☹ Ufff......

Chcem sa opytat - maju vase deticky uz normalne topanocky s podrazkou? Lebo Alex by mozno aj skusal chodit, ale zda sa mi, ze mu to moc nejde v capackach.

solen
29. jan 2010

Ahojte, uz si ma asi nepamatate 😎 . Pisem malo, citavam castejsie 😀

Krpcek ak malej nebere UM, tak skus este chvilu potiahnut s kojenim. Tu u nas odporucaju kravske mlieko az (alebo uz 🙂) od roka. Do varenia sa moze davat aj skor, dokonca to odporucaju ako prevenciu pred alergiou. Len pri vareni nedostane babo taku davku ako ked z flase vytiahne 200 ml. Takze radsej sa naunahli, este trosku pokojis, za chvilu ti mala vyrastie a aj ti bude luto, ze su tie casy fuc. Urcite by som nedavala kakao, ved ani cokoladu detom nedavame.

Petkapo nechaj malickeho nech si pomalicky zvyka na statie na nozkach, ktore mu fajne spevneju a potom mu bude jedno ci ma ponozky alebo topanky, bude behat ako drak. Moja mala nema ani snahu stat alebo chodit a som v pohode, raz to pride 😉

K spankovemu rezimu, citam rada tieto prispevky a len chcem napisat,ze kazde dieta je ine, a na kazde plati iny system. Mam skusenost taku, ze na moju starsiu sme vyskusali vsetko a efekt nulovy. Doteraz je to nespavec, zaujima ju vsetko naokolo a ked musi ist spat tak vyjednava donekonecna. Proste je taky tip a mohla som robit cokolvek, nikdy nezaspala systemom, pusa na celo, dobru noc. Mladsia je pohodacka, nakojim, lahnem ku nej a do 5 min spi.

cikyta
29. jan 2010

Petka-ano,máme podrážku a je to lepšie.

cikyta
29. jan 2010

A ten fenistil nieje na alergie? Akože svrbenie nosu+kožne vyrážky...Lebo mám gel,ten viem načo je,ale ked tu čítam,ako všetcia dávate kvapky-som v pomikove a na nete píšu to,čo si aj myslím.(alergie)

komisakpd
29. jan 2010

ciky choroby su asi prenosne aj cez net..lebo nas maly..uplne zahlieneny ..kasle a to vsetko cez noc..no katastrofa..rozmyslam ci ist k dr, kedze je pia..sme sa len nedavno dostali z choroby,..asi 5 dni sme boli zdravi...no katastrofa..

cikyta
29. jan 2010

Komi dnes je aj nám horšie.Dr.robila do 10 a už sme nestíhali.
Máme už zelenkave soplíky a strašne vela.Aj kašel sa hlási.Už nám to zrejme istí len pohotovosť...ved uvidíme 🙄

A tiež sme boli horí po vianociach a teraz zas.(Zrejme sme mali dlhšie brať tie vtedy predpísane kvapky.No už budeme mudrejší nabuduce.) ☹

cikyta
29. jan 2010

No ja "trubela" 😅 že : sme boli HORI.Oprava: boli sme CHORI

bambina
29. jan 2010

ahojte maminky. vsetky vas veeeeeelmi pozdravujem.
uz mate vsetky stolicky na papanie? ktore u Vas vyhrali? poradte 🙂

cikyta
29. jan 2010

Bambina-máme obyčajku z Ikei,ale stojí tu len na okrasu.U nás vyhrali maminkine,alebo ocinkove stehná pred PC ☹

bambina
29. jan 2010

ahoj ciky. presne som si myslela, preto nechcem vyhadzovat vela penazi,ked nemam istotu ci tam bude chciet sediet. len v lehatku uz neustale dviha hlavu, tak som chcela aby riadne sedela.

inak dodatocne vsetko naj k 9 mesiacikom🙂

bambina
29. jan 2010

a davate deturence uz aj na nocnik?

cikyta
29. jan 2010

Dakujeme Bambi.Tiež sme mimo tabuliek.Od predpísaneho tabulkoveho spinkania po tabulkove papanie v stoličke 😒

(Inak v noci sme len 3 vstali,aj to len skrz odsavanie soplíkov) 😅

krpcek
29. jan 2010

ahojte.
na toto ad rana mala tancuje!

https://www.youtube.com/watch?v=YtnrgtwnUrE
bambina
29. jan 2010

ciky, to je parada. my vstavame neurekom vela krat. uz som si zvykla. a sme totalne netabulkove. Simonka stale fici na materinskom mlieku, prikrmy doslova ochutnava.

cikyta
29. jan 2010

No Bambi.Davali sme na nočník,ale v momente z neho zlezie a dáva si ho na hlavičku,tak s ním začneme neskôr.Ked sa vykurírujeme z choroby a budeme môcť byť dlhšie s holou riťulou odbalenou.

bambina
29. jan 2010

velmi som Vas zanedbavala kvoli prekliatej skole

cikyta
29. jan 2010

Krpcek-pri tom jeme.Pusti jej toho s tým fialovým cumlom.

bambina
29. jan 2010

vsetkym choruckym prajeme nech ste rychlo fit. nas choroba nastastie obchadza.

cikyta
29. jan 2010

Bambi-to,že sme len 3 krát vstali je možno aj "vdaka" chorôbke.

krpcek
29. jan 2010

bambi my mame tiez obycko z ikei a je uplne fajn. . dokonca som ju brala aj ked me boli u svokry - nozicky som nechala doma a brala som len cast na sedenie, a to som polozila u nej na stolicku - mala v pohode sedela a napapala sa, ona sa nedokaze najest na ked ju ma niekto na nohach.

sabinazv
29. jan 2010

ahojte 🙂
moj hrdina ma dnes 9 mesiacov... vystafirovany hadze svoj doobedny spanok... totizto cakali sme navstevu - kamosku a kamosa z porodnice, ale kedze je vonku kalamitne pocasie, tak sme ostali na ocot... kolac a chlebicky budeme musiet zjest sami... ale aspon poriadok som si spravila 😝

solen nazdaaar, stratena... kdes byla? 😉

k tomu mlieku obycajnemu... neviem este presne, ale po tom 1 roku by som mozno do varenia davala uz kravske, na pitie nie... ale to sa bude odvijat od toho, do kedy budem kojit, to neviem... Ja mam kamosku, co jej dcera ma 2 roky a odmieta uuuplne kazde UM, takze sa koja, aj keby uz chceli prestat, lebo mamina nasupila do prace 🙂

k tomu obutiu: ja si myslim, ze kym su tie krocky take neiste a statie nesuverenne, tak by mali byt bosi, lebo na nohe je strasne vela svalov, ktore su zodpovedne, ze clovek stoji rovno a tie potrebuju dietky spevniet... potom by som uz striedala boso s pevnou podrazkou, nech sa naucia aj na obuv... toto je ale len moj nazor, ako mi to moj sedliacky rozum kaze 🙂

bambi, my mame prenosnu stolicku, ktora sa da pripevnit na klasicku stolicku a sme velmi spokojni, teda ucel plni... niekedy sa tam aj zahra, ale vacsinou len na jedenie... a hlavne mi nezavadzia nikde, tak som spokojna, mne sa totiz tie umele opachy na pol izby straaaasne nepacia... kebyze mam dost miesta, tak kupim taku drevenu modernu nejaku...

komis, zasa choroba... clovece, vas to dako casto trapi... a to sa hovori, ze kojene deti by mali byt chraneno... my nastastie (musim poklopat) okrem soplov 2x v zivote sme nic nemali... a aj tie raz pamyconom vyliecili a raz uplne len libenarom a odsavanim... a cibulovym sirupom.. ja som zastanca ze co najmenej chemie do babatka... ten fenistyl by som dala, len ak by bolo velmi zle... ja mam s antihistaminikami zle skusenosti, teda ze len utlmovali dany problem, ale neliecili... brala som ich niekolko rokov a ked som vysadila, tak bol problem spat... pomohali mi len homeopatika vtedy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre