Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
29. jan 2010

babyyyyy, ona zaspala pred pol hodinou bez didíka a bez jedinej slzičky...jupíííí, teším sa z toho hrozne, už som sa desila, čo to večer bude...zlatíčko moje, pohundralo si popod noštek a spinuškááááá...uvidíme, čo prinesie noc, ale toto je úplná šupa...dnes mám Vianoce 😀 😉 🙂

a komi, aj ja som bola podať už pred dvoma týždňami a už aj prišlo vyjadrenie, že schvaľujú

skorvi, ja som dala na egy a trénujeme už od včera poobedia 😉

krpcek
29. jan 2010

komi ja som tiez bola poziadat o rodicovsky uz asi pred dvoma tyzdnami a tiez uz mi prislo rozhodnutie.

krpcek
29. jan 2010

ciky Siska ma vazna konkurenciu. 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

nikinka008
29. jan 2010

Ahojte babule,ak smiem tak sa rada pridam,aj ja mam rovnakomesacne dievcatko 🙂

nikinka008
29. jan 2010

baby co papaju vasi drobci pocas celeho dna,striedate im stravu ze maju kazdy den nieco ine?a zaspavaju vecer same alebo ich uspavate? 🙂

skorvankova
29. jan 2010

nikinka, vitaj medzi nami, 🙂

no ano ja kazdy den varim malemu nieco ine...

krpcek ja som mala uz malo mliecka a zacala som davat UM a to som nemala ☹ potom som kojila uz iba v noci to mu bolo malo tak este aj UM a potom sa uplne stratilo.

nany aj ja som dnes zacal...poobede plakal asi 15 min a zaspal sam v postielke, teraz plakal asi 5 min a zaspinkal.
Len neviem ako to budem riesit v noci 😒

skorvankova
29. jan 2010

komi, ja som ziadala hned na zaciatku januara, tak eraz vo februari uz by som mala byt bohata 😀

nikinka008
29. jan 2010

aj vasi drobci maju take chvilky ked ich nic nebavi a su mrzuty?co vtedy robite hm? 😖

zuzik25
30. jan 2010

dobre ranko vsetkym.
vidim, ze riesite spanok, no my mame zaspavanie uplne ok, ale nocne budenie s revom stale pretrvava, tuto noc vydrzala 1 hodinu a 40 minut. ona skor zurila ako plakala v postielke a ja v obyvke, ale museli sme uz nejak zasiahnut, uvidime aka bude tato noc. som uplne nevyspata, ako matoha,, ale to asi kazda poznate. len dufam, ze mala z toho nezachripne. ach jaj. ale cez den je vesela, usmiata, zato tieto noci, des.

niki, vitaj u nas, ked je mala mrzuta a nic ju nebavi, tak ju vyjasime do unavy a supneme spinkat (aj 10 mnut pomoze).

cikyta
30. jan 2010

No Krpy,tak dík 😀 😀 😀
Fakt je to konkurencia! V tom pravom slova zmysle!
Nikinka-papanie striedam.Každý den inšie.Obed a olovrant inšie.A zaspávame na cicíku a potom šup do postielky 😒

nany100
30. jan 2010

ahojte...tak len v skratke naša noc...zobudila sa o 23:00, ale som ju pomojkala a papať chcela až o polnoci a druhýkrát sme papali o pol šiestej ráno...aj keď o štvrtej sa krútila a vzdychala, ale nebola hore, tak som ju zase potľapkala po ritke a zaspala...takže len 2x a zobudila sa štandardne o 7:30...teraz si 5 min. poplačkala a už spinká od desiatej...som fakt rada, že to zatiaľ funguje 😉

skorvi, to mi je ľúto s vaším mliečkom...tiež sa trošku bojím, že sa zníži produkcia, čo sa určite stane, keď v noci bude menej papať, ale veď cez deň už tiež toľko nepotrebuje (stačí asi 500ml), keď papá iné...takže určite bude stačiť (teraz mi stále tečie lebo je ho ešte príliš, ale rátam tak 2 dni a bude to akurát)...ako si zistila, že je málo mliečka? Škoda, že si sa neporadila s Annag, bola by ti asi povedala, že máš cez deň častejšie malého priložiť a nie prejsť na UM...ale aj tak ste super vydržali, tak sa netráp...a aká bola noc?

nikinka, vitaj...ja varím zvyčajne na 2 dni...jednu porciu dám po uavrení do chladničky a na druhý deň len zohrejem...takže striedam chute obdeň...a raz za týždeň má zeleninku so žĺtkom...desiata zvyčajne presnidávka s keksom, olovrant buď nastrúhané jablčko s keksíkom alebo kaša alebo jogurtík...zatiaľ papáme 3x za deň a ostatné sa kojíme (4-5x)

zuzik, držíme palce pri zaspávaní 😉

anib
30. jan 2010

ahojte, tak nasa dnesna noc, ani neviem,mala je trosku prechladnuta, vecer sme odsali aj trosku soplikov,zaspala len pri nas, doteraz tak do 4 vydrzala v postielke spat,len okolo 1 sa budila na papanie, no teraz to bude asi tou chorobkou, neviem,neviem, strasne reve v postielke a nevie zaspat,teraz tu metodu asi necham a ked vyzdravie,skusime znova, my stale papame len 2x - desiatu a obed ovocie, zeleninu a masko, a inak stale chce len moje mliecko,davala som jej aj kasu s UM,ale to vypluva,tak kojime este takych cca 8x.

skorvankova
30. jan 2010

Ahojky...
Tak nasa noc bola super, celu bol v postielke iba ked papal pri nas. Dokonca aj ked sa napapal tak vobec nespal a ja som ho polozila do postielky a on nic, zatvoril ocka a zaspal, bol hore o polnoci to som ho nakojila, lebo som citila ze sa tam nieco deja a ja som myslela ze uz vobec nemam mliecko, ved som ho uz dva dni vobec nekojila...
potom bol hore okolo 3 dala som mu UM a potom o piatej to som honechala, plakal asi 30 sekund vyvalil sa do postielky a hned zaspal 😨potom sa zobudil 7,30, teraz ked isiel spat plackal asi minutu a uz spinka hodinu.

Som rada ze sa nam to dari, aj ked neviem ci je to kvoli tomu, sa mi moc nezda ze po dvoch vyplakaniach sa to zlepsuje...
Mne by to strasne pomohlo...kazdej z nas.

nany100
30. jan 2010

anib, Bianka je závislá na mliečku 😉 ...to je na nich zlaté, vedia presne čo im chutí, aj keď si myslíme, že ešte nemajú rozumček 😀 ..Adelke kaše práveže chutia, ale nedávam jej často, lebo pekne prospieva aj bez toho...dr. mi vravela, že kaše sú hlavne pre deti čo nepriberajú, aby sa zaguľatili...a to my nepotrebujeme 😉

...kedy chceš začať dávať 3 príkrm? Podľa mojej múdrej knižky v 8m. by mali mať 2-3x a v 9-11m 3-4x denne príkrm 😉

zanulienka
30. jan 2010

cafte.ja som vcera urobila puding vanilkovo-cokoladovy,skusila som dat elaie ci jej bude chutit.ona mi zjedla celu misku a este bolo malo,tak sa doplnila mlieckom 😅

nany100
30. jan 2010

skorvi, tešíme sa, že sa Šimonko tak krásne vyspinkal...a vy tiež 😉 ...ani mne sa tomu zatiaľ nechce veriť, že sa moje bábätko tak rýchlo nechalo presvedčiť, ale dúfam, že je to tak...je to úžasné pozorovať ako ležká, žmolí v ruke dudlík a pomaličky zatvára očká...to som doteraz nezažila, vždy musela mať cicík v puse 🙂

skús Šimonka prikladať aj cez deň aspoň na chvíľku...možno sa ešte mliečko naštartuje 🙂

nany100
30. jan 2010

zanu, elaia je super papkáč 😉

skorvankova
30. jan 2010

nany, skusim aj ked on sa v poslednom case cez den iba hral...ja som od zaciatku kojila cez klobucik a on sa teraz s nim iba hra 😒 ...ale skusim ho prikladat, bola by som rada ak by sa to obnovilo 😉

skorvankova
30. jan 2010

zanu, aj moj manzel si varil puding a dal mu skusit a skusil velu salku 😀

nany100
30. jan 2010

možno keby si napísala Annag, že ti poradí viac 🙂

skorvankova
30. jan 2010

Nany uz som pisala, som zvedava co bude dalej, co na to napise...

macikjm
30. jan 2010

ahojte...
tak my mame plastovu stolicku a sme s nou velmi spokojne...ninka papa len tam...a vobec mi nezavadza kedze mam velku kuchynu....
aj my mame sopliky... ☹ a tiez sme boli len pred vyse mesiacom soplikavi...neviem preco...

bambi...kvoli skole sa natrap...viem ako si sa citila...ja som to zazila...takze viem o com pises...nastastie mne pomahali nasi...dedko chodil s ninkou von, mamka mi varila, zehlila...manzel tiez velmi pomahal...a vdaka BOHU zostatnicovala som...ale to som mala uz odovzdanu diplomovku...uz len vtrepat do hlavy vyse 60 statnicovych otazok...ale ucila som sa aj ako tehu...teraz by to bolo o to tazsie, kedze ninka je uz vnimava, vyzaduje vel pozornosti a fakt si neviem a ani nechcem predstavit, ze by som sedela nad knizkami namiesto toho, aby som sa jej venovala...mat titul nie je vsetko...uzivaj si malicku...rodinka je prvorada...raz si tu skolu urobis..uvidis...

drzim vsetkym palce pri zaspavani....u nas to vcelku fajn...ale tiez chystam par zmien, ak sa bude dat...ale tesim sa z vasich uspechov... 😵

macikjm
30. jan 2010

ninku davam na nocnicek...toleruje ho...kebyze mi vystraja, tak ju nenutim, ale chce sediet...a uz asi 2 tyzdne kakame do nocnicka...velmi sa z toho tesime.... 😀
nikdy som si nemyslela, ze budem mat taku radost z hofenka... 😀

zanulienka
30. jan 2010

my dneska oslavujeme,moja Domca ma uz 11 rokov,boze len teraz sa narodila...a uz pomaly bude dospela 😅

misha666
30. jan 2010

Ahojte kocky...a my mame dnes akoze meninky ...sice je Emma ale oslavujeme na Emu 🙂 a mame dnes aj 10 mesiacov...boye ta chvilu ma rok.,.,,strasne rzchlo to bezi 🙂

beadz
30. jan 2010

ahojte kocky.
oslavencom gratulujeme a posielame pusinky. inak sa mate ako ? idem pocitat co ste tu popisali...

lejlocka
30. jan 2010

ahojte, nepisem sem, ale tiez mam apriloveho cirkasika a sem tam vas precitam. chcela som len povzbudit maminy, ktore sa rozhodli deticky naucit spavat. tiez som tym presla skoro pred mesiacom a odvtedy spava celu noc a poslednych 10 dni sa mu velmi zlepsil aj denny spanok.
citala som rady od egyptanky, v podstate je tam vela veci podobnych, niektore som robila inak, ale vysledok je asi taky isty. ja som postupovala podla knizky save our sleep, ktora k nam este nedorazila. strasne som lutovala, ze som si ju nezaobstarala skor. zakladom je dodrziavat dietatu dennu rutinu a potom naucit dieta same zaspavat. cca v 5.-6. mesiaci totiz dieta zacne mat spankove cykly, podobne ako dospely. a vtedy to zacne - dieta sa budi pravidelne v cykloch a ked ho uspavate vy, caka zakazdym, ze ho uspite rovnako aj v noci. takze nie zuby, ako sa u nas hovori, to spustaju... odkedy maly spi, vysli mu dva zuby a prespal celu noc ako vzdy. ta bolest nie je taka aby ho budila.
inak bola som tiez prekvapena, ako tu niektore maminy spominali, ako jednoducho to slo. a to verte, ze som mala ineho duracelka doma. presla som si vstavanim v noci kazde 1-2 hodiny, denne spanie max. 2x40 minut a pod. v utorok som docitala knihu a vo stvrtok spal celu noc. ale je pravda ze rutinu a pravidelne zaspavanie o 19.00 sme dodrziavali uz mesiac.
takze uz len zopar tipov - je dobre ak ma dieta nejaky vecerny ritual, okupate, date do spacieho vaku, nachovate - pozor aby nezaspalo, pretoze musi zaspat SAME, ak je uz malatne, treba ho prebrat - my kazdy vecer po chovani davame dobru noc a papa plysovym hrackam, moze to byt zatiahnutie zaluzii cokolvek, ale stale to iste, stale ten isty ritual, tym mu vlastne davate najavo, co ide nasledovat, ze ide spinkat.
ak sa vam stavia v postielke ulozit naspat aj 15 krat, aby pochopilo co od neho chcete. potom je dobre odist, male bude protestovat - plakat, v jeho veku je odporucane takych 18 min.
potom ak sa k nemu vratite, uz tam ostante kym nezaspi. stale ked sa postavi ukladat, prve razy aj 40 krat, pripadne drzat alebo tlapkat po prdke. to som robila ja. len nevyberat z postielky a nenechat sa zlomit. ked ostane lezkat, prilozit ruku na hrud alebo chrbatik a pochvalit - zlaty chlapcek a pod. ale nechat ju tam len minutku, aby zaspalo bez toho.
v noci ked sa zobudi tak vlastne postupovat tak isto. ja som asi prvu noc mu dala este v noci cajik a druhu noc uz to nebolo treba.
ohladom denneho spanku, ten sa nam zlepsoval postupne, trvalo to dlhsie. niekedy s nim musim tak 5 min ostat, ale posledne dni uz zaspal sam. dlzka spanku sa zlepsila hlavne potom, co som ho tiez zacala davat do spacieho vaku, co je pre neho znamenie, ze ma spinkat a tak ked sa preberie, tak sa casto prevrati na druhy bok a spi dalej. spava mi tak 1+2 hod denne normalne v postielke, nemusim kocikovat. niekedy ho dam do kocika a niekedy chodime von az ked sa zobudi.
a co je najdolezitejsie, odkedy spinkame lepsie, je to uplne iny chlapcek, zlaty, vysmiaty, vyhra sa aj sam, no zlaticko.

takze drzte sa a treningu zdar.

krpcek
30. jan 2010

ahojte kocky.

chcem sa len spytat bei a misky aka bola vcera zumba? v stredu mame u nas prvu uvodnu hodiny zadara, tak chem ist pozret. co som pozerala na nete videa vyzera to super! 🙂

misha666
30. jan 2010

krp...az v nedelu ideme :o)

krpcek
30. jan 2010

jaaaaaj, ja som myslela, ze v piatok 😕 tak zajtra zreferujete. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre