Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
9. feb 2010

krpy, nie som mzdarka, ale si myslim, ze ked nikde inde si nerobila, tak by si mala poziadat zamestnavatela o roc.zuctovanie... a ak nie, tak podat danove priznanie a tam si to uplatnit... uvidis, co ti povedia...

catusca34
9. feb 2010

krpy,

to nevadí, že si neodrobila ani den v roku 2009, ani ja, lebo som bola od dec. 2008 na PN, ale ten papier mi aj tak poslali... Ty si nezisťuj nič, len sa obráť na svojho zamestnávateľa, konkrétne na mzdovú účtáreň...

Ciky, nevadí, že nie ste manželia, ani my nie sme. Ten danový bonus na dieťa si môže uplatniť aj tvoj muž... Je predsa tiež rodič...

cikyta
9. feb 2010

Hej Sabi.Tak dan bonus si uplatnil otec po narodení.A tiež si beriem aj dve poistky ako vždy k odrátaniu.

pikino
9. feb 2010

mne mzdarka vravela ze pnka a materska sa tam uz nezaratava.

no pokial viem tak si uplatnuje danovy bonus aj na manzelku na materskej kvoli tomu som musela davat muzovy papier z mojej roboty vola sa to uhrn prijmov.

sabinazv
9. feb 2010

ciky, danovy bonus je kazdy mesiac, nielen jednorazovo 😉

piky, to co si uplatnuje tvoj muz, je odpocitatelna polozka na teba ako manzelku, ale tento rok (2009) to nebude nejak valne, lepsie to bude za rok 2010... bonus, ten byva na deti 🙂

pikino
9. feb 2010

no jo mne sa to pletie 😀

sabinazv
9. feb 2010

do prijmu sa zaratava zdanitelna mzda, nahrada mzdy pocas PN, nemocenske a materska... a ta suma nema byt vyssia ako 4025,70 eura pre rok 2009... ak je vyssia, neodpocita sa nic... ak je nizsia, tak sa dava rozdiel medzi 4025 minus suma co vam vysla...

pikino
9. feb 2010

tak preco mi mzdarka hovorila ze to tam nejde?

sabinazv
9. feb 2010
sabinazv
9. feb 2010

piky, no bud to nevie... alebo neviem 😎

ale toto nie je novinka... to tak bolo aj roky predtym...

pikino
9. feb 2010

asi ju zabijem.
a ako zistim aku som mala matersku a pnku? ani en netusim kde mam vypisy z banky.

sabinazv
9. feb 2010

piky, no ja to nepotrebujem, ale take potvrdenia o vyplatenych davkach dava socialka a zrejme aj upsvar...

pikino
9. feb 2010

no super ale to uz je neskoro to od nich pytat. to je asi jedno aj tak som prekrocila tych 4000 eur.
len manz

pikino
9. feb 2010

chcela som napisat ze manzo to uz podal. tak teraz co?

sabinazv
9. feb 2010

piky, no ved to, jasne, ze si prekrocila tych 4 tis... a manzo dal co, ake podklady do prace?
A ak dal (za teba), tak neva, to moze este stornovat... dolozit tie doklady k zuctovaniu je potrebne do 15.2., takze nepresvihol nic... a keby aj presvihol, potom by sa to dalo opravit zasa danovym priznanim...

pikino
9. feb 2010

manzo dal tu ziadost na vykonanie rocneho zuctovania dane. len to sa uz asi nestiha dolozit dokady za mna hlavne tie zo socialky a upsvaru ved im tam vsetko nenormalne trva.

pikino
9. feb 2010

ok takze som to trochu prezistila.

1. tie co este minuly rok pracovali nezabudnite si podat ziadost na danove priznanie
2. na odpocitatelnu polozku pre manzela potrebujete:
uhrn prijmov od vasho zamestnavatela
sumu PNnky ak ste cerpali - doklad vypytat na socialnej poistovni
vysku materskej - doklad tiez na socialnej poistovni

do 15.2 treba podat ziadost zamestnavatelovy papiere staci odniest neskor.

zanulienka
9. feb 2010

neviem co sa stalo,ale elaia mi nechce chodit,ked ju polozim vkuse sa mi stvera medzi nohy,akoby sa bala.neviem ci spadla svokre ci muzovy,ale asi mi to nikto nepovie 😠

krpcek
9. feb 2010

piki a tie co len PN-kovali? tie nic?

macikjm
9. feb 2010

ahojte...no krpy..to by zaujimalo aj mna...
mne poslali ziadost, ktoru som vypnila, podpisala a poslala naspet...ine potvrdenia odo mna nechceli z robotky...ved vedia, ze som bola PN a potom na MD...a nic odo mna nechceli viac...tak neviem...nechce sa mi v tom sprtat... 😝 ja som si myslela, ze je to tou ziadostou pre mna ukoncene... 😖
gratulujem dnesnym oslavencom...a zubacikom...aj my sa o chvilu pridame k viaczubym bobatkam...uz mame hore krasne 2 biele ciarocky...uz len prerezat sa...som zvedava, co bude ninka robit s hornymi zubkami pri kojeni, ked nam vyjdu... 😅

ninnaricci
10. feb 2010

ahojte baby...
...chcem sa opýtať...čo dávate doma na nôžky drobcom ktorý chodia?
...lebo ja len také protišmykové papučky...ale mäkké...
...som sa aj radila s našou pediatričkou...tak sa jednoznačne nevyjadrila...
...keď dám drobcovi pevnejšiu obuv tak v nich nevie chodiť...a potom zle našlapuje

..a CIKY...počuj ako dlho sa hoja Silvinke modriny? 😉 ...lebo Maximko už má dobre 2 týždne...tak neviem či je to normálne...

cikyta
10. feb 2010

Ninuš-
Nooo veru dlho sa hoja modrinky malej.Myslím,že dlhšie,ako by som ju mala ja 😅 Takže Maximko bude v pohode určite 😉
A ked sme dali prvý krát Siske papučky s pevnou podrážkou,tak sa dokonca prekotila a zabudla aj sedieť 😀 😀 😀 Ale už fičí ako Schumacher v nich.To chce len cvik 😉

cikyta
10. feb 2010

Ozaj-musím sa pochváliť: Dnes sa prvý krát vycikala do šerblíka ráno. 🙂
(Ale to hned ráno by sa vycikala hodci kde.Ráno ciká často a vela 😀 )
Už teraz nehrozí,že by sa tam vycikala 😅
Ale aj tak som mala radosť.Normálne som si to odfotila 😝 😀

cikyta
10. feb 2010

Poslala som mms mužovi s cikaničkou v šerbliku a on mi odpísal,že neverí.........že to som sa tam musela ja 😀

zanulienka
10. feb 2010

ciky-to je dilino 😀 tvoj muz

cikyta
10. feb 2010

Zani- 😀

zanulienka
10. feb 2010

ja som vcera nechala elaiu spat len raz od 12.00-14.00 spinkala a potom este vecer svokre,ale len 20 min.rychlo som ju zobudila.vecer zaspala okolo 21.30 a zobudila sa len 2 krat na papanie a spala dalej.o 6.00 sme uz mali budicek a teraz spi zase,pretoze do 12.00 by mi nevydrzala byt hore,takze zase mozem spekulovat ako ju dat spat 😅

majka_dk
10. feb 2010

ahojte

nina my sme tiez kupili take pevne sandalky (do klasickych papuciek nam nevosla nozicka 😅 ), take nam odporucila dr. a ked sme sa o tom s nou bavili, tak sa vyjadrila tak, ze hlavne je dolezite, aby mal pevnu nohu, cize nie nejake nizke capacky, ale tak vyssie topanocky/papucky skoro az ku clenkom, ale patko v nich tiez neviem chodit a ani sa v nich nevie postavit, tak sme ich este na chvilu odlozili a skusime tak za 2 tyzdne

zuzik25
10. feb 2010

cafko cafko,
ciky, tak nocnicek uz mate pokrsteny? super. aj my uz cikame pekne do nocnicka asi od Vianoc, sice nie pravidelne, ale minimalne 2 krat za den sa podari.

my sme tiez kupili klasicke topanocky az ku clenkom, kozene na snurovanie, 2 dni sa mala potrapila, ale potom prisla na to, ze sa jej v tom asi lepsie stoji. nam zas boli vsetky topanocky siroke, toto boli jedine akurat, tak som velmi na vyber nemala.

ninnaricci
10. feb 2010

...no ja neviem...ja som zvažovala niečo také

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

...sakra...aj tu sa názory rôznia..to je ako s preťahovaním pipíka 😉

...budem musieť popozerať niekde v reále

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre