Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
10. feb 2010

ahojte. priserna noc je za nami - mala sa kazdu chvilu budila, mala vysoku teplotu - vobec nechcela cumlik, len prso cmulala. rano som jej dala nurofen a uz je trosku lepsie. ale ani za svet neviem najst amlej teplomer - musim ist kupit novy.

cikyta
10. feb 2010

Ninus-ide o to,aby mali trošičku podpätok,tvrdšiu podošvu a hlavne ortop.formovaný priehlavok,proti plochým nožičkám.
Proste capáčky su nanič.

sabinazv
10. feb 2010

dobre ranko

krpy, to ma mrzi, ze ste mali taku zlu noc... tato tretia davka vraj zvykne byt horsia reakcia... 😒 tak vam prajem, aby to uz bolo len lepsie...

nasa noc celkom do pohody... sice vecer mlady muz nie a nie zaspat, po pol hodine, ked si vypocul moj spevacky repertoar sa uz zacal nudit a tak som ho nechala, ze sa unavi... a on prosim pekne stal v postielke 2 hodiny !!! cely hrdy a pysny na seba 😀 potom som mu dala mlieko a bol KO, v postielke spal do rana s 2 prestavkami na papanie... takze celkom ok hodnotim

nany100
10. feb 2010

ahojte 😉 ...sabi, ďakujem za vysvetlenie, asi som to už pochopila 😀 ...a keď môj muž je živnostník a bude si chcieť uplatniť na mňa odpočet v daňovom priznaní, tak tiež mu budem musieť dať doklady o výške materskej a príjmoch od zamestnávateľa? Bože, ja som z takýchto vecí úplný blbec ☹ ...
Inak mne včera na mzdovom povedali, že tie poistky som nemusela doniesť, lebo aj tak mi budú vracať peniaze a kvôli poistkám mi viac nevrátia, takže som ich nepotrebovala...dúfam, že mi to dobre povedali 😕

cikyta
10. feb 2010

Nany-Poistky dávam každý rok k dan.priznaniu a vždy mi vrátili z nich niečo cez 1 000 sk,takže to je dosť vysoká suma,aby som ich tam dala vždy.

zanulienka
10. feb 2010

ty kokso ked mi pojdeme na ockovanie a ako citam dost zle sa znasa,ja sa zabijem 😖

zanulienka
10. feb 2010

ninnimarci-topanky len s tvrdou podrazkou,skoro po clenky.my mame dvojo-jedny papucky na doma a druhe na prechadzku,kupili sme ich v jednote na svk

sabinazv
10. feb 2010

nany, tento rok si na teba neuplatni, lebo iste si s prijmom (PN,materska, z prace) presiahla sumu 4000 eur... buduci rok to bude aktualne 😉
A s tymi poistkami je to asi tak (nie som mzdarka) ale tiez som im to zaniesla, vsak mne je to aj tak doma naprd 😎

ciky vracali aj mne, ale vtedy ked si pracovala... mali ti od coho odpocitat, teraz ked nepracujeme, tak to taky dopad nema 😉

zanu a akymi vakcinami sa u vas ockuje? vies nazvy?

zanulienka
10. feb 2010

sabi asi ako na svk,nie?domca bude mat v 12.r ockovanie ako ockojuju aj deti na svk,tak tipujem,ze rovnake

nany100
10. feb 2010

sabi, dík...tak ma asi neoklamala naša mzdárka 😉

to očkovanie ma straší, bože to bude zase plač...už keď mala 5 mesiacov, tak to zle znášala a teraz si to už neviem ani predstaviť...na ušnom revala ako keby ju z kože drali a sviečky jej pri tom viseli z nosa po bradu ☹ a to jej ani nič poriadne nerobili, iba čistili trochu uško a pozerali jej do neho...a tie reakcie potom, no to zase bude paráda 😢

sabinazv
10. feb 2010

zanu, staty nemaju rovnake ockovacie programy, ani vakciny... a nie je to vsade povinne, ako u nas...

krpcek
10. feb 2010

tak uz mame aj my prvy pad z postele za sebou. ked som ju sla ulozit, tak my utiekla po posteli, a utekala az na kraj postele a capla dole - ale nastastie dopadla na rit a hlavicku si viac mene potom polozila.

sabinazv
10. feb 2010

nany, aj nas maly sa boji od ockovania bielych plastov... dovtedy bol v pohode, teraz ked prideme a vidi biely plast tak reveeee... aj ked su k nemu mili a nic mu nerobia...

cikyta
10. feb 2010

No uvidim piatok Sabi.Volala som na mzdove a mám prísť normálne aj s tým.

zanulienka
10. feb 2010

sabi-ale vzdy rovnakom case ockuju aj Elaiu ako vase na svk

sabinazv
10. feb 2010

no moze byt, ze mate podobnu ockov.schemu ako tu...

elfi1
10. feb 2010

ahojte mamulky a deturence
ja podam len strucnu spravu. sme chori - vsetci. najprv tato - ten uz ako tak OK. ja som uplne KO, Domco sa uz spamatava. a chora je aj babka s dedkom, takze tazke casy nastali ☹

idem si vyfukat sopel a idem za domcom. vcera sme trcali cely den doma, ale dnes uz by som to asi nezvladla, tak ho babka zobrala. uz sa viac aj tak navzajom nemozem nakazit

krpcek
10. feb 2010

no teraz som volala so sefom a ten mi povedal, ze asi nebudem musiet nic podavat, ze mi to prezisti, ale ze asi nic! 😅

zanulienka
10. feb 2010

len akurat,ze tu Domcu v 12.r zaockuju aj proti rakovine krcka maternice a ona ma panicky strach z ockovania

zanulienka
10. feb 2010

Elaie rastu ocne zuby,ako bude vyzerat jak upir 😅

nany100
10. feb 2010

sabi, našu dr. zatiaľ celkom akceptuje pokiaľ dlho nečakáme a je najedená a vyspatá (teraz myslím Adelku 😀 )...no po ďalšom očkovaní to už asi bude inak ☹

krpček, tak pofúkaj a nech sa ritka rýchlo zahojí 😉

cikyta
10. feb 2010

Baby,dávate niekto miesto vigantolu Kanavit???

sabinazv
10. feb 2010

ciky, kanavit je vitamin K a vigantol je vitamin D, to sa nedava namiesto... ale napr. my kanavit nedavame vobec, nam to dokyna nedavala... to K sa dava vraj vtedy, ked su v rodine problemy so zrazanlivostou krvi a dava sa to menej casto (ovela) ako vigantol... vigantol co ja viem, beru vsetky deti...

sabinazv
10. feb 2010

my berieme 3 kvapky vigantolu... suseda zasa dava 4 kvapky... podla hmotnosti, velkosti sa to nejak urcuje mnozstvo... ale zasa sused je o par dni mladsi, aj mensi... ale mal problemy s nozkami... mozno preto ma viac...

a ten kanavit sme tu uz preberali niekedy davno, ze niektore ho davaju a niektorym to dokyna nedala...

nany100
10. feb 2010

ciky, ani my Kanavit nedávame, tak ako Sabi píše...Vigantol berú všetky deti
😉

cikyta
10. feb 2010

Hm.Tak dík.To len jedna kamoška mi vravela,že kanavid dávaju všetcia,ktorí koja atd...tak som sa radčej aj vás spýtala.Tak som sa nemýlila,že Nie! Ze len vigantol.
Nám káže vigantolu dr.stále 2 kvapky a pritom sme mali zležanu hlavičku+problémy s klbikmi,členkami atd...Tak dávam z vlastnej vole 3 kvapky.

cikyta
10. feb 2010

Sabi-tak som to asi prehliadla,že ste ho tu už preberali dávno.Stáva sa.

pikino
10. feb 2010

ahojte

my davame dve kvapky vigantolu.

este otazka ked viem ze som prekrocila tych 4000 eur musi manzo aj tak vycislit moj prijem?

nany100
10. feb 2010

ciky, v UM je už vit.K, tak sa extra nepredpisuje a kojeným detičkám len keď je to treba...

my tiež dávame 2 kvapky Vigantolu

piki, to neviem 😒

pikino
10. feb 2010

ozaj ak mate otazky ohladom danoveho priznania tak na koniku je dobra tema danove priznanie baby poradia. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre