Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
11. feb 2010

macik, práve v tom je to nebezpečné, ja sa radšej nespolieham na kojenie...a už kojíme len pár krát za deň, keby malo to malo fungovať ako antikoncepcia, tak by sme museli asi 15x za deň kojiť...kedysi som čítala článok na túto tému...

nany100
11. feb 2010

a kamoška sa na to spoliehala a keď jej začalo rásť brucho keď jej malý mal pol roka, tak išla na sono, či nemá nádor (je dr., tak si hneď stanovila diagnózu) a jej "nádor" v brušku už mal štyri mesiace 😀

krpcek
11. feb 2010

moja kamoska tiez kojila a otehotnela. v juli bude rodit. a to ma doma dcerku, ktora je narodena o pat dni neskor ako moja.

zuul a vy uz pracujete na dalsom?

skorvankova
11. feb 2010

ahoj kocky...

Tak, som chora asi ako este nikdy, teda bola som uz mi je trosku lepsie.
Hlasim ze Šimonko zaspava sam... velmi sa tesim 😉
moj maly spava doobeda 1,5 hod. a poobede 2 hodky, uz je to uplne ine, vie sa aj sam zahrat, nemusi byt na rukach ako bol 7 mesiacov je usmiaty a tak... 😀

Este by som chcela aby sa v noci budil menej ako 5x a bude vsetko ok....

zanulienka
11. feb 2010

nam sa asi osvedcilo spat len raz za den,tiez ak Misko od Zuul,ze pospinka 2-2,5 hodky,sice vecer je uz unavena okolo 19.00,ale po kupely sa preberie k zivotu.vcera som jej kupila hrackarsku buginu,ako hrdo si ju tlaci pred sebou aj take male ruzove auticko,len to je dost rychle,takze kocik ma radsej.

zuzik25
11. feb 2010

cafte,
otazka: preco nedavate krpcov do tych nakupnych kocikov? ja som ju zatial dala len 2 krat a potom som jej poriadne poumyvala rucky.

misha666
11. feb 2010

zuzik...ja davam ...podla mna prehnana hygiena je viac na skodu ako na osoh... samozrejme hned ako nastupime do auta jej rucky utriem vlkou utierkou a doma umyjem mydlom... a teraz ked je zima tak pod nu davam moju mikinu co vozim stale v aute aby nesedela na studenom...az sme ju neustiehli a olizla to zelezo...ale co uz.. 😕 trosku posilnenie imunity... 😀

zuzik25
11. feb 2010

ved ja jej tiez davam pod ritku deku, co mam v aute, nastatsie zelezo este neoblizovala. 😀 asi ho ma dost. 😀
ale vacsinou jej dam nieco z nakupu do rucky, pripadne roztek a je zamestnana tym.

jankaaa
11. feb 2010

ahojte babulky ako sa tu mate?ja ani neviem kedy som tu naposledy bola nemam vobec o nicom prehlad co tu preberate, co je tu nove....
my sa mame celkom fajn az nato ze nas trapia zubky ide nam teraz naraz viacej zubkov tak sa drobec trapi asi ho to dost boli...mam pocit ze za chvilu uz zacne aj sam chodit...je sikovny ten nas chlapcek a aj riadny certik maly...ale velmi sa z neho tesime...v noci je to u nas ako kedy teraz ked ho trapia zubky tak sa budi v noci s placom a ked sa citi fajn tak zvykne sa zobudit raz v noci niekedy o jednej druhej a potom spinkame do tej siestej ale to sme uz potom hore...cez den je to horsie teraz ho neviem vobec nikde ulozit spat len ho musim nalozit do kocika a ist vonku...uz som z toho niekedy na nervy ale co uz...proste v postielke ho vobec neulozim ja nechapem preco..

ninnaricci
11. feb 2010

...baby ja by som drobca do nákupného vozíka určite nedávala...vraj je tam viac špiny a bacilov ako na verejnom WC 😒
...a nemyslím si že ďalší kočík je blbosť...každý ako mu vyhovuje...ja si určite zaobstarám...lebo hoc už bude chodiť..a viac ho budem tlačiť...stále je lepšie keď si bude mať kde hopať...
...ale nemyslím si že je to nevyhnutné...len ja potrebujem zmenu po pár mesiacoch...každý máme nejakú úchylku 😀

...už som kúpila drobcovi papučky ako ste radili...trošku testoval a neprotestoval...uvidíme zajtra...takže
Ď a k u j e m za rady 😵

ninnaricci
11. feb 2010

a blahoželám k novoobjaveným zúbkom 😀 to je radosti...žeeee?! 😀

krpcek
11. feb 2010

zdielam nazor niny - ked vidim tych bezdakov ako tam obsmrdaju okolo tych kocikov - fuuuj. ja som tam ani vajicko nedavala - vzdy som bravala kocik.

krpcek
11. feb 2010

baby nemate niektora vysielacky TOPCOM Babytalker 1010? potrebujem poradit.

zuzik25
11. feb 2010

akoze ja ju tam nedavam do toho kosika len tak, ale len ked musim (teda ked potrebujem urobit velky nakup a nema kto byt s malou a musi ist so mnou). ked sme mali vanicku, tak to som si supla maly kosik dopredu (nad kolieskom je taka plosinka) a nakupovala. ale teraz sa mi to uz neda, zavadzia tam ta sportova cast. aj ked ja male nakupy robim malokedy (nerada nakupujem, bleee, to musim mat fakt den, aby ma to tesilo).
a ked si tak spomeniem, tak som tam mala vzdy preveseny kabat.

gratulujeme k zubkom, my sa tiez vytesujeme, ake ma velke tie horne zubky, hotove lopaty.

macikjm
11. feb 2010

nany...ja som to nemyslela tak ze sa spolieham na kojenie ako antikoncepciu, ale ze kvoli kojeniu mam kramy take kadejake, raz po 40 dnoch, raz po 35, ze nie v presnych intervaloch ako pred tehu...tak minule my meskali desat dni a vtedy som traposila s tehu testom... 😅 ja bych sa nespoliehala, ze neotehotniem, ked kojim... 😕

miavin
11. feb 2010

ahojte
čítam zbežne že ste sa bavili o vozíkoch v hypermarketoch - my dávame malého normálne posadiť, aj pochytá tie rúčky.... ale samozrejme mu doma ručky hneď umyjeme - a poklopem, zatiaľ sme ani raz nemali nejaký problém....súhlasim s mishou - prehnaná hygiena a opatrnosť niekedy nie je dobrá....aspoň pri nás to platí, no každé dieťatko je iné....
a kto z apríloviek už pracuje na druhom???
ináč dnes mi došiel šperk od piky - krááásne to je som si na valentína urobila peknú radosť - piki - si šikulka

misha666
11. feb 2010

miavin.... to ja stale tvrdim ze trosku spiny a trosku zimy babatku nikdy neublizi... ja ked vidim ako dava svokra pozor na malu ked chodi okolo stola alebo ked lozi sa ani necudujem ze sa moj muz nevenuje okrem bicyklovaniu ziadnemu sportu...a ked bol maly ze sa vsetkeho bal...a je alergik... bol stale cisty a stale nad nim stali... to ja necham emmku nech si chodi a lozi kade chce...otvara kazdu skrinku a zo suflika mi vyhadzuje utierky a ma z toho naramu radost...samozrejme na noze a na tazke veci davam pozor, to jej nedovolim... 😀 a to ze spapa zo zeme aj dvoj dnovu piskotu ktoru som ja neobjavila pri zbierani a ona ano, ma vobec netrapi... moj brat ked bol maly mama ho pustila na dvor a tam sa sam pekne hral a kto vie co pojdedol a uz ma 16 a je z neho chlap jak hora zdravý silný, ziadne alergie nic... ja co davam velmi pozor je to co zje...na to som strasne hakliva ked jej moj oco minule dal kusok chlebika s karickou...som myslela ze ho zabijem... 😠

mauzos
12. feb 2010

Ahojte baby, prepacte, ze som vam sem znova takto vtrhla do rozbehnutej debatky 😅
Chcela by som sa len opytat, co davate vasim babatkam na ranajky. Ja mojim davam ked sa zobudia UM, takych 210 a potom az okolo 9,00 desiatu. V poslednej dobe sa mi vsak zda, ze su po tom mliecku rychlo hladni. Oni v noci vobec nepapaji, posledne jedlo maju kasu okolo 19,00.

Krpcek, my mame TOPCOM 2000, co potrebujes, mozno je to podobne.

zanulienka
12. feb 2010

cafte,my sme zase spinkali az do 6.00-asi nam tato hodina zostane,ale nevadi,kym spinka celu noc.aj sa vyspim.este som sa v noci zobudila,ze som vyspata,moje telo si uz 10 mesiacov zvyklo na nocne vstavanie.tak teraz nechape,ze spime... 😀

bambina
12. feb 2010

ahojte maminky.
tak po odmlke sa znova hlasim. mame sa relativne dobre. Simonke dnes v noci prerazil 3 zubok, horny ocny takze z nej bude maly upir. v utorok sme boli u koznej, mame to potvrdene atopicky ekzem. maximalne ma vytocila doktorka a lutujem, ze so vobec sla. o Simonke hovorila ako o mimozemstanovi "je to atopik!" mame prisnu dietu, aj ked doteraz som si davala riadne pozor co zjem, tak teraz uz vobec neviem co by som mala a druhy den som sa odvazila len zeleninovu polievku a chieb s maslom. aj Simonke musim obmedzit prikrmy. najviac ma stve, ze kazdy lekar si hovori svoje a ja ako laik z toho mam poriadny gulas. pediatricka odporuci prikrmy: banan, vajicko... kozna zakaze. a najhorsie bolo ked sa kozna zacala smiat ked som sa jej opytala z coho to Simonka mohla dostat ked od malinka nepouzivam ziadnu kozmetiku iba olivovy olej. podla nej je to uplna kravina olivovy olej, ze k nej chodia "vyboxovane" deti a vobec nevie preco to v porodniciach radia takto.
tiez by sa vsetci lekari mali rovnako skolit, ako potom mam vediet co je pre tie dietky dobre? no nervy. a vraj v ziadnom pripade nepouzivat vlhcene utierky, silne alergeny napustene milionmi latok...

zatial berieme fenistil a 1x denne potierame hormonalnou mastou, vidim ze to pomaha a ekzem pomaly ustupuje, tak verim, ze je to len dojcensky a rychlo sa z toho dostane

zanulienka
12. feb 2010

bambi-kojis?moja sofca mala-ma atopicky ekzem.ked chces viem ti nejake veci poradit ohladom ekzemu

bambina
12. feb 2010

zanu, ano stale kojim. zacali sme aj prikrmy, ale este toho az tak nepoje. viac menej ficime na mlieku. ak nieco mas, porad. budem rada. rozhodla som sa bojkotovat lekarov a studujem veci z internetu. my sme totiz nikdy taketo v rodine nemali a tato choroba, hoci pre niekoho nie velmi podstatna, je pre mna velka neznama

zanulienka
12. feb 2010

bambi-mas ip

bambina
12. feb 2010

este jedno protirecenie ma dostalo.
vraj snazit sa ju macat vo vode co najmenej, lebo voda je pre takyto typ koze velmi zla ale na druhej strane nepouzivat vlhcene utierky, takze pri prebalovani radsej umyt pod tecucou vodou. tak si vyber mamka 🙂

zanulienka
12. feb 2010

umyvat ju musis,pretoze ten ekzem stipe ak je spotena.akurat tvar jej neutieraj z tymi utierkami

korelka
12. feb 2010

ahojte! tak po dlhociznej odmlke znova tu...

bambi - my sme boli v stredu na koznom a tiez nam potvrdila AE. mame drzat prisnu dietu, ale banan a zltko kludne mozme, kupat mam v cistej vode a umyvat od Biodermy gelikom, natierat mastickou namiesanou z lekarne a v ziadnom pripade nie hormonmi - skus si pozriet na konikovi temu AE - pisu tam o tom, ze aj ked horm. masticka rychlo pomoze, tak je skodliva... 😉

bambina
12. feb 2010

nie, nie. tvar jej nikdy neutieram. ja iba ritku 😉

korelka
12. feb 2010

ja si myslim, ze voda neuskodi a pokial sa dieta rado kupe, tak preco zakazovat a obmedzovat...

bambina
12. feb 2010

korelka, na banany vraj pozor. tiez sa to radi medzi tropicke ovocie. a vajcia su vraj silne alergeny. to som vycitala aj na nete.
co sa maste tyka, tak to mame pouzit iba do chvile kym ten najhorsi ekzem nezmizne. Simonka to ma na kolienkach a ona si to rozskriabe az do krvi za par sekund ako ju rozbalim. ale teraz po 2 dnoch vidim znacne zlepsenie. inak jej to pocas dna mastim modrou indulonou. je dobre mastna a tiez jej to robi dobre

korelka
12. feb 2010

no vidis, kazdy lekar ine radi - mne fakt hovorila, ze banany moze... a my sme tiez davali horm. mast, ked nam ju predpisala pediatricka a ona je super, fakt pomoze, ale ked ju prestanes pouzivat, tak sa po 2-3 dnoch znova vsetko vrati - preto je masticka nebezpecna a skodliva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre