Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
14. feb 2010

a krásneho Valentína všetkým prajeme 🙂

nikinka008
14. feb 2010

nany,a ako jej robis to jablcko?

nikinka008
14. feb 2010

baby ja som uz na nervy z toho ze mi mala nechce obed jest,aj teraz som jej davala a v kuse mi tlacila jazyk von a vobec do nej nejde dostat ani lyzicku,ved to neni normalne 😠 😔 a teraz mi tu vyplakava,ale nechcem jej dat nieco sladke ako jogurt alebo vyzivu 😕

cikyta
14. feb 2010

Ahojte.
Krpcek-malu mám vonku,tak neviem,aku má nôžku,ale obujem jej č.18 a vizerá,že to akurát.Papučky jej dávam o pol cm,väčšie vždycky 😉
Takže povedz kamoške,že vy máte nôžku ako má byť,že to ten jej malý má divnu nôžku a príliš malú! 😀
Nikinka-Sisa mala 2 krát ošial nepapania.
1 x to bolo,lebo bola chorá.Začínala mať soplíky,kašel a už to začalo.Nechcela papať.Ani po chorobe ešte nechcela papať.A trvalo to 2 týždne!!!!Potom mi týžden jedla ukážkovo a dobehla,čo zmeškala.Váha u dr.bola pekná,takže už som si z toho "nechutenstva"nič nerobila.
2 x to bolo pred týždnom.A vidím,že ide zubok,tak zrejme to je príčina.Dnes sa už zase nejak rozjedla 😅 Teda (klop klop)
No a dalšia vec.Najprv sme ju krmili pred PC a rozprávkami.Vtedy by zjedla aj nás!No pomalyčky začala vyvádzať a všetko pred rozprávočkami vypluvať,lebo sa smeje!A tak som ju narvala do jedálenskej stoličky.Stále jej dávam inu hračku do ručky (zväčša v kuchyni a tak su to sito,motuzik,sáčok atd...)Stále jej niečo rozprávam,spievam a zázračne to začalo fungovať!!!!!!!!!!
Takže ak môžem odporučiť a trošku zmeniť miesto,alebo inak ju zabávať,aby vám papkala.A ešte niečo...Pred obedom-hlavným jedlom jej nedám dlhšie piť,ani jesť.To znamena,že okolo pol 10,alebo 10 posledný krát pije (väčšinou len trošku MM,ked zaspáva...)

Dnes sme boli na nákupe a zásobili sme sa jogurtíkmi od nestle,váživkami atd...Ocko nás necháva samé ako Robinsonov,tak aby sme hladom neumreli.....Budeme papať zväčša kupovane,lebo Sisa sa furt po mne liepa.Stále len ruky ruky...a fakt budem rada,ked aspon upracem,umyjem a tak.To ešte prídu ludia z realitky fotiť náš byt zase,tak chcem mať okolo utorka relatívny poriadok 😝

No dobre.Tak ja už idem...mám ešte kopec roboty s prádlom,dlážkou a hádam hodím aj šlofík,kým je Sisa vonku s ockom.Pápá

cikyta
14. feb 2010

Ozaj,večer sme jedli jablčno-čučoriedkovu výživku a ráno čierna "kaka" a nedá sa jej umyť riťka z toho!!! Normálna čierna riťka!!!!Papáme často tuto výživku,ale až dnes nás to takto zafarbilo 😀

nikinka008
14. feb 2010

ciky,no my sme boli nedavno chory mali sme vysoke teploty a su tomu mozno take 2 tyzdne,myslis ze by to mohlo byt tym? 😕 😕 mozno ze len vymysla ja neviem 😔

cikyta
14. feb 2010

Nikinka-ja si myslím,že to bude chorôbkou.Aj dr.nám vravela,že ked má pred chorobou,či po nej,tak je nechutenstvo uplne bežne.Velmi držím palce,nech sa vám tu už buduci týžden zmení a napraví.Ja verím,že to už bude OK.Ved je inak spokojná a smejká sa,nie? 🙂

lenka1smejka
14. feb 2010

K tomu jedeniu my to mame takto:
05:00-110ml mlieka viac nechce aj to ju k tomu zobudim inak by nevypila nic
09.00-ovocie asi 100g
11:15-obed 220g
14.15-150g jogurt
17:00-100g ovocia
19:00-kasa 210ml

myslim si,ze poje dost co som rada lebo asi pred 2 mesiacami sme mali hrozne boje pri jedle.A spime 2x cez den jeden spanok som jej zrusila lebo to bolo max.20minut.Takze to mame vstavame o 8:30.Potom sa hrajeme jeme a tak dalej po obede ide spat od 11:30 do 13:00.Ideme von sme na nasteve a cestou domov spi v kocarku od 16:00 do 16:45.Vecer chodi spat o 20:00 a spi mi 13 hodin s tou prestavkou o 5tej na mlieko

nikinka008
14. feb 2010

ciky,tak hadam to tak bude uvidime tento tyzden ako to bude s papanim 😖 Ale ano je celkom spokojna aj ked vie chytit svoje nervicky ked nieje nieco po jej 😀 😀 😅
lenka,a ako ste bojovali pri jedle 😀 😀 mi to mame teraz 😢
Baby a ako sa zvyknete hrat s malymi,co ich vie najviac zaujat alebo zabavit,ja uz neviem co by som snou robila 😀 😀 a tiez sa mi vzdy nechce 😀 😀 😔

lenka1smejka
14. feb 2010

niki-tak ja som ju nutila do jedla aj ked viem,ze teraz budu so mnou nesuhlasit ale ja som to tak robila ale potom som raz kupila hotove jedlo v sklenickach a zistila som,ze to chce.Tak asi 2 mesiace mi jedla sklenicky a potom sme presli na varene.Ked som ju nutila tak si zatala pusu ani bohovi mi ju nechcela otvorit snazila som sa byt kludna ale niekedy to uz neslo.Ked som ale zakricala tak sa mi rozplakala a to bolo este horsie 🙂 Unas to vyriesilo to kupovane

A hranie?No tak mala sa nevie hrat sama takze sedime na manzelskej postely a najviac ju bavia knizky ked jej citam so zmenenym hlasom a este taka kocka s vyrezavanymi dierami z roznych tvarov a ona mi podava tie tvary a ja to davam do tej kocky.Poviem daj a ona mi to poda s tym sa prehrajeme aj pol hodinu a este ju bavi lopta ked si kotulame.Jaj este by som zabudla-stavat na seba kocky teda ja stavam a drzim ju akoze jej nechcem dovolit aby mi to zhodila a ona z toho ma rtadost,ze mi to aj tak zhodi 😉

lenka1smejka
14. feb 2010

A inak mi mame velkost nohy 19 ale uz budeme musiet kupit vacsie

cikyta
14. feb 2010

My striedame varene a kupovane jedlá.
A hráme sa kadejak.Naháname,spievame,tancujeme,spolu triedime prádlo,ukazujem jej zvieratká v knižkách a napodobnujeme zvuky,a tak rôzne... 🙂

krpcek
14. feb 2010

http://www.cas.sk/clanok/151509/valentinsky-dar...
citali ste?
urcite sa dohodla s lekarom, aby dnes porodila. . . hroza tieto celebrity

elfi1
14. feb 2010

ahojte, tak uz pomalicky vyzdravujeme obaja. dufam, ze uz dlho nas budu chorobky obchadzat.

domcovi sa rozpravat moc nechce. teda chce, ale stale len bababa, papapa, vavava a pod
dava papa, pri vyzliekani, ked povieme hore rucky, tak ich pekne zdvihne a vie pekne zliezat zo sedacky a z postele. pekne sa nastavi ritkou dole a potom zosuchne nozky, natiahne rucky a pomaly sa posuva dole 🙂

cikyta
14. feb 2010

Krpcek-merala som malej nôžku.Má 12cm!!!!!!!!

krpcek
14. feb 2010

ciky aj vy mate taku velku? 😉 😀 😀

krpcek
14. feb 2010

neviete, kde by som zohnala nejaku tabulku velkosti na detsku obuv?

cikyta
14. feb 2010

Krpcek-no tak přimneženě 😀 😀 😀

cikyta
14. feb 2010

Krpcek - papučky máme č.19 a tie s prackou.Nie šnurovacie.

cikyta
14. feb 2010

Takže vidím,že sme sadli do tabulky 😀 normálne.

petusko
autor
14. feb 2010

ahojte 🙂
my sme dnes boli na maskarnom, aj Marcelik mal "masku" 😀 dala som aj do albumu 🙂 taky bol zlaty, len pozeral a obzeral a najradsej by bol vbehol medzi deti, no len tie nozky este neposluchaju 😀

sabinazv
14. feb 2010

petus, macik je nadherny macko 😅

cikyta
14. feb 2010

Petusko-macko má krásny velký kukuč 🙂 Je chutný!!!Ale aj Petko je zlatučký.

petusko
autor
14. feb 2010

vdaka 🙂
Macko je moja babika 😀 vela ludi hovori, ze je ako dievcatko, neter mu minule nacapala na vlasy asi 5 stipcekov, uzasny bol 😀
ale sa hrabem v albumoch teraz, fakt su vydarene minulorocne aprilovcata 🙂 kazde je niecim vynimocne a krasne 🙂

iku
14. feb 2010

Ahojte baby,kolkátky plienky používate?

nany100
15. feb 2010

ahojte, zase otváram? Dnes blbá noc, zase 4x hore a o siedmej som ju ešte uspala, lebo som bola nevládna a teraz ešte spí...no neviem, nejako nám to celé nefunguje, asi táto drezúra skončí, lebo to tuším nikam nevedie...včera bolo zase revu večer pri zaspávaní, nedá sa to počúvať a v noci každé dve hodiny od polnoci hore...

nikinka, nastrúham surové jabĺčko na tom struháku na zemiakové placky, úplne na jemno a rozmrvím jej do neho keksík...ale napr.včera zjedla len pár lyžičiek...niekedy viac, niekedy menej

iku, používame 4ky plienky

a dnes máme 10 mesiacov, bože letí to riadne 🙂

cikyta
15. feb 2010

Iku-4,5 ky plienky babylove.

Nany,všetko najlepšie k 10 mesiačikom.

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 (Nany,že zase 4 x hore. ☹ Tak my zase 40 x hore ☹ a to sme už uplne same bez ocka. 😢 )

nany100
15. feb 2010

ďakujeme...

ciky, ja viem, ste na tom oveľa horšie, ale my už tretí týždeň bojujeme a stále sa mi zdá, že je to na figu...iné detičky po pár dňoch prespia celú noc a my sa pomaly vraciame tam kde sme začali...a to som si prešla strašnými revmi s ňou a asi zbytočne...ale určite sa nevrátim k dudkaniu...vždy si ju vezmem, nakojím a dám naspäť do postieľky...

cikyta
15. feb 2010

Ved aj ja ju vezmem,nakojím a dám do postielky.No veeeela krát. Tak už ozaj rozmýšlam,že budeme spať spolu v postely(nikdy som to nerobila,lebo ju nechcem naučiť na další zlozvyk,ale toto nespanie ma už zabíja)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre