Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
17. feb 2010

inak ani mi nechodime...na nozky sa postavi, len ked ju nieco velmi velmi zaujme...a inak sa k tomu nedostane...alebo popri nas, tak to vstane jedna radost...ale stoji uz pevnejsie...ale krocky nerobi...po 4 chodi ako strelka...ked bude chciet chodit, tak zacne sama...ja ju ani za rucky neucim chodit...ze to nie je dobre... 😅
nic nam neuteka....je zdrava...motoricky urcite ok...tak si pockame na ten nas spravny cas na chodenie...

zuzik25
17. feb 2010

cafte, jeeej ze tahanie za teplaky, to poznam aj ja. 😀
macik, nadych, vydych. mne vcera malu zobudil "svokor", doobeda nespala vobec, poobede som ju dala pred 12 a o 12:30 uz bola hore, s revom, bo sa doteperil s vleckou do dvora, este ked prisiel tak spala, ale ked odchadzal, tak zrachotilo mu tam nieco a mala sa zlakla a taky plac spustila, takze nase poobdne plavanie, na ktore byva vzdy vyspinkana bolo o drzku. esteze po plavani spala aspon v aute dakych 40 minut. som mu ani nestihla par peknych slov povedat. 😠 sa pratal prec.
a najlepsie bolo, ze v pondelok prisiel rano o 9 ako na hotove burat priecku v komore (bude tam schodisko). ked si nieco vezme do hlavy, tak nic ine ho nezaujima len to.

dnes nastastie este taha od 11:30, ale uz ma pootvorene ocka.

petusko
autor
17. feb 2010

ahojte 🙂
ja dnes idem pochvalit nasu noc, spalo sa u nas od osmej do siedmej bez zobudenia 😎
o deviatej uz zase spal na necelu hodinku a teraz zase taha od dvanastej 😕 mozno to bude aj pocasim, je zamracene aj poprcha.
macik, Marcel sa zasa este stale nevie posadit sam, teda snazi sa, ale strasne nervaci pri tom,zacne revat az sa vysili a capne naspat na brucho alebo chrbat. ja ho trenujem kazdy den, ukazujem mu ako na to, ale jemu je to smiesne 😠 😒
zato ked ho davam sadnut, vysponuje nohy a neexistuje zohnut, len stat alebo robit tie smatlave krociky 😅
ale tiez zatial nestresujem, nauci sa, musi prist na to sam, ze je lepsie, ked to dokaze samostane 🙂

bambina
17. feb 2010

babenky poradte. Simonke sa skoro po celom telicku vyhodili jemne ruzove bodky. rano to mala na tvaricke a teraz uz aj na brusku a stehnach. moze to byt len reakcia na jedlo? vcera som neodolala a dala som si cokoladu. nesvrbi ju to, ani teploty nema. nechcem robit paniku. ako vyzeraju kiahne alebo osypky?

petusko
autor
17. feb 2010

babmi, prave teraz citam o ockovani proti kiahnam 😅 ale pri by mala vysoke teploty a pluzgiere su vodnate. a osypky by hadam nemala dostat, proti tomu je ockovana 😕
skor to davam za vinu tej cokolade, aj nas marcel je na nu haklivy, hned ma lica ako mafruska 🙄
alebo nemala teploty za posledne dni? lebo ak su to len bodky, tak by to mohla byt ta siesta choroba.

bambina
17. feb 2010

petusko vdaka. teploty mala ale nie vysoke, prikladala som to tomu zubku. teraz uz nema

petusko
autor
17. feb 2010

skus to odsledovat, ak sa to do zajtra zhorsi, tak radsej zbehni k dr., ale myslim, ze to bude najskor z tej coko. ak by to bolo aj z tej siestej choroby, tak zajtra by to uz nemala mat. ja som na to nedavala malemu nic. mal teploty tak max. 38,5. a tiez to mal iba akoby ruzovou fixou nahusto pokreslene bodky na brusku aj chrbte 😅

ideme pre Petka do skolky, vobec sa mi teda nechce, ked vidim, ako vonku fuci 🙄

komisakpd
17. feb 2010

ak nemala 6 chorobu moze to byt ono..ja cokoladu pasem furt a nic..

bambina
17. feb 2010

baby diky. dam vediet

zanulienka
17. feb 2010

bambi-moja sofia mala ovcie kiahne v 8 mesiaci,najprv trosku na zadku,kde ma teplo,pretoze ovcie kiahne vyjdu tam,kde sa potis,tak kukni ze kolko ma na zadku,horucku dostala az na 3-4 den,nemusi mat vzdy horucky

zuul
17. feb 2010

ahojte maminky,

júj čítam aké je to perné asi všade. môj mm sa neopováži povedať, že niečo nie... ja ho občas nechávam s miškom keď musím a vtedy nič neurobí ani sa len nenapije 😉 tak vie ako to je.

my sme choručký už od soboty, aj teplotky boli dva dni, strašne soplíky, čo kýchnutie to soplík po bradu a všetok soplík hltá, všetko mu to steká do bruška, takže nič nejeme okrem mliečka inak ide všetko von
miško už nemôže vidieť odsávačku.
my už tiež urobíme tak zo 4 kročky, sám stojí a nevie čo ďalej. keď k nemu vystriem ruky a poviem poď tak to sa rozbehne a to sú tie 4 kročky, že vie, že ho chytím na konci cesty 😀

maminky držte sa a veľmi často pomáha jedným uchom dnu a druhým von.

inak nato, že miško v noci nevie dýchať pekne spinkal hore o 1,00 a potom o 5,00.

nikinka008
17. feb 2010

Ahojte,mala mi spi v kociku boli sme na prechadzke ale uz kazdu chvilu bude hore tak len tak na rychlo vam pisem 😖 Nasa vcera sla spat az o 9 a nastastie zaspala bez problemov,vela sa totiz nachodila boli sme v jednom hrackarstve a nebolo vela ludi tak som ju dala nech sama chodi a ona vam cely cas krasne chodila za nami a ani raz nespadla,a tak vam presla cely obchod,vsade kde sme sli mi tak ona hned za nami 😀 😀 😀 bola chutnucka len ma mrzi ze som nevzala fotak bola by som ju natocila 😀 😀
Baby uz 3 tyyyyyzdne !!!!nejeme 😔 ja si nemyslim ze je to v poriadku som z toho na nervy,rano uz o pol 7 bola hore lebo ju bolelo brusko,ale jasne ked papa len hluposti,ked vidi ze mam v ruke jogurt alebo nieco sladke tak sa ide zblaznit 😖

krpcek
17. feb 2010

ahojte. . . tak a polka zvyseneho rodicaku je v cudu! 😀 😀 😀 som si vyhodila z kopytka a mala ma uz na leto zasoby oblecka. take krasne ňuňuňu vecicky robia. 😀 😀

krpcek
17. feb 2010

dnes som ju dala prvy krat sediet do nakupneho vozika a mala z toho strasnu srandu, na kazdeho v obchode vykrikovala 😀 😀 😀 to sme boli v takom novom detskom obchode.

cikyta
17. feb 2010

Ahojte.Máme len pol zuba a už som v riti,ako vlanajší sneh 😒
Sisa horučkuje,ja som po 100% nočnej a deme dál...dokial nepadneme na nos.
Moje chudiatko......................Ocko prííííííííííííííííííííííííd 😢 😢 😢 😢 😢

nikinka008
17. feb 2010

juuj ciky to mi je luto a este ste aj same ☹ kde mate ocka,isiel na dlho prec? 😕

iku
17. feb 2010

ciky,viem o čom hovoríš,aj my sme samé,ak neberiem do úvahy môjho pubertiaka,ale v nedeľu nám po 6 týž príde tatik,teším sa,už som unavená

cikyta
17. feb 2010

Príde nám piatok.Išiel pracovne na 5 dní preč.
Pred chvílou škaredo spadla,lebo som jej zabudla dať papučky a šmiklo sa jej,tak má cez celé líce taký šrám akoby žilu.Taka fialova spuchnuta čiara.To som len odbehla umyť tanier z kašičky!Boha,fakt nič nespravím.
Strašne plakala a v tom mi vola muž:tak si vypočul jej plač+následný moj 🙄 😅 Uf toto nieje na moje nervy taketo urazy ☹

cikyta
17. feb 2010

To spadla na hranu nábytku.

iku
17. feb 2010

myslela som,že robí niekde von
lea spadla v sobotu u našich z postele,tiež mi bolo do revu,ked spustila plač

zuzik25
17. feb 2010

cafko, juuj ciky, pad na hranu mame za sebou aj my, spadla v kupelni rovno na roh zarubne a kedze su drevene, tak tam ma tiez fajny sram na cele, aj kvapka krvi bola u nas. a plac bol samozrejme velky. a to som sa len fakt na sekundu otocila od nej. a dnes v kuchyni do linky, na roh ostrovceka, nastastie je to oble, takze modrina to isti. to stala za mnou a drzala sa teplakov a dako sa jej zamotali nohy a bac.

no mala vypila vecer minimum mlieka, vkuse sa odtrhala, nuz zvykla si na flasu z cajika a asi uz nejde mlieko prudom, tak ak sa neodtrhala minimalne 30 x tak ani raz. ma porazi, skusim si odsavackou nieco odsat a nastimulovat nech sa mlieko este rozbehne. ale zaspala bez UM. som zvedava kedy sa zobudi na hlad.

bambina
17. feb 2010

ciky, chuda nase. to je take neprijemne ked male spadne.

zanu, ovcie kiahne to asi nebudu. jej sa nerobia pupence ani pluzgieriky, ma cisto iba take bodky po tele. takze bud reakcia na cokoladu, co sa mi velmi nezda, lebo aj predtym som si cokoladu sem tam dala a nikdy nezareagovala alebo ako pisali baby to bude ta siesta choroba. nastastie teploty ziadne

bambina
17. feb 2010

inak baby, uz vsetky mate mrchu? ja som 1x dostala na Silvestra, trvala asi 2 dni. teraz vobec nic a mlieko mi strieka tolko ho je.

lenka1smejka
17. feb 2010

Joj baby vy ale perne noci,teda nezavidim Vam my sme boli 2x za cely cas hore v noci a to bola pre mna hroza 😅

A choditko jej urcite neschovam mala ho miluje a aj tak si nemysli,ze je zdrave,ze dieta zacne chodit v 10 mesiacoch.Nebranila by som jej v pohybe ale urychlovat to urcite nebudem

bambina
17. feb 2010

lenka, mne do 3 mesiacov spala uzasne. zobudila sa raz, maximalne 2x v noci. od 3 mesiacov je to ooooovela horsie. niekedy sa zobudi 4x to je ten uzasny pripad kedy sa vyspim. boli noci ked sme boli hore aj kazdu hodinu. teraz sa uz nad tym nezamyslam, beriem kazdu noc ako pride inak by som sa z toho zblaznila

cikyta
17. feb 2010

Lenka-ak začne chodiť sama od seba,bez ruk,či chodítka v 10 mesiacoch,tak to zdrave je.

skorvankova
17. feb 2010

ciky, vydrzte to... 😉

cikyta
17. feb 2010

Skovi dík.No som zvedava na dnešnu noc-ale merala som jej teplotu a má 37,5,takže dakujem bohu!!! 😵

lenka1smejka
17. feb 2010

bambina-no ja som asi do tych 3 mesiacov nespala ako by som chcela sice pekne spala ale chodila spat az o 23:30 😠 takze som chodila neskoro spavat zrovna ked som sa citila najunavenejsia ale za to spala do 05:00 a potom vstavala o 10:30

nikinka008
17. feb 2010

ciky,juj chudatko male ☹
mne raz mala spadla z gauca a to nebola ani sekunda co som sa otocila pre plienku a to som bola pri nej 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre