Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
23. feb 2010

No a ked mi už pár krát blbo spadla,tak sa stále bojim a ked ju vidim stať,hned ju dávam sedieť! 😅
Nám jogurty vobec nejdu ☹

jankaaa
23. feb 2010

ahojte babulky dakujem vam za odpovede....beriem dalej anti a je to uz lepsie...si myslim ze to bolo tym ze som bola chora a mala som strasne nizky tlak....macikjm a viem ze je to hlavne o psychike takze na nic zleeee nemyslim a beriem....ja tiez som nechcela brat anti ale ja proste musim aj ked som chcela zostat tehotna predtym som musela brat aby sa mi upravil cyklus ja vlastne ten hormonalny profil mam hrozny vzdy mam vysoky prolaktin takze ci chcem ci nechcem aspon par mesiacov ju musim brat aby som bola ok a dufam ze druhe babo sa podari .....verim tomu...

miavin
23. feb 2010

ahojte - čo tu nového za ten jeden deň???

zanulienka
23. feb 2010

ciky-ako to vidis aka bude noc?elaia uz spi...

miavin
23. feb 2010

zanu - tak pozerám, že síce sme rodili spolu - ale detváky rozdielne - aspoň že ste sa so Sisinkou zhodli 😀 😀
my už bubáme hodinku - a do tej pol 6 bez všetkého to hádam bude - a o 6 hokéééééj, Slovenskoooooooooooooo

zanulienka
23. feb 2010

mia-vybrali sme si rovnocennu partnerku,ktora je s nami v noci hore,ma maximum energie...

miavin
23. feb 2010

hej hej, aj Elaia aj Sisinka majú rady duracelky 😀
ja klopem - klopem - spinkáme celú nocku len moc skoro vstáva....a dnes ráno po 15 minútovom ďžavotaní v postieľke počúvam z postieľky: hmmmmmama, mama - kaka kaka....tááák som sa potešila - lebo sa ozaj do nočníka vykakal a vyčúral ako každé ránko.....

cikyta
23. feb 2010

Zani-uf...aj Sisa už hajááá.
Velké bacha o 6 hod.ráno.Hráme hokej,takže kukučky si to určite nenechajú ujsť! 😀
Mia-tiež dávam hned po prebudení Sisu cikať na šerblik.A dnes mi donho 1 krát aj kakla 😅 ,ale nepýta sa tak krásne , ako tvoj maličký.To musí byť bohovské 🙂

cikyta
23. feb 2010

No idem sa skusiť osprchovať.Hádam nebudem musieť dobiehať s penou na chrbte tíšiť moju "duracelku" 😀

lenka1smejka
23. feb 2010

Prosim vas kolko spia vase deti za 24 hodin?Myslim dokopy aj s dennym spankom aj nocnym?

cikyta
23. feb 2010

Lenka-no to je ťažká otázka,kedže vnoci sa mi budi v priemere každu hodinu na takých 10 minut.To je priemer +- 😒 Takže všeho všudy pri dobrej vôly : 10 hodin. s denným aj nočným spánkom. 😒

lenka1smejka
23. feb 2010

to vazne cikyta,Citala som,ze mate perne noci ale nevedela som,ze az take...Ja mam problem vstat ked sa mala zobudi po 9tich hod.spanku ale potom este ideme spat na 3 hodiny.Obdivujem ta ja by som to nezvladla waw klobuk dole

solen
23. feb 2010

lenka- moja asi 15 hod ale ona je spachtoska 😉

cikyta
24. feb 2010

Ahojte,
Zani..ako?
Od pol 5 mi buntoší,akože už definitývne 🙄 a teraz furt reve a ťahá sa mi na ruky!!!Už som ako orangutan 🙄

petkapo
24. feb 2010

Ahojte!

Tak u nas sa cez noc ku kaslu pridali aj poriadne sople - ale bez teploty. Nejdem s nim ani k lekarke, urcite by tam boli v cakarni aj chorsie deticky, tak aby som ho zbytocne nevystavovala bacilom.

Lenkasmejka - aj moj Alex zatial je iba pomixovanu potravu - hoci ma uz zubky. To nie je len o zuboch, ale o tom, ci uz vie babatko potravu prezuvat alebo nie. Niektorym babatkam to ide proste pomalsie 😉

No a u nas sa este nechodi (iba po gauci - po makkom - a s pridrzanim sa), nocnik pouziva ako klobuk na hlavu a zatato pouziva iba jedno slovo - tata - vzdy ked vidi tatika. A tatik je veeeeeeeeeeeeeeeeelka laska. Ked ide rano do prace, tak Alex place, ked pride domov, tak sa na neho vrha, bozkava ho.... Ja som vzduch 😒 😠 Ani si nevsimne ked niekam idem.... 🙄

cikyta
24. feb 2010

Petka 😀 😀 😀 S tým šerblikom to poznáme.Ze na hlavičku 😀 😀 😀
Ozaj-dnes ráno mi Sisa už druhý krát kakala do šerblika.Ja mám taku radosť s tých hovienok.Ma dojimaju 😢 😅

solen
24. feb 2010

ciky aspon si si mohla pozret rano hokej 😀 😎

miavin
24. feb 2010

dobré ráno - pozerali ste hokej? skoro ma porazilo....
ozaj - koľko zúbkov máte? lebo my stále len dva, ale papká nepomixovanú stravu, len keď je niečo väčšie, tak popučím trošku.... 😀

petkapo
24. feb 2010

ja som pozerala a bola som nervozna cely cas 😀
a zubkov mame 5 ks

petkapo
24. feb 2010

Baby - uz ste rozmyslala niektora nad navratom do prace?

cikyta
24. feb 2010

Solen,no taký hokej,ked mi kvíkaa celý čas na zemi,na rukách,proste všade... 😠 supla som jej preventívne panadol,ak ju niečo bolí,lebo málo nechýbalo,už som jej skoro ublížila 😠 Ja nemám nervy na to,ked sa mi hned ako zobudí hádže o zem,jeduje,driape na ruky a celý čas reve,akoby ju z kožky drali! 😠 A pritom jej urobím po voly vo všetkom ☹ Hold,niesom asi ukážkova matka,ale ja sa snažím... ☹
Dnes tu asi moc nebudem,lebo som ju uspala,idem sa najesť,čo-to porobiť a ked sa zobudí,znovu bojovať z jej užastnou náladou dnes ☹
Zub máme 1 aj to taký pidi 2mm dlhý 😅
Do práce? Určite nie.Prácu mám na 2 smeny,čo si nemožem pri mužovej práci dovoliť,kojím ešte ako divá atd...Takže ja EE 😝

sabinazv
24. feb 2010

helowen koceny 😎

ciky, doverne poznam toto ranne mrncanie, neviem preco, ale takto pred doobednym spankom je aj nas maly taky mrzuty... stale ho musim drzat, musi ma citit, vtedy je to ok... dnes som varila polievku tak, ze som ho musela mat na rukach - to bol spokojny... inac hukoty a stveranie sa mi po teplakoch 😒

Hokej sme pozreli - poslednu tretinu, ta sa mi pacila, mala happy end 😅

Petka, do roboty ee... u mna v praci aj tak vsetci pocitaju s tym, ze ostanem rovno na druhej MD (a priznam sa, vobec sa mi tam nechce vratit). A teda u nas aj nerealne, kedze mam tohto mojho maleho prisavnika...
A tiez papa mixovanu stravu, pripadne popucene... on vobec nevie odhryznut a tak... ked mu dam rozok, piskotu,keksik, on to drzi, oblizne a rozmrvi... tot vsjo..

petkapo
24. feb 2010

Ja som chcela nastupit od jula do prace, ale nechcu ma naspat - ze nemaju volne miesto na nasom oddeleni. Som velmi sklamana 😒

solen
24. feb 2010

Dievcata ked citam ako vase dietky behaju tak mi je smiesne, ked pozrem na moju lenivku. Ta sa len nedavno vybrala do sveta po styroch 🙂
Ale mne to nevadi, ani starsia nebola nejaka akcna a je z nej sikovne dievcatko co neobsedi.

U nas stav zubov 3ks, ten treti sa predral dnes. Dalsie cakam coskoro, ohryza ma ako besna pri kojeni.

Ja sa do roboty nehrniem, tu u nas som za raritu, materska je len 10 mesiacov. Moja starsia chodi do jasli a su tam take drobatka, ktore aj na mna kricia mama . Toto teda nieje na mna, este sa s malickou vytesim, ved je to mozno posledny krat, co mam taku zabku. 🙂

krpcek
24. feb 2010

ahojte. petka a ty co uz s pracou strasis - fuuuuuuuuuuuuj.

idem sa pochavalit - dnes mi mala presla asi take tri metre uplne sama - len som sla za nou.

my mame zubov 8 - sa smejeme, ze ma viac zubov ako moj dedo (ten bude mat o chvilu nove) 😀

ja prave finisujem s vyberom letnej dovci, dnes este idem do nejakych cestoviek a vecer to chcem uz definitivne uzavriet a nieco ist objednat. vybrat dovci aj pre dieta je vacsia fuska ako len pre nas dvoch. 😝

nany100
24. feb 2010

ahojte, tak už spinkáme 😉

lenka, my máme len jeden zúbok von aj to na milimetrík a druhý sa za ním tlačí...Adel to nemá čím pohrýzť a nevie to ešte ani rozžuvať a keď jej dám kúsky (napr. na drobno nakrájanú cestovinu), tak sa s tým dusí a vypľúva to...

solen, ani my nechodíme a ani sa neplazíme...zatiaľ je posediačky spokojná a keď ju postavím k stolu tak sa udrží, ale kroky ešte nehrozia alebo sa sama šplhať na nohy 😉

do práce sa zatiaľ nechystám, ale človek nikdy nevie aká bude fin.situácia...ale pokiaľ kojím, tak isto nie... a ak, tak len nejaké súkromné kurzy angliny by som si vzala a nie naspäť do mojej roboty 😖

anib
24. feb 2010

ahojte, tak dnesna nasa noc hore asi 5x, uf, cim to je, mame len 2 spodne zuby, vrchne v nedohladne, spodny trosku sa belie cez dasno napravo, inak mame problem s kakanim, pouzivate este niektora rurku, ja ju kojim asi zo 5x za den, caju strasne malo, zato papa riadne, aj vyzivu,aj zeleninu s maskom a ma zapchu,nechapem. Asi ju mordovalo tuto noc brusko, o 4 som pomahala, potom spala do pol 8. a teraz uz 1a pol hodky spinka. Kakaju vase dietky kazdy den? Ja robota nehrozi, zivnost mam pozastavenu, pokial nebude do 2 rokov dalsie, ani nad pracou neuvazujem, byt mozno do roka dosplacame, nic ma nezenie.

anib
24. feb 2010

a co sa tyka jedenia, tiez vsetko mixujem, rozok dam do ruky, ale obcas sa drhne, potom vygrcne trosku, takze mixujem a plazit - zacina spoznavat co to je, zatial sa pretacame a krutime rukami okolo vlastnej osi, ked nieco chce viac sa preplazi rukami ako nohami, vydrzi stat dlho a za rucicky tiez.

cikyta
24. feb 2010

tak prave mi volali zo socialneho,že si mám prísť pre rozhodnutie o schválení a to mi zobudili aj Sisu 😠 😠 😠 Boha mali mi povedať,ked som tam bola,že im mám nechať nejaké € na známku,nech mi to pošlu.Neviem ako sa tam došmatlem 😠

petkapo
24. feb 2010

Ja musim ist pracovat, financne nam to absolutne nevychadza, hoci sa snazia aj babky pomoct nejakym tym fin. prispevkom. Do nekonecna to ale takto nejde a nemozme zit na dlh. Aj tak mame na krku hypoteku, nemozme sa dalej zadlzovat 😒 Je to tazke ked clovek musi kazde euro v dlani 2x obratit kym sa rozhodne na co ho pouzije.
Skusam si hladat aj inu pracu, ale je to hrozna bieda teraz ☹ ☹ ☹ Normalne ma chyta depka 😖

Anib - Alexik kaka kazdy den dvakrat (rano, vecer). Ja nekojim, ale vodicky vypije vela cez den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre