Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
24. feb 2010

zanu, tak ste nemali odist z lacneho slovenska do takej drahoty 😝

zanulienka
24. feb 2010

sabi-na to sme nemysleli 😀 .ale manzo si odkladal do banky od 18 r.nieco ako stavebne sporenia,takze aj to je nejaka pomoc

macikjm
24. feb 2010

ahojte...no dnes ste toho popisali...
uz ani neviem na co som chcela reagovat...moje lasky spinkaju...a ja mam free...
ninka spinka tak cca 12 hodin od vecera do rana a cez den 1,5 hodinky...cize dokopy nejakych 13,5 hodin...chcela by som aby mi pospala aj cez den viac, ale to uz by som chcela vela...len nech pekne spinka v noci...dnes sa zobudila prvykrat na cicu o 3.00 a potom o 6.00 a to som ju uz brala k sebe do spalne a spinkalo sme do 8.30...provokujem, ze???ale nie vzdy to je tak...tak vy to vychadza, ze kazda druha noc je super a tie ostatne take priemerne...ale nestazujem sa... 😅

ja ninke papanicu uz len popucim vidlickou...pekne vie prehltat aj vecsie kusky...dokonca, ked ma zeleny hrasok v polievocke a niektore nepopucim, nema problem, aj tu supku z neho zje v pohode...aj kusky cestovin...no nema problema...

ja pracu tiez riesim...sice financne nam to vychadza akurat, tiez nezijeme na velkej nohe, ani na dlhoch, len na tom jednom dozivotnom hypo uvere, ale ide to...spokojni sme...nie som velmi narocna, nepotrpim si na znackove veci, ani manzo, tak si pekne vystacime... 😎 ale pomahaju aj babky, dedkovia, ale dobrovolne, my nepytame... 😀 a tiez do prace nemozem ist, lebo kojim, inak by som uz asi makala...a nechcem kvoli tomu ninku prestat kojit...
inak aj vase deti su take na vas naviazane???dnes tu bol moj ocko a ninka v kuse mrncala, revala, lebo vzdy ked prisiel, tak mi ninku strazil a ja som isla niekam prec a dnes prisiel len tak a to moje chudatko si asi myslelo, ze pojdem preč...ani pohnut sa od nej nemozem...ale to je tak asi cca 2 tyzdne... 😖 dufam, ze ju to prejde...

macikjm
24. feb 2010

juj...tak dnes som pismenkovy limit vycerpala...majte sa krasne mamulky... 😉

solen
24. feb 2010

petus ty si nato prisla 😀 Nase deti vela spia tak nemaju casy na behanie 😀

macikjm tu naviazanost poznam, hlavne od starsej, to bolo neskutocne, akonahle niekto k nam prisiel , uz aj mi sedela na kolenach a ani sa pohnut. Najprv mi to imponovalo, ze moje dievcatko ale potom mi to zacalo liezt na nervy, ked uz bola stara kofa a vkuse mamin cecok. Potom ju to preslo, nastastie. Tato mladsia je tiez moja cicka, ale uz uplne inak, cudzi jej nevadia, ona je vseobecne taka salamistka 🙂

s financiami je to vsade rovnake. Nezijeme biedne ale ani nerozhadzujeme. Najviac ma vie nasr.. ked mi tu daka mudra povie, ze oni by si nemohli dovolit aby bola tak dlho na materskej ako ja. Do mna 200 w hned, pretoze ja nevyskakujem, nemame dve auta, nechodim vyjedat po restauraciach, nemam kazdy den v skrini nove oblecko od designera a moje decko nechodi v 30 litrovom koci. Po tychto argumentoch hned kazdy sklapne.
Samozrejme tymto nechcem zovseobecnovat.

U nas nemala ani jedna problem s kuskami v jedle.

petusko
autor
24. feb 2010

presne solen 😀 a nech im to este chvilu vydrzi 😀
inak tie nase deti su asi rovnake, Marcel je tiez salamista ako vysity 😀 on ked sa aj zacne snazit liezt alebo vstat, tak po chvili rezignuje a kasle na to, radsej si sedi, tam sa nanarobi 😀 a ani jemu nevadia cudzi, bud sa usmieva alebo sa tvari neskutocne vazne a dolezito, potom vyplesti tie ociska, tak dotycny radsej odvrati zrak 😀
mmch, chvilu mi trvalo, kym som si prelozila vyraz "v 30 litrovom koci" 😀 😀
ideme von, do skolky pre Petika a ak sa jemu bude chciet, tak sa aj prejdeme. 🙂

solen
24. feb 2010

petus sorry 😀 niekedy ked precitam po sebe, tak sa chytam za hlavu 😖 Opravujem teda, v koci za 30 litrov 😀

lenka1smejka
24. feb 2010

Tak my mame tiez hypoteku ale ste sa to da...No ani mi nechodime nedavno sme zacali lozit.Ani popri nabytku nechodime a k tym zubkom zubkov mame 17.No a spi 14hodin v noci a 2 hodiny cez den

jankaaa
24. feb 2010

ahojte babulky nooooo tak nam asi zacinaju kiahne...boze babenky drzte palce aby sme to zvladli v pohode....zajtra vam napisem ci su to ozaj kiahne....

jankaaa
24. feb 2010

no my spime asi tak 12-13hodin den a noc dokopy....aj to v noci sa musi este budit to je samozrejmost...

miavin
24. feb 2010

no ja sa pridávam do klubu hypotekárok.....my tiež máme hypotéku na 30 rokov - a som sa až zarazila, keď som raz pri kamoške spomenula, že mangel priniesol z práce len zálohu 500 eur..... tak sa na mňa pozrela, či mi nešibe...že niekto toľko ani nezarobí za mesiac.... no hej, ale to je tak akurát u nás na hypošku a energie ☹
náš drobisk dnes normálne grckal - a nechápem z čoho.... snáď to nebude také zlé zajtra

zuzik25
24. feb 2010

cafte baby,
mame piaty zub, vcera som len tak namatkovo kukla a bol tam.
😀

no ten kto v dnesnej dobe nema asi hypoteku, je bud cudak alebo sa vedel dost dobre narodit. 😎 takze mame hypo aj my na 30 rokov plus leasing, stavebny uver a este k tomu aj nemale vyzivne na draheho prvorodeneho, takze mame co robit, nevyskakujeme si, ale zas jest mame co, holi nechodime a strechu nad hlavou mame. a hlavne ze sa lubime a sme zdravi. do roboty sa nejak nehrniem a ked viem aka je situacia vo firme, tak mi je lepsie doma. a nieco si privyrobim popri rodicovskej.

sopliky nam uz ustupuju, ani nechripi, som davala aj homeo a asi pomohlo aj to.

cikyta
24. feb 2010

Zani-pomoooc.Ráno je zase hokej 🙄

cikyta
24. feb 2010

Ozaj.Dnes som dala urobiť tortu Sise k 1.rôčku.Som zvedava,či mi ju urobia,ako som im opisala a dala predlohu 😉

komisakpd
24. feb 2010

petkapo aka barbora?

miavin
24. feb 2010

Slovenskooooooooooo , Slovenskooooooooooo heja heja heja Slovensko - ráno vás čakám babenky : ciky, Zanu a iné ránovstajky

cikyta
24. feb 2010

Jasne Mia.Ako na koni,poprípade podaktorí aj s ceckom v puse 😠

cikyta
24. feb 2010

No idem sa trošku zušlachtiť do sprchy a pokusiť na sa aspon na 15 minut sladunko zabuvkať... 😔 až dokial ma nezobudí moja prvorodená a 100% aj poslednorodená (v tej chvíly) 😠

nikinka008
24. feb 2010

Ahojte,ako sa mate?Uz sme vsetci zdravy? 🙂
My sme dnes boli vazit malu,mame skoro 9 kg a to som si myslala ze mame uz aj cez 10 kg lebo je strasne tazka,ale ze vraj je to dobra vaha,tak ale z coho ma pribrat,z jogurtou asi tazko ☹ co sa tyka toho nejenia to pretrvava este stale tak sme sa na to aj pytali sestricky a vravela nam ze v tomto obdobi je to normalne ze babatka nechcu papat,a aj vtedy ked im idu zubky a davame im papat tak oni si to zapamataju a potom to nechcu jest,takze k to vie 😕 mame ju tyzden nechat tak nedavat jej obed a potom vyskusat jej dat nieco nove,tak uvidime 😅 😕 Bol tam aj taky detsky kutik a deticky v Sarkinom veku,bola chutnucka prechadzala sa tam,brala si hacky ale som si myslela ze pojde viac k tym detickam ale moc nie,bolo tam tae dievcatko ako ona tiez uz chodila bola trosku mensia a Sarka jej zobrala hracku ale ona v pohode isla si po svojom 😀 😀 lenze keby to bolo opacne nasa by uz davno spustila plac,je velmi taka ze vsetko musi mat len pre seba 😠 a ked sme odchadzali tak som jej tie hracky zobrala tak spustila taky plac a plakala mi celu cestu domov v kociku 😖
Co sa tyka spania v noci,myslim ze sa neni na co stazovat,ona v noci nepapa a zvykne v klude spat celu noc do tej pol 8 -8 rana ako kedy,ked uz zvykne boliet brusko vacsinou okolo tej 6 tak ide knam si lahnut ..uvidime ako to bude ked nam pojdu zubky 😕 neviem v poslednych dnoch je taka ze je v pohode a zo sekundy na sekundu zacne plakat tym sposobom akoby ju bolelo nieco tak neviem ci brusko alebo zubky nam zacinaju zase ist 😕

cikyta
25. feb 2010

Sisa mi vstala definitívne o 6 ! Slovenskoooooooo Dnes máme 10 mesiacov,tak hádam vyhráme hokej a dame Silvinke krásny darček 😅 ,ked si už privstala na ten hokej 😅

cikyta
25. feb 2010

Silvinka dakujeeeeeeeeeee.Sme v semifinále!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zanulienka
25. feb 2010

ciky-kukali sme,od 6.00 sme hore a kukali smeeeee.
my sme asi cudaci,lebo este nemame hypoteku 😅 ,ale budem sa snazit tu chybu napravit 😀

zanulienka
25. feb 2010

ciky-gratulacie mladej slecne 😉

cikyta
25. feb 2010

Diky Zani.Tak už spí.Ježiš zase sa opakoval včerajšok a jej zlostenie 😠 🙄 No idem rozdýchať ten boj z jej prebalovanim a niečo urobiť so xichtom. 🙄 Lebo vyzerám ako vygrcaný slíž.

zanulienka
25. feb 2010

to si videlamna v zrkadle?moja tiez spi,ja neviem,ale tieto dve robia vsetko rovnako,aj nasa noc-kazdu hodinu hore 😠 .zobudi sa pojdem jej kupit topanocky take pre mladu slecnu,aj ked si ich nezasluzi

bambina
25. feb 2010

Ahojte 🙂

Silvinke vsetko naj, dnes oslavujeme 🙂

idem pozriet, co ste popisali kym mala spi

bambina
25. feb 2010

ciky, super foto 🙂))))

skorvankova
25. feb 2010

cauko...

Tak po vcerajsej poradni mame 9160g a 74 cm... 😉
Očkovanie sme zvladli, len v noci sa stale budil a dnes len mrnka...asi ho to bolí ☹

A som rada ze sme vyhrali ten zápas 😎
ciky, dost dobra foto 😀 gratulujeme k 10 mesiacikom.

bambina
25. feb 2010

sabi,
mne Simonka tiez nechce papat. uz som z toho nestastna. zo zaciatku tak pekne papala a teraz je to katastrofa.
rano jednu lyzicu jogurtu ked zje, obed maximalne 2 lyzice a potom sa zatne a nedostanem sa do pusy.
sem tam popoludni jej zachuti vyziva a vecer kasu, tiez podla nalady. niekedy zjedla aj celu malu misku co ma a niekedy 2 lyzice a dost.
uz som z toho smutna, skusam vselijake varianty, aj ju vyhladovat, ale ona len mliecko, mliecko.
tak ma vcera mamina trochu ukludnila, ze pokial je spokojna tak nemam nasilu. teraz sa tlacia ocne tak to moze aj preto.

uvidime ako sa to vyvinie dalej

bambina
25. feb 2010

a co sa prace tyka, tak aj my mame hypac, ale do prace nejdem. manzel celkom dobre zarobi, myslim tym, ze zatial to dobre zvladame. niekolko rokov sme boli obaja v zahranici aby sme zarobili a nasetrili, preto aj male prislo az po mojej 30-ke. a ja by som tiez vramci tejto materskej rada mala aj druhe aj ked niekedy je to tazke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre