Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
10. mar 2010

ahoj sabi. ja som o kvapkach ani necitala, len ten caj som pozerala...
ale myslim ze v lekarni by mohli vediet ci moze dieta taky caj pit alebo nie. ci ?
no, uz je maly hore, tak padam. papaa

sabinazv
10. mar 2010

no ten caj, ak by aj hej, neviem ci by sa podarilo do dietata dostat tolko caju, aby to bolo na liecebny ucinok, teda nas Danko by to nevypil... ale ta posledna veta plati aj pre caj si myslim 🙂

zanulienka
10. mar 2010

sabi-to su uz noci co sa nedaju vydrzat a trvaju strasne dlho,je ine ked nespis den-dva a potom dalsie ano,ale toto je ze nespis mesiace v jednom kuse.mne tieto homeo dali bez receptu

cikyta
10. mar 2010

Kvapky jej nejdem dávať.Valerianu možu tehotne aj dojčiace ženy.
Vypije mi denne 100-200ml čaju.Ved kolko vypije,tolko vypije...
Nejdem nič prehánať a nejdem jej dať HOMEO bez suhlasu dr.Idem jej dať trošku čajíku,ak ho zoženiem.
DR.vie,že nespíme...
Nikto si nevie predstaviť,čo je to pol roka nespať a ak,tak tak,že len čo zaspíš,už ti reve dieťa.Len čo zavrieš oči,už vrieska! Po pol hodinovom tišení ju dáš na 3 pokus do postielky,lebo na prvý to málokedy výjde!
Je mi zle,som chudá,bolí ma hlava,nemám náladu,pred očami sem tam tmu,nechutí mi jesť,myslím,že budem každu chvilu vracať a niesom schopná ani rozumne uvažovať.Cítim sa,akoby som stojačky spala a to celý den 🙄

Ten kto by mi mal pomôcť(akože dr.)povie:to zuby.(Ved čo ine,však?! 😠)Ešteže existuju!

Tak si pomáham sama.Tu už ide aj o moje zdravie.Ak ma vyruti cez den,čo bude so Sisou?

cikyta
10. mar 2010

Ano,existuje aj možnosť dobehnuť spánok cez den,no nie u nás.
Nemáme vobec nikoho.Na všetko som sama a večer trošku s mužom.

Dokonca sa už 3krát po sebe stalo,že muž zobral cez výkend Sisu von na 2-3 hodinky,nech si pospím...A myslíte,že som spala?
Už som tak vymletá,že som nedokázala zaspať a ked,za 10minut som sa strhla.Proste som si už zvykla tak spať... 🙄 A telo ma neposlucha 😒

zanulienka
10. mar 2010

ciky-poznam to velmi dobre a aj ta chapem.hladala som tiez vsetko mozne co by nam pomohlo zlepsit spanok a fakt nam tieto homeo pomohli,nevyzeraju,ze by elaie skodili,skor naopak.je vyspata a tym je viac vesela,usmievava,pritulnejsia...

solen
10. mar 2010

Ahojte,
ciky to sa az zle cita. Tiez ta viem pochopit, mne staci jedna takato noc a mam tie stavy. U nas viacdetnych je to o to horsie, ze na druhy den rano je tu este dalsi clen, o ktoreho sa treba starat.
Tie vyhovorky dr ze su to zuby dokazu akurat tak nasr.t. 😠
No ako sa zamyslam, myslim, si ze caj len tak nepomoze. Siska je bud taky divoch alebo je tam ina vec, ktora jej neda oddychovat. Este ma napada. Davas jej sladke? SLadky jogurt, keks? Ak ano, skus vynechat par dni, cukor je neskutocny prival energie pre tychto drobcov. V kazdom pripade ti drzim palce, je to hrozne, ked clovek nema nikoho pri sebe, som v tej istej situacii. Posledne dni sme si uzili, malickej vysli 4 vrchne zuby naraz a v tieto "uzasne" dni ta starsia pregrcala a preteplotovala. Peklo

cikyta
10. mar 2010

Solen,no spapá tak každý druhý den polku jogurtíku a piškotik sem tam cez den zobká. ☹

solen
10. mar 2010

ciky a hlavne jedla zje dobre?

cikyta
10. mar 2010

Ano papá pekne.Tu nejde o hlad.

solen
10. mar 2010

nie nemyslim, ze ide o hlad. Len u nas neodporucaju, take to, ze dieta stale nieco v ruke. U nas 5 krat denne jedlo a dovi. ZIadne piskotky, keksiky pomedzi a pravidelny rytmus. To ale myslim, ze si pisala, ze sa snazis. No uz ma nic nenapada, akurat ze je certik maly a je zlata taka vystrihana 😉

cikyta
10. mar 2010

No hej snažim sa dodržať obed a večeru.Všetko medzi tým je rôzne,lebo nie každý den zje plnu misu obedu,či večere,tak potom olovrantík je väčší,skôr atd... ona mi nezje vela naraz-ako aj ja 😅
A inak ked tak premýšlam,aj na tej chamomile,čo odporučala Sabi bolo a teda je písane,že len na lek.predpis,aj ked to normálne predaju v lekárni 😒

zuul
10. mar 2010

ahojte maminky,

juj ciky moje chudatko nevyspate.
len k tym homeo ak mozem. ja im verim, a tak som miska vzala k homeopatke a za 2tyzdne nam vyliecila 6 mesiacov trvacajuci soplik. ale to sme u nej museli normalne na konzultaciu aj vyse hodiny, kde zistovala vsetko od jeho narodenia. stalo ma to 50eur. ale pomohlo. tak ja by som to skusila ale normalne od vysetrenia a nech ona poradi, pomoze. lebo na normalnu dr. - aspon tu nasu - sa spoliehat nemozeme.

a co bytik? volali ste do realitky?

sledujem vas tu, no pisem menej.

my chodime zasa plavat, ale uz len tento mesiac lebo nas to nebavi. misko by len vyliezol na breh, vsetko tam rozhadzal a nie cvicit 🙂
chodime uz vo velkom tak 2tyzdne, taky je bohovsky.
spinkame od 20tej do 1,00 a potom tak do 6,30-7,15. chodime potom o 10,30 a spinkame 1,5hod. a potom este do kocika okolo 15,30. to ho nechavam tak 45min potom ho budim, aby vecer spinkal.
aj papanicko sa nam polepsilo klop klop. uz mu davam to co my papame.
dnes cestovinka pismenka s tuniakovo-paradajkovou omackou.
zajtra segedinsky, ale len masko, stavicka s knedlickou.

milujeme deticky, casto sa stretavame, aj do MC chodime. a strasne vela blaboceme, no mama tata vobec.

ozaj a co k rociku?
my sme mu uz kupili trojkolku, miluje vozenie v nej.
a ideme mu urobit na dvore travicku, s preliezkami, hojdackou, pieskovisko...posedenie pre maminky 🙂

opatruje sa. a ozaj misko miluje to auticko odrazadlo, tak ak nemate tak to ako darcek. vysadne sam a uz robi nozkami a hura dopredu.

zuul
10. mar 2010

a este som zabudla mame 8 zubkov 🙂

kaitka
10. mar 2010

ahojte
no cosi som pocitala,,,a neda mi nepridat moj nazor,,,
nevidim podla mna nic zle na homeopatikach...ked su podavane detickam,,,samozrejme po konzultacii s odbornikom
cize ja by som urcite vyhladala dakeho na tvojom mieste a sama uvidis
navidim dovod braniit sa tomu
ale urcite ti v tomto neporadi pediater(ak sa ovsem homeopatiou nezaobera)
ja som bola s malou u jednej pani s exemom a nestzujem si,,i ked homeopatika neuzivame od noveho roku,,neni treba,,berieme jeden liek od imunologicky,,vysledky si to ziadali
ale ja by som skor daco prirodne
tak preto radim skusit homeopatika na malinku sisku,,lebo takto dlho nevydrzite fungovat
drzim palce

kaitka
10. mar 2010

ahooojky zdenka) a k akej homeopatke ste sli,,ako sa vola? mozno ste boli aj u tej nasej)))

zuul
10. mar 2010

kati ahojky, ako sa mate? uz bezkate? tesim sa na prechadzku nech sa otepli 🙂

kati dr. sokolova vo vrakuni.

cikyta
10. mar 2010

Zuul ahoj.Tak Miško je už takýto beťár na plávaní.Jaj som sa zasmiala aspon.Ze by vyliezol na breh a zle robil 😀 😀 😀 😀

Nooo náš byt je predaný 🙂
My sme boli včera obzerať jeden byt pre nás.Je celkom pekný,fajn lokalita,aj lacný,len nájomne hrozne drahe,lebo sa vela plati do fondu opráv-celý barak nový,zateplený,nová strecha,nove zábradlia,schránky-všetko.
Dnes tam má prísť ešte niekto,kto možno ponukne viac €,tak čakáme...
Ale včera večer sme našli na nete inzerát pár hodín starý a hned ráno sme tam volali.Je uplne prerobený ten byt,fotky super krásne,je omnoho lacnejší a omnoho krajší.Len dlžoba v byt.družstve nan 80 000sk a preto sa ho chce tá majitelka rýchlo zbaviť.Takže sa nám zdá výhodnejší.No o 18:00 tam ideme na obhliadku a budeme mudrejší.Tiež je v centre a krásne okolie.
Pre istotu tam vezmem aj Sisu,nech nevymýšlaju a ulutostia sa 😅 nad nami 😀 Lebo včera večer Sisa spala vonku a boli sme na obhliadke tak,že najprv muž,potom ja. 😒 Musel Sisu strážiť vonku.No večer nám volali,či nechcem zdvihnuť platbu trošku vyššie,napr.o 10 000,lebo ho chcu takí ludia,čo su ochotní dať viac 😒

kaitka
10. mar 2010

mame sa fajn,,,mala je anjelik) nechodi este sama)) ta si dava nacas,,,sa ma nechce pustit 😀 cecok moj...
a kam chodite do centra? a ked sa veru otepli,,tak vybehneme na prechacku,,alebo do dakeho parciku
no a my chodime k inek homeopatke)

cikyta
10. mar 2010

Takže dosť,čo je nájom vysoký,ešte aj vymýšlaju...
A tento druhý byt,aj ked treba zan zaplatiť dlžobu...tak vzhladok k jeho cene je tá dlžoba 80 000 pre nás nič a je stále strašne lacný.

cikyta
10. mar 2010

Kaitka máš pravdu s tými homeo,ved tak to chcem aj ja.

zuul
10. mar 2010

ciky tak drzim silno palce, isto vezmite aj sisku a daj ju tam labzovat. uvidis ako sa budu inak spravat.
ak bude ten druhy lepsi, aj ja by som brala. aj 10tis je niekedy dost.

inak idem sa pochvalit, teda ocina. pekne miska strazi ked treba, kedze babky sa k tomu nemaju.
chodievam 3x do tyzdna do fitka, dnes nechty v pia kadernicka bude. juj ako sa tesim, uz len teplucko nam chyba.

katuska neboj rozbehne sa ani nebudete vediet ako. aj my sme vyberali kameru ako blazni 😀

kaitka
10. mar 2010

ved ja na nic ine necakam len na teplejsie pocasie,,karin miluje nas park))) pisti za detickami,,, miluje hojdacku)) lieta tam xi,nastastie s nemusim zohinat,,ked s nou labzujem za ruky))) asi jedina vyhoda mojem pidi vysky 😀 a uz sa mi zobudila ,spala 2 a pol hodiny,,,az mi to bolo divne
ideme vesat pradlo)
majte sa tu krasne)
zdeni,,ak by sa ti chcelao,zajtra ideme do avionu poobede) ozvy sa ak by ste chceli dojst)

zuul
10. mar 2010

katuska zajtra mame o 14tej plavanie. ale nabuduce rady pojdeme.

kaitka
10. mar 2010

tak ked pojdeme nabuduce,,tak ti zavolam🙂

zuzik25
10. mar 2010

cafte baby,
mame problem, emmka nechce papat lyzickou (ked ju krmim ja), ale len rukami. no dnes jedla polievku... rukami. parada, vsade okolo napadane, ma porazi, raz jej to stacilo ukazat. a sama lyzickou este nevie a ked jej ju dam, tak ju odhadzuje prec. nieco zjedla, ale vela toho nebolo. som zvedava dokedy bude spat.

a noci, hroza, kym sa medzi nami ulozi, som obkopana, vlasy vytrhane, a nacapena na mne. normalne sa budi akonahle prideme do spalne. uz sa tesim ked bude mat izbicku.

vcera sme stretli romanakatku na plavani a maly Timko sa doplazil k Emmke rychlostou blesku, ocino musel za nim utekat. plavanie aj my koncime tymto kurzom, este si nahradime vymeskane hodiny a potom uz dovca a leto, kupko. ona sa tam uz tiez nudi.

iku
10. mar 2010

Baby,dávate deťom nejaké ovocné šťavy? Aké?
Nechce mi piť ani čaj,ani vodu.

zanulienka
10. mar 2010

iku-j zvykam obcas kupit v obchode ovocnu stavu z pomiesaneho ovocia.jablko,hruska,hrozno..

nany100
10. mar 2010

ahojte, iku nedávam zatiaľ... Adelka vypije vodičku aj nesladený detský čajík (max. 100ml denne)...a ostatné tekutiny má z výživky, polievočky príp. kaše na olovrant a kojíme sa niekoľkokrát cez deň aj v noci...ale rozmýšľala som, že kúpim, tuším sú to od Hippu, nesladené ovocné šťavy na skúšku a prehodenie chuti 😉

bože ciky, držte sa...viem, o čom píšeš...aj u nás to bol brutal a teraz je hore tak 4x-6x za noc, čo sa mi tiež zdá dosť vzhľadom na to, že som nespala poriadne už asi pol roka...ale občas sa mi ju podarí uspať len čičíkaním a pchaním dudlíka do ručičky (ona sa s ním tak ukľudňuje, že ho žmolí)...ale minimálne 4x ju musím zobrať k sebe a priložiť...tak sa mi žiada si ľahnúť k tomu ako kedysi, ale nesmiem to znova dopustiť, lebo ak by sme tak párkrát zaspali, tak sme tam kde sme boli...musím si sadnúť a po pár minútach ju položím naspäť do postieľky kde hneď zaspí a ja sa zvalím a drichmem ďalšiu 1,5 výdatnú hodinu 😖

zuul, vy už papáte ako dospeláci? segedín a tuniak? fúha, mne sa zdá na takéto jedlá ešte dosť skoro...my sme stále na bábätkovskej strave (asi aj preto, že máme len dva zuby 😉)...ale stále vôbec nesolím a nesladím (samozrejme v kaši a jogurte je cukor, ale tomu sa nevyhnem)

ozaj, chcela som sa spýtať, baby čo kojíte...koľko mliečnych porcií dávate deťom denne naviac...ja vždy len jednu (buď jogurt alebo kašu), ale rozmýšľam, že by som dávala dve, lebo ovocie stále nechce a najnovšie už nechce ani rožtek alebo chlebík (čo nechápem, ale neviem čo s tým)...tak sa nám to papanie zase vrátilo na 3 príkrmy (desiata, obed, olovrant)...aj keď som kdesi čítala, že kojené deti by do roka nepotrebovali vôbec iné mliečne výrobky...a keď teda aj kašu, tak akú? nemliečnu? zarobiť do vody? Dík 😉

a odrážadlo asi aj u nás bude a hojdačka ako darčeky k narodeninkám...a torta už je objednaná 😉 ...chcela by som aj nejaký golfáč, ale ešte nie som zorientovaná vo výbere, tak zatiaľ neviem

bambina
10. mar 2010

ahojte.
ciky, chuda nase. uplne ta chapem a prajem vela sily.
tiez som skoro stale sama, viem presne ako sa citis.
u nas tie noci nie su az take tazke ako vase, ale ani Simonka nie je spac. kazde dve hodky pravidelne hore, ale po uspokojeni prsnikom spi pekne dalej. na vstavanie som si zvykla a ako pises, aj ked mam chvilku tak robim vsetko ine len nespim.
moj jediny problem je bolest chrbta. uz treti den ma neskutocne boli hlava a citim, ze je to z chrbtice. aj som si pocvicila, ale tu mi uz pomoze asi len doktor. len kedy sa k nemu vyberiem a kto ostane s malou.
ach jo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre