Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
26. mar 2010

tak pozeram, ze je to vsetko podobne ako u nas.
Simonka by najradsej bola na mne prilepena lepidlom, stvera sa na mna ked ju zlozim no jedna radost.
minuly tyzden ockovanie, plac neskutocny zacal od chvile ako ju sestricka zobrala na ruky odvazit a neprestalo to az kym sme prisli domov. v noci casto na prsniku (posledne 2 noci je to lepsie) uz som bola velmi unavena a preto by som touto cestou chcela podakovat nanny za prispevok od annag.
dodalo mi to novu energiu a zmysel celeho tohto kolotoca.
maminky drzte sa!

ciky, ja ta obdivujem ako si sa z tych padov este nezblaznila, my mame za sebou len par a strasne to prezivam. chuda nasa Silvinka 🙂

ninnaricci
26. mar 2010

ahojte...

ciky...ty kokso...nepopíja Siska niekde tajne RedBull???
...možno ozaj treba úplne vysadiť sladké...má veeeela energy
...držím palce nech ju to skoro prejde...viem ako to vyčerpáva...tiež som si niečo podobné odžila...noo nie až tak brutálne...a mne našťastie dosť pomáha manžel
...a tá nespavosť sa potom prejavila, že som bola straaaašne zlá...nervózna...a ten drobec to cíti...

bambi....ja som nad tým tiež rozmýšlala...treba asi niečo prečítať...ale ja asi dám aj proti kiahniam...veď asi pre niečo to zlepšili...či nie???

bambina
26. mar 2010

ninna... ja som sa uz trochu informovala (teta pracuje na hygiene) a vraj kedze to nie je na cely zivot (aspon mne pediatricka povedala, ze je to ochrana na 20 rokov) tak, ze radsej nemam. radsej mam tomu nechat volny priebeh. tak neviem, este som sa nerozhodla.

misha666
26. mar 2010

ahojte kocky... dlho som tu nebola...ale nejak nie je cas...

s tym spankom bude nieco vo vzduchu Emmka neche zaspat v postielke strasne reve tak s nou mazel zaspava na velkej posteli to je ich spolocna chvilka... a potom ju prelozim do postielky...ale v noci sa zobudi a chce ist naspat k nam cca o 4tej rano... a uz ma ide porazit z tej jej soplikov...mala 2tt sople, 4 dni bolo dobre a uz ma zase... sme museli v noci tahat lebo nemohla spat...tak zase pijeme sinupret a fenistil a ockovat neviem kedy nas budu to musi byt uplne fit... ale tie sople teraz ma asi zo zubkov lebo ma opuchnute dasna hore...tak som zvedava kedy nieco vylezie...

ciky... mne ked tak mala vystraja ze len ruky a revy ju necham vyrevat viem ze to tu viacere neuznavate , ale mojej to pomaha sa ukludni a hotovo...alebo ked ma jedy ze sa hadze do zadu tak ju pevne chytim a drzim kym sa neukludni...aj to nam pomaha...to som odkukala z tej relacie ze PESTUNKA 🙂

cikyta
26. mar 2010

Bambi- načo sa očkovať proti ovčim kiahnam? Je fajn,ked ich dieťa dostane a je fajn,kým v detstve.Už potom má pokoj.Ci nie?

Ninus,aj nám pomáha ocko ako sa dá,ale v noci pomožem len ja-on sa jej nesmie ani dotknuť-lebo nemá cici 😠 a cez den je muž už v práci a cez výkend spánok velmi nedoženiem,kedže sme ešte v 1-izbáku.
Takže sa spolieham len na tie viacere izby a to,že si pospím............+ už nejaká odvykacia drezura od ceckov!!!!!!!!!!!!!bez toho,že budeme budiť po nociach aj nášho pracujuceho ocka.Tiež to neni teraz bohviečo,ked v noci buntošime a on cestuje cez celu repobliku potom cez den autom ☹ (aj ked-ešte sa nikdy nesťažoval,ale ja to viem,že aj on je čiastočne nevyspatý)

cikyta
26. mar 2010

Misa-robím to stále dokola.V kuchyni ju odpojim od nohy a položim do izby na koberček,nech sa tam pliska,nie na dlažbe v kuchyni.....no a ona ked sa tam doplieska,pride za mnou zas a zas a zas a zas,,,,,,,až sa jej začne už z dlheho revu čkať a lapá dych 😒

cikyta
26. mar 2010

Misa-a inak pomáha to,že ju tak nechám na zemi.To ano.Vždy....no tieto 3 dni su unikátne a nepomože nič.Budu v tom zuby.Inak neviem...

bambina
26. mar 2010

ciky, to sa ma pytala pediatricka ked sme tam boli minuly tyzden. ci budem chciet dat zaockovat a ze ona to odporuca.
preto studujem ake su na to nazory. ja som ani nevedela, ze sa proti nim da ockovat

korelka
26. mar 2010

ahojte! dakujeme za vsetky gratulacie - my sme vcera trochu popili, ale ta velka oslava bude az na tu Velku Noc... 😀

som zabudla, ze nam robili v stredu tiez poradnu a mame 76cm a cca 12kg - nevedeli ho odvazit, lebo cely cas co sme boli dnu u dr., tak reval a reval, ale ked sme vysli von, tak uz bolo dobre - uz ma fobiu z toho lek. prostredia...

ciky - no ale to uz je fakt vela co ta mala s tebou robi... ma energie za 10, nejako by to trebalo zregulovat, ale ako??? 😔

bambina
26. mar 2010

este sa vam musim pochvalit.
vcera sme boli na kontrole na koznom a ekzem Simonke krasne ustupil. tak len musime davat pozor a kozu riadne premastovat.

a ake darceky kupujete deturencom k prvym narodeninam? zial, my pieskovisko nemozeme, byvame v panelaku 😉

zanulienka
26. mar 2010

bambi-do obyvacky sa vam nezmesti? 😀

sabinazv
26. mar 2010

dobre ranko,

aha, ockovanie sa prebera, neda mi nepridat trochu do mlyna 😀
Ja urcite nedam proti ovcim kiahnam... a naco? Praveze by som chcela, aby to dostal v detstve, vtedy byva (v drvivej vacsine pripadov) lahky priebeh, aj ja som ich mala... trocha svrbela, bola som podobana cela a dozivotna imunita...
A tato vakcina proti ovcim kiahnam je aj nova a malo vyskusana... na take experimenty sa cudujem, ze lekari nahovaraju... zrejme z toho maju profit, inak to nevidim 😒 Preto by som odporucila nastudovat si o tom aj niekde inde, ako dat na lekarov...

A ozaj, to co si pridala Nany od Annag.. .tak mne normalne slzy vyhrkli, ked som citala... tiez to tak nejak podobne citim... aj ked je to unavne tie noci, ale donekonecna to trvat nebude... Skor rozmyslam, preco je to tak, zatial som na nic neprisla 😅

sabinazv
26. mar 2010

A darceky? Chcem mu kupit taku trojkolku, co ma aj taku tyc na tlacenie... odrazadlo som jedno vyhliadla od Fischer price... a riadnu tatrovku, jasna vec... bez toho by to nebola poriadna oslava 1.roka 😎
Teda toto mu nekupime vsetko my.. ale to su tipy pre rodinu a tak...

cikyta
26. mar 2010

No Annag píše fajn.Od začiatku som s nou bola v kontakte.Najprv hlavne skrz kojenie a neskôr po 6 mesiaci skrz naš spánok...............Písala mi aj do IP.Presne tieto veci,čo tu máme príspevok.Presne mi bolo tak smutno a tak krásne z jej slov...No momentálne mi je už tak,že keby to išlo,NEKOJIM.Nejde mi o mlieko,ale o to zaspávanie.U nás to bez cecku nejde a ani v noci. ☹ Ak by som si mala vybrať teraz,tak radčej nekojiť a spať , ako kojiť a byť furt hore 😔 Momentálne mi je tak 😔
Doteraz som suhlasila s Annag.........do dnešneho dna ☹ Bojim sa,že odpadnem 🙄

Pa...........už musim isť.........držkajte sa,

bambina
26. mar 2010

ciky, aj ked mozno neveris, viem ako sa citis.
ja som mala tiez slabu chvilu cez vikend ked sme boli v Tatrach. bola som pripravena na tazku noc, kedze to bola prva noc mimo domova pre Simonku. ale to bola doslova katastrofa. Simonka skoro celu noc nepustila cicik z pusy, neustale sa budila aj napriek tomu, ze spala pri mne. no najhorsie bolo ked sme rano "vstali" a kamoska, ktora tam bola s o 2 mesiace starsim chlapcekom uplne vyspinkana do ruzova, lebo maly sa jej zobudil 1x v noci. ona ho nekoji od 4 mesiaca a odvtedy maly spi celu noc.
tak som si poplakala, ze kojenie je sice pekne, ale ma tie noci tiez niekedy nicia. bola som rozhodnuta, ze prestavam.
a potom ten prispevok od nany...

bambina
26. mar 2010

sabi, presne pre toto som tu hodila otazku do plena. aby som ziskala vase nazory a info. rada si necham poradit 🙂 uz ste mi velakrat pomohli
dakujem.

zanu, ja by som aj na balkon. ale susede by sa to asi nepacilo 🙂

sabinazv
26. mar 2010

ciky,nas maly tiez zaspi len na prse doma...a potom vonku v kociku... ale je to celkom rychlo odpali do spanku, takze to take hrozne nie je...
A tiez ked sme mali problemy s prisatim a flasou, tak reci od Annag, ze mu nemam dat flasu, ale mam ho krmit lyzickou alebo poharikom (2tyzdnove hladne babo), tak som mavla rukou, ze to sa pekne pise, ale horsie praktizuje... flasu som neodhodila, dieta naucila naspat na prso a fungujeme doteraz... dokonca zas uz nevie pit z flase 😅
No proste tym chcem povedat, ze ono si treba vsetko pripôsobit pre seba a svoje babo ...
Ciky a neskusala si jej davat chamomilu, ak jej idu zubky? U nas tiez idu a teraz som zacala davat a menej krat sa budi v noci... ale to mu davam len pred spanim... musim mu davat zasa 4x denne, aby mal pokrytu celu davku, dnes to vyskusam a dam vediet... Normalne rozpustim v lyzicke (nekovovej ! ) 4-5 boboliek a dam mu...

Tie stavy, ze len na ruky a tak... tiez niekedy mame... ked sa zle vyspi, ale ze nudaaaaa... tak najnovsie ked vstane, tak ho vezmem do velkej postele, dam mu trochu mlieka a rozpravam na neho take veci, ze viem, ze sa bude smiat... a potom ma super naladicku... on ma rad taketo chvilky... A tiez ked uz vidim ze ho nic nebavi, tak zasa ideme si spravit takuto mojkaciu chvilku a je dobre... robime varila macicka kasicku... steklim ho, alebo vyzujem ponozky, pripadne dam dole gate - hrozne rad kope s holymi nohami, to mu vzdy spravi naladu, alebo zoberieme hovoriaceho psa a s tym sa blaznime... atak... Mozno som dala dakeho typa 😉

bambina
26. mar 2010

vcera som Simonke kupila chrumky ale nie kukuricne ale pohankove.
vyborne su, uz som zozrala pol balika 🙂

misha666
26. mar 2010

ciky... ja byt na tvojom mieste tak ma uz davno porazi...ale skusila by som toto: ked uz nechces kojit proste jej ten cicik nedaj a hotovo,nech si ho ziada kolko chce...a ked ti bude odmietat falsu tak jej davaj dookola a nakoiec ked uz bude veeeeelmi hladna tak si ju vezme a pochopi ze aj toto sa da... deti nie su hlupe len male a straaaaaaaasne vybite 🙂

viem ze mne sa to lahko pise ale ved za vyskusanie nic nedas... len musis byt silna...myslim na teba... 😉

cikyta
26. mar 2010

Sabi skusila som chamimilu.
A hrám sa s nou furt.Ja doma nič nerobím! Len si urobim kavu,jej papať a non stop sa hráme a to celý den.A už pri tom je ufnukaná teraz.Ešteže mám chápaveho muža,lebo vie,prečo nevarím. 😠

bambina
26. mar 2010

aj my zaspavame na prse. no co uz

cikyta
26. mar 2010

Ona dudlá cicík.Nepije ho.

cikyta
26. mar 2010

No pa kočky.Držkajte.
Aj tak ju luuuuuuuuuubiiiiiiiiiiiiim 😉

misha666
26. mar 2010

bambi...pohankove chrumky s emmikou milujeme...tiez padne balik denne ona pol ja pol... 😀 a kazdy tyzden som v metre a kupujem ich...v jednom baleni su 4 sacky...tak mame na tyzden cca 😀

cikyta
26. mar 2010

sa 😅

bambina
26. mar 2010

ciky, nie si v tom sama. ja sa tiez cely den hram.
ked sa mi nebodaj podari povysavat alebo upratat kupelnu tak to povazujem sa fantasticky vykon. o vareni ani nehovorim.
ked chce mat manzel teplu veceru, musi prist skor domov.
ja niekedy aj zavidim babam ako si pri detoch stihnu umyt okna a vyprata skrine.
u mna nemozneeeeeeee

bambina
26. mar 2010

mishi, ja som ich len vcera objavila u nas v jednote, a su ozaj vyborne 😉

sabinazv
26. mar 2010

bambi pohankove chrumky zboznujem... maly teda nie... on si prosim pekne vobec jedle ani nejedle veci nedava do pusy... on lem mrvi a robi bordel s tym 😝

ciky a davala si tu chamomilu takto castejsie? lebo nam to nefungovalo, ked som dala 3 x... teda cez den bol menej mrzuty, ale noci hruza... A jasne, ze ju lubis... take zlaticko, kto by nelubil 😉

sabinazv
26. mar 2010

no tak ja sa idem pochvalit, ja varim takmer denne... a minulu sobotu na obed viete co som varila?
halusky s bryndzou aj s kapustou, kolac a chlieb... potom taky mrdnik v kuchyni, ze som si sama klepala po cele, ci som normalna... kym som to spratala (vsak po haluskach tolko riadu), a po vsetkom vlastne...
A dieta co vsetko povytahovalo kym som varila... tak ked som to upratala, som odpadla ako motyka... a to som bola sama doma, chlap bol v skole 😒

bambina
26. mar 2010

sabi, klobuk dole 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre