Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
10. jún 2010

ahojte 🙂
nakukla som cez reklamu 🙂
dankaa, je to hrozne. je mi velmi luto vsetkych ludi, ktori take nieco zazivaju ☹ prajem vela sil a co najrychlejsie (prip. aj najlacnejsie) odstranenie skod.
my sme boli vcera u rodicov mojich cely den, bolo nam super 🙂
nas Marcel sa zatial sam nebije ani nebucha, akurat zacal stvornozkovat stylom, ze celom po zemi 😅
@sabinazv, nas Petik mal tri take flase, zakazdym odhryzol tu slamku 🙄 😅
Marcelko pije bud z pohara slamkou alebo z umelej flasky od lucky, z tej, co sa neylieva. Z klasickej flasky pije uz iba vecer mliecko.
no utekam dopozerat, pekny zvysok vecera a pokojnu noc 🙂

iku
10. jún 2010

sabi,mne lea nepije, ale doslova slope čistú vodu z fľaše od kubíka v takej väčšej farebnej fľaše s uzáverom, z ktorého netečie, ked ju obrátiš hore dnom, je super a má ich v každej izbe, ked ju stretne, tak pije.my už z cumľa nepijeme, len mlieko, už od roka plnotučné.my máme zas problémy s očami, dnes sme u abelovskej strávili v tom hice 2,5 hod a ešte ma poslali na polikliniku s výtermi,boli sme spotené ako myši. sranda, neviem si už predstaviť,že by som ju teraz ešte kojila...a to som syna kojila rok a pol.
tak nech len danik veľa pije.

zanulienka
11. jún 2010

my uz davni pijeme zo slamkou,ci z pohara.vonku tiez krasne pije krabickovy dzusik zo slamkou

cikyta
11. jún 2010

Ahojte.Iku,čo máte s očkami?

Včera som kremovala Sisu a prešla som jej opal.kremom po očkách.Muselo ju to štípať.Celá tvár červená,oči slzave a rev......Držala si ich ručkami a ja som si nadavala do sprostých.Dosť čo jej slzia bez príčiny,ešte aj toto 😠
Tak som išla do lekárne kupiť niečo na vyplachovanie a tam tá lekárnička bola mudra,že to má alergiu,ked má aj noštek červený a hotovo.No krava.Asi viem kedy začala revať a odkedy to má.A kto nemá červený noštek,ked plače?

Večer jedol muž surový hrach a dal aj Sise.No tá noc.
😠 😠 😠 😠 😠
Už neplakala každu pol hodinku,ale doslova každých 5 minut.Takže som vôbec nespala. 🙄 Ráno mi hned do šerblíka kakala,čo zvykne kakať až pred obedom,.. ☹
No a teraz neviem,či tá noc má suvis s tým hrachom.

dooscoby
11. jún 2010

ciky aj ja som davala hrasok a budila sa v noci tusim castejsie tato noc bola hruza ale dako som to nedavala do spojitosti s tym hraskom ..jedine ze viacej prdkala 😀

dnes je hotove kocurkovo...neprespata noc....rano sa stihla trepnut o roh nocneho stolika a kedze to krvacala som zbehla k lekarke...ta krava pediatricka napisala daco v tom zmysle ze treskla z postele a ma rozrezanu hlavu 😠 ...kvoli tomu nas supli rovno na urgenty prijem, kde pozerali a hladali tu velku ranu...no ale bez reptania zalepili a poslali na rtg...tam nas vyhodili lebo ja som nemohla dnu kvoli kojeniu a moja mama ju nezvladla...skusala ju aj priputat ale nic z toho ☹ tak sme odisli domov s papierom ze slecna nespolupracovala 😀 a mame ju doma pozorovat 48 hodin....bolo to dobre aspon nato ze na normalnej ambulancii by sme cakali este doteraz
medzitym vola muz ze je doma a pes osral kupelnu...obval koberec a este mu kvoli piskotom roztrhla vrecko na trenkach 😝

zanulienka
11. jún 2010

doscooby-super den 😖

cikyta
11. jún 2010

@dooscoby Akože je to smutne,čo sa stalo Barborke,ale všetko to dalšie,nehnevaj sa,ja nemôžem..... 😀 😀 😀 😀 😀 Som sa zasmiala.Fakt ked sa darí,tak sa darí.
Dufam,že bude Barborka OK a hlavka už nebude bolkať 😉

zanulienka
11. jún 2010

cikyta-ty si taka zlaaaa

dooscoby
11. jún 2010

a to bolo smradu v tej kupelni 🙂 ...sracky po psovi upatovat je zabava a stihla to pustit aj na kupelnovu predlozku potvora 😝

konecne haja...mna napadlo ci to tym teplom sa tak casto nebudi ci nie je smadna..dnes pojedla hrasok tak uvidime co bude

zanu a mala elaia ti uz spinka dobre? ze ci mam cakat vyrastie z toho alebo skusit vyrevat

iku
11. jún 2010

zanu, vidíš, na slamku som zabudla, skúsim aj to, bude to pre nu niečo nové.mne džúsy nejak nechce. aké dávaš?
ciky, ja mám zápal,ale už mi pekne zabrali antibiot.kvapky a leike slzí oko už tri dni, tak som ukázala aj ju, ale musím počkať na výsledky výterov do utorka, zatiaľ dávam Ocuflasch, ten sa dá kúpiť normálne v lekárni, dávam ho vždy, ked sa mi zdá, že jej slzia oči, skús ho, je to len na vyčistenie od nečistôt, doporučila mi ho očná, ked nám prepichovali kanáliky. my jeme hrach tiež a nejak som nespozorovala problém.ale včera sa jej na nožičke objavili 4 pupence tesne vedľa seba, suseda vraví, že je to herpes, neviem od čoho.

cikyta
11. jún 2010

Baby,kolko dávate fenistilu kvapiek na noc???
4 či 8 kvapiek?
Už neviem,ako mi dr.kázala a vyhodila som krabičku ☹

petusko
autor
11. jún 2010

ahojte 🙂
@cikyta , aj na flasticke je napisane, deti nad 1 rok 10-20 kvapiek 3x denne.

petusko
autor
11. jún 2010

som to poslala skor, ako som dopisala 😅

@dooscoby, no skvely den... hlavne nech je Barborka v poriadku 😉
(

nany100
11. jún 2010

ahojte babule, my sme mali rodinnú oslavu, tatinka sme tam nechali, tak som zvedavá, kedy sa dohrabe 😀 ... Adelka mi tam spadla, ako chodila zamotali sa jej nôžky a spadla mi normálne pri nohách, pritom som ju držala za ruku.. ☹ .padla na betón na hlavičku, chúďatko, nemohli sme ju utíšiť, strašne plačkala.. 😢 ...má na čielku modrinu a hrču...prvý vážny pád ...nedala som na ňu pozor

scooby, dosť príšerný deň ste mali...hlavne nech je maličká v poriadku

cikyta
11. jún 2010

Petusko-hej už som si všimla-Poobede mi dostala Sisa soplík taký,že len teče a teče.Možno choroba,možno alergia... ☹ A nedalo sa jej dýchať len noštekom aj ked spinkala.
Nany-tieto pády su hrozne ☹
Dnes pri nás stáli všetcia anjely strážny!!!!!!!!!!!!!!!
Sisa sa mi rozbehla z cukrárne von a tam 4 schody dolu...Vedela som,že ju nedobehnem ☹
Otočila sa a cuvala ku schodom s velkým rehotom,lebo vedela,že som bežala za nou a kričala.Ona cupkala dozadu a ja asi 3m od nej som vedela,že ju nechytím,tak som sa ju snažila nalákať,že mám niečo v ruke,nech si príde zobrať.No to len trošku zastala...neprišla a mne to stačilo,aby som urobila svinsky dlhý krok-skok a mala ju v náručí!!!!!!!!!!!!Inak neviem,keby urobila ešte 1cm krôčiku,tak by padla zo 4 schodom dozadu na hlavičku na beton 🙄

nikinka008
11. jún 2010

ciky,nestras ☹ este ze si ju zachytila 😔

krpcek
11. jún 2010

ciky Siska ti dava dobre zabrat, ako tak citam., 😉 😀 😀 😀 betarka mala. 😀

zanulienka
12. jún 2010

iku-davam jej jablckovy dzusik alebo broskynovy,chuti jej,len ja jej tu slamku nastavim a musim jej povedat,aby tu krabicku nestlacala 😅

nikinka008
12. jún 2010

Ahojte,tak mala ma asi novy rezim,zacala sa definitivne budit o 6 rano 😔 som cela dolamana 🙄
Est vecer o pol 7 sme vybehli na ihrisko kde sa vyhrala a vybehala,a vecer za min zaspala 😅 ,ale co ked ranoje to strasne 😝

nikinka008
12. jún 2010

to je strasne,aj vas fackuju drobci? 😠 😖 uz so je capla po ruke a teraz mi tu vyplakava ale uz ju dam spat lebo mam uz dost 🙄

zanulienka
12. jún 2010

niki-elaia sa sama facka,takze sama si ublizuje.
dneska sme vybehli na mensie nakupy-teplaciky,tricka......300 eur v riti 😖

dooscoby
12. jún 2010

nanny a ciky ☹ ....davaju nam ale zabrat co...staci sekunda a uz je uraz 😠

Barborka je uz spat vo svojej kozi......neobsedi na zadku ani sekundu...uz aby som mala oci aj na zadku 😀 ...dnes sme boli na zahrade a behala len v plienke....aj vasi drobci maju potnicky?...ona ich ma okolo celeho krku a to doma je len v plienke tak netusim z coho to ma 😠...vyzera to hrozne...cely bodkovany krk

zanu pekna sumicka 😀 ...to ste museli spravit obrovsky nakup ci u vas je tak draho?

baby trase nam tu okna a fuci ako na sibiri....toto bude riadne letna hrmavica 😖 ...blizi sa k nam uplna ciernava

cikyta
12. jún 2010

Ahojte.
No dnes sme boli grilovať,variť guláš...Sisa má vela soplíkov , ale aj napriek tomu som jej dovolila čvachtať sa v bazeniku chvílu.To bola iná radosť.Aj na trampolíne skákala.Normálne kričala na druhe deti,že:
-deti,hopa ! deti,hopa ! 😀
Tiež bola len v plienke a tiež mala po dnešku zopár malinkých vyrážok-potničiek zo slniečka okolo krčiku a na plieckach.Je to normálne.
@dooscoby Ak ich má vela,skus jej to doma natierať modrou indulonou.Nám pekne pomohla minulý rok na potničky. 😉
Niki-aj Sisa sa rada bije.Rada facká.Učila som ju včera boxovať,no to ju moc neberie.Facky super plieskaju,človek zvrieskne AU ! A to je to pravé orechove !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petusko
autor
13. jún 2010

ahojte 🙂
my sme mali tiez vcera grilovacku, boli tu kamosky, tak sme mali na dvore malu zurku 😎 @dooscoby, aj u nas zacalo uz neskoro vecer riadne fukat, ale nastastie nic horsie neprislo.
aj Marcel ma hrozne potnicky, uz som to studovala, ci nema skor nejaku alergicku reakciu, lebo to ma v zahyboch ruk, pod pazuchami, pod krkom aj na chrbatiku 😒 ale nejedol nic nove, ine, z coho by sa vyhadzal. dala som mu aj fenistil kvapky, tak uvidim, ci to ustupi.
my tu mame neskutocne teplo, mame dom s rovnou strechou, takze nam tu pripeka, v spalni mame chrumkavych 33 stupnov vecer 😝

nany100
13. jún 2010

ahojte...konečne sa trochu vzduch osviežil...včera to bol ozaj brutal, ale v noci bola búrka ako hovado, aj elektriku vraj vyhodilo...doobeda sme boli voliť, poobede keď sa malá vyspala sme išli za našimi na chatu, grilovalo sa a bola tam celá rodina...cca 12 dosp.+ 5 detí + 1 v brušku + pes...no bol tam riadny chaos 😀 ...deti sa čvachali, Adelka bola nadšená 😀

ciky, máš inú duchaprítomnosť, neviem či by som vedela tak pohotovo reagovať 😒 ...chvalabohu, že Sisa je OK

našťastie potničky nemáme, občas na ňu streknem aj vonku tú mineralizovanú vodu od Vichy (z lekárne), strašne sa jej to páči...to ju osvieži

cikyta
13. jún 2010

Tak my sme mali v noci riadnu burku.........mali sme otvorené okno a v tom vetrisko,sťaby nejaký uragán,všetko vysvietené od bleskov z každej strany a prádlo mi ledva držalo na štipčekoch na balkone.Myslela som,že nám balkon odrapí aj s celým prádlom 😝 Trvalo to možno 15-20 minut,ale hotová hrôza ☹
@petusko Tak v spálni 33°C-fuha!!! 😕
My máme tento byt tak , že S-J a tak nám do kuchyne a 1 izby nikdy nesvieti slnko a do dalších 2 izieb len tak trošku na obed mi lizne slnko parapetu 😝 takže chládok celý den ☹
Bola som zvyknutá,že poobede nám praží dnu a sem tam sa aj opálim a takto... ☹ Milujem horučavy proste,lebo som totálna zmrzlina.
Muž je uplne šťastný teraz s bytom,lebo on sa potí furt-ešte aj v decembry 😝
@nany100 Tiež vás bolo požehnane na grilovačke.To je fajn pre Adelku.Nech sa oťukáva ludmi pekne 😉 My sme bolo dospelý-13 ks a detí- 12 ks+ 1 pes.
Fotku su nádherné!!!Adelka je krásna a taká šťastná z vodičky-juj! 😵

nany100
13. jún 2010

ciky, dík 😉 ...ona vodu miluje...rozmýšľam, že jej aj na balkón kúpim bazénik, zatiahnem žalúziu, nech na ňu nepečie a bude to mať ako krytý bazén...a možno aj vaničku by som jej tam mohla dať 😀
inak to bola ozaj hrozná búrka, len som čakala kým skončí aby som konečne svieži vzduch mohla pustiť do spálne 🙂

macikjm
13. jún 2010

ahojte...aj my sme boli vcera na grilovacke...bolo super...ninuska sa venovala kazdemu, len nie mamke, co mi v tento den vyhovovalo...za mamkou prisla, az ked sa jej zaziadalo cicu... 😀 fajne som oddychla...budeme chodit castejsie... 😀 😅

cikyta
13. jún 2010

macik a to ste kde boli,ked ma Ninuska bundičku a dlhé nohavky? Ved ja som nestíhala Sisu utierať od potu a to sme boli len v chládku a mala na sebe len plienku. ☹
Ale inak je Ninuska chutná,proste ako vždy sestrička naša 😉 A je fajn,že si si aj ty oddýchla.
(to ja som musela striehnuť,nech nepadne do potoka,do ohna,do grilu,do trnia ☹ ...aj tak som neustriehla zopár krkolomných pádov,či odpitie z plechovkoveho piva atd...)

macikjm
13. jún 2010

este par fotiek...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre