Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
12. júl 2010

aj ja si myslim, ze tie mini plavocky su tak na foto a pre radost maminy 😀 nale aj tak je tp chutnuske, ale pohodlnejsie bude tricko 🙂
vidis, chranice na kolena... to ma nenapadlo... ake mate?

petusko
autor
12. júl 2010

tu obiehaju okolo mna decka, pisem ako tatar 😝

zuzik25
12. júl 2010

cafte babule,
tak ja som od dnes na antibiotikach, v sobotu ma postipal mlady ovad a mam stehno veeeelike, no taku alergicku reakciu mam, ze az. svrbi a boli to neskutocne. dufam teda, ze co nasjkor zaberu.

k plavkam, mame aj cele plavky, aj tu supravu a este klasicke plavecke plavky plus aj tie plienkove plavky, ale po zahrade chodi vacsinou v klasik plienke a tricku, klobuk alebo ciapocka je neustale z hlavy dole, asi jej ju tam prilepim sekundovym lepidlom.

petusko
autor
12. júl 2010

@zuzik25 neprijemne 😒 postipanie ovadom boli viac ako od vcely 😒 nech ti to rychlo prejde 😉
s ciapkou mame rovnaky problem, vsetko strhne a zahodi 😠

bambina
12. júl 2010

@zuzik25 uch neprijemne ustipnutie. nech si rychlo fit.

petusko, chranice som kupila som na mimibazare, nieco cez 3 EUR ale super vec. nam to fakt pomohlo. aj preto, ze malu ked vyzleciem tak ma niekedy sklon sa na kolenach skrabat, mali sme problem s ekzemom na tych miestach. tak nechcem aby sa jej suchali kolienka na podlahe

kaitka
12. júl 2010

bre ranko baby)
cakam kym sa mala zobudi a pojdem asi na kupko....
a v stredau nas idu ockovat,,tak si te najvacsie tepla uzijem doma zavreta,,kedze sa nesmie ist potom na slnko,,n co uz
ako to vase dietky znasali,,naco sa mam pripravit?

petusko
autor
12. júl 2010

@kaitka ja som vcera pisala ze aboslutne super to maly znasal, my sme aj v ten den vecer boli vonku. a na druhy den sme boli v NR a v pohode 🙂

kaitka
12. júl 2010

bambi a uz nemate exem? zmizol vam,,ci ho liecite sem tam?
nam sa mala vyhadze ked sa velmi spoti,,a ma z toho fliaciky,,nic hrozne,,ale sem tam musim natierat mastickou
nam zistili alergiu na bielok,vajcny a daku zeleninku a ovocie,zda s ami ze surove jablko hm
inak aj moja zacala dost dudlikovat( uz len vnnoci mavala a zas zacala aj cz den ,,to te zuby,,,aj fajnove hnacky sme mali... ma sice len 6zubov ,,nic jej nevidim rast,,na furt sa vrta v puse

kaitka
12. júl 2010

petusko,,,no tak u vas super,,uvidim ako to prebehne u nas...

bambina
12. júl 2010

@kaitka aj nas caka ockovanie.
ekzem je uz teraz ovela lepsie. sem tam sa jej vyhodi na rucke, pravdepodobne z nejakeho jedla alebo z niecoho co zjem ja. ale neda sa to porovnat ake mala kolienka pred pol rokom. natieram ju telovym mliekom bioderma, myslim, ze to velmi pomaha aby kozu nemala suchu. a od potenia sa aj Simonke robia take cervene flaky, najma na zahlavi, potom sa tam skriabe, musim jej stale strihat nechtiky.

inak baby, ja som normalne musela kupit homeopatikum, ktore sa dava detom ked maju strach z lekara. musim to skusit, caka na ockovanie a ja uz mam teraz hrozu. v sobotu som malej kupovala v lekarni prve sandalky a ked zbadala lekarnicku oblecenu v bielom tak spustila taky rev. no hroza. a to jej nikto nic nerobil. ja neviem preco sa tak boji, k lekarom skoro vobec nechodi okrem poradni

kaitka
12. júl 2010

bambina,,ten krem od biodermi som aj ja davala,,, a tusim aj od adermi,te boli fajn
presli sme na konopnu kozmetiku,,ta sa mi zda ovela lepsia
tiez si obcas skrabe krk,,hm hlavne v noci))
raz sa mi vyhadzala na celom chrbatiku,,,to bolo fakt skarede
nastastie teraz je klud
a myslim,,ze ten strach z lekarky ju prejde ,,,mozno ma len take obdobie
uvidis casom
my chodievame okrem poradne aj k imunologicke,,,dako si uz zvykla,,,aj ked jej tam uz dva x skaredo brali krv z rucky

bambina
12. júl 2010

@kaitka fakt neviem z coho to ma. ona sa dostane az do takej hysterie, ze mi zacne zvracat sopliky a vobec nie je mozne ju utisit. az ked nie sme von.
my sme zacinala s konopnou kozmetikou ale nemala taky ucinok. hlavne ze je to lepsie aj u vas. ja mam s tymto uplne prve skusenosti, nikdy som problem s pletou nemala a ani nikto v nasej rodine

skorvankova
12. júl 2010

Ahoj.
Petusko, pisalo sa tu ze do rucicky a ja som hned videla pliecko 😀 takze do predlaktia?
A este? To akoze dnes nemoze ist vonku? na slniecko?
Ekzem ma tak raz do mesiaca na rucicke a brusko, potrieme 2x takym kremom z A-derma a pokoj na mesiac. ale uz to nemava take skarede ako ked bol malicky...

nikinka008
12. júl 2010

Ahojte 🙂

@zuzik25 juuj tak len sa rychlo z toho dostan 😉
Musim sa pochvalit,cez vikend mi mala prvy krat zaspala vecer sama,stale sa len prehadzovala a prehadzovala tak som skusila odist,ani neplakala nic,som prisla po 20min stale nespinkala,na druhy krat ked som prisla uz spala,uuuspech 😀 vcera som chcela tiez vyskusat ci to nebola len nahoda 😠 ale zaspinkala za 15-20 min tak som ani nikam nesla 😅 A to sa mi sama vypytala ze chce ist spinkat,tak som len takto pozerala ako puk 😕 😀 ...ale zlatucka bola 🙂
Aj my sme dovcera mali krasne pocasie,strasne teplo ale od dnes nam uz len leje a leje,a zevraj cely tyzden 🙄
A stym jedenim a uz neviem co mam robit 😠 uz sa mi vlasy hore stavaju 😀 ...za cely den nic nezje skoro,len mliecko,trosku cajika,trosku z vyzivymi zje,a mandarinky tie by jedla na pase 😒
A to mam taky roblem aj s manzelom,tiez odmieta obedy co spravim,lebo jemu tamto nechuti toto mu nechuti,a ze pokom asi mala je 😠

nikinka008
12. júl 2010

Mala este biely plast poriadne nevidela 😀 ked sa chodime ockovat tak len sestricky tam su a ti su v modrom 😀
Neboji sa az kym ju nieco nepichne ☹ naposledy nas ockovali ked sme mali rok 2 injekcie do stehien,bolo placu a placu ja som sa ani nepozerala 😔 lebo toto ja nezvladam,to musi tatino 😅 a doma uz lietala akoby sme ani nikde neboli vsetko v pohode 🙂

nikinka008
12. júl 2010

Nase druhe uspesne kupanie v bazeniku,zatial len v obyvacke 😀

petusko
autor
12. júl 2010

@skorvankova ano do predlaktia z vonkajsej strany mu to supli. ale inak ani mne dr. nespominala, ze nesmieme na slnko 😕 jedine, ze ak bude nepokojny, tak mu na noc mam dat nurofen. ale nebolo treba.

@nikinka008 , super 🙂 ja keby dam bazen do obyvacky, tak koniec. voda aj na plafone 😀

nikinka008
12. júl 2010

@petusko Sara este bola taka nesmela v tom bazene tak len sedela na jednom mieste ani sa nepohla a tak sa hrala,za to kupelku vie riadne vytopit ked sa kupe vo vani 😀 😀

nikinka008
12. júl 2010

Baby co ste dnes varili,dajte nejake rady,lebo ja uz neviem 😝

nany100
12. júl 2010

@nikinka008 no naša plavkyňa vytopí vždy celý balkón, keď jej tam dám bazén 😀 ...kým je trocha vody v bazéne, tak do nej trieska aby vyčľapkala všetku...v obývačke si to neviem predstaviť 😀 ...našťastie môj manžel skonzumuje všetko čo pred neho postavím, pre neho je radosť variť...hlavne nech je toho veľa a keď je to mäsko viac nepotrebuje 😀 ...zato krpatá posledné dni len didík, nič viac nechce...asi to bude tým teplom a aj zúbky ďalšie sa tlačia...takže obedy nevarím, lebo to môžem zakaždým vykydnúť, papá len jogurt a trochu výživy a dnes mala na obed kašu, lebo iné by asi nezjedla 😖 ...zajtra aj my ideme na očkovanie do ručičky 😖...to zase bude plaču...už keď zbadá doktorku a začnem ju vyzliekať 😒

nany100
12. júl 2010

@nikinka008 dnes sme mali námornícke mäso s ryžou a zo včera ostali ešte aj rezne so zemiakmi a rajčinovým šalátom 😉 ...zajtra keďže ideme na poradňu, tak asi len cestovinu s tvarohom a slaninkou 😉

beadz
13. júl 2010

dobre ranko bambulky. ja len narychlo, lebo simon spinka, tak idem chytro pobalit veci a ideme na zahradu. vcera sme mali velky ultrazvuk, takze gretka je potvrdena a zatial je vsetko v poriadku 😵
dufam ze ste vsetky v poriadku a uzivate si slniecko.

zuzik25
13. júl 2010

@beadz tak gratulujeme ku Gretke! 😉

ja som mala do rana horucku, ale uz mi ten mega opuch zacina blednut, ale velky je stale cca 15cm x20 cm (mozno aj vacsi).

emmca nasa je dnes uz od 5 hore, ale teraz drichme, snad este doobeda stihneme vybehnut vonku a potom az k veceru.

nikinka008
13. júl 2010

@beadz blahozelam k babatku,tesim sa stebou,uvidis vsetko dobre dopadne 😉

nany100
13. júl 2010

@beadz gratulujeme ku Grétke...božinku ale ti naskakujú tie týždne, polovicu máš už za sebou...neskutočné 😉 ...držte sa, hlavne nech ste zdravučké 😉

@zuzik25 atb už asi zaberajú 😉 ...hlavne, že to odpúcha 😉

my teraz spinkáme a poobede nás čaká pichanie...tak držte palce 😉

ivanulienka81
13. júl 2010

ahojte
chcela by som sa opytat, ze ako vam znasaju tieto horucavy deturence? misko menej papa, a co ma trocha trapi vyhadzuju sa mu potnicky aj napriek tomu ze chodi doma holaty ☹ neviem co uz s tym, aj cez den ho zvyknem presprchovat, ale aj tak je stale zapoteny, my mame hrozne teply, slnecny byt

krpcek
13. júl 2010

baby v com davate teraz deti spat? vecer je tu na skapanie teplo, ale nad ranom sa mizda trosku chladno, hlavne ked sa spi. no ja jej davam len body s kratkym rukavom a nad ranom ked ma studene nozky ju prikryjem len tanuckou dekou, ale samozrejme, ze sa hned odkope. cez obed ked ide spat, jej davam len body a hole nozicky.

nikinka008
13. júl 2010

@krpcek mala teraz spi len v plienke ale prikryvam ju 😉

krpcek
13. júl 2010

niki mne sa hned odkope. myslim, ze take male dieta by este asi nemala spat holucke 😖

ivanulienka81
14. júl 2010

@krpcek my tiez buvame len v plienocke
ak sa mi zda chladnejsie tak prikryjem len plienockou a rano ked sa uz pyta ku nam a robime mliecko tak mu supnem bodiky, ale ani nezapnem dole a ponozticky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre